[ Neon.ba @ 22.11.2006. 21:54 ] @
Zdravo koristim routerboard 112 i imam probleme kod klijenata kao sto su cesto pucanje veze i zaglavljivanje racunara kod njih na signalima nekih -75 i -79. Klijenata ima 5-6 preko pppoe konekcije. Da li je neko imao slicne simptome mislim da sam u mikrotiku sve podesio dobro.
[ roppe @ 25.11.2006. 18:02 ] @
Koji MPCI karticu koristis?
[ Neon.ba @ 27.11.2006. 22:26 ] @
sve su mi compex kartice rade na 23 dbm kada se zakaci 7 ljudi na internet ping mi raste i preko 1000 ms na internet odem u sistem resources da vidim opterecenje na procesoru pise mi oko 40% inace signal mi je -69 prema provajderu ne znam da li je do toga mislim da je i to pristojno. Dali moze biti ovo do ove ploce mozda je ona preslaba za recimo 10 klijenata kojima pustam pppoe konekciju 128/64 kb/s.
[ acatheking @ 27.11.2006. 23:36 ] @
Moze da bude do ploce.
RB 112 je preslab za takve stvari, pre svega zbog malo memorije, 16 MB.
[ Neon.ba @ 28.11.2006. 00:53 ] @
Hvala, razmisljam o tome da li upiti na ruter (/ip firewall connection) moze da stvori probleme? Moze li to da se ogranici po korisniku (ako moze kako) i koliko bi bilo realno, jer jedan korisnik recimo ima zakacenih 150 connections mozda ima neki virus ili slicno?

Pozdrav
[ roli @ 02.12.2006. 00:37 ] @
Nema to veze nikakve sa plocom...
Nego ti rodjak natjeraj te tvoje da poboljsaju signal ,ja na mrezu ne pustam nikoga ko ima izad -60..to je pravilo,bar za Novi Sad to vazi ,dok u okolnim mjestima tolerisem i malo vise,a recimo u Zrenjaninu mi rade ok i do -65...
Beograd je takodje u etru manje zagadjen od Novog Sada sto me je jako iznenadilo jer sam poceo i njega da radim..tako da ce i tu moci da se radi na -60 do -65
PODVLACIM da je ovo standard za mrezu sa preko 300 ljudi na njoj i sa vise od 40 baznih stanica i sa raznoraznom opremom ,pocev od Mikrotikovih ploca svih vrsta i nastavaka za dodatne kartice pa preko svih vrsta WRAP ploca i preko pravljenih BS od kompova i pci-minipci adaptera i sa svim mogucim i nemogucim minipci karticama kojih imam u mrezi bar 100 i vise...tako da je budalastina pricati o 7 korisnika koji ne mogu da rade na toj 112-i
I ne radim samo net vec mreza radi pod punim opterecenjem ,lokal nicim nismo limitirali i vuce se maksimalno ,zavisno ko ima kakvu konekciju od korisnika,znaci DC++ radi ,a usput se krljaju i na game serverima i sve to radi odlicno.
I link od 50 km od NS do ZR radi isto odlicno i na njemu sam napravio signal ispod -60 mada..zavisno od doba dana varira...od -53 do -65 ..i to upravo sa tim plocama..tog tipa,nebitno dal je wrap ili mikrotik...

Ako hoces da ti to radi kako treba onda te tvoje natjeraj da pobacaju pci kartice i nek skrate antenske kablove na MANJE od 3 metra ,nek uzmu AP-ove ,i zabrani im kojekakva sranja od antena sto prave ,nek odvoje pare za valjanu antenu i da vidis kako ce to da ti radi...a ne da raspravljate o ploci ili ovom i onom...
I s vremena na vrijeme provjeri kakvo je stanje sa komsilukom sto emituje..nadji najpovoljniji kanal i naravno..reset opreme nikad ne skodi
Napraviti mrezu za exploataciju samo neta je za*ebancija u odnosu na to kad ljudima das i lokal i to nelimitiran ni sa cim...



Pozdrav!!
/mrdja