[ Predrag Damnjanovic @ 25.08.2001. 19:27 ] @
Kada Win2000 duze od 5-10h radi, desi se to da se pojavljuju crne rupe tamo gde je bio neki pop-up meni, ili obican meni.
Recimo u nekom programu kliknem na meni File, pa ponistim (sa esc, ili klikom na nesto drugo) i tu gde je bio otvoren meni File, sada je crno!
To mi se nije desavalo dok nisam koristio Miranda ICQ, mada samo sumnjam u njega, nisam siguran da on pravi ovu zbrku.
Ima li nekoga da je imao slican problem?
[ U--G @ 26.08.2001. 10:21 ] @
Pogledaj kako stojis sa memorijom, lici na memory leak.
[ Milan Aksic @ 26.08.2001. 11:54 ] @
Ja ipak mislim da je do refresh-a, ovo se meni desavalo, sa 256MB, ali najcesce u Win98, u Win2k nikad. Mislim da je problem u refresh podesavanju. Pokusaj malo stim, i trebalo bi da sredis.
[ Predrag Damnjanovic @ 26.08.2001. 13:30 ] @
Da, imam 256 rama.
Gde se taj refresh podesava?
[ Milan Aksic @ 26.08.2001. 14:15 ] @
Pa znas sta i nisam siguran da je refresh, vec sam rekao da pokusas, da nesto experimentises jer, konkretno, gde je problem ne znam. E sada to isto ime veze sa programima koji se startuju odmah po ucitavanju windowsa, tako da bi mozda trebalo da otkrijes neki 'sporiji' problematicniji startup program i da ga, ako ti nije previse bitan, uklonis. Isto tako 'izucavanjem' ovog problema, video sam da postoji i neka veza sa stavkama u Display Preperties, konkretno u power menagment-u gde bi mogao da malo bolje konfigurises, kada ide na StandBy, kada na turnoff monitor, itd. Sve u sv, kao sto rekoh, cudi me da ti se to dogadja u W2k, da je u pitanju ME ili 98 onda je to njihova prepoznatljiva osobina. Experimentisi malo sa ovim gore navedenim, ako opet nema rezultata, javi se opet.
[ Milan Aksic @ 26.08.2001. 14:20 ] @
E da takodje je bitno koju video karticu koristis. Znaci, sa experimentima dalje ides, i kod optimalnog podesavanja refresh-a za tvoju karticu, onda proveri da li je i monitor dobro i kako instaliran, i da li dobre drajvere za karticu koristis.
[ Reljam @ 26.08.2001. 19:27 ] @
Probaj da vidis da li se to desava bez tog ICQ-a. Jedino kada se meni nesto slicno desavalo (ponovo ja dosadan), je bilo kada sam koristio i740 - valjda se tako zvala ona intelova 3D kartica, stara. Imala je ocajne drajvere, u C++ Builderu i Delphiju su ikonice u toolbaru bile skroz zeznute. Kasnije je izasao neki update i to je sredio.

1) Dakle, probaj bez tog ICQ-a, rekao si da se to pre njega nije desavalo.

2) Probaj da nadjes nove drajvere

3) U display properties-u kada se malo promuvas (neki Advanced) ima opcija graphics acceleration. Probaj to da smanjis. Taj graphics acceleration se ne odnosi na Direct3D / OpenGL, samo na 2D stvari

Javi sta se desava.
[ Milan Aksic @ 26.08.2001. 21:43 ] @
Citat:
Reljam je napisao:
Probaj da vidis da li se to desava bez tog ICQ-a. Jedino kada se meni nesto slicno desavalo (ponovo ja dosadan), je bilo kada sam koristio i740 - valjda se tako zvala ona intelova 3D kartica, stara. Imala je ocajne drajvere, u C++ Builderu i Delphiju su ikonice u toolbaru bile skroz zeznute. Kasnije je izasao neki update i to je sredio.

1) Dakle, probaj bez tog ICQ-a, rekao si da se to pre njega nije desavalo.

2) Probaj da nadjes nove drajvere

3) U display properties-u kada se malo promuvas (neki Advanced) ima opcija graphics acceleration. Probaj to da smanjis. Taj graphics acceleration se ne odnosi na Direct3D / OpenGL, samo na 2D stvari

Javi sta se desava.


E stvarno (da i ja budem malo dosadan :)), je ta intelova kartica imala ocajne drajvere, mislim da cu jos veoma dugo da pamtim oznaku 'i740' koliko sam se zezao sa njom. Ona je postojala, koliko se meni cini, onda kada je Win95 bio najpopularniji a Win98 jos uvek nije svuda stig'o, pa sam koristio Win95. I koliko je samo zezanja bilo da se natera i740 da radi pod Win95, neverovatno, OSR2... Ali Reljame moras da priznas da je u to vreme, i740 bila prilicno izdrzljiva kartica, podnosila je dobro razne zahtevnije stvari.

Pozdrav.
[ Reljam @ 27.08.2001. 07:25 ] @
i740 je bila sjajna kartica. Imao sam 3dfx pre nje, i740 je bio bolji jer za razliku od Rive 128 (koja je imala jako lose bilinearno filtriranje), imao normalnu sliku, i jos je mogao da renda u prozoru sto 3dfx nije mogao... Eeee, to su bila vremena.
[ sarca @ 29.08.2001. 01:23 ] @
Citat:
zastita je napisao:
Kada Win2000 duze od 5-10h radi, desi se to da se pojavljuju crne rupe tamo gde je bio neki pop-up meni, ili obican meni.
Recimo u nekom programu kliknem na meni File, pa ponistim (sa esc, ili klikom na nesto drugo) i tu gde je bio otvoren meni File, sada je crno!
To mi se nije desavalo dok nisam koristio Miranda ICQ, mada samo sumnjam u njega, nisam siguran da on pravi ovu zbrku.
Ima li nekoga da je imao slican problem?


Da nemas VIA cipset?