[ VLSE @ 24.11.2006. 16:14 ] @
Da li su ovo prevaranti ,voleo bih da mi kazete da li je neko imao iskustva sa Agencijom KONEKTUS,koja navodno sredjuje posao u Kanadi.To je neka Bosanska agencija koja je kao prestavniki agencije iz Alberte.Pored toga voleo bih da mi neko kaze kakva je prosecna plata u Kanadi.
[ xchillah @ 24.11.2006. 16:50 ] @
I ja sam nabasao na njihov sajt,
www.konektus.com
deluje zanimljivo,
izgleda da je sada aktuelna ta Alberta.

Inače,pogledaj,na sajtu ima dosta informacija,
objašnjenja,FAQ (hourly wages ) ...

Ovde se takođe mogu videti zvanični podaci o zaradama u Alberti za različita zanimanja...

Naravno,informacije iz "prve ruke" bi dobro došle...
[ Filthy McNasty @ 25.11.2006. 02:09 ] @
"Da li su ovo prevaranti ,voleo bih da mi kazete da li je neko imao iskustva sa Agencijom KONEKTUS,koja navodno sredjuje posao u Kanadi.To je neka Bosanska agencija koja je kao prestavniki agencije iz Alberte.Pored toga voleo bih da mi neko kaze kakva je prosecna plata u Kanadi."

Prika, odmah da ti kazem, nema te agencije u Srbiji/Bosni koja se ti SREDITI bilo kakav posao u Kanadi, mani se tih budalastina. Ja zivim u Alberti.
Trebalo bi mi dosta vreman da ti objasnim kako ceo sistem funkcionise u pogledu zaposljavanja staranca u Kanadi, ukratko, ne zanosi se sa time, prijateljski savet. Svako ko ti to obeca je prevarant! I uzece ti veliku lovu za tu "uslugu".

Postoje neke sanse da ti neki imigracioni advokat , ali ovde u Kanadi, uradi nesto po tom pitanju zbog trenutnog naftnog buma u Alberti i velike potraznje za radnom snagom, ali to ce te kostati djavo i po a mozes dobiti radnu dozvolu na maximalno 12 meseci, i posle toga ides kuci. I procedura je komplikovana. Bices na nekoj pozitivnoj nuli kada poplacas sve te advokate/konsultante i ostale troskove, u prevodu, radices godinu dana za te iste advokate, a tebi ostaje sipak.

Ovde su plate odlicne u ovom momentu, cak i 50% vece nego u Ontariju, ja sam se pre 6 meseci iz Toronta preselio u Albertu. Ovde ima nafte vise nego vode. Posla koliko hoces, trenutna stopa nezaposlenosti u Alberti iznosi svega %3,6 , to nema ni Japan. Suficit u 2005. godini samo u provinciji je bio oko $ 5,5 milijardi , na nivou cele Kanade oko #13. Ove godine je slicna situacija.
[ VLSE @ 25.11.2006. 09:14 ] @
Hvala brate na savetu,moracu da idem legalno preko ambasade iseljenicke vize pa ako dobijem.Kako si ti otisao i ako si dobio iseljenicku vizu koliko si cekao do prvog odgovora.Ja sam diplomirani masinki inzenjer,i bodovao sam se,imam bodove kad bi se ozenio.Zanima me koliko protekne vremena do prvog odgovora iz ambasade,da li se ima sanse za dobijanje vize(iseljenicke).A sto se tice ove agencije veceras idem pa ce mo videti,mada sam cuo da traze ljude nizih kvalifikacija.
[ Filthy McNasty @ 25.11.2006. 18:03 ] @
Ne znam kako si se bodovao, medjutim to sa zenidbom nema nikakve veze sa aplikacijom u smislu dobijanja nekakvih bodova, jedino ako ti je supruga visokoobrazovana i u tom slucaju mozes dobiti 3-5 bodova.
Takodje, ne mozes znati broj bodova dok ne odradis IELTS test.
Sedi, zagrej stolicu i spremaj taj test, to je jako bitna stvar i od toga moze da ti zavisi konacan zbir bodova. Ako imas 4+ godine staza i uradis test sa nekom prosecnom ocenom 6,5-7 onda imas sansi da nakupis tih 67 bodova.
Baci pogled na www.cic.gc.ca tamo imas detalje u vezi bodovanja i IELTS testa. Takodje, ne zaleci se sa aplikacijo ako nisi bar 95 % siguran da imas bodove, radi ovaj test iz engleskog ako treba i tri puta dok ga ne uradis kako valja.
Pogledaj malo i ovaj forum, tu je dosta toga napisano u nekoliko podforuma o Kanadi, da ne ponavljam, naci ces odgovore na sva pitanja:
http://forum.krstarica.com/forumdisplay.php?f=88

[ VLSE @ 26.11.2006. 09:23 ] @
Samo da vam kazem da sam razgovarao sa ovima iz Konektusa.Ako imas Faks nema sta da traziz trase samo ljude sa zanatima.Sofere,zidare itd.A sto se tice iseljenicke vize dobro sam upoznat i treba 7-na IELTS-u .Imam 2-godine radnog iskustva i pod predpostavkom da uradim Engleski vrhunski imam 67 bodova.Mislim da moram da budem ozenjen moj prijatelj sam ima 70 bodova ,ali su mu rekli da mora da se zeni.Bez obzira.mozeli mi neko reci koliko je taj IELTS zaista tezak posto sam ja engleski ucio ceo zivot,zena koja je porofesor Engleskog i koju sam pitao da me sprema IELTS ,posle moga razgovora sa njom na Engleskom rekla mi je da mi treba oko mesec dana i polazem ga sa vrhunskom ocenom.
[ Filthy McNasty @ 26.11.2006. 17:24 ] @
VLSE,

lepo ti kazem, ne moras da se zenis, to su gluposti, .............IELTS test zahteva visemesecno pripremanje, shvati to veoma ozbiljno, ne moze se to spremiti za mesec dana, ta zena laze k`o pas.....
Teko mozes imati 67 bodova ako imas samo 2 godine staza, u tom slucaju bi morao da uradis test sa maximalnom ocenom sto je prakticno nemoguce, ako izvuces prosek 7 to ce ti od 16 bodova doneti ne vise od 14.
Uradi test pa onda vidi kako stojis sa bodovima, ne zaleci se. Bolje odradi jos jednu godinu staza ako ti zatreba ta 2 boda nego da puknes.

Pamet u glavu!
[ VLSE @ 26.11.2006. 19:26 ] @
Hvala na savetima,rado bih ja odradio tu godinu kada bih znao da cu imati posao jos godinu dana.Znas kako je ovo je Srbija.I nemislim da je test igra,shvaticu ga vrlo ozbiljno.A odakle si ti poreklom?I koje si struke i kako si se snasao tamo,jesi li uspeo da se izboris da radis u struci?Mada to meni i nije bitno,samo da odem odavde.Neznam sta cu uraditi na testu,ali se razmisljam da pocnem da ucim i Francuski,da bih izvukao jos neki bod.Znas li kako li se menja politika naseljavanja,da li ce se kvote menjati,mislim povecavati?
HVALA NA SAVETIMA.
[ VLSE @ 26.11.2006. 19:37 ] @
Hteo sam da li znas kako boduju diplomirane inzenjere,kao bachelor ili master.Mada svi ocekujemo da nam priznaju master,ali me zanima kako bi me bodovali u slucaju da se to nedesi,posto imam 17-god skolovanja,ali nemam master.
[ Filthy McNasty @ 27.11.2006. 00:58 ] @
Nas bachelor kod tehnickih nauka je 5 godina ali to nije master niti se tako boduje, jednostavno racunaj 22 boda na skolu.
Sedi par meseci i zapni da uradis IELTS test dobro, nemoj sada da mesas francuski, usresredi se dobro na jednu stvar.

Meni je jako dobro u Kanadi, ne zalim se, radim kao AutoCad crtac, inace sam gradj. ing. po struci. Nije lako naci posao u struci, treba imati srece, mada ako je covek uporan i zna sta hoce, pametno radi, moze sve da se postigne, mada treba malo vremena, ne moze sve preko noci. Sve dodje na svoje vremenom.

Ajd` pa sa srecom, i pametno, ne zaleci se.........
[ VLSE @ 27.11.2006. 16:00 ] @
Hvala ti na savetima,ali ne znam koliko si obavesten,diplomirani inzenjeri ce po novom(Bolonjskoj konvenciji)biti Masteri.Dosta su nas slali u svet kao bachelore-kada to nismo.Nije isto dati dvadeset ispita na bachelor studijama i 42-na diplomskim studijama.Tako da je trenutno u nasoj zemlji trend da se diplomcima da titula mastera.A novi klinci vec trecu godinu kod nas studiraju trogodisnje bachelor studije.Tako da ili ce nam automatski priznati master ili ce trebati neki dodatni ispitic sto je i logicno.To su uradili u celoj Evropi sto nebi kod nas.A sto se tice Francuskog hvala na savetu ali nista me ne kosta da pored ozbiljnog spremanja Engleskog koji ucim ceo zivot naucim Francuski pocetni kurs da ucarim jos neki bod kad na staz nemogu.
[ Filthy McNasty @ 27.11.2006. 17:48 ] @
Pusti te konvencije, tebi je imigracioni zakon Kanade KONVENCIJA! Pogledaj kako se tamo boduje bachelor, nema tu velike filozofije, to je tako i nikako drugacije, zaboleno onog visa officera koji radi tvoj slucaj za neke konvencije, on radi po svom zakonu. Kada se imigracioni zakon promeni onda ce to biti druga prica. Za sada je ovako.............
[ VLSE @ 28.11.2006. 16:13 ] @
Tacno batice,ali si jednu stvar prevideo.To nisu konvencije,ja cu izvrsiti zamenu diploma i kada je prevedem ona nece biti bachelor,nego master.Tako da ce on mene bodovati kao master i nema sta da misli.Kod nas je taj zakon usvojen,samo se utvrdjuje dali cu moradi da dajem dodatne ispite ili ce mi automatski dati novu diplomu mastera.Pa ce u mom Engleskom prevodu diplome stajati master.O tome ti pricam,ja cu zakonski biti master,nije to moja fikcija,jer po Bolonjskoj konvenciji koja vazi i za Kanadu ja sam master batice.I Kanada je svoje skolstvo uredila po toj Konvenciji.A tako je i Hrvatskoj,Sloveniji,Nemackoj,Svedskoj.......Kanadi.Svuda!Oni su nas u tvoje vreme bodovali kao Bachelor,jer mi nismo bili po Bolonjskoj konvenciji i nismo imali klasu Master,pa su nas stavljali i bodovali kao bachelor.A sada kada je i Srbija pocela da skoluje svoje strucnjake po toj konvenciji,odnosno svetskim pravilima i klasa Master postoji nece sigurno da me boduju drugacije,jer ce moja diploma glasiti na master.U tvoje vreme su osnovne studije za gradjevinskog inzenjera trajale pet godina a sad tri.O tome ti ces moci da uzmes svoju diplomu mastera na svom maticnom Fakultetu automatski ili ces morati dati neku dopunu.
[ edmontonsanja @ 25.02.2007. 06:24 ] @
Nema sta da radim sada nakon godinu dana pretrazivanja raznih foruma na diskusijama KAKO OTICI I DOBITI VIZU ZA KANADAU,,,,,
Pa ljudi moji ja na onoj bodovnoj listi koju je izdala ambasada imam sa suprugom 92 poena i nikad nismo dobili vizu .Bacala sam pare i pare ,a sto se tice toga da oni primaju navodno visokoskolovane ,univerzitetski obrazovane u to neverujte,jer sve sam prosla i nista nisam uspela.
Diplomorani sam inzinjer elektronike sa vec svima poznatog Niskig fakulteta;ali sa malo iskustva i prakse ,a diploma u Kanadi nevredi mora da je najmanje godinu dana nostifikujes .Negubite vreme ,vec radite na tome da se domognete dovde ,odvade sve to ide malo drugacije.
Moracu i ja narednih godinu dana da nostifikujem moju diplomu a u medjuvremenu cu da radim sta mi padne pod ruku ,(NEMARIM ZA TO JER sam U NISU DRZALA SVOJU FIRMU I KAO OVLASCENI KNJIGIVODJA ,vodila sam IZUZETNO JAKE GRADJEVINSKE FIRME I PREVOZNIKE MAZUTA PA SAM DOSLA )
Grehota od Boga kad bi Vi samo znali koliko su ovi Kandjani uskovidi ,pa neznaju sraf da zasrafe ,ali to sto oni nauce u skoli samo to i rade u zivotu,bogu je plakati ,ali ti nisi KANADJANIN i ti mora da se pravis kao da si glup a nisi ali ces posati za tri godine..? ha ha ha ha

DA se vratim na temu KONEKTUS
TO VAM JE JEDINA NADA .,Ako nemate rodjake da se dokopate Kanade probajte preko Konektusa .Nude samo fizikalske poslove jer se takvi ovde jedino i nude .BOGAMI (ZIDARI ,VOZACI.KNAUF MAJSTORI,AUTOLIMARI.)Zena jeste mlada ,a i ona je sa nasih terena ,i ona je prosla kroz trnje ( malo iskustva ima sa kojekavim taksama od 30% na bruto) pa neto nije ono sto Vam kaze (4000 $ vec nekih 2800$) .Njega ce da stice vremenom .NEZAMERITE JOJ ,NA PROPUSTE ,JER JE ona jedina koja je imala M,,,A da otvori ovde agenciju i da na taj nacin pomogne sebi prvo a ono najvaznije i nama.

Radi se stvarno o jednoj maloj agenciji koja ima uzlaznu putanju,ali postoji .EVO tu sam na showcabl.net CENTAR GRADA EDMONTON (SA SVOJOM DECOM I MUZEM )pa ti sad slusaj od onih SVAKOJAKE PRICE.(BICE MI TESKO,ALI MUCICU SE DOK NE NOSTIFIKUJEM TE MOJE KOJEKAKVE DIPLOME IZ SRBIJE )
ALI nemoj da dolazis ovde zbog para jer ih neces bas mnogo zaraditi ,narocito ako imas neto primanja u Srbiji 600 eura i svoja kola i svoj stan ali ako nemas ni to onda ti je ovo za prvo vreme na tom nivou .preziveti od plate ali NEZALIM SE TU SAM 600$ OTIDE NA HRANU >820$ na cetvorosoban stan ali sa ,NA MESTU O KOME SANJAM OD 98 GODINE ,kada su skoro svi iz moje klase dosli u Toronto i (nepoznaju me kad dodju u Nis ),
Izaberi laksi nacin da dojes , ali za prvo vreme pozaljno je bez porodice bar 3 meseca dok se malo ne skucis .namestaj de kupis .
pozdrav SANJA
[ edmontonsanja @ 25.02.2007. 07:53 ] @
ma kakve KONVENCIJE to ti se ovde nista neprizna .diplomu moras da nostifikujes,
Pa ja koja sam posle ELEKTRONIKE zavrsila za ovlascenog knjigovodju i koja sam vodila kompaniju, ni sa expert znanjem nemogu to ovde da radim, Za knjigovodstvo nepriznaju moj SERTIFIKAT SAVEZA RACUNOVODJA I REVIZORA SRBIJE VEC TRAZE DA 6 MESECI IDEM NA KURS PA ONDA NA POLAGANJE.
Nase diplome su priznate jedino u SRBIJI I ALBANIJI ,U EVROPI BICES MASTER ALI KAD CES DA UDJES TAMO 2018 GOD.
Nego ti brate ako znas da zavuces rukave ,malo poradi ovde fizikaliju ,malo nostifikuj diplome,malo vise normalno zivi ,"KO SAV NORMALAN SVET..." to je emisija koju vodi nasa voditeljka ,(kako zive nasi ljudi kad porade malo po svetu pa se vrate u Srbiju)

DETE sam upisala u skolu i super za sada .upoznala sam roditelje sa nasih terena i mogu Vam reci niko se nije vratio ,Ljudi ovde zive vec 10 godina ko vise ko manje i prosecno zive ,kad se sve sabere ,imaju kola ,kucu,druga kola,zivot i kredite dok neumru ,ali uzivaju,drzava ti ovde misli o svemu

ONO STO MI SE TRENUTNO NESVIDJA :
Deca nemaju nutricioniste ,kao kod nas u boravku ili u obdanistu,odve ti sam spremas detetu za poneti i zato su svi deformisani i alergicni na hranu ,jer jedu MC DONALS koji ti je odve ziva rupa i (koje ima na svakom koraku) a da se neuhvatis da toboze detetu das da jede jer ko u neku studensku menzu bubasvabe samo sto neidu po tanjire,za razliku kod nas da tu toboze imucni dolaze se hraniti.

2.stanovi su im kartoni .ko bre ovde da da 300000 $ za kartonsku kutiju i rezanu gradju ,standard je takav u celoj kanadi(pa ljudi moji ja za ovo nebi dala ni paru)Nasi su gradjevinci prvi u svetu,Moj muz je u nasoj firmi pravio takve vikendice i montazne kuce za jevtine pare ,a holve i predstavnistva po celoj SRBIJI da mu se cude na umecu i dizajnu,eto ovde kad dosao prvo je radio kao gradjevinac kanuf majstor,sad kad gazda video da bolje zna od svih tamo postavio ga za onog koji organizuje posao pri samoj gradnji.nepominje on DIPLOMU MASTER ali je zato uso tamo pa kad prodje vreme bice vremena i za to ,u ugovoru ti pise osnovno za rad je diploma ,a malim slovima (nije obavezna) tako sam ti sve rekla o nasim MASTER DIPLOMAMA pa cekaj bolje vreme kad Kanada prizna to nase

3.hrana brate plastika .Paprika 5 $ a da je nepogledas Kupus koji nikad nejedem ovde 10 $ mleko 3 lit 4$ ,hleba (ko kifla ) 1.30$ a meso hibridno ,genetski modifikovano svega 2$ do pusenog i dimljenog 15$ voce i ostalo kafa i sl iste cene ko u Srbiji
cigarete 6$ krdza
ONO STO OBOZAVAM OVDE JESTE:
1.Vazdu cist kao na Kopanoniku ,RAZREDJEN SUV HLADAN ,STIPA .na 800 met ns
2.sTALOZENI LJUDI ,NEMA MESANJA U TUDJI ZIVOT,
3.ZASTICEN ZAKON koji verovali vi ili ne postuje svaki gradjanin ,pa makar vozila dete kolima 200 metara ,dete mora biti vezano i plus u decijoj stolici.
4.Volim kanadu vise nego sebe jer je najnormalnija zemlja na svetu ,koja se nemesa nijednoj zemlji u politiku ,niti upusta se u ratna dogadjanja.
5 vOLIMA kANADU JER NIJE IMALA RATA OD KAD JE NASTALA,NIJE MENJALA ZAKON OD KADA JE NASTALA,ONA SAMO NApREDUJE,CUVA SVOJE GRADJANE I UCI IH KAKVI TREBA BITi i AKO DOLAZE IZ DRUGIH KRAJEVA.OVDE TI IMA SVAKE RAJE ALI SVI UBRZO ZBOG SISTEMA POSTAJU VRLO BRZO U DUSI KANADJANI I VOLE KANADu VISE NEGO SVOJU MATICNU ZEMLJU.\
////ovo nadalje je samo za Edmonton i plus moje vidjenje ,Toronto je druga provincija,mozda druga prica////
6.vOLIM kanadu JE JER JE SVE UREDJENO ZAKONOM I PROPISIMA I TO CU DA POSTUJEM JER JE MAJKA NAD MAJKAMA ,HVALA BOGU DA NEKO U SVETU POSTUJE SVOJ ZAKON I PRIDRZAVA SE NJEGA ,E ZATO NARODE OVDE NEZAPOSLENOST SVEGA 3 POSTO,ALI OVDE SVI RADE ,NEMA ONIH NASIH POBEDINIH KAFICA GDE SE SAMO SEDI I KAFENISE ,OVDE RADE I MULTIMILIJARDERI,JEDINO PENZIONERI IDU NA BAHAME .
oVDE U proseku mlad covek sa porodicom ode jednom u cetri godine na more .
a VECINA NJIH I NEZNA GDE JE EVROPA NITI MISLE DA IZLAZE IZ KANADE ,O TOME SAMO MI MISLIMO ,AGENCIJE sa TURISTICKim ARANZMANima KOD NAS NA SVAKA 50 METRA ,NUDE NAM TURSKU ,GRCKU,EGIPAT TUNIS ,RIM ,PARIZ ,PRAG,BEC,I JADNI MI SAMO O TOME MISLIMO ,A OVDE TOGA NEMA ,NA TURISTICKA PUTOVANJA IDU PENZIONERI,

7 A O BANKAMA NASIM NA SVAKO COSE( NEZNAM KOLIKO SAMO EFG,SOCIETE,NACIONALNA BAK GREECE,BANCA INTESA,....DOSLI LJUDI DA SE OBOGATE DA NATAKNU SRBINU KAMATE MINIMALNO 13,5 % ). ,OVDE DVE BANKE U CEO EDMONTON I KAMATE NAJVISE DO 7 %.NARAVNO NJIHOVIH BANKOMATA NA SVAKOM KORAKU .A TEK DA NEPRICAM ZA MENJACNICE TO TI JE OVDE BEZVEZE ,JEDVA SAM JEDNU NASLA NA 30 KM U JEDNOM VELIKOM svetskom centru WEST EDMONTON MOLL.

8.ONO ZASTA ZUDIM TOGA IMA ODVE ...KULTURA// DOZIVELA SAM KULTUROLOSKI SOK ,,VODILA SAM DECU NA FESTIVAL DECE SVETA.. I TAMO U NAJVECOJ SVETKOJ TEATRALNOJ SALI SVA DECA SVATA ,PRIKAZUJU SVOJE NARODNE IGRE,BILO JE I NAS , i PLAKALA SAM(jer sam srecna sto moja deca dozivljavaju ono o sto sam ja gledala samo na televiziji ,)i nece imati prilike da se vise oni i nJihova buduca deca susrecu sa ratom,bombama,pritiscima,Kosovskim desavanjima,POLITIKOM,bolece ih uvo ,jer neCe znati da su BILI SRBI ,naucice ih Kanada da budu Kanadjani
toliko od mene za danas ,idem decu da stavim da spavaju.































[ alberta @ 25.02.2007. 12:51 ] @
draga sanja veoma kontradiktorno i inspirativno pismo na forumu!To sto ti propagiras agenciju ne znaci da je svima potrebna.Kao prvo diplomirani ing ne znaci nista i u pravu si,alii da -si se, ili ste,ti i tvoj muz prihvatali bilo kog ing. posla ovde u srbiji verovatno bi ste bili skilled za to, i kanadi bi ste sada mogli ponuditi vise nego knauf majstori.(Jer u Kanadi ne znaci godina ili dve zalaganja nista da bi ste unapredili vec zapoceto ing znanje).Ali hvala bogu da i to znate jer vecina srba lezilebovica nisu znali ni koliki je napon(V) u gradskoj mrezi kada odlaze u Kanadu.Pa kada su spustali plafone plasili su se da ih ne ubije napon od 12V.Sto znaci razlog zbog koga ste vi takozvani ing.(koji su sem sihti i vodjenja papira jedino znali)odbijani u kategoriji skilled ne znaci da je zbog fakulteta,vec zbog toga sto vi niste nista ni imali da ponudite kanadi sto se tice iskustva prilikom predhodnih podnosenja aplikac.(I odakle bre 92 POENA????)Sto se ispostavilo tacno.Pa sad ti vidi koliko je to savrsena i jasno postavljena i uredjena zemlja.To sto oni ne znaju sraf molim te preciziraj!(vijak or screw.zavrtanj or bolt)da zasrafe mozda postoji i objasnjenje u ogranicenoj odgovornosti i jasno preciziaranom opisu radnog mesta.Eto zato ste vi Srbi ING DOSLI PA IH NAUCITE!!!Ma daj o kakvim buba svabama i nutricionistima pises.Pitaj Kliku ili Mc Nasty kada je poslednji put pogledao datum pakovanja i rok upotrebe kada je nesto kupovao.Morao sam i njega da spomenem ovde jer je jedan za mene od najupecatljivijih likova koji su otisli u CAN i prihvatili je kao svoju gradeci svoje pozicije na znanju i ne vodeci racuna da li KANADJANI nesto znaju ili ne.SVAKA CAST COVEKU! RETKO KADA MU SE OBRACAM.Zato sto sve njegove komentare pomno pratim na forumima i mnogo su mi pomogli.Lik je neverovatan i svakako bih ga voleo upoznati ako dodjem u CAN jednog dana.I voleo bih zaista samo takve i da srecem tamo!!!!VLSE covece!!!Mc nasty ti je sve rekao do sada!!zavrsio si fakultet!Imas ili nemas iskustva u struci????Idi bre polazi IELTS i predaj za kategoriju skilled workers sta bre fantazziras!!!I bre da li znas uopste zasto bi u CAN?Sta ce ti zena!!Ako imas zenu koju volis zeni je breee!!Ako nemas nemoj traziti neku siroticu koja je zbog mame i tate zavrsila fakultet i na osnovu nje dobijati bodove!!!Da bi po dolasku u CAN shvatio da nije za tebe i ostavio je!!Draga Sanja vidis da si ipak pronasla sebe!!!Sendvici sunka ovo ono ma kakav McDonalds.O kakvoj kompaniji u Srbiji pricas i kakvim gradjevinskim firmama pricas i o kakvom tvom iskustvu pricas.Jesi li bre knjigovodja ili dipl.ing.elektr? verovatno si mislila na firme dodjem ti dodjes mi.Pa eto vidis toga u kanadi nema!!!Zato glinericu u sake i guraj!!!Nije kraj! pisem jos bas me krenulo!!!Nastavicu posle rucka!!!
[ alberta @ 25.02.2007. 13:38 ] @
.......................DA se vratim na temu KONEKTUS
TO VAM JE JEDINA NADA .,Ako nemate rodjake da se dokopate Kanade probajte preko Konektusa .Nude samo fizikalske poslove jer se takvi ovde jedino i nude .BOGAMI (ZIDARI ,VOZACI.KNAUF MAJSTORI,AUTOLIMARI.)Zena jeste mlada ,a i ona je sa nasih terena ,i ona je prosla kroz trnje ( malo iskustva ima sa kojekavim taksama od 30% na bruto) pa neto nije ono sto Vam kaze (4000 $ vec nekih 2800$) .Njega ce da stice vremenom .NEZAMERITE JOJ ,NA PROPUSTE ,JER JE ona jedina koja je imala M,,,A da otvori ovde agenciju i da na taj nacin pomogne sebi prvo a ono najvaznije i nama.---------------------------------------------------

Jos cu pomisliti da ste koleginice sa vec svima poznatog FAXA U NISU!!!!!!!Zbog onog M,,,A.Meni ne mora pomagati!!!!!!!!Ja sam diplomirao na odavno poznatom faxu u BEOGRADU ali ne elektrotehniku.A napone i razliku izmedju 12V,24V,110V i 220V znam zato sto vi niste imali radna odela i cizme pa sam ih morao hvala bogu oblaciti zbog vas.A i ako ostanem ovde tvoje gradjevinske partnerske firme ce sve to morati jednog dana debelo placati.Svaki moj sat od trenutka ustajanja iz kreveta!!!
[ alberta @ 25.02.2007. 13:57 ] @
-------------------2.stanovi su im kartoni .ko bre ovde da da 300000 $ za kartonsku kutiju i rezanu gradju ,standard je takav u celoj kanadi(pa ljudi moji ja za ovo nebi dala ni paru)Nasi su gradjevinci prvi u svetu,Moj muz je u nasoj firmi pravio takve vikendice i montazne kuce za jevtine pare ,a holve i predstavnistva po celoj SRBIJI da mu se cude na umecu i dizajnu,eto ovde kad dosao prvo je radio kao gradjevinac kanuf majstor,sad kad gazda video da bolje zna od svih tamo postavio ga za onog koji organizuje posao pri samoj gradnji.nepominje on DIPLOMU MASTER ali je zato uso tamo pa kad prodje vreme bice vremena i za to ,u ugovoru ti pise osnovno za rad je diploma ,a malim slovima (nije obavezna) tako sam ti sve rekla o nasim MASTER DIPLOMAMA pa cekaj bolje vreme kad Kanada prizna to nase-------------------------------------------------------------------------------


A gde ce te da zivite???????????Jer to mislis za crnotravce?Odakle njemu diploma mastera?Kada ste dosli pre godinu dana!!!Kanada nikada nece priznati to nase!!!Kanada moze samo priznati nas rad!!!!!I nase znanje hmmm nase?
[ alberta @ 25.02.2007. 13:59 ] @
-------------------2.stanovi su im kartoni .ko bre ovde da da 300000 $ za kartonsku kutiju i rezanu gradju ,standard je takav u celoj kanadi(pa ljudi moji ja za ovo nebi dala ni paru)Nasi su gradjevinci prvi u svetu,Moj muz je u nasoj firmi pravio takve vikendice i montazne kuce za jevtine pare ,a holve i predstavnistva po celoj SRBIJI da mu se cude na umecu i dizajnu,eto ovde kad dosao prvo je radio kao gradjevinac kanuf majstor,sad kad gazda video da bolje zna od svih tamo postavio ga za onog koji organizuje posao pri samoj gradnji.nepominje on DIPLOMU MASTER ali je zato uso tamo pa kad prodje vreme bice vremena i za to ,u ugovoru ti pise osnovno za rad je diploma ,a malim slovima (nije obavezna) tako sam ti sve rekla o nasim MASTER DIPLOMAMA pa cekaj bolje vreme kad Kanada prizna to nase-------------------------------------------------------------------------------


A gde ce te da zivite???????????Jer to mislis za crnotravce?Odakle njemu diploma mastera?Kada ste dosli pre godinu dana!!!Kanada nikada nece priznati to nase!!!Kanada moze samo priznati nas rad!!!!!I nase znanje hmmm nase?
[ alberta @ 25.02.2007. 14:06 ] @
ma kakve KONVENCIJE to ti se ovde nista neprizna .diplomu moras da nostifikujes,
Pa ja koja sam posle ELEKTRONIKE zavrsila za ovlascenog knjigovodju

Nisi se valjda nekom nudila da vodis knjige?Rekao sam ti glinericu u ruke!!!!
[ alberta @ 25.02.2007. 14:13 ] @
"PLAKALA SAM(jer sam srecna sto moja deca dozivljavaju ono o sto sam ja gledala samo na televiziji ,)i nece imati prilike da se vise oni i nJihova buduca deca susrecu sa ratom,bombama,pritiscima,Kosovskim desavanjima,POLITIKOM,bolece ih uvo ,jer neCe znati da su BILI SRBI ,naucice ih Kanada da budu Kanadjani"

Nemoj ici iz krajnosti u krajnost bice im dovoljno da budu kanadjani srpskog porekla.Nije nista strasno.Kanda ti to nece zameriti!!!Gledaj samo da postanu ljudi!!!!
[ alberta @ 25.02.2007. 14:20 ] @
--------"ali ti nisi KANADJANIN i ti mora da se pravis kao da si glup a nisi ali ces posati za tri godine..? ha ha ha ha"

A da ja ipak ne dolazim tu????? Sta ti mislis o tome mr.Mc Nasty i ti Vlse.Dzaba ste krecili
[ alberta @ 25.02.2007. 14:23 ] @
------"Grehota od Boga kad bi Vi samo znali koliko su ovi Kandjani uskovidi ,pa neznaju sraf da zasrafe ,ali to sto oni nauce u skoli samo to i rade u zivotu"======

A sta treba da rade???
[ alberta @ 25.02.2007. 14:29 ] @
------"Grehota od Boga kad bi Vi samo znali koliko su ovi Kandjani uskovidi ,pa neznaju sraf da zasrafe ,ali to sto oni nauce u skoli samo to i rade u zivotu"======

A sta treba da rade???
[ gluepower @ 25.02.2007. 14:57 ] @
Fazon je sto sa tom agencijom imas placati hrpu stvari. Nisu oni nikakva pogodnost. Jedino sto kao oni nadju posao ali bas i ne garantuju da ce ga naci. Snime interview sa tobom i onda se to tamo preda. Sad otprilike treba za troskove nekih 2500 eura, od toga konektusu ide za njihove usluge 800 eura. Normalni skilled immigration samo sto jos imas dodatne troskove tj. njih.
[ alberta @ 25.02.2007. 14:58 ] @
"ONO STO MI SE TRENUTNO NESVIDJA :
Deca nemaju nutricioniste ,kao kod nas u boravku ili u obdanistu,odve ti sam spremas detetu za poneti i zato su svi deformisani i alergicni na hranu ,jer jedu MC DONALS koji ti je odve ziva rupa i (koje ima na svakom koraku) a da se neuhvatis da toboze detetu das da jede jer ko u neku studensku menzu bubasvabe samo sto neidu po tanjire,za razliku kod nas da tu toboze imucni dolaze se hraniti.""""""""


Znas kako! neka deca vole McDonalds,a neka kiseo kupus.Ti si vidis nasla sebe predhodno sam vec opisao sendvici -ovo ,ono-.Batali ti nostrifikacije sendvici su cudo!!!A usput mozes im patentirati izum kako unistiti bubasvabe kojih ima na -30 stepeni strujom od 12 V.veoma pogubno za njih a nije stetno za ljude.a?Sta mislis o tome?
[ alberta @ 25.02.2007. 15:15 ] @
Eto toliko o agencijama!!Izvinjavam se posetiocima ovog foruma narocito mr McNasty zbog zaposedanja ovolikog prostora.Napomenuo sam vam jedino pravo resenje i saveti su vam od pomenutog gospodina.Rekao sam ti McNasty da ti nisam trazio savet.JESAM VEZANO ZA IELTS i bio si u pravu prvo IELTS pa onda aplikacija!Hvala jos jednom!
[ VLSE @ 26.02.2007. 17:01 ] @
Brate jesi joj rekao,i naravno da necu da zenim neku mucenicu vec devojku sa kojom sam dugo(ne sekiraj se ja ne prodajem zivot za lovu,uprkos tome sto zelim da odem u Kanadu).Ma pusti ovu zenu i njenu agenciju,jaki su mi oni kad pored onolike zemlje moraju da se grebu od ovih mucenika ovde,pa ne mogu posteno da rade neki posao.Znaci da nisu trebali ni da idu tamo oni su i ovde mogli da muvaju i krivinare(zato nam je i ovako).I ja ne idem iz ove zemlje sto ne mogu da se snadjem ovde,nego i ne zelim da se snalazim(kradem).Zelim da odem u zemlju gde cu moci od svog rada posteno da zivim(skromno,nikakve kule i gradove,koji ce mi).Spremaj IELTS,I SRECNO!A sto se tice da ako imas bodove mogu da te odbiju imam da joj kazem jednu stvar(PALI BABU DA TI STRIKA NAJKE!!!!!!!).I od mene njena prljava agencija nece uzeti pare makar mi ona bila poslednja sansa.
[ Filthy McNasty @ 26.02.2007. 17:27 ] @
Pozdrav Alberta!

Ti me nahvali, pocrveneo sam :-), hvala na lepim recima............nego ovde opet cujem , po ko zna koji put, nekakva kukumavcenja o Kanadi, te McDonalds ne valja, te deca mi nece znati da li su Srbi ili Pakistanci, itd..........

Prvo, postavljam pitanje tim ljudima, zasto ste dolazili u Kanadu i ako vam se ne svidja sto ste jos tamo?

Drugo, price oko hrane, pa niko vas ne tera da jedete u MD, ono sto je najbolja stvar jeste da svako ima izbor, problem je kada ljudi prestanu da razmisljaju svojom glavom i dozvoljavaju da potpadnu pod uticaj okoline, medija,.......to sto vecina rodjenih kanadjana jede junk food ne znaci da treba i ja to isto da radim, niti to radim! Ljudi moji, imate IZBOR i slobodu odlucivanja, samo malo zdravog razuma i Kanada je , uslovno receno, raj na zemlji, ali je pakao svima onima koji stalno nesto kukaju.
Ko nije spreman da prihvati razlicitosti kultura, obicaja, ........moj savet, ne idite u Kanadu! Ovde zive sve nacije sveta, vecina kanadjana je ponosna na multikuturalizam, svako je onoliko srbin, kazahstanac, japanac, kinez, .........koliko to zeli da bude, zeli da se u odredjenoj meri asimiluje u drustvo. Gledam nase ljude koji zive u getima, izolovani od svega, zive u nekakvim srskip zajednicama, druze se izkljucivo sa nasim ljudima, ........ti ljudi zive u paklu, tvrdim, nikakv novac ih ne moze uciniti srecnim.

Takodje, svako treba da se pomiri sa cinjenicom da ce mu deca, koja odrastaju u toj okolini, biti jednog dana KANADJANI, ovog ili onog porekla. Vaspitavajte ih po nekim opstim moralnim nacelima i odbranite od uticaja medija i nekog uniformnog nacina shvatanja i poimanja stvari. Izbacite predrasude i stereotipe iz glave, budite fleksibilni i prihvatajte nove ideje, ali one prave, ne znaci da je sve u Kanadi ispravno, ima dosta nelogiocnosti, ali to je tako i moramo prihvatiti te cinjenice.

Za kraj, svako ko je dosao ovde da juri tzv. americki san je grdno pogresio, to ne postoji, ne treba juriti za novcem, on ne moze da kupi srecu.
[ elektros @ 04.03.2007. 12:18 ] @
http://www.canadianbusinessdir...ca/profile.php?profile=1254142

evo ga ovde je registrovana agencija

[ sanjablond @ 29.03.2007. 14:36 ] @
Pa Selekovicu, cini se da dobro poznajete rad ove agencije. Ali ne razumijem zasto "prljava agencija" Vrlo je jednostavno, ako ti se ide idi, a ako ne, gledaj slike onih ljudi sto su otisli na njihovom sajtu, citaj njihove pricice i popunjavaj svoje slobodno vrijeme u Kragujevcu, jer kako stvari stoje, svi cemo ga imati previse. Niste mi jasni ljudi, ne kudi ono sto ne poznajes, sta znas, mozda bas sutra potrebas pomoc s te strane. Ja ne poznajem njihov rad, cula sam za njih, i koliko sam cula, jako su uspjesni. Po mom misljenju i jako hrabri kad hoce pomoci ljudima poput nas. Ja da sam tamo na njihovom mjestu, ja bih gledala svog posla i ne bi mi padalo na pamet da se bakcem sa vama.

Ne uzmi mi za zlo komentar, ali to ti je tako.

Pozdrav
[ vatrogasac @ 17.04.2007. 14:06 ] @
Citat:
Filthy McNasty: Pozdrav Alberta!
Za kraj, svako ko je dosao ovde da juri tzv. americki san je grdno pogresio, to ne postoji, ne treba juriti za novcem, on ne moze da kupi srecu.


Poslao sam Ti mail i PP pa mi se javi ako imas vremena. Please
[ edmontonsanja @ 25.04.2007. 14:12 ] @
pa nece da ti radi ovaj e mail vraca mi postu .zovi na skajp kad smo ulogovani username;sanja i dusan
[ nenci @ 29.09.2007. 11:59 ] @
Vidim da ste napljuvali ovu agenciju ,ali boze moj niko vas netera da idete preko nje ,naravano da placate uslugu ... ali se varate ako mislite da je ta usluga samo ta ,da oni predaju papire umesto vas ,naravno da samo broj bodova nije bitan ,ali isto tako od takve agencije ce te dobiti sve savete sta treba da uradite da bi otsili ,pocev od toga koliko para vam treba na racunu ,koje preporuke ,i vase imovinsko stanje su samo neke

a takvih stvari koje mogu da im zasmetaju i odbiju vas zbog sitnica ima koliko NEvolite ,moj savet je da ako stvarno nemate nikog ,jedino resenje da neka ovakva agencija posreduje umesto vas i naravno posavetuje vas, platis jednom ali ....
ovo ne pricam naravno bez veze, jer upravo je preko ove agencije otisao i moj brat ,a da je pokusao samostalno nikada ne bi otisao ... prosto ima previse stvari za koje mi ne znamo ,a njima je to dovoljno da vas razocaraju i vi odustenete i sto je jos gore nepokusate ponovo, toliko od mene pozdrav
[ edmontonsanja @ 28.02.2008. 16:13 ] @
Evo mene posle godinu dana tacno.
Super se zivi .Deca pricaju Engleski idu u skolu ,ja radim , ,chatujem ,i jednostavno za sada uzivam ,OVOM PRILOKOM ZELIM DA SE ZAHVALIM Ireni vlasnici firme Kontektus i da joj cetitam sto je postala majka i dobila sina ..
POZZ SANJA
[ Boban-ns @ 26.04.2009. 16:13 ] @
Pozdrav Sanja.Hteo bi stobom porazgovarati u vezi Edmontona.Kontaktirao sa Konektus pa bih hteo da mi kažeš par detalja u vezi Kanade.Može i ovde ili ako imaš MSN ili Skaype
[ s-t-i-n-g @ 16.09.2009. 12:56 ] @
Cao Sanja!
Pokusavam da ti posaljem e-mail ali cini mi se da neide,
Molim te da nekako stupimo u kontakt ,mogu te nazvat putem skype, ili kako je tebi zgodno
Unaprijed zahvaljujem