[ Predrag Damnjanovic @ 09.05.2003. 21:58 ] @
Moj teca kupio opremu od 700 eura i evo pici 8mb/s, za 3500din/mesecno.

On spominje neku igraonicu Arena, kao ona organizuje ovo, preko Medianisa ?!?
2.5mb skinuo za 2.5 minuta... izgleda da ide preko optike, jer spominje vidljivost...

Zna li neko nesto vise o ovome?
[ Gojko Vujovic @ 09.05.2003. 22:30 ] @
E ovaj Peca kad ne bi .. khm..

:))

8Mbit/sec flat za 3500 dinara mesečno? Uzimam 10 komada istog trena, ko to dovede u Pančevo.

Vidljivost je pojam vezan za Wireless, ne za optiku. Pročitaj stare teme na ovom forumu.
[ valajbeg @ 09.05.2003. 22:32 ] @
joj Damnjanovic-u sto ga ti spetlja.. "optika"-"vidljivost"...? ? ? de to fino objasni!!!

naravno daj je potrebna dobra vidljivost od odasiljaca do tvoje antene.. tacnije sa vecom udaljenoscu svamnjuje se signal zatim isto tako na smajenje signala utice zelenilo, zgrade a sto mozes izbjeci postavljanjem antene na veliku visinu. to jeste sve prepreke. normalno signal ce ti biti slabiji ukoliko je nevrjeme naprimjer

a "optika" koliko ja znam taj izraz se na ovom forumu koristio za instalacije optickih kablova.

kodnas u Sa. imaju dva tri provajdera koji nude takve usluge... i imaju gotovo citav grad pokriven ... oprema ti se da na koristenje a i montiranje je besplatno...
cjene su relativno niske konkretnije www.logosoft.ba npr. imas dva pakete prikljucak ti je 400 i 800 km.. sa tim da su ti sljedeca četri mjeseca već plaćena izuzev ako ne napraviš veći download od dozvoljenog.. a opet ako ne onda ti se iz ovog mjeseca prebacuje neiskoristena megabajtaza u sljedeci. zatim svaki sljedeci mjesec ti je 50 odnosno 100 km. i cinimise da cak daju i povrat novca!. eto toliko kako je to u Sarajevu.
[ -zombie- @ 09.05.2003. 23:34 ] @
e mašala peco ako je istina..

nego, vidi sa tečom detalje, pa postuj ovde.. sad sam pitao brata, kaže da je ta arena valjda u ili oko zone 3 (btw, koja to beše zona kada se krene iz centra ;)

i usput, gde ti živi teča.. ajde pitaj, pa piši..



(btw, čini mi se da je on govorio, ili su njemu govorili o optičkoj vidljivosti ;)
[ Predrag Damnjanovic @ 09.05.2003. 23:39 ] @
ne razumem se ja ljudi u to, nemojte da me bijete :)

3500 din za 700mb protoka, za prekoracenje se placa 7 din/megabajtu.

a za 8mb/s konekciju - ja samo prenosim ono sto mi je techa rekao, njemu pise da je povezan 8mb/s :)
ovih dana cu bas da odem da vidim svojim ocima, po ceo dan je na netu :)
[ Predrag Damnjanovic @ 09.05.2003. 23:45 ] @
antena je postavljena na onoj zgradi iza narodnog pozorista
a moj teca zivi kod BMW servisa, tamo prema bubnju, blizu pruge.
[ caiser @ 10.05.2003. 00:10 ] @
Citat:
-zombie-:
btw, koja to beše zona kada se krene iz centra ;)


Ako me secanje dobro sluzi, zona 3 je ona u sredini, izmedju 1. i 2. (i ja sam mislio da me zezaju kad su mi rekli ;).

A u toj zgradi iza pozorista mi zivi ortak, bas cu ga pitati kad se budemo culi dal zna sta ima na krovu. :)
[ Predrag Damnjanovic @ 10.05.2003. 00:57 ] @
http://www.arenanet.co.yu/onama.htm
nema jos nista o wireless-u...
[ Nikola Denić @ 10.05.2003. 14:19 ] @
Sve vezano za igraonicu Arena i wireles je da su se umrezile sa jos jednom igraonicom !
E sad imaju Acess Point na jednoj zgradi (kod pozorista) i povezali su se ljudi !Medianis je tu umesao prste tako sto je odradio da cela Zona III ( tamo se nalazi i Arena ) ima internet ..valjda su se povezali preko kablovske , a server medianis-a je tu u Zoni .Samim tim i ta mreza u wireless varijanti ima NET ...

BTW : Malo sam mamuran od sinoc ( gotova skola ) pa ne zamerite ako sam odvalio neku
tesku glupost ! ! !
[ Gojko Vujovic @ 10.05.2003. 15:40 ] @
Citat:
Predrag Damnjanovic:
3500 din za 700mb protoka, za prekoracenje se placa 7 din/megabajtu.


Haha znao sam da nešto nije u redu :))

Dranje, pa čak i u Beogradu i Pančevu ima jeftinije!
[ Predrag Damnjanovic @ 10.05.2003. 15:53 ] @
opet dodje jeftinije, jer ja oko 4000 din dam za telefon i internet.
a sa ovim plus dobijas to da si uvek na netu.
[ caiser @ 10.05.2003. 20:32 ] @
Opet je to mnogo malo. Ja sa dial-upom gotovo svaki dan imam i preko 50 MB protoka.
[ valajbeg @ 11.05.2003. 01:05 ] @
Ha .. mozes ti Miljane.. nesjecam se kad sam te zadnji put vidio offline na ICQ-u...
jarane pa fakat sta je to!:. nebime cudilo da se pozalis kako ti se modem topi. he he he..
[ jc denton @ 11.05.2003. 01:47 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Dranje, pa čak i u Beogradu i Pančevu ima jeftinije!

A koliko ti placas Gojko? I mi u Krusevcu uskoro dobijamo provajdera koji nudi wireless usluge.
[ -zombie- @ 11.05.2003. 03:34 ] @
Citat:

Dranje, pa čak i u Beogradu i Pančevu ima jeftinije!


ajde.. pa niš ima najgori odnos broja stanovnikai i kvaliteta/cene internet usluga.. brate, mislim da smo po tome najgori u srbiji.. ovde su cable, isdn i wifi pojam.. pa i sam si rekao da u pančevu (koje je bar za red veličine manje) ima već nekoliko wisp-a, a u nišu još ni jedan kasetan...

(a da ne pominjem da nemamo ni jedan normalan dialup provajder koji daje flatrate..)
[ Boomerang @ 11.05.2003. 04:42 ] @
Ja mislim da je zona3 prva kada se ide od garaze Nis Ekspresa ...
[ Gojko Vujovic @ 11.05.2003. 14:41 ] @
Za cene u Pančevu se obratite na www.3dnet.co.yu i www.madnet.co.yu na primer.
[ Predrag Damnjanovic @ 11.05.2003. 15:37 ] @
Citat:
-zombie-:
(a da ne pominjem da nemamo ni jedan normalan dialup provajder koji daje flatrate..)

Pa imas infosky, ne znam samo koliko je kod njih flat, jer placam sate...
[ Predrag Damnjanovic @ 11.05.2003. 15:43 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Za cene u Pančevu se obratite na www.3dnet.co.yu i www.madnet.co.yu na primer.


Na madnet nema cenovnik, a 3dnet ima iste cene za protok, 600mb/3000din, ali je oprema znatno jeftinija (sto je pitanje kvaliteta i vrste opreme/antene)
[ Gojko Vujovic @ 11.05.2003. 17:59 ] @
Sa 3dnet sajta: "Za sve ostale tipove pretplate svaki potrošeni megabajt preko uplaćene količine se plaća 5 din. po megabajtu."

7din=5din, a?
[ Predrag Damnjanovic @ 11.05.2003. 19:05 ] @
to nisam video :)
ali 'glavnica' kosta isto :)
[ -zombie- @ 11.05.2003. 22:58 ] @
Citat:
Boomerang:
Ja mislim da je zona3 prva kada se ide od garaze Nis Ekspresa ...


pa problem je što svi misle da znaju, i većinom su u pravu, ali je retko kad ko siguran ;)


Citat:
Predrag Damnjanovic:
Pa imas infosky, ne znam samo koliko je kod njih flat, jer placam sate...


pa imam infosky (vidiš valjda), ali oni nemaju flat. imaju nešto što zovu paušalna pretplata, ali sa ograničenjem na 80 sati mesečno... koliko se ja razumem, to nije flat..
[ 155FreeSpaceOptics @ 29.05.2003. 05:24 ] @
Citat:
Predrag Damnjanovic:
opet dodje jeftinije, jer ja oko 4000 din dam za telefon i internet.
a sa ovim plus dobijas to da si uvek na netu.


U pravu si. Veoma bitna razlika izmedju Nisa i ovih koje "gojko" spominje je sto Nislije imaju gradjevinsku dozvolu za postavljanje skalamerije dok ovi u Pancevu i Beogradu to nemaju.

Kad malo bolje krenes da citas njihovu stranicu sa Q&A shvatis da nema sledeceg pitanja:
- Sta se dogadja kad me poseti inspektor i pita gde je dozvola za pravo korscenja?
Ko placa kaznu, korisnik ili provajder?

Gde je sad jeftinije?
[ Corleone @ 03.06.2003. 21:15 ] @
Ja sam vezan na Wireless mrežu i zadovoljan sam. Nemam ograničenja na download, mogu downloadovati i 10 terabajta podataka. No limit.
Cena je 35 eura mesečno, platio sam montažu 50 eura (jednokratno), oprema je data na korištenje besplatno. Antena je postavljena na krovu kuće gde živim, ne znam kako se zove ali nije veća od pepeljare. Signal je odličan kao i vidljivost do provajdera. Za protok ne znam koliki je ali znam da sam prošle subote za nekih 12-tak časova skinuo CD-1 za Mandrake v9.1. Sa servera u Francuskoj Mandrake je skidan brzinom i do 39Kb/sec. Inače standardno je skidan Mandrake sa 19-26 Kb/sec.
Ah da, živim u Kosovskoj Mitrovici.
Pozdrav od Eldara
[ S a l e @ 12.06.2003. 10:03 ] @
inetnum: 213.163.96.0 - 213.163.127.255
netname: YU-PTKOSOVO-20021015
descr: PROVIDER
descr: Posta dhe telekomi i Kosoves

Jel to taj provider? Posta & Telekom Kosova?
[ Corleone @ 12.06.2003. 22:55 ] @
Citat:
S a l e:
inetnum: 213.163.96.0 - 213.163.127.255
netname: YU-PTKOSOVO-20021015
descr: PROVIDER
descr: Posta dhe telekomi i Kosoves

Jel to taj provider? Posta & Telekom Kosova?


Ne, iako ima još jedan provider IPKO (Internet Program Kosova). Ja sam "zakačen" kod privatnog providera XLNet.
[ Predrag Damnjanovic @ 13.06.2003. 00:48 ] @
eto, kosovo se razvija brze nego srbija... cccccc, al se sad jedim... dodje mi da crknem sto smo ovoliko sjeban narod...
[ caiser @ 13.06.2003. 01:16 ] @
Peco, nemoj da gledas sve tako crno. Ko zna zasto je to sve dobro. ;) Mozda oni polude jednog dana jer im je veza previse brza. Treba se navici na to. :D
[ S a l e @ 13.06.2003. 09:39 ] @
@eldar
Moguce da je tvoja IP u tom opsegu

@caiser
Da nijesam vidio to .NL u tvojoj IP odmah bih ti rekao "sto je gorko ovo grozdje"
[ caiser @ 18.06.2003. 01:06 ] @
Citat:
S a l e:
@caiser
Da nijesam vidio to .NL u tvojoj IP odmah bih ti rekao "sto je gorko ovo grozdje" :D


E da je srece pa da sam stvarno u NL. Ali to je samo proxy. :'(
[ Boomerang @ 18.06.2003. 02:06 ] @
Kako ide to sa ISDN-om ? Platis tri hiljade mesecno i to je sve (24/7) ??? Ili se placa i vreme kod provider-a ???
[ S a l e @ 18.06.2003. 02:18 ] @
@caiser
Zasto koristis proxy? Jel to nesto preko satelita? Zar ti nije brze da, ako si vec u SR, onda ES forum bude izuzet iz proxija u browseru, ili volis totalnu anonymnost

@Boomerang
Dobro bi bilo da Telekom ponudi za te pare FLAT pristup Internetu preko ISDN-a
[ Boomerang @ 18.06.2003. 02:30 ] @
Citat:
S a l e:
@Boomerang
Dobro bi bilo da Telekom ponudi za te pare FLAT pristup Internetu preko ISDN-a :)


Pa sta se onda pale na njega ?!?!?
[ caiser @ 18.06.2003. 02:39 ] @
Citat:
S a l e
Zasto koristis proxy? Jel to nesto preko satelita? Zar ti nije brze da, ako si vec u SR, onda ES forum bude izuzet iz proxija u browseru, ili volis totalnu anonymnost :D


Pa bilo bi brze i bolje da se mom provajderu ne sjebavaju DNS-ovi svaki cas, pa se desava da i po nedelju dana ne mogu da pridjem sajtovima na veratu bez proxija. A sad mi i postala navika da koristim proxy. Ko zna zasto je to dobro. :)
[ Predrag Damnjanovic @ 18.06.2003. 16:22 ] @
Cek bre, gde ima ISDN za 3000?
kome idu te pare? provajderu?
a telekom ima da me odere?
[ 155FreeSpaceOptics @ 19.06.2003. 21:46 ] @
Citat:
Predrag Damnjanovic:
Cek bre, gde ima ISDN za 3000?
kome idu te pare? provajderu?
a telekom ima da me odere?


Pale te kerovi! Hoce da ti napakoste da bi se nervirao. Zaboravili su da ti kazu samo jos par stvari i to:
SETUP (Veratu) 30.000 dinara
DSL modem jos minimum oko Euro 200
Mesecna pretplata Telekomu za digitalnu liniju za 64kbit/s = 7000 din/mesecno
FLAT RATE za pristup sa 64kbit/s kod Verata 3000 din/mesecno

Ima caka kod tog FLAT RATE pristupa, cim predjes 80MByte podataka na dnevnom nivou protok se uspori, barem se sada tako dogadja. Kad ih pitas zasto je to, kazu ti da nisu oni krivi vec Telekom.

Drzi se ti tog wireless-a ako ti radi dobro. Ako ti treba nesto da dohvatis sa wirelessom do 300 metara imam jedan 3-portni DSL broadband wireless ruter SMC viska pa ti ga mogu ponuditi. Javi mi se na email. Moze da se upotrebi sa SMIN vezama.