[ broker @ 20.11.2006. 12:29 ] @
Postoji li neka kartica koja moze da se ubode u Mikrotik da omoguci povezivanje direktno na ADSL bez posredstva ADSL modema ili rutera?
[ kobac66 @ 22.11.2006. 07:31 ] @

ADSL PCI modemi postoje i nisu ni skupi ali koliko sam video mikrotik ih, ako se ne varam, ne podrzava.

[ bisenic @ 24.11.2006. 12:33 ] @
Pa,da li postoji bilo kakav nacin da se ADSL poveze i izrutira na MT?
[ acatheking @ 24.11.2006. 14:58 ] @
Postoji "bilo kakav" nacin.
ADSL ruter koji ima eth port, crossover kabl, i na eth port MikroTik-a.
Ali to nije poenta ove teme
[ cukovanny @ 24.11.2006. 20:54 ] @
hmm ... evo da i ja prokomentarishem to shto nije tema ove diskusije ...
planiram da dodam rezervu svom frame relay-u tako shto cu da uvezem dve adsl linije iz grada u kome ima adsl , za grad u kome nema, i sve to na MT .obe linije su po 700kbps. poshto beocity zna za jadac, oni isporuchuju svoje adsl modeme koji se kache na komp putem usb-a. potrebno je dakle napraviti dva win32 rachunara na koje su nakacheni modemi. zatim postaviti default 0.0.0.0/0 rutu da ima za gateway jedan od ta dva win rachunara. shit u ovoj prichi je shto ta dva rachunara moraju da rade non-stop. nisam josh radio sa load balancing-om, ali cu morati da napravim da mi balansira sa telekomovim modemom.
da li neko ima iskustva u ovim sportovima ?
[ Le Piaf @ 25.11.2006. 00:59 ] @
a shto da komplikujesh, kupi ti svoje modeme koje ces moci nakachiti na eth normalno. Nisu valjda ovi u beositiju seljaci pa da su zakljuchali po mek adresi ili tako neshto? Tj koliko ja znam - nisu. Shto se tiche adsl pci kartice koju mikrotik "jede" zvanichno ni jedna nije podrzhana za sada... Dakle, modem/ruter sa mogucnoshtju kachenja na eth i eto tako :)

cyah
LePiaf
[ cukovanny @ 25.11.2006. 19:38 ] @
da to je lepo reshenje, samo ako nebudu modemi zakljuchani po mac-u ili na neki drgi nachin. koji adsl modemi koji imaju eth su najjeftiniji, a rade lepo?
[ gazdamitke @ 25.11.2006. 19:54 ] @
pa zar nema ADSL modema,da mogu da kloniraju mac adresu?Kao AP ovi sto mogu?
[ sdurut @ 28.11.2006. 20:18 ] @
Kad modem radi u bridge modu provajder vidi MAC adresu LAN kartice racunara. Poznajem vise ljudi koji su menjali USB modem za Siemens ADSL router i radilo je bez problema. Dakle ne bi trebalo da se filrira po MAC adresi jer je paricu tesko promeniti.
[ bane980 @ 29.11.2006. 12:28 ] @
Uostalom ako je modem u pitanju onda on i nema MAC adresu...