[ Ledeni26 @ 22.11.2006. 20:16 ] @
Dali je moguce i kako da stupci iz grafikona u power pointu rastu kada se dodje na taj grafikon, i da dodju do visine do koje trebaju da dodju tj odredjenog broja?

unaprijed hvala
[ markom @ 22.11.2006. 20:29 ] @
Da... Moraš svaki stubac da definišeš kao objekat, tj. kao pravougaonik. Onda definišeš transformaciju za objekat tako da se poveća do mere koja ti odgovara...

Marko.
[ Ledeni26 @ 22.11.2006. 21:11 ] @
hvala ti !

a dali slucajno imas neki primjerak toga??

trebam da radim neku prezentaciju na faxu, a to bi mi jako puno znacilo kada bih taj efekat postigao.

mozes li mi poslati to*?
[ drdrksa @ 22.11.2006. 21:46 ] @
Takodje, pogledaj i http://www.globfx.com/products/swfchart/
[ timmy @ 22.11.2006. 23:19 ] @
Citat:
markom: Da... Moraš svaki stubac da definišeš kao objekat, tj. kao pravougaonik. Onda definišeš transformaciju za objekat tako da se poveća do mere koja ti odgovara...

Marko.


Ne, naravno da ne moras da crtas pravougaonike vec koristi Chart objekat koji si vec napravio,
zatim prikazi okno Custom Animation i dodaj animaciju. Naravno, animacioni efekat koji si odabrao
ce se dodeliti celom grafikonu kao jednom objektu, ali sada mozes da pritisnes na opcije izbora
za postojeci efekat (strelica na dole u Custom Animation oknu pored dodeljenog efekta Chart
objektu) i da odaberes Efect Options. Predji na poslednju (trecu) karticu Chart Animation i odaberi
da li animacije pravis po serijama, kategorijama ili elementima istih umesto animacije grafikona
kao jednog objekta. Time ces dobiti niz animacionih efekata u Custom Animation oknu, a dalje - igranje.

Obrati paznju da nemaju svi animacioni efekti mogucnost da se primene na sastavne objekte grafikona.

Pozdrav

[ Jpeca @ 23.11.2006. 07:47 ] @
Hint: Pokušaj sa efektom Pick In (u grupi Entrance) i primeni ga na kategorije.
[ Ledeni26 @ 23.11.2006. 19:19 ] @
Da ovo sam probao i radi, ALI meni treba da iz grafikona samo raste STUPAC a ne cijela tabela ili grafikon ?????
[ Jpeca @ 24.11.2006. 07:45 ] @
Pa timmy je lepo objasnio... Moja napomena odnosila se samo da izbegneš suvišna lutanja po efektima. Dakle bitno je da efekat primeniš ne na ceo grafikon, nego samo elemente grafikona. Pogledaj u Help-u temu: Animate a chart.