[ joeya1k @ 14.11.2006. 17:05 ] @
Da li neko ima ovaj bluetooth gps adapter? Nokia LD-3W
Interesuje me kako se pokazao u odnosu na ostale, Leadtek 9553X, MSI, B-Speech... i da li moze da radi i sa drugim modelima telefona npr. SonyEricsson, Motorola?
Hvala unapred, poz.
[ toltek @ 14.11.2006. 19:15 ] @
Ja imam Nokiu, koristim je i ok je,mada sa baterijom nisam zadovoljan!!Kratko traje,oko 6-7 sati navigacije!!!!Kupio sam i B-speech i prezadovoljan sam,odlicno radi,iste su karakteristike u radu kao kod nokie,a baterija mi radi oko 10-15 h,u zavisnosti od uslova prijema!!!!To nije mala razlika!Po meni je i prednost sto je na Bspeech stavljena u up[otrebu baterija AAA koja moze da se kupi na bilo kom kiosku,ako nemam punjac pri ruci.Originalne baterije su 900 mAh,a ja imam i veceg kapaciteta,tako da....Ti sam odluci,mislim da je Bspeech jeftiniji za isto,a bolju bateriju!!!!
[ joeya1k @ 14.11.2006. 20:20 ] @
Sto se tice B-Speecha jeste jeftiniji za oko 1000din, malo je manji, koristi AAA baterija i ako te originalne od 900mAh drze 10-15h onda je to super, i to sto kazes mogu se kupiti druge i jace... ali ako moram da dokupim te jace onda cena izadje na skoro isto ako se ne varam + dobijam 10-15h rada, onda ok, s tim sto Nokia ima SifR Star III chipset koji kazu da je precizniji i da mu ne smetaju zgrade, drvece... Posto imas oba mozes li mi reci ima li razlike sto se tice prijema signala, preciznosti i da li neki hvata signal u zatvorenom prostoru?
Hvala
P.S. Na Nokia sajtu pise da baterija traje oko 15h. Takodje ako crkne baterija posle, lupam, godinu dana moze se naci nova u prodavnicama, sto je ok, dok kod Leadteka se dobijaju dve baterije tako da se mogu poneti obe pa bude 12h+ rada... ali posle godinu dana takvog rada gde naci baterije za Leadteka...
[ Milan BG @ 14.11.2006. 21:12 ] @
Mala napomena: uz Leadtex 9553 (bez X) je išla izmenjiva baterija koja je kratko trajala (3-4 sata), pa se dobijala i druga. U model 9553X je baterija ugrađena, tj. nije izmenjiva, ali je većeg kapaciteta te traje duže (6-8 sati).

Kada razmišljate o dužini trajanja baterije, imajte na umu da i baterija na prijemnom uređaju (PPC) mora da traje odgovarajuće, inače je besmisleno.
[ joeya1k @ 14.11.2006. 22:11 ] @
Nisam znao da uz 9553X ne idu dve baterije. Onda nista od Leadteka iako je mali i dobar ali dosta mi je tih baterija... kako posle godinu-dve dana da nadjem novu ako oslabi...
[ ivcha1976 @ 14.11.2006. 22:27 ] @
Vidim da se raspravlja o BT GPS!Sto se tice baterija,covek je u
pravu,ti ne moras da kupis jace,ove su odlicne koje dolaze uz uredjaj!
A i jeftinije su ti 3 AAA baterije nego nokia baterija,to tvrdim!!!!!
[ joeya1k @ 17.11.2006. 16:50 ] @
Moze li neko da mi odgovori na pitanje is mog drugog posta... znaci kakva je nokia u poredjenju sa nekim drugim GPSom sto se tice jacine signala i preciznosti, i da li neki od ovih GPS adaptera hvata signal u zatvorenom prostoru?
Hvala
[ ivcha1976 @ 17.11.2006. 19:06 ] @
retko koji GPS ima signal u zatvorenom prostoru,osim ako je pored prozora,i pitanje je koliko je to upotrebljiv signal!A i kome treba signal za navigaciju u kuci~?
[ joeya1k @ 17.11.2006. 20:55 ] @
Slazem se, kome treba u kuci, prodavnici ili zgradi :D
Pitam posto citam da ima i takvih...
[ goxyst @ 07.01.2007. 16:10 ] @
Da se ukljucim i ja sa mesec ipo dana zakasnjenja.
Odnosno imam pitanje koje su cene gps i koji su najjeftiniji, a da zadovoljavaju sto se tice signala i baterija.
[ ivcha1976 @ 07.01.2007. 16:58 ] @
Najbolji odnos cena-kvalitet je B-speech!!!