[ nindza@ @ 26.10.2006. 03:26 ] @
Pozz Prijatelji

Postovani imam jedno poduze pitanje za navedeni PDA/Smartphone:

1. Da li moze ovaj model da se nadje kod nas, koja mu je cena i sta sve ide uz aparat.

2. Kada bih ga kupio preko net-a, jer sam nasao uz preporuku partnera koliko bi to ispalo na kraju ***eur.
(CARINA,PDV,I SVE OSTALO)

Evo link-a gde sam nasao i preko kog bih uzeo.


3. Nesto me najvize zabrinjava, a to je ako ga kupim preko net-a i sve lepo platim, kad mu stavim nasu Telenorovu karticu da li ce raditi, ili ne to mi je najbitnije.

E sad ako neko ima da predlozi PDA/Smartphone pod Windows Mobile, sa detaljnim opisom hvala mu.

I UNAPRED SVIMA HVALA.
[ miskot @ 26.10.2006. 12:04 ] @
Taj model je se poajvio sada u oktobru u evropi (u sloveniji 4 oktobra) tako da za koji mesec bi trebalo da bude i kod nas. Imao sam priliku da ga vidim samo u izlogu (baterija je bila prazna) i mislim da je identican modelu 6828 koji se pravi za dalekoistocna trzista. Sto se tice kartice bilo koja ce raditi posto taj uredjaj nije vezan za mrezu a inace je quad band tako da sigurno radi. Jedino sto me delimicno brine je sto je proizvodjac quanta na ne htc koji je inace proizvodio za hp. Taj isti uredjaj se prodaje i pod imenom atom (bez hp logo-a) i za njega ima dosta losih komentara ali sam i procitao da najbolje primerke hp zadrzava i prodaje pod svojim imenom a ostali idu pod imenom atom. Losi komentari se odnose na nepouzdan display (kvarljiv), lose trajanje baterije i los software ali jos jednom da napomenem to su komentari za atom. To je model koji se i meni najvise dopao i planirao sam da ga kupim za sebe i mogu ti reci da stvarno dobro izgleda i po dimenzijama je skroz ok za danasnje mobilne telefone.
[ nindza@ @ 26.10.2006. 18:08 ] @
Pa koliko sam trazio po net-u, i domacim casopisima, prestavnistvo u BG-u pod nazivom "HP DEMO CENTAR -> Bul. Mihajla Pupina 10a," ima ovaj model, pa cu da ih kontaktiram u vezi kupovine.

E sad ima jos nesto sto me po malo brine a to je kad su mi poslali Pun Intel pocetkom god iz Londona, bio je u drugacijem pakovanju ???.
A sto se tice razlike u kavalitetu OGROMNA jer za nase trziste salju prosto receno skart robu, pa se brinem ako kupim kod nas ili preko net-a da li ce biti isti kvalitet jer sam svestan da i cene nisu iste jer je ovaj model kod nas oko 650eur.

Ako nemo moze da mi okvirno kaze koliko ce da me kosta ako ga kupim preko net-a,(CARINA,PDV) i sve ostalo sto ide.

Pozz
[ vladojko @ 07.11.2006. 11:24 ] @
Zar ti mislis da kompanija kao HP dozvoljava sebi da na neko trziste salje skart proizvode? Grdno se varas sinko.
[ nindza@ @ 21.11.2006. 19:53 ] @
Taman posla, da HP to radi ja sam samo rekao jer sam imao lose iskustvo sa CPU.
Uzeo sam u Nisu po dobroj ceni i mogu reci samo da je SUPER. :)
Samo pohvale nista lose, jedino to sto mi nije od neke koristi kamera iako nije mala 2.0MP.

Pozz
[ miksi @ 22.11.2006. 17:58 ] @
Ne znam da li HP ovde salje skart, ali ja imam najgore moguce iskustvo sa HP 6515 jer se zbog lose dizajniranog zatvaranja poklopca iskljucuje na svakih 5 minuta. Probah i ucvrscsivanje selotejpom, ali ne vredi. Da mi ne treba za razvoj zavrsio bi odmah u kanti, a placen je 680 eura! Treba gledati benchmarkove da biste izbegli ovakve probleme, a ja placam ceh svojoj nepromisljenosti!! Pozdrav! Inace softver radi, sinhronizacija sa PC-jem je ok, ali poklopac...
[ miskot @ 22.11.2006. 20:13 ] @
Koliko te je izasao 6815 ako nije tajna? I kako radi kao telefon signal kvalitet veze ...
[ nindza@ @ 23.11.2006. 17:39 ] @
Citat:
miskot: Koliko te je izasao 6815 ako nije tajna? I kako radi kao telefon signal kvalitet veze ...


Sad kao mob nista se nije lose pokazao, ima i poklopac koj sam skinuo jer sam mu uzeo torbicu, a cena na PP.

Pozz
[ vladojko @ 29.11.2006. 21:51 ] @
Citat:
miksi: Ne znam da li HP ovde salje skart, ali ja imam najgore moguce iskustvo sa HP 6515 jer se zbog lose dizajniranog zatvaranja poklopca iskljucuje na svakih 5 minuta. Probah i ucvrscsivanje selotejpom, ali ne vredi. Da mi ne treba za razvoj zavrsio bi odmah u kanti, a placen je 680 eura! Treba gledati benchmarkove da biste izbegli ovakve probleme, a ja placam ceh svojoj nepromisljenosti!! Pozdrav! Inace softver radi, sinhronizacija sa PC-jem je ok, ali poklopac...



Eee... taj model je skart. Trebao si sacekati 6900 seriju, sa win mobile 2005
Dobio sam i ja neki dan rw6815, i ono, manje vise sam zadovoljan. Stavio sam 2 gb karticu i vozi misko. Samo me nervira sto kad se pojaca zvuk do maksimuma, cuje se neko sustanje - nije bas ok za muziku, moj k750i koji paralelno koristim je neuporeeeeedivo bolji sto se slusanja muzike tice. Ostalo je sasvim solidno i na mestu. Moj kolega ima rw6828 koji je dobio teskom mukom iz azije (tip koji radi za HP u Maleziji je narucio za njega), imao je isti problem sa zvukom. Neki dan je izasao novi firmware za 6828 i problem je nestao ko rukom odnesen. Sad jos i mi evropljani da docekamo taj upgrade - obicno prodje do 6 meseci od izlaska modela do prvog patcha :-(
[ miskot @ 01.12.2006. 22:32 ] @
ja sam upotpunio svoju kolekciju iPAQ-a sa 6815 i mogu Vam reci da je skroz ok. Nemam tih problema sa zvukom koje vladojko navodi ekran je korektan sve u svemu solidan uredjaj. Nema radio ali mislim da flashom od 6828 trebalo bi da proradi ali se ne usudjujem da probam jos :)
[ nindza@ @ 06.12.2006. 01:26 ] @
Citat:
miskot: ja sam upotpunio svoju kolekciju iPAQ-a sa 6815 i mogu Vam reci da je skroz ok. Nemam tih problema sa zvukom koje vladojko navodi ekran je korektan sve u svemu solidan uredjaj. Nema radio ali mislim da flashom od 6828 trebalo bi da proradi ali se ne usudjujem da probam jos :)


Meni jos nije poceo da flesira, bar za sada je sve OK. :D
Ali to za radio je zanimljivo samo sto se ni meni jos ne usudjuje da ga koristim kao zamorce.

Ja sam zadovoljan sa iPAQ RW6815.
[ miskot @ 08.12.2006. 12:53 ] @
U windowsovom folderu na 6815 imas fmradio.exe i kada ga startujes radi aplikacija ali nece da uhvati ni jednu stanicu ceprkam dalje :)
[ vladojko @ 08.12.2006. 15:00 ] @
Ma sumnjam da ce hteti da radi flash rw6828 na rw 6815, verovatno proveri program koju masinu flashujes, ali necu da se igram iz par razloga. Na azijskom modelu nije ubacen microsoftov program za prepoznavanje glasa, nego neki drugi, i ne radi kako treba. Ja sam zadovoljan sa microsoftovim programom, mogu da kazem na primer "kol ajvana" (call ivana) i prepozna ga kao od sale, bez prethodnog snimanja voice tagova.

Kontaktirao sam neki dan product managera za rw6815, kazu da jos nemaju definitivni datum izlaska novog firmware-a, ali pretpostavljaju da bi trebalo da bude u januaru.
[ miskot @ 08.12.2006. 22:07 ] @
Postoji bootloader i pomocu njega mozes (ako hoces) staviti i rom od hp4700 na 6815 doduse ne verujem da ce moci da se upali ali ipak moze. Pomocu njega mozes ubaciti svoj preradjeni wm5 - dodati nesto izbrisati nesto iz roma .... (probano sa 4700)
[ banesi @ 24.12.2006. 16:55 ] @
Resio sam da kupim ili RW6815 ili P990i a vise mi se svidja windows nego symbian pa mi recite jos nesto u prilog HP-u, kakve su slike, video, baterija, P990i ima autofokus, fm, 3G, tastaturu ali je glomazniji ovaj 6815 izgleda prelepo, ima li jeftinije od cca 580€?
Neki mali review ako moze, hvala!
[ herzog @ 11.01.2007. 17:48 ] @
Treba mi pomoc oko namestanja GPRS parametara na telenor mrezi za 6815.
user sam stavio mobtel, pass stavio gprs ali i dalje ne mogu da se konektujem
[ vladojko @ 12.01.2007. 14:26 ] @
ne radi ti autokonfiguracija? Ja sam samo ubacio 064 karticu i sve je proradilo odmah bez ikakvog konfigurisanja
[ herzog @ 13.01.2007. 22:06 ] @
Nazalost jos nisam podesio gprs na telenoru. Sluzbu podrske sam vec 4 puta zvao (dobio ih 2 puta)

Ako neko zna, ili je uspeo podesiti -nek; se oglasi


Ne znam da pojacham zvuk sms poruke-notifikaciju. Jedino sam jos dodao vibraciju na notification
[ herzog @ 15.01.2007. 22:44 ] @
Evo,namestio sam gprs. Ako nekom trebaju podasavanja nek mi se javi na (PM ili e-mail)

A sad jedno pitanje jos : Ako izvadim ovu mini SD karticu koja je trenutno u uredjaju da bih je zamenio
sa nekom novom od npr. 1gb koju proceduru treba da izvedem da bih sacuvao sve podateke (programs i storage)?
[ miskot @ 17.01.2007. 10:52 ] @
Ubacis tu karticu u card reader i kopiras sve sa nje na pc zatim ubacis novu i na nju sve kopiras i sve ti radi. Ja koristim transcendovu od 2gb i radi bez problema
[ hrizantema @ 09.02.2007. 16:20 ] @
Podrzava li ovaj uredjaj tom tom navigaciju ?
[ nmilosev @ 09.02.2007. 18:10 ] @
Da. Svaki Winmobile uređaj 2003+ radi sa tomtom-om.
[ herzog @ 12.02.2007. 15:33 ] @
Htedoh uzeti josh jedan kabal za syncovanje i dopunu baterije za ovaj uredjaj(da ga svugde nosim sa sobom , i kad naletim na računar da dopunjavam bateriju na usb), ali mi cena bi malo velika. 2200 din...

Medjutim, u jednoj prodavnici mobilnih aparata sam našao kabal koji fizički paše u ovaj uredjaj, valjda beše za motorolu v50 a cena mu je 1200 din....

Da li neko mozda zna da li je ovaj kabal univerzalan....

Ja ću svejdeno ovo isporbati, pošto hoću da imam još jedan taj kabal, ali reko prvo da pitam ovde..

Da...Isto me zanima i za sluške, kojih na HP sajtu nema u ponudi...
[ bojan dj. @ 21.02.2007. 22:47 ] @
samo TT 6
"petica" ne radi
[ hrizantema @ 23.02.2007. 19:00 ] @
evo dobio sam ovaj mobilni,,,
nasao je wi fi bez problema , cim sam kliknuo aviable nasao je moj wireles ...na prvi pogled izgleda odlicno , jos ako neko zna , da li mi je njegova interna memorija dovoljna za ubacivanje tom tom i koju evenutalno mapu mogu da ubacim ?
i koliko je potrebno daimam u njemu mapu evrope , mislim na memoriju
[ Swileny @ 28.02.2007. 11:47 ] @
Na sajtu HP-a u specifikacijama stoji da podrzava SD memorijske kartice, max do 1Gb. A ovde vidim da ljudi stavljaju i 2Gb i da to radi...

Jel to stvarno tako, posto ja imam 1Gb, ali bih rado uzeo vise ako to funkcionise bez problema...
[ hrizantema @ 28.02.2007. 20:19 ] @
Ja sam kupio 2gb dane elec i bez problema je prepoznata u hp rw 6815...NIkakvih problema do sad...I pocinjem da se zaljubljujem u ovaj uredjaj, stvarno je odlican....
Navigacija rai , bez obzira je li tomtom ili igo , muzika su prebacio na karticu i sve radi, prepoznaje i fajlove koje nokia n73 nije htjela(isprobano sinoc preko bluetootha),baterija je isto super (bar za sad), wi fi preko mog rutera radi besprijekorno, ali sam cuo da je bolje imati operu instaliranu nego int explorer pa cu to da i isprobam...
Jedino , po meni , a mozda je to i tako, malo sporije prebacuje fajlove s kompa na karticu preko activesynca i molio bih nekog ko se bolje razumije, da mi kaze koliko , otpilike, treba vremena da bi se preko kabla i active synca prebacilo npr. 100mb?
POzdrav
[ nmilosev @ 01.03.2007. 07:54 ] @
Sve zavisi, da li je uređaj usb 1 ili 2 ako je 1 oko 20 minuta a ako je 2 mnogo,mnogo brže. Mada uvek je bolje takve fajlove prebacivati preko card readera.

Pozdrav.
[ hrizantema @ 01.03.2007. 08:35 ] @
O pa onda je dobro, jer 950 mb on prebaci za jedno 15-20 minuta(bar mi se cini).Imam toshibu laptop a110 novu i mislim daje usb2 u pitanju...
[ nmilosev @ 01.03.2007. 15:33 ] @
Da važno je da je PC USB2 ali i kabal na PDA USB 2..

Pozdrav.
[ herzog @ 09.03.2007. 17:26 ] @
Hmh , da li bi mi neko rekao kako da iskoristim kućni kablovski net, na koji mi je povezan t43 laptop
i ovaj uredjaj(kako bih surfovao na njemu). Ja sam probao da kreiram neku wLan vezu, ali nisam siguran da li tako treba (i svejedno, nije uspelo, zagubio sam se prilikom podešavanja ipaqa).

Da li ovo mozda zna neko na nekom drugom es podforumu
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.03.2007. 21:12 ] @
Citat:
hrizantema: ali sam cuo da je bolje imati operu instaliranu nego int explorer pa cu to da i isprobam...


Ja kao Operin fan, mogu da kažem suprotno..do sada sam imao bolji ugođaj koristeći PIE, nego Oepru na PPC-u :) Kod Opere su jedina očigledna prednost tabovi.

Citat:
herzog: Hmh , da li bi mi neko rekao kako da iskoristim kućni kablovski net, na koji mi je povezan t43 laptop
i ovaj uredjaj(kako bih surfovao na njemu). Ja sam probao da kreiram neku wLan vezu, ali nisam siguran da li tako treba (i svejedno, nije uspelo, zagubio sam se prilikom podešavanja ipaqa).


Za wi-fi ti treba wireless router sa access point (AP) mogućnostima. Tada od svoje konekcije bukvalno praviš wi-fi hot spot. Ovako preko laptopa ćeš moći surfovati jedino ako podesiš btooth PAN sharing koneciju (treba ti WM2005, ali i tada neki noviji). Meni nikada nije to pošlo za rukom, pa sam batalio i kupio wirless AP router :) Sad sve radi savršeno :)

Alternativa je da telefon staviš na kabl, pa na laptop, pa da na telefonu imaš net preko kabla i Active Sync-a, ali to onda nije to, jer sediš opet za laptopom :)
[ BioSQUAD @ 11.03.2007. 21:55 ] @
Ja sam kupio Wireless BroadBand Router od LinkSysa (model WRT54GL).
Super funksionise. I laptop i HTC Hermes koristim preko njega za internet. Ima domet od neki 20 m.
[ herzog @ 21.03.2007. 17:30 ] @
Da li je neko isprobao nešto od ovih 250 besplatnih programa koji se pominju u pravougaonoj plavo-beloj brošurici što se dobija uz uredjaj. Juče naleteh na to pa da priupitam.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.03.2007. 21:05 ] @
Navedi imena nekih aplikacija, pa će ti i drugi, koji nemaju pravougaonu plavo-belu brošuricu, moći odgovoriti :)
[ Jeftenic @ 25.03.2007. 00:20 ] @
Kako se iPAQ rw6815 podesava za GPRS na 063?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.03.2007. 12:44 ] @
Kao i svi Windowsi. APN: internet User: telenor Pass: gprs To je dovoljno. Ako to pitaš :)
[ herzog @ 02.04.2007. 13:58 ] @
Javi mi se na mail funky.crookie at gmail.com , pa cu ti proslediti .doc fajl koji sam dobio iz telenor-a

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.04.2007. 15:21 ] @
Nije li korisnije da taj fajl zakačiš ovde ili iskopiraš njegov sadržaj u temu, kako bi i drugi korisnici imali to na dohvat ruke?
[ herzog @ 02.04.2007. 20:46 ] @

Da, u pravu si , nisam odmah hteo jer nisam znao kakva je politika sajta po pitanju dugačkih postova.
Evo, umesto u zakačaljci , copy paste . (Jedino sam zaboravio čemu sluzhi odabir ove lozinke na kraju-deo sa zvezdicom)


Windows mobile – Pocket PC

Internet

1. Start meni
2. Izaberite Settings u glavnom meniju.
3. Izaberite jezičak Connections, pa ikonicu Connections
4. Birate ISP settings
5. Izaberite Add a new modem connection
6. Enter a name for the connection i upišite Telenor GPRS
7. Select a modem i iz padajućeg menija izabrati Cellular line (GPRS)
8. Izaberite Next i u Access point name upišite internet
9. Izaberite
10. Next i upišite sledeće parametre:
11. Username: telenor
12. Password: gprs
13. Domain ostavite prazno,
14. Izaberite Advanced i proverite da li je izabrana opcija Use server-asigned IP address.
15. Potvrdite na Finish
16. U okviru ISP podešavanja trebalo bi da postoji samo jedan profil. U ovom slučaju to je Telenor GPRS.
17. Konekcija se vrši klikom na slovo G na vrhu ekrana i potvrdom na Connect GPRS. Zatim, otvorite Internet Explorer.


MMS

1. Prvo se kreira profil za GPRS konekciju:
2. Start meni
3. Izaberite Settings u glavnom meniju.
4. Izaberite jezičak Connections, pa ikonicu Connections
5. Birate Add a new modem connection u okviru My work network (druga opcija, prva je ISP)
6. Enter a name for the connectioni upišite Telenor MMS
7. Select a modem i iz padajućeg menija izabrati Cellular line (GPRS)
8. Izaberite Next i u Access point name upišite mms
9. Izaberite Next
10. Username: ostavite prazno
11. Password: ostavite prazno
12. Domain ostavite prazno,
13. Izaberite Advanced i proverite da li je izabrana opcija Use server-asigned IP address.
14. Potvrdite na Finish
15. Vratite se na osnovni ekran:
16. Start meni
17. Izaberite Inbox
18. Na taskbaru izaberite opciju Accounts, pa izaberite MMS
19. Zatim, na taskbaru izaberite Tools, pa MMS settings
20. Connect Via: My work network
21. Zatim u daljem podešavanju upišite sledeće:
22. Izaberite opciju Retreive Messages Immediatly
23. Limit size: 100k
24. Izaberite jezičak Servers i potvrdite Telenor MMS. Upišite sledeće:
25. Server Name: Telenor MMS
26. Gateway: 217.065.192.033
27. Port: 9201
28. Server Address: http://mms.telenor.co.yu/servlets/mms
29. Potvrdite na OK


E-Mail

1. Start meni
2. Izaberite Inbox
3. Na taskbaru izaberite opciju Accounts
4. Izaberite opciju New Account
5. E-Mail address: [email protected] ili [email protected] (Npr.: [email protected])*
6. Izaberite Next i sačekajte da aparat proveri parametre. Ponovo izaberite Next
7. Your name: Ime korisnika
8. User name: broj telefona bez prefiksa ako ser radio o 063 (xxxxxx) ili broj telefona sa 62, ako se radi o 062 broju (62xxxxxx)
9. Password: prethodno definisan slanjem SMS poruke na broj 9830 *
10. Označite opciju Save password
11. Izaberite Next
12. Account type: POP3
13. Name: Telenor POP3
14. Izaberite Next
15. Incoming mail: pop3.063.telenor.co.yu ili pop3.062.telenor.co.yu *
16. Outgoing mail: smtp.063.telernor.co.yu ili smtp.062.telenor.co.yu *
17. Domain: ostaviti prazno


* Na broj 9830 šalje se SMS poruka u formatu: EMA <razmak> lozinka. Lozinka može biti dužine između 5 i 8 znakova, pri čemu su dozvoljeni znaci slova engleske abecede i cifre (0 - 9). Naša slova (š,č,ć,đ,ž) i znaci interpunkcije nisu dozvoljeni. U okviru lozinke se pravi razlika između malih i velikih slova i isto tako je treba upisati kao parametar kod podešavanja e-mail profila na telefon.

[ oziris83 @ 03.04.2007. 19:07 ] @
Imam hp ipaq rw6815 i hteo bi da snimim npr smart2go, ali kad pokusam da prebacim nasu mapu sa neta, daje mi obavestenje da bi trebalo da se prebacim u mass storage mode ako vec nemam card reader (a nemam ga). Pretrazio sam net i knjizice sto sam dobio uz njega ali nigde ne mogu da nadjem kako se to radi.
Svaka pomoc je dobro dosla
[ nmilosev @ 04.04.2007. 13:17 ] @
Instaliraj ActiveSync i moci ces da prebacis na storage..
[ herzog @ 04.04.2007. 14:32 ] @
Da odgovorim apropo ovih besplatnih 250 programa što sam pomenuo . Nisam još stigao da ih pregledam,
ali ako nemate tu brošuricu onda vam i ne vredi jer je na njoh vaučer i broj koji, u mom slučaju vredi do avgusta.

Neko je priupitao za utiske o ovom uredjaju. Ovo je najlepše dizajnirani komad hardvera koje sam imao u prilici da posedujem. Imam zamerke na funkcionalnost , u smislu da mi se dešava da uredjaj sam od sebe ode u standby bez da prodje 3 minuta koliko sam mu propisao . Zamerka moja kao i mnogih je na kameru. Rekao bih da ima samo softerski zum. Nema pravog blica nego samo flashlight (da je tako nazovem). Što se tiče telefonske funkcije, nije baš zgodan ili bar treba puno vremena da se navikne. Kad se pišu sms poruke , ima jedna dobra stvar- da sve sto ste ikada pisali zapamti u memoriji , što puno olakšava pisanje. Pri jakom dnevnom svetlu ekran se teško vidi , čak i kad je najjače osvetljen.

Idealan je za čitanje knjiga. Uz Repligo Viewer (i Repligo Pdf mobilizer). Kada se zatvori sa sivkastim poklopcem, nalik na negdašnje filtere na monitoru, oko se uopšte ne umara. Ovo je definitivno stvar koju najviše koristim i koja će mi biti prevashodna namena uredjaja.

Imam par pitanja

Tumarao sam po menijima ne bih li našao gde se nalazi Voice recognition , da bih upravljao uredjajem glasom
ali je nisam našao

Takodje, mozda bih ponekad odigrao neku igricu, pošto ih ima more. Da li je ikako moguće povezati neki spoašljni dzojstik, jer mi ovaj ugradjeni na uredjaju ne odaje utisak neke izdrzhljivosti. Ne bih ga stavljao na iskušenje.

[ oziris83 @ 04.04.2007. 17:59 ] @
Ako moze mala pomoc oko setovanja wireless-a. Naime..kada ukljucim wi-fi opciju...on pronadje neke mreze..signal i nije tako jak. medjutim kada pokusam da ucitam neku stranu on automatski pocinje konekciju preko gprs-a. Da li mi trebaju neka dodatna setovanja? Hvala
[ nmilosev @ 04.04.2007. 18:14 ] @
Citat:
herzog
Tumarao sam po menijima ne bih li našao gde se nalazi Voice recognition , da bih upravljao uredjajem glasom
ali je nisam našao

Takodje, mozda bih ponekad odigrao neku igricu, pošto ih ima more. Da li je ikako moguće povezati neki spoašljni dzojstik, jer mi ovaj ugradjeni na uredjaju ne odaje utisak neke izdrzhljivosti. Ne bih ga stavljao na iskušenje.

1. Pitanje :
Volume down
-Voice Command (press & hold)
2. Pitanje :
Eksterni joystick jos nikad nisam video osim mozda eksterne tastature.. tako da ne...

[ nmilosev @ 04.04.2007. 18:18 ] @
Citat:
oziris83: Ako moze mala pomoc oko setovanja wireless-a. Naime..kada ukljucim wi-fi opciju...on pronadje neke mreze..signal i nije tako jak. medjutim kada pokusam da ucitam neku stranu on automatski pocinje konekciju preko gprs-a. Da li mi trebaju neka dodatna setovanja? Hvala


Prvo, ta mreza mora da ti omoguci pristup internetu, ako je to tvoja mreza ili ako ti omogucava pristup idi u connection settings i namesti da ti po defaultu na internet ide preko WiFi...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.04.2007. 18:28 ] @
Naime, to što detektuješ neke mreže, ne znači ništa. Pod 1, ne mora da znači da bilo koja od pronađenih mreža ima sa druge strane izlaz na net. Pod 2, ako i ima izlaz na net, verovatno je privatna i zaštićena od neovlašćenog pristupa. Ako je u pitanju hot spot, oni najčešće nisu zaštićeni šiframa, dovoljno je otvoriti neku stranu u browseru, posle čega (a pre učitavanja željene strane), ćeš biti preusmeren na neku welcome stranu, na kojoj treba da klikneš na neku vrstu Log in dugmeta, posle čega si forwardovan na provobitno željenu stranu. Ukoliko mreža nije otvorena, ukoliko postoji enkripcija, moraćeš ukucati šifru, posle čega se konektuješ na tu mrežu (što opet ne znači da ćeš moći na net).

Mreže ne mora biti aštićena samo šifrom. Ukoliko je predviđena samo za neke uređaje, npr. nečiji laptop i mobilni, admin mreže je konfiguriše tako da se u mrežu puštaju samo ta dva određena uređaja, a na osnovu svoje jedinstvene MAC adrese (JMBG uređaja).

GPRS ti se uključuje jer:
1) Je GPRS konekciji dat primat (pogledaj podešavanja u Connection Settings-u)
2) WiFi ne obezbeđuje potreban servis

Ni ja nisam video džojstik za PPC :) To je ipak uređaj za poslovnu primenu, ma koliko poslovni ljudi voleli da na njemu igraju igre :)
[ herzog @ 05.04.2007. 17:38 ] @
Da li se još mozhe nesto raditi izuzev pozivanja brojeva iz imenika glasom

Odlična stvar, ubr
[ nmilosev @ 06.04.2007. 18:04 ] @
Citat:
herzog: Da li se još mozhe nesto raditi izuzev pozivanja brojeva iz imenika glasom
Odlična stvar, ubr


Mislim da se u paketu sa rw6815 dobija MS Voice Command, ako nisi dobio mozes ga skinuti sa interneta a sa njim mozes da kompletno kontrolises PDA glasom.
[ herzog @ 19.04.2007. 15:46 ] @
Imam problem sa zvukom na uredjaju. Odjednom je prestao da se chuje zvuk za sve , osim za zvono telefona.
Znači, nema zvuka ni za sms poruke, ni keypad zvuka, -ništa osim zvona.
Kad ukjlučim sluške, sve je normalno , čuje se svaki zvuk.

Uradio sam 2 soft reseta , i ne znam šta više

[ ozziris @ 08.05.2007. 14:18 ] @
Interesuje me jel moguce ubaciti neke svoje tonove za dolazne poruke, i ako je moguce u koji dir se stavljaju? Tnx
[ herzog @ 18.05.2007. 17:44 ] @
http://www.geekzone.co.nz/forums.asp?ForumId=6&TopicId=13188

Izgleda ni hard reset ne resava stvar
[ nmilosev @ 19.05.2007. 12:18 ] @
herzog, jesi li probao da uradiš neki rom update, možda novija verzija rom-a ispravlja problem?
Ozziris, 99% u /My Documents ;)

Pozdrav!
[ herzog @ 19.05.2007. 15:11 ] @
Pozdrav,

Priznajem da sam duduk za ove stvari pa nemam pojma kako da uradim update rom-a,
Jel imas neki link za to?

[Ovu poruku je menjao herzog dana 19.05.2007. u 16:27 GMT+1]
[ nmilosev @ 20.05.2007. 18:11 ] @
Uglavnom je vrlo jednostavno, ukoliko ne želiš da menjaš jezik PDA, na HP-ovom sajtu (support) imaš 100%!

[ albumag @ 02.06.2007. 16:10 ] @
Pozdrav ljudi :)
Nikada nisam koristio PDA ali eto imam nameru pa sam na ovaj naleteo po ceni od 350€. Da li je to ok cena za ovaj uređaj?
[ vladojko @ 04.06.2007. 14:04 ] @
Meni je isto tako crkao zvuk komplet. Pod garancijom je, naravno, i popravili su ga. Navodno, zamenili motherboard.
[ Miroslav Jeftić @ 04.06.2007. 14:22 ] @
Citat:
albumag: Pozdrav ljudi :)
Nikada nisam koristio PDA ali eto imam nameru pa sam na ovaj naleteo po ceni od 350€. Da li je to ok cena za ovaj uređaj?


Ako je nov i regularan, odlična je cena.
[ herzog @ 07.06.2007. 17:40 ] @

Ako je motherboard, onda svi podaci ostaju savucani? Mada, to je meni nesto sumljivo da ne kazem
al dok je jos pod garancijom svakako cu ga odneti

hehehe, vladojko, nadjoj tvoju poruku sa pocetka threada :)))))

Profil Email Privatna Poruka Re: HP iPAQ rw6815 ?? 07.11.2006. u 12:24

Zar ti mislis da kompanija kao HP dozvoljava sebi da na neko trziste salje skart proizvode? Grdno se varas sinko.
[ nmilosev @ 13.06.2007. 11:34 ] @
OK rešenje za zvuk je konačno nađeno. Kopam po netu da nadjem nešto da vam pomognem i nađem... Pošto je još u test fazi(mojoj) molio bih sve sa ovim uređajem da mi pošalju PP kao i da naglase da li im radi zvuk... Molio bih takođe da korisnici koji imaju ispravan uređaj ne budu škrti već pomognu. Naime, izgleda da je problem u TT6. Pomozite mi pa ćemo biti prvi forum sa gotovim rešenjem.
Pozdrav.

[ vladojko @ 15.06.2007. 14:23 ] @
pa hajde objasni o cemu se radi. meni kad je riknuo zvuk, imao sam instaliran TT6.

A sto se tice skart proizvoda, ja sam moj rw6815 dobio u Belgiji... Znaci ako je skart - skart ide svuda a ne samo u Srbiju ;-)
[ herzog @ 17.06.2007. 17:11 ] @
Evo, ja sam se javio Nemanji na pp ali jos bolje da napise ovde na shta je nabasao, verovatno i mnoge druge zanima
[ nmilosev @ 17.06.2007. 19:30 ] @
herzog srećno!
After TT6 has been installed, there is no sound from the PDA. The volume slider is on the minimum, any attempt by the user to move it to a higher setting results in the slider moving back to minimum. No audio playback is possible (pocketdivx, media player ...) all report "error opening wave device"

Cause: During installation, TT6 replaces 2 DLLs from the \windows folder.

Solution:
1) using Total Commander or some other file manager, find and rename the following files:

\windows\BtCoreIf.dll
\windows\BtSdkCE30.dll

it is enough to rename the extensions from dll to, for example, dl

2) hard reset the device
3) delete the old files

On my system the two files were restored automagically. If they are not, you'll need to copy them from the ROM file or another device, just make sure the ROM version is the same as your devices.

To je to. Ipak mi neće biti potrebna pomoć drugih forumaša.

Javite da l' radi?

Pozdrav.
[ genesys @ 23.06.2007. 22:07 ] @
Citat:
nmilosev: OK rešenje za zvuk je konačno nađeno. ..... Pomozite mi pa ćemo biti prvi forum sa gotovim rešenjem.
Pozdrav.


Khm, moderatore, gotovo resenje je postavljeno na ipaqchoice odakle si ga iskopirao jos u martu:)

Problem je u TT6, manifestacija ista na svi modelima - nestanak zvuka. Resenje jeste u brisanju ta dva DLLa.
[ nmilosev @ 24.06.2007. 12:35 ] @
Priznajem da sam pogrešio, pošto sam video na jednom drugom forumu da se nešto priča o tome. Posle sam video da ima i na iPAQchoice već odrađeno.
[ hrizantema @ 17.07.2007. 20:21 ] @
Nemam zvuka na hp, a imao sam ga do prije neki dan.,..Imam instaliran tomtom6 i nemogu da nadjem ova dva fajla..Moze li neko pomoci
[ hrizantema @ 21.07.2007. 16:43 ] @
Posto ja nisam mogao da nadjem ona dva fajla, ja sam deinstalirao tomtom, i opet se nista nije desilo , nema zvuka...uradio sam hard reset(plavo, crveno, power i olovka , sve zajedno ukljuceno jedno tri sekunde i onda pustis prvo olovku) i opet nista..Evo maloprije ubacim jedan od spb programa i proradi zvuk od prve..Ne gasim mp3 za svaki slucaj heheh...Sad , da li je falio neki od audio fileova pa sam ga popunio sa ovim spb programom ili sta , ja ne znam , al bitno da radi i ako je do tog , bice super....
[ hrizantema @ 23.07.2007. 11:14 ] @
POsto ovo moze pomoci nekom drugom da napisem da sam svoj problem sa zvukom rijesio ubacivanjem spb mobile shell programa(posto sam njega prvog ubacio ton je odmah dosao), a mogu i da kazem da su spb programi odlicni i izuzetno uljepsaju interfejs ipaqa ili nekog drugog pocket pc...
[ herzog @ 31.07.2007. 18:33 ] @
hrizantema, molim te da okacis i ostavis link (ukoliko je dozvoljeno) ovde.
Ako nije posalji mi na [email protected] , izludeh vec od ovog , ja sam postavio neku verziju 1.5 ali ne dobih zvuk. Fala ti unapred


-edit- : Takodje bih hteo da dodam ovo: Ja nisam instalirao TT6 , i moj problem nije onakav kakav je opisao milosev u engleskom citatu , tj 'slajder' ili regler za zvuk ne pada sam na nulu , vec se normalno krece ali nema zvuka izuzev za zvono telefona (i malopre zvona fragment mp3 , ako je pusten).

[Ovu poruku je menjao herzog dana 01.08.2007. u 14:23 GMT+1]
[ vladojko @ 17.08.2007. 17:34 ] @
izasao je novi firmware za 6815.
[ herzog @ 18.11.2007. 12:33 ] @
Treba da preuzmem rw6815 , kojem je u Holandiji zamenjena ploca radi problema sa zvukom. Zakonski rok od 60 dana je prekoracen pa me zanima da li bi vi trazili novi uredjaj, ili prihvatili ovakav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.11.2007. 14:05 ] @
Ništa te ne košta da im skreneš pažnju na to, ali mislim da nećeš dobiti novi ako su ti već sad završili taj i ako ti dolaziš po taj, a prethodno im nisi uručio protest što je popravka toliko trajala.
[ herzog @ 18.11.2007. 18:44 ] @
Mislim da imam pravo na nov uredjaj.Pitanje je da li bi novi aparat uopste bio bolji od postojeceg havarisanog,obzirom na brojne prituzbe povodom zvuka?

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.11.2007. 22:25 ] @
Koja je verovatnoća da ćeš sa novim uređajem opet u servis? I ako bude bilo potrebe za novim servisom sa novim uređajem, hoće li ti to biti problem? Ako neće, uzmi novi.
[ herzog @ 14.12.2007. 15:23 ] @
Dobih novi uredjaj , postavih gro aplikacija koje sam hteo al napravih gaf:

Greskom sam iskljucio opciju koja kad aparat naidje na neku Wireless mrezu
izbacuje pop-up prozor. Kliknuo sam na "never show this message again" ili
tako nesto. Hard-reset ne dolazi u obzir , shta da radim?


Ako nije moguce bez reseta, da li postoji neki wi fi utility koji bi zamenio
ovaj postojeci, da li je neko od vas naisao na neki dobar , i jednostavan?
[ Big D @ 15.12.2007. 23:21 ] @
Sto se tice price za kako HP ne pravi skart, HP i nije napravio ovaj iPaq nego Quanta Computers, Taiwan. Model je veoma slican O2 Xda Atom/Atom Pure ali se ovi romovi nemogu koristiti.

Citat:
herzog: Treba da preuzmem rw6815 , kojem je u Holandiji zamenjena ploca radi problema sa zvukom. Zakonski rok od 60 dana je prekoracen pa me zanima da li bi vi trazili novi uredjaj, ili prihvatili ovakav


U Holandiji je jedini Evropski servisni centar Quanta Computers. Svi uredjaji iz Evrope se salju tamo, tako da imas u vidu zasto traje toliko dugo.

[ NIkoDS @ 28.12.2007. 10:52 ] @
Treba mi pomoć, ja sam ga dobio juce i jos otkrivam sta sve moze i uzivam ali me Interesuje sledece,
kada zvoni telefon prvo zazvoni a onda mi zenski glas procita ko me zove ime ili telefon i NE mogu da nedjem gde se gasi....
takodje da li neko zna kako da dodajem zvonjave , default su dosadne....

sredio zenski glas, i dodao zvonjave, ima li ko da preporuci aplikacije lepe i

da moze li da se instalira windows mobile 6 na njega?

Pozdrav Dragan


[Ovu poruku je menjao NIkoDS dana 29.12.2007. u 01:01 GMT+1]
[ Johny4FUN @ 04.03.2008. 14:53 ] @
I mene zanima da li moze da instalira WM6 i Touchflo ???
[ Johny4FUN @ 04.03.2008. 15:09 ] @
U medjuvremenu sam nasao ovo:

http://pda-hack.net/forum/index.php?showtopic=50

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=358704

Mozda je neko imao iskustva?
[ angelos @ 05.03.2008. 10:45 ] @
Citam ovu temu od pocetka,posedujem ovaj uredjaj par nedelja i odusevljen sam njime.
Nigde nisam u specifikacijama nasao da poseduje GPS.Da li ga otkljucavate fleshovanjem firmwera pa instalirate nakon toga tomtom?
[ NIkoDS @ 05.03.2008. 11:33 ] @
nema on sam gps prijemnik nego ti treba eksterni uredjaj koji zakacis preko bluetootha, i ne moras tom tom, mada svi njega hvale a i ja ga imam, svidja mi se sto ima darth vader i joda glasovi da ti govore gde da ides! ima masa programa a ako si planinar preporucujem ti easy explorer

pozdrav dragan
[ herzog @ 19.03.2008. 13:23 ] @
Da li se uredjaj moze povezati nekako kablom (kakvim>) na projektor?

Sta treba da instaliram od jave, da li treba ista u stvari? (Ako moze link..)

Kako da gledam divx i cime da enkodiram ? (Imam nekoliko fajlova kodovanih valjda pocket encoderom koji je besplatan
ali ne rade)

Koju verziju Opere da stavim i da li ima link ka njoj ako je besplatna? (Moja verzija 8.68 jako sporo radi)


[Ovu poruku je menjao herzog dana 19.03.2008. u 14:33 GMT+1]
[ nmilosev @ 20.03.2008. 12:05 ] @
PDA tipa Dell Axim X51v se mogu povezati na projektor direktno uz, naravno, specijalan kabl. Ovo drugo pitanje ne kapiram, ako misliš na java igre/programe koristi Java Emulator npr. TAO. Za DivX najbolji je TCPMP (free) + PocketDivXEncoder ili Imtoo converter. Opera sad ima i verziju 9 u beta fazi koja radi bolje od osmice. Torrent.

Pozdrav.
[ herzog @ 05.12.2008. 21:21 ] @
Izgubio sam olovchicu , ima li je se gde naci u Srbiji
[ Johny4FUN @ 05.12.2008. 22:33 ] @
I meni treba i ja sam je izgubio
[ herzog @ 13.12.2008. 20:04 ] @
Imam sledeci problem : Prilikom sinhroniziranja USB kablom i prilikom
kopiranja fajlova Windows Explorerom sa Storage Card na desktop racunar ,
veza se sama od sebe prekida - zelena lampica u systray-u posivi.

Nakon toga, uredjaj uopste ne moze biti prepoznat, jedino sto pomogne je
soft-reset , ali i onda se opet isto desava. Sta chiniti? Ista stvar se
deshava
kad koristim ugradjenu stavku Ac.Synca - "explore"

Probao sam sa Sprite Backupom da povratim imidz i ali opet se deshava ista
stvar.
[ nmilosev @ 14.12.2008. 09:07 ] @
Probaj drugi kabl ili USB port.
[ herzog @ 22.12.2008. 12:15 ] @
Izgleda da je do Active Sync-a koji je na PPC-u. Sad , ja nemam pojma, da li je to integralni deo WM os-a , ili se instalirao kad sam ubacivao CD koji sam dobio uz uredjaj-kad sam instalirao i podrsku za uredjaj na Desktop.

[ herzog @ 04.02.2009. 14:29 ] @
Da, nakon upgrade-a AS 4.0 na 4.2 (nisam mogao 4.5 jer kaze da mora i novi Office onda... a na to ne pristajem a i mrzi me) , proradilo je.



Sad imam jos jedan problem : Izrada slike sa kamere traje po 20-30 sec pa i chitav minut (kao da se razvijaju u laboratoriji :) . Znam da sam ovo vec imao i nekako resavao , ali sam zaboravio kako.
Jel se jos neko susreo sa ovim, da mi pomogne?
[ G6H12 @ 05.11.2009. 12:24 ] @
UPOMOC! :) Kupio sam bateriju za rw6815 (naravno kopiju, ne mogu nigde da nadjem orginal) i sad mi indikacija baterije ne radi, a ni vibracija. Da li je to definitivno do baterije?
[ nmilosev @ 05.11.2009. 14:10 ] @
Jeste nažalost, iako ti telefon radi (jer su voltaža i amperaža isti kao na originalnoj) čip unutra (verovatno) nije, zato ti ne radi indikacija i vibracija...
[ miskot @ 08.11.2009. 17:31 ] @
Ako nije tajna koju bateriju si kupio posto je i moja losa pa bih da uzmem novu ali ne takvu ;)
[ G6H12 @ 09.11.2009. 09:09 ] @
Hehe nije tajna. E sad,jedinu oznaku koju ja vidim na bateriji je XP-02, inace je 3.7V 1530mAh. Ovo sve ostalo se uglavnom svodi na "made in china" :D Bila je 1500 din,ali savetujem ti da je ne kupujes. A znali neko gde ima orginalnih baterija? Nigde ne mogu da ih nadjem.
[ herzog @ 13.11.2009. 13:34 ] @
pre izvesnog vremena ja sam bio upucen na predstavnistvo za Srbiju , u Bg.
Bilo je svih klasicnih accesories.
Ne znam da li vazi jos, ali ako ih kontaktiras i jos ima svega , mozes nam javiti (Ako je u skladu sa poltikom foruma)


Jos uvek mucim sa kamerom (pogledati thead par poruka iznad). Hard reset mi se ne radi, pa ako neko zna
kako da samo resetujem deo softvera za kameru, slobodno nek kaze.
[ alajmovic @ 20.01.2010. 23:08 ] @
pozzz

Trebam bateriju za HP IPAQ RW6815 Gdje ima da se kupi.. Ja sam Iz Sarajeva...

odg

ili na email

[email protected]

Unaprijed hwala
[ herzog @ 21.01.2010. 16:04 ] @
Jel se moze na uredjaj staviti ikakav drugi OS?
Ovo me bas zanima. Ako ne.. vredi li ista upgradeovati na WM6.x , i kako se to radi?
[ G6H12 @ 08.02.2010. 08:00 ] @
Sto se tice baterije, pop....eo sam! Da covek ne poveruje. Izgleda da se ne moze kupiti nigde orginalna baterija za HP. Gledao sam po netu, sve budjave kineske kopije (koju imam i koja je ocajna!). Kontaktiram HP Srbija, kaze ne mozemo ti pomoci, to je EOS (ili kako vec) prekinuta proizvodnja, bla bla bla.....E da sam znao nikad ne bi ga ni kupio.

Sto se tice WM 6, drug je to nesto pokusavao, kaze moze, ali nije zadovoljan kako radi. Nisam pricao tacno sa njim sa cim nije zadovoljan.

Uglavnom HP iPAQ rw6815 UA!!!!
[ G6H12 @ 08.02.2010. 08:01 ] @
Samo zbog baterije, ovako i nije los :D
[ borris988 @ 19.04.2010. 22:45 ] @
kod mene je win 6.5, i dobro se ponasa, jedino me baterija zeza
[ herzog @ 03.05.2010. 12:37 ] @
A gde ima tijeh laznih baterija? Vibracija mi nije neophodna, indikator. Hm, pa recimo da ga tako koristim- za kucnu i okolokucjnu upotrebu.
[ G6H12 @ 12.05.2010. 12:36 ] @
NASAO SAM BATERIJU!!! Jeste kineska, ali radi sa njom radi sve OK! Triax, u Strahinjića Bana.

Mod edit: Bez reklama.
[ herzog @ 13.05.2010. 16:36 ] @
Odmah sam poslao mejl , i vec u 22:57 dobih odgovor da nema vise : [
[ Missfit @ 23.05.2010. 00:12 ] @
ljudi ispao mi rw6815 i napuko displej na gornjojn ivici...
displej i dalje radi ali samo donja trecina

ako neko ima mrtav rw6815 neka se javi...smrc...
[ herzog @ 01.06.2010. 17:24 ] @
jel se moze ubaciti kartica od 4 Gb u njega? (ili je limit 2 , kako kazu specifikacije)
[ herzog @ 15.06.2010. 10:23 ] @
Kako da gledam You Tube video

Koji browser odgovara fonu (Opera ne formatira dobro strane)
Jel postoji FF?

.... U Minhenu nema baterija za ovaj uredjaj : S
[ herzog @ 04.07.2010. 18:07 ] @
(pitanje za browser ostaje..a i ostala pitanja)


Ovo mi sada treba :

1.Gde se podesava lokacija za folder HP Image Transfer - direktorijuma gde Active Sync
smesta slike sa ppc ?

2. Kada razgledam slike na desktopu , ne mogu da vidim thumbnail (malu sliku). Kako to da postignem?

3. Postoji li pametniji softver za sinh. od Active Sync

[Ovu poruku je menjao herzog dana 04.07.2010. u 19:22 GMT+1]
[ nuno @ 04.07.2010. 22:01 ] @
probaj uZard sa njim bi trebalo da ti rade yt i ostalo, ponekad malo vrljav ali radi

4. ne znam, ali mislim da ne
[ herzog @ 07.07.2010. 19:15 ] @
Hvala...Jos uvek mi treba lokacija gde se na PC-ju odredjuje lokacija HP image transfer foldera..


E sad, vidim da je nesto fijuknulo softverski najverovatnije na uredjaju.
Ekran nece da se ugasi posle nekoliko minuta ne-pipkanja po njemu,
ili upravo suprotno - ugasi se sam od sebe.

Ili se upali sam od sebe pa ostane celu noc.

Nakon soft-reseta stvar se reshi na neko vreme.

Da li da radim Hard Reset ?

Inace, uzeo sam bateriju koju smo pominjali u ovom threadu , ima vibro, pokazivac radi skoro tacno.
[ angelos @ 20.07.2010. 08:34 ] @
I mene moj zeza, razmisljam se da ga flesnem....
[ G6H12 @ 25.10.2010. 07:35 ] @
Pukao mi je ekran, koliko kosta zamena?
[ herzog @ 07.06.2014. 19:05 ] @
Kako da slusam http://www.radio101.rs/ ?

[ herzog @ 05.08.2015. 13:41 ] @
Kako da gledam i slusam YouTube video? ( Browser mi je internet explorer )
[ herzog @ 11.08.2015. 13:58 ] @
Jel zna neko zasto mi se baterija trosi kada je uredjaj iskljucen (A jos sam i pre iskljucivanja, ugasio i sve aplikacije iz task managera)?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.08.2015. 09:23 ] @
Ako si ugasio samo ekran na Power dugme, uređaj i dalje radi.
Čak i kada bi ga skroz ugasio, baterija bi se vremenom automatski praznila (doduše, pričamo o periodu koji se.meri nedeljama).
[ fragg @ 12.08.2015. 19:38 ] @
@herzog, za youtube - imaš youtube aplikaciju, ali je problematična. Ono što sigurno radi- instaliraj operu mini i core player. U settings za Core player podesi da bude nadležan za RTP i RTSP protokol. AKo si sve odradio, ubuduće kad nađeš neki klip u operi mini i klikneš na njega, startovaće se player i krenuće video.
[ herzog @ 14.08.2015. 14:05 ] @
fragg ,probacu ,hvala !


Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Ako si ugasio samo ekran na Power dugme, uređaj i dalje radi.
Čak i kada bi ga skroz ugasio, baterija bi se vremenom automatski praznila (doduše, pričamo o periodu koji se.meri nedeljama).


Kako da ga skroz ugasim?