[ emperor @ 15.02.2001. 12:44 ] @
da li neko moze da mi da primer kako da ako imam bazu u kojoj je teks , onda da napravim search trazi rec i onda ako je rec nadjena da ispise celu liniju teksta i to da se odvija dokle god postoji trazena rec u tekstu


pozdrav i hvala



[Ovu poruku je menjao emperor dana 02-15-2001 u 12:47 PM GMT]
[ VladoMNE @ 15.02.2001. 13:37 ] @
Ovako, ne znam ti bas primjer da ti dam, ali uglavnom takve opcije imaju oni News Menageri znas ono za postavljanje vijesti i tako toga, nadji neki koji to podrzava. I onda naravno protumaci , kako ces to da uklopis tamo dje tebi treba !

Jebiga , uci na primjere

Pozdrav !
[ Gojko Vujovic @ 15.02.2001. 15:40 ] @
evo napamet nesto trebalo bi da radi
napravi fajl.txt sa par linija i da neke od njih sadrze rec bla u sebi..
ovo snimi i pokreni

Code:

#!/usr/bin/perl
 = fajl.txt;
 = "bla";

open(INF,"") or die ("Cant open ");
@database = <INF>;
close(INF);

foreach  (@database) {
    chomp();
    if ( =~ m//i) { print ""; }
}
[ ventura @ 17.02.2001. 04:31 ] @
ako imas file tipa:

ovo je venturin sajt>>http://www.ventura.vu
ja volim PERL>>http://www.perl.com


onda ti je kod ovakav:

#!/usr/bin/perl
use cgi-lib.pl
print "Content-type: text/htmlnn";
&ReadParse(*input);
= {string};
= `cat search.txt | grep `;
@final = split(">>", );
print "Opis je: ";
print "Link: ";

[ Gojko Vujovic @ 17.02.2001. 10:26 ] @
hehe evo ga opet ventura ko da pise shell script a ne perl script

ovaj put je stvarno brzi regex match m/nesto/ od tog grep-a
[ ventura @ 18.02.2001. 00:04 ] @
Gojko.. kada dodjem u BG, dacu ti da pogledas source koji sada pisem... trenutno oko 22.000 linija koda... cist PERL ...
dnevno pisem minimum 1.500 - 2.000 linija... i privodim polako posao kraju...
[ emperor @ 18.02.2001. 10:17 ] @
HVALA NA POMOCI

ovaj nt 4 server me ubi sta god su mogli da zakomplikiju oni su zakomplikovali do daske uzas blagi

elem

ventura a sta ti pises ............. knjigu

ajde vidi odstampaj to lepo ukorici i podeli nam sa autogramima bice to lepa knjiga



aj pozdrav
[ Gojko Vujovic @ 18.02.2001. 16:46 ] @
ventura: Perl rulez.. evo ja se latio malo ucim bourne shell scripting svidja mi se, ima slicnosti sa Perlom, to se vidi odmah.

a za taj kod bi mi trebalo mesec dana dok ga iscitam ali vazi javi se kad dodjes u BGD
[ ventura @ 18.02.2001. 18:19 ] @
idi na ventura.vu/add.html ... napravi tamo sebi nalog... i ukucaj neke ticker simbole .. recimo PMTC, RFMD, SSCC, MCHP, NWAC ... ili sta vec mozes da se setis... pa posle otidji na ventura.vu/login.html ... i tamo ima jedan mali deo koji ispisuje portfolio.. pa probaj onda ventura.vu/cgi-bin/1head.cgi?user=tvojuser&pass=tvojpass

pa probaj sa istim parametrima i 5head.cgi ... pa onda probaj ventura.vu/quote.html

ono... ima jos gomila sitnijih stvari... pa cu to da spojim sve u jednu celinu...
[ Gojko Vujovic @ 18.02.2001. 19:27 ] @
http://ventura.vu/cgi-bin/berza.cgi?stock1=MSFT&stock2=IBM

hehe radi ko ludo. zver.. brzo je moram da primetim. jel to drzi u cache-u ? kada radi refresh?
[ ventura @ 19.02.2001. 00:53 ] @
drzi u SQL bazi...

fora je u tome, da kada ti zada upit.. prorgram prvo proveri dali ga ima u bazi.. ako ga nema u bai onda ga izvuce sa nasdakovog servera...

a baza se za sada refreshuje na svakih sat vremena... mada kada krenem komercijalno da radim refreshovace se na svakih 6 minuta.. za razliku od svih ostalih sajtova koji refreshuju na 20 min...

sa ovime sam postigao nepotrebno zauzimanej resursa... jer sam kapirao.. ako skida msve ticker simbole i sve ostalo.. samo cu da trosim vreme.. ovako cu da drzim u bazi samo one koji se konstantno traze, a ako neko zatrazi neki cudan simbol samo cu da ga skinem sa nasdaq servra...

a inace.. treba malo pametnije da odradim onaj deo sa vestima... te vesti vuce svaki put sve sa sadrzinom linkova... nisam uspeo da napravim bazu sa tim jer SQL ne podrzava row veci od 8Kb ... pa cu da vidim kako cu to da izmudrujem.. posto je glupo da vuce po 200kb za svakog usera svaki put kada ovaj refreshuje stranu...
[ Gojko Vujovic @ 19.02.2001. 11:17 ] @
MySQL ima BLOB polja, probaj u njih da pakujes ne bi bio problem.. ja sam i veeelike slike uspeo da stavim i radilo je kul

a reci mi koji je taj nasdaq server sto emituje te vesti. i reci nesto malo, koji port, koji protokol, itd cisto onako me zanima.. necu da pravim konkurenciju, nego samo da probam nesto..
[ ventura @ 19.02.2001. 14:09 ] @
imaju oni njihov IP... to dobijes kada se predplatis na datafeed.. kad stignem kuci poslacu ti tacan IP.. mada mislim da nemozes uopste da se konektujes ako nisi predplacen... a kada se predplatis dobijes i knjizicu u kojoj se objasnjava protokol i kako zadajes zahteve za 52 hi/lo ..

pogledaj na nasdaq-ovom sajtu... tamo isto imas informacije o ovome...