[ Pera60 @ 19.11.2006. 22:47 ] @
Da li neko moze da mi objasni kako da u Mozilla Thunderbird 1.5.0.8 u odredjeni folder uvezem gomilu poruka (1000+) u .eml formatu koje sam prethodno izvezao iz jednog manje poznatog programa FoxMail?
[ Karlo Gavric @ 19.11.2006. 23:59 ] @
Mislim da imas u File/Import/Message (ili sl. nisam siguran kako je kod Thunderbird-a, nisam ga vec odavno koristio!!!)
[ Pera60 @ 21.11.2006. 12:32 ] @
Pa ima File/Open saved message i tako moze da se uveze - ali samo jedna po jedna poruka! Necu da pominjem da ni lud ne bih ponavljao tu operaciju 1000+ puta! :) Pregledao sam ceo program i mislim da nigde u njemu ne postoji opcija za ono sto meni treba, sto je veliki nedostatak programa. Pa postoji li neki drugi nacin, npr. uz pomoc neke ekstenzije (trazio sam i to, ali nisam nasao)?
[ calexx @ 21.11.2006. 13:52 ] @
A Tools/Import? Ili to ne radi sa fajlom već samo pokupi iz određenih klijenata?
[ Pera60 @ 21.11.2006. 15:12 ] @
Ne radi iz fajlova, samo iz drugih klijenata medju kojima nema tog FoxMaila, kao ni jos gomile manje poznatih. To je bas veliki nedostatak! Valjda ce da isprave u verziji 2.0!

Uzgred, ima li neko ideju da li nekako rucno moze da se izvede to sto mi je potrebno? Ili preko nekog eksternog programa? Dodatni problem je i taj sto FoxMail moze da izvozi samo u *.eml a ne u neki drugi program, npr Outlook, inace bih to ja lako odradio, prebacio u OE pa zatim u TB...
[ Karlo Gavric @ 21.11.2006. 15:59 ] @
Pa zar ne moze Outlook da ucita .eml ekstenziju (nismo se odavno druzili, ali sam radio neke slicne stvari s IncrediMail), jer onda bih ih Thunderbird mogao mislim povuci iz Outlook-a!!! Stvarno cudno...
[ Pera60 @ 21.11.2006. 17:48 ] @
Ne, ni OE (Outlook koji ide uz Office nemam), ne moze da uveze gomilu *.eml poruka! :(
[ calexx @ 22.11.2006. 02:12 ] @
Misliš? ;) Da li si probao da uhvatiš sve .eml i da ih prevučeš u OE? Ipak je to M$. Taj način opisuju kao jedan od načina za import u TB. Drugi je nekim programima za konverziju tipa emlBridge i na kraju pominju i jednu ekstenziju koja radi sa atačmentima ali ima opciju uvoza .eml. Mislim da je OE najsigurniji način.
[ Pera60 @ 22.11.2006. 20:07 ] @
Hvala puno!!! Priznajem da mi nikada ne bi palo na pamet da prevucem poruke direktno u OE!! Odradio sam tako i posle ih normalno uvezao u TB!
[ timotije @ 10.12.2007. 15:13 ] @

A kako to PREVUČEŠ? Ja bih morao iz Thunderbird koji nešto ne radi da prebacim u Outlook. Kako to?