[ catalina @ 29.11.2006. 12:20 ] @

Pri 'truncate table x' dobijam gresku:
ORA-00947: not enough values

Constraint-i na tabelama su disable-ovani, tablele ne pripadaju klasterima..

Ima li neko neku ideju?
[ Dejan Topalovic @ 29.11.2006. 13:14 ] @
Da li to pokusavas izvesti u nekom PL/SQL bloku koristeci EXECUTE IMMEDIATE?
'TRUNCATE TABLE tablename' bi trebao raditi bez problema, pa pretpostavljam da se greska mozda krije na nekom drugom mjestu u tvom PL/SQL kodu...
[ catalina @ 29.11.2006. 13:54 ] @
To pokusavam izvrsiti i iz PL/SQL bloka, i kao posebnu naredbu, i iz skripta, i iz toad-a....stalno ista greska

Treba da ispraznim gomilu tabela, iz nekoliko schema, i na jednoj bazi je sve to radilo bez problema, na ovoj puca truncate..
[ djoka_l @ 29.11.2006. 15:13 ] @
Pogledao sam na metalinku da li ima nešto o ovom problemu, pa sam našao da na je na tehničkom forumu postojala diskusija pre dve godine na sličnu temu. Nije nađeno rešenje, nije prijavljeno kao bag, a izgleda da se dešavalo na verzijama baze 9.2.0.4 i/ili 9.2.0.5

Kada god se neki ovakav bag prijavi, prvo što te pitaju: da li si primenio najnovije peč setove.

Dok sam se muvao po metalinku, primetio sam da se ora-00947 pojavljivala na bezveznim mestima kod daungrejdovanja sistemskih paketa (tj. nije primenjen odgovorajući CATPROC u odnosu na data dictionary), kao i kod ANALYZE TABLE komande za chained rows.
Ovo me je podsetilo na bag koji sam imao na SCO kada sam imamo OS Error - division by zero u upitu koji nije imao nikakvo deljenje, zato što je postojala statistika nad tabelom koja je bila u upitu.

Proveri da li su tabele baš potpuno iste na sistemu na kojem radi i na onom na kojem ne radi, da li su isti konstrejnti, da li na jednom postoji statistika nad tabelom/indeksima, a na drugom ne, da li postoje materijalizovani pogledi nad tabelom.

Naravno, primena peč seta koji je poslednji za tvoju bazu nikad nije na odmet.
[ Dejan Topalovic @ 29.11.2006. 17:08 ] @
De kopiraj ovdje taj PL/SQL blok, jer ovako napamet je tesko reci u cemu je tacno problem...

Da nisi u nekoj INSERT ili UPDATE naredbi izostavio ime kolone?
Kod mene EXECUTE IMMEDIATE 'TRUNCATE TABLE tabela' radi oduvijek bez problema...
[ catalina @ 01.12.2006. 10:43 ] @

Hvala Djoki i Dejanu na savetima i pomoci. Nije bilo do koda, bilo je do baze - na 9.2.0.4 (bez peč setova) je truncate pravio probleme, i proradio je kad su tabele koje su bile monitoring promenjene na nomonitoring, ali na kraju je baza upgade-ovana na 9.2.0.6 i sve je ok

Pozdrav svima
[ djoka_l @ 01.12.2006. 11:49 ] @
Tek sam sada video da si iz Finsofta

Mogao si i da me pozoveš u firmu, a ne da se dopisujemo preko es-a.

Đorđe iz Antegre
[ catalina @ 01.12.2006. 11:58 ] @
Hvala, Djordje!

Sigurna sam da znas da sam imala i ovde koga da pozovem, samo sam htela da se uverim da sam uradila sve sto mogu pre nego sto iscimam administratore :)

Pozdrav
[ Dejan Topalovic @ 01.12.2006. 11:58 ] @
A mene ne zovete, a? ;)
[ djoka_l @ 01.12.2006. 15:23 ] @
Daleko je Beč, ali ako budeš svraćao, samo se javi pa da nešto organizujemo :P