[ tzeljko @ 23.05.2003. 01:12 ] @
Cao svima,
stavio sam FreeBSD 4.8 ali imam problema podosta ...

ne mogu da promenim shell root accountu, kao ni user accountu (promenio sam /etc/passwd i stavio da shell bude /usr/local/bin/bash ali opet startuje csh).

i jel zna neko mozda za modem (lucent) kako da namestim da mi se ne cuje kad okrece broj ? ili makar da se slabo cuje ... (btw. zovem iz ppp-a jer kolko znam kppp neradi ...)

za zvuk sam resio problem, kao i za neke druge stvari ali ovo me bas iritira ....
[ caiser @ 23.05.2003. 01:37 ] @
Nisam koristio *BSD ali u linuxu ima komanda chsh (change shell) pa probaj sa njom ako je ima.
[ tzeljko @ 23.05.2003. 01:54 ] @
caiser, hvala... to je bilo potrebno....
[ caiser @ 23.05.2003. 02:20 ] @
No problem. ;) BTW, ako se ne varam ti si veliki fan knopixa, jel' tako? Pogledaj ovo, odusevices se. :)
[ BORG @ 23.05.2003. 03:19 ] @
Citat:
tzeljko:
caiser, hvala... to je bilo potrebno....



tzeljko ... to sam ti rekao nekidan na ircu.
izvadicu ti iz loga sutra ... mojne vise meni govoriti da ne obracam paznju na tvoje poruke l;)

[ random @ 23.05.2003. 03:36 ] @
Da dopunim odgovor, ako hoćeš da čačkaš /etc/passwd ručno, može i tako, ali moraš da posle toga pokreneš pwd_mkdb(8).
[ tzeljko @ 24.05.2003. 02:11 ] @
random hvala, sad eto i to znam :))) a sto se tice modema ? ima li mi tu pomoci ?
kako da smanjim voice da mi se ne dere ovako ?
a drugo pitanje je kako da dodam pauzu pre nego sto krene da zove broj? probao sam za zarezima ispred broja telefona kao sto je kppp radio, i to je ok, ali je problem sto onda izbaci Chap script failed i pukne veza ....

Poz
[ tOwk @ 24.05.2003. 02:30 ] @
ATM0 isključuje zvuk
ATL0-3 menja jačinu
[ vvucic @ 07.06.2003. 17:02 ] @
Ja sam instalirao Fre BSD 5.0 i sve je OK. Malo semucim sa instaliranjem portova, ali sam npr. open Office kao Linux Binarni fajl instalirao kao da sam u Linuxu. Cool!


Vedran
[ Dusan Marjanovic @ 08.06.2003. 00:07 ] @
čemu mučenje? daj da vidimo u čemu je problem, možda te i rešimo muka :o)
[ Dusan Marjanovic @ 13.10.2003. 00:08 ] @
Citat:
tzeljko:
ne mogu da promenim shell root accountu

nije preporucljivo menjati shell root accountu...nego stavi useru shell koji volish i koristi -m parametar su komande kada ti je potreban root pristup :o)
[ random @ 17.10.2003. 15:24 ] @
Ako imaš statički kompajliran bash na / particiji, ne vidim razloga zašto ga ne bi koristio kao login shell za ruta. I naravno ako voliš beš.
[ B o j a n @ 17.10.2003. 18:46 ] @
bash po default-u iz portova se instalira u /usr/local/, imajte u vidu to pri promeni root shell-a.

dobar shell, sa mnogo opcija i vrlo bash-user friendly je ksh(1), a plus je standardni shell na vecini *BSD sistema.

[ Dusan Marjanovic @ 17.10.2003. 19:08 ] @
well...stiče se utisak da je početnik u fbsdiju, a bash se recimo iz portova instalira /usr/local/bin/bash ako se ne varam, a vrlo je moguće da mu se /usr nalazi na različitoj particiji od one na kojoj je /, a zatim treba i da statički kompajlira bash, previše muke bespotrebno.
[ B o j a n @ 18.10.2003. 11:57 ] @
... i da ga drzi na / particiji, jer koliko me secanje sluzi u slucaju "dizastera", dobijas samo /, zar ne ?
u tome je trik, a ne u statickom-gde-vec.
[ Dusan Marjanovic @ 18.10.2003. 20:37 ] @
pa mora i staticki jer ce u suprotnom da krene da trazi potrebne libove...i onda dzabe ti sto si sam bash stavio na /