[ Vojislav Milunovic @ 25.08.2001. 01:51 ] @
Danas smo na casu istorije prelazili lekciju koja se zove "Industrijalizacija Amerike" i pocne klasicna prica sta amerika ima.Rudna bogatstva,mnostvo imigranata a samim timi jeftine radne snage itd.Ok idemo mi tako i dodjemo do telefona i sijalice.Za telefon sigurno znate da ga je pronasao Aleksandar Graham Bell. Zatim sijalicu je naso neki lik ali je prozivodnja bila skupa i nije dugo gorela.Tu stupamo na pricu sa Edisonom cuvenim americkim pronalazacem koji je usavrsio telefon i sijalicu tako da telefon moze da pici na vece daljine dok sijalica je jeftinija i mnogo duze gori.
Tako nama profa pusti film o Edisonu i na pola filma udari stop i kaze "Sta mislite o Edisonu? sjajan je ,zar ne?" ja dodam "Tesla je mnogo bolji od njega".Na moje zaprepascenje on je rekao Who? i onda sam mu cak i napisao velikim slovima Nikola Tesla ali k**** kaze da ne zna ko je.
Malo da ga uputim u stvar "Tesla je izmislio struju", "a neee ne struja je napravljena u USA","pa t i kazem samo ju je izmislio Nikola Tesla" ...
Steta sto je zvonilo inace bi mu reko za Edison/Tesla i nobelovu nagradu.Za one koji ne znaju evo kako je to islo :
Tesli su javili da je dobio Nobelovu nagradu i kad je otiso da je primi saznao je da treba da je deli sa Edisonom nasta je on samo odsetao i nije hteo da primi Nobelovu nagradu,jer je smatrao da je daleko iznad Edisona po trenutnim dostignucima i idejama (bio je to je sigurno) eto sad sam odstampao 4 strane o Tesli markerom sam podvukao deo gde se kaze da nije hteo da primi nobelovu nagradu tj. da je deli sa nekim ko je daleko daleko iza njega.

Covek zahvaljujuci kojem mi imamo ceo sistem koji imamo danas da tako bude tretiran od strane Amerikanaca.Jos najace sto niko u razredu nije cuo za njega...
[ ouros @ 25.08.2001. 02:04 ] @
Pa to jos i nije tako strasno. Strasnije je kad sam imo predavanja iz fizike pre nekoliko semestara, i pocela ova profesorka da prica nesto i ja spomenem Teslu,a ona kao ma on je bio kreten .... I kad je to jedan tip koji ima PhD iz fizike cuo da je ova to rekla, nije mogo da veruje. Poco da se krsti tamo. On isto amer ko i ona pa ti sad vidi :(((

[ Gojko Vujovic @ 25.08.2001. 02:09 ] @
Izgleda da samo mi njega dižemo u nebesa.

Pošalji profesora ovde:

http://directory.google.com/To.../History/People/Tesla,_Nikola/

Ili ovde:
Nikola Tesla: Forgotten American Scientist - http://www.concentric.net/~jwwagner/

I pitaj tog pametnjakovića da li zna ko je konstruisao generatore za hidrocentralu na Niagara vodopadima?

Mada to što si mu rekao da je izmislio struju, mislim da nije tačno. Ali on jeste učinio jako mnogo svojim pronalascima za proizvodnju naizmenične struje kao i transport te struje na daljinu,..

Inače njega su hrvati proglasili za svojeg naučnika, svi ostali su im to priznali, tako da ne znam šta se mi više guramo tu..
[ dominus @ 25.08.2001. 02:43 ] @
Pa da ..... verovatno je bio hrvat (LOL) ........ zasto li mu je otac bio Pravoslavni pop ..... samo se to pitam .... ccccccc .... uzas ... kakvo ne poznavanje istorije ....
[ ouros @ 25.08.2001. 03:23 ] @
Citat:
Gojko je napisao:
Inače njega su hrvati proglasili za svojeg naučnika, svi ostali su im to priznali, tako da ne znam šta se mi više guramo tu..


U knjizi za predmet American History Since 1865 pise da je Tesla bio "American-Serbian" Scientist. To je pisalo i u jos jednoj knjizi ali ne mogu da se setim u kojoj. Skoro je bilo u New Yorku neka manifestacija povodom Tesle , cini mi se da je podignut spomenik ili tako nesto kod hotela New Yorker gde je on ziveo, i tada je on proglasen americko srpskim naucnikom.


[ Ivan Tanasic @ 25.08.2001. 14:43 ] @
Citat:
dominus je napisao:
Pa da ..... verovatno je bio hrvat (LOL) ........ zasto li mu je otac bio Pravoslavni pop ..... samo se to pitam .... ccccccc .... uzas ... kakvo ne poznavanje istorije ....


Lepo je sve to, al kolko to nama znaci?

Moro sam da pisem neke referate o njemu, i trazim po netu, dal ima nesto gotovo.... tamo pise uglavnom na engleskom, ima cak i jedan na hrvatskom al na srpskom ista! + sudva je pisalo nikola tesla, poznati hrvatski naucnik. A u ovom hrvatskom je pisalo nikola tesla nas poznati izumitelj

Samo se pitam kolko ce vremena proci dok ne budem nasao neki referat o tesli na srpskom jeziku na netu?
[ Vojislav Milunovic @ 25.08.2001. 15:35 ] @
Tesla je rodjen od oca Srbina i od majke Hrvatice ako se nevaram tako da je i jedno i drugo.Mada uglavnom se gleda otac kad se odredjuje drzavljanstvo i to je sve sto ima da se kaze.
[ bashke @ 25.08.2001. 17:00 ] @
Au bre ljudi ala neznate:
Tesla nije "izmislio struju" tesla je samo pronasao nacin da napravi "semu" koja ce napraviti izvor naizmenicne el. energije! E sad, on je u tu potragu krenuo iz prostog razloda zato sto jednosmerna struja nije mogla da se prenese preko "njene granice gubljenja" [oko 200m]... A drugo Tesla je bio "Americki" naucnik a "Srbin" po poreklu! On je bio US naucnik iz prostog razloga sto su "samo ameri" mogli da mu finansiraju njegova ispitivanja i istrazivanja, e sad, on je morao tamo da im "robuje" do kraja zivota [ali u kojoj zemlji ti mozes da provedes vise od 1 godine a da te ne primoraju da imas njihovo drzavljanstvo?{ima izuzetaka tipa poslovni put...}] i posto je imao njihovo drzavljanstvo on je AMERIKANAC!!!

P.S. Sta je sa Monikom Seles????
[ Vojislav Milunovic @ 25.08.2001. 19:52 ] @
Pa kad kazemo struja normalno da mislim na izvor naizmenicne stuje a ne na onu jednosmernu. Ko je uoipste pominjao jednosmernu. ieste bio Americki naucnik to mu niko ne osporava ali je cinjenica da je potekao sa nasih prostora
[ bashke @ 25.08.2001. 20:09 ] @
Citat:
predator je napisao:
Pa kad kazemo struja normalno da mislim na izvor naizmenicne stuje a ne na onu jednosmernu. Ko je uoipste pominjao jednosmernu. ieste bio Americki naucnik to mu niko ne osporava ali je cinjenica da je potekao sa nasih prostora


sad je vec bolje... :D
[ Mikky @ 25.08.2001. 23:16 ] @
Citat:
bashke je napisao:
Au bre ljudi ala neznate:

To bashke reci im
bre ljudi Tesla je mozda najveci naucnik svih vremena, po idejama toliko je bio ispred svog vremena da se smatralo da komunicira sa vanzemaljcima!
neke ideje koje je on tad imao jos ni danas nemogu da se izvedu
mnogi svoje radove nikad nije objavio jer se plasio da ce ljudi iskoristiti u pogresne svrhe, kao sto su iskoristili ajnstajnove radove za stvaranje nuklearne bombe
inace tesla je iz like a to je danasnja hrvatska ali je srpskog porekla
a radio je u americi
rekao je "da se podjednako ponosi svojom domovinom (hrvatska) i svojim poreklom (srbija)"
danas i ameri i hrvati i mi kazemo da je tesla nas naucnik ali on nije zeleo da ulazi u te stvari jer je radio za dobrobit celog covecanstva a ne samo jedne nacije
mogu jos da vam pricam pola sata ali mrzi me
za kraj mozete potraziti jednu knjigu o tesli, "Najvci haker svih vremena"
sad nezam da li je bas to naslov ili ime jednog poglavlja (a mozda je oboje)
sve u svemu prolistao sam je jednom kad sam bio u onoj knjizari u knezu

mislim...cisto da se zna ko je zavrsio teslu

Citat:

P.S. Sta je sa Monikom Seles????


nista sad imamo jelenu dokic
[ Rodd @ 26.08.2001. 00:00 ] @
E, da se nadovezem:
Kada sam bio u srednjoj skoli u USA, direktor skole, inace magistar, nije znao ko je Tesla. Ja sam mu rekao: "Pa, da njega nije bilo, ti ne bi imao struju". Njegov odgovor je, naravno, glasio: "Oh, no, Thomas Edison". Na to sam samo odgovorio: "Pa, da je bio samo Edison, ti bi sad imao elektranu u podrumu".

Evo vam samo jedna cinjenica koja najbolje opisuje koliko Ameri give a fuck za ostatak sveta: kada sam bio senior u americkoj gimnaziji, u skoli je Svetska Geografija bila polugodisnji predmet a Americka Geografija celogodisnji, da bi nakon te godine Svetska bila ukinuta i pridodata Americkoj. Kao, ucice o Americi a svet ce da pomenu.

Uopste, Predator, navikni se na to da Ameri posmatraju Ameriku kao planetu odvojenu od ostatka sveta - o ostatku sveta ne znaju nista i nista i ne zele da znaju.
[ Vojislav Milunovic @ 26.08.2001. 00:24 ] @
Citat:
Rodd je napisao:
"Pa, da njega nije bilo, ti ne bi imao struju". Njegov odgovor je, naravno, glasio: "Oh, no, Thomas Edison". Na to sam samo odgovorio: "Pa, da je bio samo Edison, ti bi sad imao elektranu u podrumu".


E jebes mi sve ovde sam puko od smeha,elektrana u podrumu ;o))))

Sto se tice toga da ih nista vise ne interesuje to je tacno i u to sam se uverio ;o)
[ ouros @ 26.08.2001. 04:01 ] @
Citat:
Rodd je napisao:
Uopste, Predator, navikni se na to da Ameri posmatraju Ameriku kao planetu odvojenu od ostatka sveta - o ostatku sveta ne znaju nista i nista i ne zele da znaju.


Veliki deo da, ali ne bih se bas u globalu slozio sa ovom konstatacijom. Ima dosta njih i koji su pametni i koji znaju dosta toga. Ima cak ljudi koji su toliko informisani o nekim istorijskim cinjenicama da sam bio zaprepascen. Sve zavisi s kim se druzis i u kojem delu grada zivis.
[ vlado @ 26.08.2001. 04:03 ] @

tesla nije izumeo struju,
samo je modifikovao vec postojeci izum koji je bio odbacen...
kao sto je edison modifikovao teslinu sijalicu..
pravi teslin izum je trofazni el. motor...
pa i sama polja koja pokrecu rotor u motoru zovu se "teslina polja"
osim toga,tesla je poznat po izumu prenosa el energije,bezzicnim putem
mada jos ni danas niko nije shvatio to u potpunosti..
(sve se moze videti u muzuju nikole tesle u beogradu)
a ti svog profesora pitaj koja je jedinica za el.polje(ako negresim)
mislim da je jedan T-tesla....
[ dominus @ 26.08.2001. 04:19 ] @
Pa ja mislim da postoji prezentacija muzeja nikole tesle u beogradu ... e sad kako beshe URL .... zaboravio sam ... znam da sam pravio neku PowerPoint prezlu sa slicicama sa tog sajta ...
[ Zoran Rašković @ 26.08.2001. 07:09 ] @
to nije nista chudno sto ne znaju ko je tesla..... 99% amera ne zna ko je to, i pomiri se sa time, nemoj se nervirash
[ Rodd @ 26.08.2001. 15:47 ] @
Citat:
ouros je napisao:

Veliki deo da, ali ne bih se bas u globalu slozio sa ovom konstatacijom. Ima dosta njih i koji su pametni i koji znaju dosta toga. Ima cak ljudi koji su toliko informisani o nekim istorijskim cinjenicama da sam bio zaprepascen. Sve zavisi s kim se druzis i u kojem delu grada zivis.


ouros, nemoj pogresno da me shvatis. Mozda sam zvucao kao da generalizujem stvari. Naravno, da i u Americi postoje ljudi koji nisu ignorantni - upoznao sam i takve. Ja samo kazem da je ogromna (ogromna, ogromna, ogromna...) vecina njih ignorantna. Ne slazem se sa tobom da to zavisi od dela grada u kojem zivis... U srednjoj skoli, u SAD, decko koji je bio poznat kao diler marihuane u skoli se vise interesovao za Jugoslaviju nego najbolji ucenik u skoli (a iz kog je on dela grada?). Sve zavisi od osobe a ne od dela grada, obrazovanja, itd.
[ Reljam @ 26.08.2001. 19:35 ] @
Citat:
Rodd je napisao:
Ja samo kazem da je ogromna (ogromna, ogromna, ogromna...) vecina njih ignorantna.

Za razliku od Srbije gde je vecina pametna, pametna, pametna.

Salu na stranu, Ameri su podjednako zaintersovani za nas kao mi za Burnudi, i treba se na to navici. Uostalom, da li mi znamo za nekog poznatog zairskog pesnika, inzinjera, fizicara (sigurno postoji barem jedan)? Mada opet, Tesla, je ipak Tesla.
[ Rodd @ 26.08.2001. 22:45 ] @
Citat:
Reljam je napisao:
Za razliku od Srbije gde je vecina pametna, pametna, pametna.


Ako cemo da pricamo sta sve nama fali, onda bolje da otvorimo novi forum

Ali, salu na stranu, nismo neznalice kao Ameri ne zato sto su oni najbolji pa ih boli uvo za nas, nego zato sto je nas sistem obrazovanja cist sado-mazohizam. Pa, secam se da sam u osnovnoj skoli iz Geografije morao da ucim napamet fabrike toalet papira po Bugarskoj, a o Americkoj industriji tek i da ne pricam...
[ gagi @ 30.08.2001. 03:13 ] @
hahahaah e boze, boze...

Kakav Nikola Tesla i bakraci. Ev' vam dokaz da i ovi Kanadjan nemamju nikakvu svoju "kulturu". Ove godine (4srednja) na istoriji ucili mi Canada i Qu�bec. Vjerovali ili ne da ima koji neznaju kako im se zove glavni grad, gde se nalazi, ko je presednik... To su vecinom 16-17g. Glavni grad od mog grada i gde ti svi nesretnici zive je 15-tak minuta. Ak' jos nisu shvatili da preko rjeke je glavni grad Canade nezma zasto zive, lupaju neke velike gradove mislice kao pa to je glavni grad; Toronto..Montreal..Quebec? Mene bi bilo stid da ne znam osnovno o svojoj drzavi a da neki imigrant koji tu dodje pre 3-4g zna bolje od mene. Da nepricam kaki su nepismeni, kad dobiju 60% (nasa dvojka) oni su sretni sam et' da prodju ono radi reda. A neznju osnovnu grmatiku, glagole i sranja. Ovi stariji ljud zive ovde po 40godina, cjeli zivot proveo u "socijalnim stanovima" a ja nezvim niti punih 6 godina postigo sam vise nego sto je on za svojih jebenih 40godina. Nerazumijem rodenjeni u zemlji gde mogu sve da imaju bez problema, a tako da jadni i debilni budu...bruka!

Ovde godine na fizici imali smo cjeli semestar samo o struji, nikad nije spomenio Nikolu Teslu, niti vjerujem da zna ko je. Prosle godine sam se raspravljo sa profesorm francsukog da je neki jugosloven imeneom Nikola Tesla pronaso kak' radi struja and shit. On poceo da pametuje, nece da popusti da si bog; "ne..nije on..kakav tesla..gde si to cuo..". Ja izludio ustanem na sred casa donesem mu rjecnik i dam da nadje Tesla Nikola i da procita definciju. Deda uzme,lista on, cita, kaze; "dobro al' nije bas on izmislio..."
Nemogu oni da prihvate da je neko drugi pametiji od njih, pojedu se cjeli... po njima trebamo se zhavalit americi sto zemlja vako napreduje.

p.s: u rjecniku ovom pisem jugoslovenski fizicar, nespominju hrvate i srbe?!
[ Vojislav Milunovic @ 30.08.2001. 04:10 ] @
Pa da tako i treba da ostane poreklom Yugosloven a Americki naucnik...Mislim kod mene ima ljudi koji zele da prihvate cinjenicu ko je Tesla.
Recimo moj profa je prihvatio to, covek je nikad jaci lik...jebes mi sve ako ne zavolim US Istoriju samo zbog njega.Covek se toliko trudi da nam ucini cas zanimljivim pa to ne mogu da opisem.Mislim profesori imaju totalno drugaciji pristup u odnosu na nase.Trude se da vam cas ucine zanimljivim.Da ucenje bude zabava.Moj profa je odmah seldeceg casa iskopao na netu o Nikoli Tesli i imali smo kratku konverzaciju o njemu i Edison/Nobelova nagrada.
Stvarno je bio korektan i prizao sve,nije bilo ali ali...samo je reko da da bio je sjajan.


[Ovu poruku je menjao predator dana 08-30-2001 u 03:12 AM GMT]
[ Zoran Rašković @ 30.08.2001. 20:02 ] @
moj profa prosle godine iz US History je bio isto takav strava lik! Mr. Williams! U kakav je to lik.... ja sam sa njim ko sa nekim ortakom bio... on ko da nije profa vec neki moj drug... sve sa mnom pricha, ono fore shit, fuck i tako to..... Mrzi principala, ali se zajebava do bola..... Cak je za X-Mas, zadnji cas pristao i izblajhali su mu bradu na sred chasa :D Ima i slike , videccu da iskopam negde!

[Ovu poruku je menjao Judge Dred dana 08-30-2001 u 01:03 PM GMT]
[ Vojislav Milunovic @ 31.08.2001. 01:26 ] @
Ma mislim totalno drugaciji pristup imaju profani ovde nego u nasoj zemlji.Evo za primer na casu fizike nista ne radimo,zavrsili sve tek ce jedna devojcica...Gospodine "neko nemacko prezime ili sta vec" da li je vasa zena starija od vas ? pa onda kako ste se upoznali? sou zivi,ma totalno otvoreni ljudi kao da su ti drugovi...ja jos ne mogu na to da se naviknem ali polako ;o)))
[ Vojislav Milunovic @ 31.08.2001. 01:31 ] @
E a najvise mi se svidja sto devojek ovde nisu isfolirane kao nase.Doduse nisu tako lepe kao nase,ali nisu isfolirane
[ gagi @ 31.08.2001. 05:06 ] @
Citat:
predator je napisao:
E a najvise mi se svidja sto devojek ovde nisu isfolirane kao nase.Doduse nisu tako lepe kao nase,ali nisu isfolirane


potpuno se slazem!!! em' su beozbrazne samo se seksaju :)
[ Zoran Rašković @ 31.08.2001. 05:42 ] @
ma nashe su ZAKON!
[ Mikky @ 31.08.2001. 23:33 ] @
nevidim po cemu su nase najbolje osim sto su NASE
priznajem da nisam mnogo kompetentan da govorim o tome jer nisam obisao svet pa sad mogu da pricam gde su najbolje ali nevidim po cemu smo mi srbi uvek posebni po necemu
imamo najbolje ribe
najpametniji smo
najaci smo
i da nebeski narod
[ Vojislav Milunovic @ 01.09.2001. 00:40 ] @
Epa da si video americke devojek i ove nase znao bi razliku. Ko zna mozda su u vecim gradovima lepse ;o))
[ Zoran Rašković @ 01.09.2001. 02:13 ] @
Citat:
predator je napisao:
Ko zna mozda su u vecim gradovima lepse ;o))


hm, to jeste, sto je sasvim i normalno za ochekivati... znachi u veccim gradopvima imash veci izbor..... a vala ima i svasta da vidish.... kad se samo setim sta sam sve vido u Hollywood-u jeeeee
[ Vojislav Milunovic @ 01.09.2001. 03:59 ] @
Ma ajde kod mene u skoli imas 2-3 koji nose pantyhose na sebi!!! Ajde da zene nose pa da kazes cool ali muskaci da nose...qqq ... kao satro misle da su cool...strasno,jebes mi sve ako ih neko kod nas ne bi iprebijao
[ ouros @ 01.09.2001. 10:04 ] @
Citat:
Judge Dred je napisao:
hm, to jeste, sto je sasvim i normalno za ochekivati... znachi u veccim gradopvima imash veci izbor..... a vala ima i svasta da vidish.... kad se samo setim sta sam sve vido u Hollywood-u jeeeee :D


Ma daj Dred majke ti, Hollywood je takvo s***** da vece nemozes da nadjes. Ako vec hoces da juris ribe onda odes na Manhattan ili Hermosa Beach, Huntignton, New Port ili Malibu Beach a ne u Hollywood. Tamo sve sjebano u glavu. Mani te se ljudi Hollywood-a, kad budete videli znacete o cemu pricam.

Pozdrav
Uros
[ Mikky @ 01.09.2001. 22:56 ] @
pa ne govorim samo o usa vec o celom svetu.....mogu da kazem da su italijanke isto dobre ko nase jer sam jednom bio tamo.....nepricam samo o ribama nego u opsteno
ne znam zasto bi mi bili po bilo cemu posebni kao narod od ostatka sveta
[ Vojislav Milunovic @ 01.09.2001. 23:23 ] @
Ako nista drugo a ono barem smo najlepsi narod ;o) Ti ako se ne slazes sa tim to je tvoje misljenje...
[ ventura @ 02.09.2001. 02:02 ] @
Kad smo vec kod gradova sa dobrm ribama... Znate gde sam video najbolje ribe?


Na TV-u...

[ Mikky @ 02.09.2001. 02:39 ] @
da da a osim tv-a ima dobrih i po netu ;)

ah da setio sam se ipak u cemu smo posebni: prvaci sveta u basketu :)
(ok ok neracunam one divljake iz nba :))
[ Rodd @ 02.09.2001. 14:21 ] @
E, da razresim dileme:

Najbolje ribe na svetu:
1. Brazil i Venecuela
2. Srbija, Rusija, Hrvatska i ostali slovenski narodi
6495867. Amerika

A, sto se tice onog ostalog u cemu smo mi, Srbi, najbolji:
1. Egocentricnost
2. Ludost
3. Burek
[ MoDcHe @ 02.09.2001. 16:13 ] @
Citat:
Rodd je napisao:
E, da razresim dileme:

Najbolje ribe na svetu:
1. Brazil i Venecuela
2. Srbija, Rusija, Hrvatska i ostali slovenski narodi
6495867. Amerika

A, sto se tice onog ostalog u cemu smo mi, Srbi, najbolji:
1. Egocentricnost
2. Ludost
3. Burek i jogurt


Hehe
[ UroS @ 02.09.2001. 20:09 ] @
brate u americi verovatno postoje fast foodovi koji su 300 puta bolji zdraviji i... bolji od bureka

nego eto u srbiji sirotinja
[ Vojislav Milunovic @ 02.09.2001. 20:46 ] @
Smesno je sto ameri racunaju kalorije za sve sto pojedu.Za one koji misle da kalorije goje to su gluposti ;o) Kalorije su potreben jel to je jedinic za Energiju a ne tezinu!!!!

Ja recimo sa 3-4L jogurta dnevno unusem kalorija koliko oni unesu za ceo mesec. Neka neko ode i kupi jogurt i nek pogleda koliko u 100mg Jogurta ima kalorija pa nek to preracuna sa 4L i dobice finu cifricu.
Njihov najveci problem je sto ne shvataju da njima samo kalorije trebaju i nista vise (vitamini i minerali su sastav kalorija),racunaju bre kalorije na digitron...
Naime hrana u kojoj nema kalorija (energije) ne treba telu vec se samo talozi i dobija pojas.
Diest Coce ne moze da se poredi sa pravom Cocu...ona tamo ima 140 kalorija a ova Diet "0"...opet kazem pogledajte koliko ima u 100mg jogurta (1.6Kcal) ako se nevaram ili tako nesto...tako to mu dodje dnevno 1.6 X 10 X 4 = 64Kcal !!!!! 64 000 calorija ej,a oni to ne pojedu za ceo mesec...
[ ventura @ 02.09.2001. 21:47 ] @
Citat:
predator je napisao:
.tako to mu dodje dnevno 1.6 X 10 X 4 = 64Kcal !!!!! 64 000 calorija ej,a oni to ne pojedu za ceo mesec...


Ma ti si zivotinja :)


[ ouros @ 02.09.2001. 22:17 ] @
Citat:
predator je napisao:
Smesno je sto ameri racunaju kalorije za sve sto pojedu.Za one koji misle da kalorije goje to su gluposti ;o) Kalorije su potreben


Polako tek si stigo. Poceces i ti uskoro da gledaj kalorije i procenat secera na pakovanju od soka .... Glupo ali istinito :)))


[ Gojko Vujovic @ 02.09.2001. 23:49 ] @
predatore lupetas u vezi kalorija samo tako,.. nemam sad vremena da ti detaljno objasnjavam, ako hoces nadji me jednom na irc-u pa cu ti ispricati ukratko zasto si nevidjeno lupio .. eto toliko. na tvom mestu bih ja obrisao ovaj post i zakljucao temu i pokrio se usima i ne bih nikad vise spomenuo ishranu i kalorije.

kao ni mountain bikeove i broj brzina/zupcanika (znas ti zasto ! :)))

da ne nabrajam dalje
aj cao
[ Darko Prelic @ 03.09.2001. 00:46 ] @
predatore i ja mislim da nisi u pravu, ali baš.
Nisam neki stručnjak u tom polju ali mislim da to što ti pričaš nije tačno, daj da pojedem prase od 10 000 kalorija i kažem - neću da se ugojim, tu ima minerala i vitamina. Normalno je da se gojiš od stvari koje imaju kalorija na pretek, bar ja tako mislim.
[ Zoran Rašković @ 03.09.2001. 00:56 ] @
Citat:
ouros je napisao:
Citat:
Judge Dred je napisao:
hm, to jeste, sto je sasvim i normalno za ochekivati... znachi u veccim gradopvima imash veci izbor..... a vala ima i svasta da vidish.... kad se samo setim sta sam sve vido u Hollywood-u jeeeee


Ma daj Dred majke ti, Hollywood je takvo s***** da vece nemozes da nadjes. Ako vec hoces da juris ribe onda odes na Manhattan ili Hermosa Beach, Huntignton, New Port ili Malibu Beach a ne u Hollywood. Tamo sve sjebano u glavu. Mani te se ljudi Hollywood-a, kad budete videli znacete o cemu pricam.

Pozdrav
Uros


ma nisam ja mislio da ima dopbrih zenskih u Hollywoody, vec da sam tamo svasta video.... Na primer onu foru zenska vodi decka na povodac, a ovaj joj kaze "Beat me!" i tako te fore, da ne nabrajam dalje... A sto se tiche zenskih, tu si u pravu - Malibu, Venice, St. Monica, sve te plaze, na njima ima kolko oces zenskih... Ja sam bio u jesenjem periodu, ali pretpostavljam da tokom leta to vrvi od zenskih......... MA uostalom, kao u Budvi bre
[ BobMarley @ 03.09.2001. 01:12 ] @
nista kao
New York => Harlem =>Crnkinje u Ferrariu. Ebony man !
[ Zoran Rašković @ 03.09.2001. 01:23 ] @
Citat:
predator je napisao:
Ja recimo sa 3-4L jogurta dnevno unusem kalorija koliko oni unesu za ceo mesec.


pa cekaj, jel ima u usa jogurt kao kod nas ?
[ Vojislav Milunovic @ 03.09.2001. 04:00 ] @
Citat:
Gojko je napisao:
predatore lupetas u vezi kalorija samo tako,.. nemam sad vremena da ti detaljno objasnjavam, ako hoces nadji me jednom na irc-u pa cu ti ispricati ukratko zasto si nevidjeno lupio .. eto toliko. na tvom mestu bih ja obrisao ovaj post i zakljucao temu i pokrio se usima i ne bih nikad vise spomenuo ishranu i kalorije.


Necu da brisem kad dobro znam sta pricam. Pogledaj koliko ima jogurt kalorija i ti meni objasni kako ja nemam stomacinu ipo?
Uostalom kalorije u odniosu na J je ja mislim oko 2.5 ili 1.5 tako nesto...kupi jogurt pa provali
[ Vojislav Milunovic @ 03.09.2001. 04:01 ] @
Nema u USA jogurt kao kod nas...
[ Vojislav Milunovic @ 03.09.2001. 04:04 ] @
Citat:
darX je napisao:
predatore i ja mislim da nisi u pravu, ali baš.
Nisam neki stručnjak u tom polju ali mislim da to što ti pričaš nije tačno, daj da pojedem prase od 10 000 kalorija i kažem - neću da se ugojim, tu ima minerala i vitamina. Normalno je da se gojiš od stvari koje imaju kalorija na pretek, bar ja tako mislim.


Gojis se od stvari koje unosis u organizam a ne trebaju ti!!!!
recimo primer je Coca-cola tu nema niceg korisnog osim secera eventualno...
Koliko ces da se ugojis zavisi od tvog metabolizma/koliko pojedes.
Logicno je da ako pojedes 1kg bureka ti ces da se ugojis 1kg. Ali to nema veze sa kalorijama. To je jedan nacin na koji oni manipulisu svojim proizvodima kako bi i debeli kupovali podjednako puno koliko i mrsavi....
I da prase se ne racuna po kalorijama nego po kilazi imaj to u vidu.

[ Vojislav Milunovic @ 03.09.2001. 04:06 ] @
Citat:
ventura je napisao:
Ma ti si zivotinja :)


Hmmm tacno ;o))) ali istina pogledaj koliko ima kalorija u 4L jogurta pa nek mi neko onda s*** o tome da kalorije uticu na tezinu...plz
[ Vojislav Milunovic @ 03.09.2001. 04:36 ] @
Posto sam amater biciklista (vozim se iz zabave) meni je ipak ono 12 brzina. bole me kako to profesionalci zovu jel ja jednostavno nisam profesionalac i svi to tako zovemo tako da ... stoli me bojko za kompleksna objasnjenja koja me ama bas ni najmanje ne interesuju
[ Ni ten ichi ryu @ 03.09.2001. 06:32 ] @
Hej, pa ima u Americi jogurt kao kod nas, samo se ne zove tako.
Ovde kod mene ima nash jogurt pod nazivom Bulgarian nesto nesto.
[ Daddy @ 03.09.2001. 11:40 ] @
Citat:
predator je napisao:
Logicno je da ako pojedes 1kg bureka ti ces da se ugojis 1kg.


To nema veze s logikom!!! Ti ces da povecas tezinu za toliko, dok ne odes u klonju!!!
Covjece, pa ja sam hranu konzumirao u ogromnim kolicinama otkad znam za sebe, a imam 80-tak kg, sto je srazmjerno s mojom visinom. Bitan je stil zivota. Ako ti nisi aktivan, odnosno ako se ne bavis nekim sportom/rekreacijom logicno je da ces salo da odvalis.
Ja sam prosle godine uzeo na sebe jedan ogroman posao (od aprila do novembra) sto ce reci da sam fizicki bio neaktivan, odnosno nisam se kretao. I logicno - nabacio stomacic. Cim je to proslo, povecao sam sa fizickim aktivnostima i stanje se popravilo.
Naravno, svako pravilo ima svoje izuzetke.

P.S.
Kakve sve ovo veze ima sa Teslom???
[ Vojislav Milunovic @ 03.09.2001. 15:35 ] @
Pa normlano da ako nisi aktivan stomak se gomila,ali to koliko oni paze na kalorije to je cudo...kod nas se ne secam da je neko racunao kalorije?
Neka ti kazu ljudi koju su bili tamo sta kupuju : Sve sto ima no callories i FAT FREE Milk ili tako nesto.
[ Darko Prelic @ 03.09.2001. 18:10 ] @
Predatore, čovek, lupaš.

Meso od svinje se ne računa po kalorijama nego po kilogramima ( to u pečenjarama ), po toj tvojoj logići jogurt koji unosiš ne računaš koliko on kalorija ima već koliko litara. Smešno.

Mislim, totalno nisi u pravu, neko se ugoji od tog jogurta koji ti piješ 2kg, a ti možda ne dobijaš na kilaži ni 200 grama, možda u trenutku samo dok ne posetiš klonju.

Sve zavisi od metabolizma čoveka, ja izrazito puno klopam, a ne gojim se. A već ako počneš da pičiš po FAT proizvodima,.. nema te osobe koja se neće ugojiti. Ali uglavnom, gajiš pogrešnu teoriju.
[ Zoran Rašković @ 03.09.2001. 20:39 ] @
ja kupujem samo WHOLE MILK , ono sa crvenim poklopcem, videces vecc.
[ Vojislav Milunovic @ 03.09.2001. 21:08 ] @
Citat:
darX je napisao:
Predatore, čovek, lupaš.

Meso od svinje se ne računa po kalorijama nego po kilogramima ( to u pečenjarama :) ), po toj tvojoj logići jogurt koji unosiš ne računaš koliko on kalorija ima već koliko litara. Smešno.

Mislim, totalno nisi u pravu, neko se ugoji od tog jogurta koji ti piješ 2kg, a ti možda ne dobijaš na kilaži ni 200 grama, možda u trenutku samo dok ne posetiš klonju.

Sve zavisi od metabolizma čoveka, ja izrazito puno klopam, a ne gojim se. A već ako počneš da pičiš po FAT proizvodima,.. nema te osobe koja se neće ugojiti. Ali uglavnom, gajiš pogrešnu teoriju.


Ti ocigledno ne razumes sta ocu da kazem...a to je KALORIJE NE GOJE...
Ja se ugojim od tog jogurta 2kg ali odem napolje igram basket i to se razlozi,inace da samo lezim i jedem kao sto jedem sad ja bi se nagojio ko prase...
Evo primer ja sam sjebo zglob pre dve godine (4 nedelje nisam mogao da stanem na njega) i ukupno sam proveo 6 nedelja u krevetu.Jeo sam kao i pre toga i sa 85 otiso sam na 90kg.

[ UroS @ 03.09.2001. 21:18 ] @
ajde bre predatore imas li ti neki dokument koji govori o tome ili si ti to po licnom iskustvu zakljucio ? daj bre nemoj da si tako lud
nemoj da brukas srbe tamo :)
[ Gojko Vujovic @ 03.09.2001. 21:21 ] @
Predatorova prica nema veze sa zivotom.
Covek ne razume na primer da je Kcal oznaka i ono sto mi zovemo 'kalorije' jedna te ista stvar i da ne moze on nikako da pojede 64000 kalorija dnevno, a daleko bilo da toliko ima u samo 4l jogurta. To moze da ima 64Kcal ali to i jeste 64 kalorije kako mi inace pricamo, ono K se jednostavno podrazumeva.

To ti je prva greska.. a svaku recenicu mogu da ti oborim i bolje da ne pricam dalje jer stvarno se vidi da se ne razumes nemoj molim te da se petljas u polje ishrane.. predlazem da zatvorimo temu, svi su rekli sta su imali.. i ne treba nam ovakva diskusija ovde.
[ Vojislav Milunovic @ 03.09.2001. 23:47 ] @
E mnogo je to pametno. Kcal uostalom sta se ja tu raspravljam pogledaj sam koliko je 1calorija u odnosu na 1J uporedi i videces sam.
K znaci kilo e sad da li ces ti to da zoves giga,mega,tera to se mene ne tice,ja ti kazem koliko kalorija ja unesem dnevno.A ti se sad preracunavaj koliko kalorija ima u jedan K i razmisli da li je normalno da zoves 1K cal == 1 kalorija ????
[ Darko Prelic @ 04.09.2001. 00:25 ] @
E pazi, čitam ovo i smejem se.

Tebi je nemogće dokazati nešto.

1Kcal = jedna kalorija!

Npr. odrasla osoba treba da unosi u proseku 2000 kalorija dnevno, sve preko toga je kao višak, ali 3500 je onako jači dan. Ne znam sada koji primer da ti dam ali ajde kao..

0.5 l Pekabelinog sladoleda ima 400 Kcal = 400 kalorija
Big Mek ima ja mislim oko 500 Kcal = 500 kalorija...

etc.

Čovek, ne znam samo da li ti nas razumeš šta pokušavamo da ti objasnimo ( dokažemo ).
[ Vojislav Milunovic @ 04.09.2001. 00:35 ] @
ok kad ste toliko pametni cemu onda slovo K ???? ko da nikad niste isli na casove fizike !!!!!!
[ Vojislav Milunovic @ 04.09.2001. 02:00 ] @
real life...hrmmmfffff ako je tako onda smo mi ljudi kreteni !!!!
[ Zoran Rašković @ 04.09.2001. 02:02 ] @
deco nemo se svadjate