[ Vole Domu @ 27.11.2006. 20:35 ] @
imam gomilu (50ak) mp3 fajlova kojima fali zadnjih par (1-10) kilobajta... da li je moguce nekako nasilno zavrsiti mp3 tako da radi ili tih par bajtova ima neke vitalne informacije...
ako uspem da resim ovaj problem imacu jos vise takvih fajlova...
[ Shon3i @ 27.11.2006. 22:42 ] @
Citat:
Vole Domu: imam gomilu (50ak) mp3 fajlova kojima fali zadnjih par (1-10) kilobajta... da li je moguce nekako nasilno zavrsiti mp3 tako da radi ili tih par bajtova ima neke vitalne informacije...
ako uspem da resim ovaj problem imacu jos vise takvih fajlova...
Pa ucitaj je preko Adobe Audition-a, Sound Forge-a, Nero Wave Editor-a, i zatim je ponovo snimi, trebalo bi da upali.
[ mtraj @ 28.11.2006. 04:44 ] @
Citat:
ako uspem da resim ovaj problem imacu jos vise takvih fajlova...

Nisam sasvim siguran šta si hteo da pitaš:
- Imaš oštećene .mp3 fajlove, kojima nedostaje kraj / "rep", i koje ne možeš da puštaš,
- ili bi želeo da "amputiraš" (trenutno kompletne) fajlove - tj. da im odsečeš kraj ?

X puta mi se dešavalo da mi prevremeno pukne .mp3 download, i svi takvi fajlovi su se bez problema reprodukovali, jedino nisu imali kraj, jelte :)
Inače, u takvim situacijama dosta često nedostaju tag-ovi tog fajla, ali se sam mp3 normalno čuje, sve do onog dela kada je nastao prekid.

Ako nedostaje samo poslednjih par kb, to je ionako fadeout (najčešće).
[ Vole Domu @ 28.11.2006. 11:32 ] @
Da ovo prvo... ista situacija puca mi download na 99% za gomilu mp3eva...
evo sad cu da probam...
[ damirh @ 28.11.2006. 13:48 ] @
trebalo bi da moze da se pusti...tako ja skidam sa kazaa i ostalih peer to peer, skinem 10-ak posto i vidim da li ima smisla skinuti celu pesmu...tj. d ali je to ta verzija itd.
[ zorann3 @ 27.01.2007. 11:24 ] @
kad smo vec kod skidanja...zna li neko gdje mogu besplatno da se skinu MIDI- karaoke fajlovi, matrice bez vokala...._
[ mulaz @ 27.01.2007. 12:27 ] @
problem bi samo mogao biti ako bi tih 10kb bilo negde u sredini pesme, zato jer bi na tom mestu dosli ili do tisin, ili jednog cudnog pistajuceg zvuka, ili bi pesma samo preskocila na tom mestu... ali 1kb na kraju, jos pogotovu ako pesma ima fadeout se ni ne primecuje

znaci ako fali na kraju, radi to sta je napisao @Shon3i
[ Daniel011 @ 28.01.2007. 15:04 ] @
Ako je fajl na kraju malo okrnjen, pa se zbog toga pri reprodukciji pesma naglo prekida, za to svima preporučujem freeware program mp3DirectCut koji može da na kraju uradi fade-out, ali za razliku od SoundForge-a, Adobe Audition-a i ostalih programa, ovaj program to radi direktno na mp3-fajlu, znači bez rekompresije, tj. bez ikakvog gubitka kvaliteta.
(A to mu je samo jedna od mogućnosti koje može da obavi direktno na mp3-fajlu.)
[ draganmi @ 02.03.2007. 12:52 ] @
Citat:
mtraj

X puta mi se dešavalo da mi prevremeno pukne .mp3 download, i svi takvi fajlovi su se bez problema reprodukovali, jedino nisu imali kraj, jelte :)



Jeste tako kod ftp/http downloada direktno sa sajta.
Šansa pak da se P2P download prekine baš na kraju fajla je veoma mala, oko 10%.
Prilikom P2P downloada fajl se deli na tzv. chunkove jednake dužine (osim poslednjeg), a redosled downloadovanja chunkova je proizvoljan (vidi sliku):

[/quote]

Ako imate više paralelnih veza za download istog fajla, prevremeni prekid downloada proizvešće najmanje onoliko prekida u fajlu koliko je chunkova bilo započeto, a ostalo nezavršeno.