[ Max232 @ 08.11.2006. 09:24 ] @
Interesuje me da li je neko vec imao ovaj problem sa racunarom i kako isti otklonio,u mom slucaju racunar ne moze da se upali na prekidac za paljenje a zelena led dioda na ploci za prisustvo napajanja gori ako neko ima rjesenje neka pomaze.Pozdrav
[ Mihael Kirić @ 08.11.2006. 10:33 ] @
Pogledaj dal su ti svi kablovi dobro spojeni u kučištu.
Ako nisi ništa prčkao tj. ako je do sada sve bilo u redu može biti da napajenje zeza.
Dal ti rade hladnjaci na napajanju kad upalis komp??
[ Max232 @ 08.11.2006. 21:22 ] @
Dirano nije nista ne moze da se starta uopse ne daje nikakve znake kada se pali na prekidac ni ventilator na napajanju niti na ploci se ne javljaju,osim led diode zelene na ploci koja daje indikaciju da je napon prisutan na ploci odnosno prekidac na napojnoj na ON.Pozdrav
[ buljko @ 08.11.2006. 22:07 ] @
Proveri Power SW. Ako nemas nikakav instrument, skini ga sa ploce i simuliraj ga kratkospajanjem pinova za start. Drugi nacin provere napajanja je spajanje pina 14 na ATX konektoru na masu. Morao bi krenuti ventilator na samom napajanju.
[ bokisha @ 17.11.2006. 23:28 ] @
Meni se deslilo da ne moze da se ugasi ni na prekidac(cak i kada ga drzim vise od 6 sekindi).Znaci komp mi je postao kao oni stari P1 sa AT kucistem.A gasim da tako sto mu napajanje iskljucim preko onog prekidaca.
Probaj da resetujes bios,i da probas sa drugim napajanjem.
A ako ni to ne uspe,ne znam sta da ti kazem,ali meni je riknula ploca.
[ JOJO847 @ 18.11.2006. 13:09 ] @
hm,ako se bas nista ne desava kad pritisnes power taster - provjeri ovo sto kaze buljko.vjerojatnost 90%. (ako je do sada sve radilo)
[ TGCVugi @ 18.11.2006. 16:10 ] @
Tako je napravi bulkov predlog ako ti se napajanje ukljuci onda ti je moguce maticna u pitanju: Prvo mugucnost je da si krivo spojil switch prekidac na F_PANEL (proveri to u manualu od maticne), a druga mogucnost je to da je na maticni otisao sklop (kontroler) koji kontrolira napajanje. Kod drugog problema ces tesko nac resenje...