[ anon69849 @ 20.11.2006. 02:41 ] @
jel uspeo neko da koristi ssl sa 063 ?

... poshto sam pozvao jednog u korisnichkom servisu koji mi reche da telenor mobilna mreza nedopushta komunikaciju preko ssl-a (shto znachi da nema nishta od pop3 gmail-a)
[ jonathan @ 20.11.2006. 05:53 ] @
Nema telenor nikakve veze sa gmailovim ssl-om. Instaliraj u telefon dva ssl sertifikata koji su potrebni za gmail pop3/smtp i radiće. Linkove do sertifikata imaš u starijim temema ovde.

ppoz, Alek
[ gojnik @ 20.11.2006. 11:09 ] @
Nije istina. Radi ssl bez problema na 063. Profimail klijent.
[ Dejan Krstic @ 20.11.2006. 14:32 ] @
Citat:
dokonidanko: jel uspeo neko da koristi ssl sa 063 ?


Kako si dosao do tog zakljucka?

Kod mene svaki port/protokol radi normalno.
[ anon69849 @ 20.11.2006. 15:20 ] @
hvala vam na odgovorima!

ali...

prob:

imam nokiju 6070 i nikako nemogu da se konektujem na gmail (pop3)

a) email u telefonu ne podrzava ssl (valjda) te kada sve podesim kako treba (prtove...) i pochnem da shaljem mail (pop3 gmail) dobijam poruq od telefona da nema recipient-a kome shaljem mail

b) downloadovao sam JAVA aplikaciju sa gmail-a (gmail client) koji odlichno radi i na gorim telefonima 064 ali opet nemogu da se konektujem jer loading... u moj inbox traje beskonachno a imam utisak da aplikacija uopshte i ne dolazi do gmail-a
[ BioSQUAD @ 20.11.2006. 15:55 ] @
U Pocket PC i N70 mi radi bez problema svi moguci POP3!
[ cume @ 21.11.2006. 08:29 ] @
Telenor dozvoljava saobracaj preko svih TCP/UDP portova kad je APN 'internet' u pitanju.
Probaj da izvrsis detaljnu proveru konfiguracije telefona.
[ zare 63. @ 22.11.2006. 10:37 ] @
Definitivno je problem u telefonu a ne u mrezi. Imam SE W810i i bas juce sam podesio onaj fabricki email client (u Messages>Email) na Gmail i super radi. Ta dva sertifikata uopste nisam instalirao, samo sam lepo podesio incoming na ssl i outgoing na tsl (ili obrnuto, ako nekome treba imam tacna podesenja). I naravno, u Gmail settings mora da se omoguci POP3. Sto se tice one Java aplikacije - Gmail, kod mene definitivno nece da radi. Sta je u pitanju, pojma nemam, mozda su bas ti sertifikati...
[ Deda_Mraz @ 24.11.2006. 13:05 ] @
Pazi da prilikom ukucavanja smtp i pop servera ukucavaš (pop bez one trojke 3) pop.googlemail.com i smtp.googlemail.com
U polje za username ukucaj punu mejl adresu [email protected] i naravno lozinku.
Jer recimo meni pop3.gmail.com nije htelo da radi.

Ja sam isto na Telenor mreži i meni na 6680 nokiji radi pop i smtp na Gmail nalogu i to sasvim brzo!
[ Pajica Ristic @ 26.11.2006. 21:56 ] @
Neće ni kod mene preko ssl protokola. Motorola V975, yahoo.co.uk i telenor mreža...
[ ipacid @ 01.03.2007. 15:26 ] @
Da bi gmail Java aplikacija radila ne treba ti nikakav ssl protokol niti bilo sta. Jednostavno skines aplikaciju sa neta i podesis Access Point, imas u ovom istom forumu na temi JAVA GMail ne radi (ili tako nesto) kompletno objasnjenje kako da podesis access point. To je problem sa dosta nokia, i uopste mi nije jasno zasto nece jednostavno da koristi default podesavanja nego moras da pravis nov AP sa istim parametrima.