[ sale_serb @ 06.12.2006. 00:04 ] @
Interesujeme dal ima neko iskustva s ovom problematikom.Imam neki stari monitor i video rikorder pa hocu preko skarta povezati na vga kabal i tako dobijem tv. Znam da ima neka zackoljica oko sinhronizacije,pa ako je je mnogo slozeno neka mi neko kaze da ne gubim vreme.
Unapred hvala
[ guja011 @ 06.12.2006. 00:54 ] @
nemoj da gubiš vreme.
[ sale_serb @ 06.12.2006. 22:54 ] @
OK.samo sam video kod jednog prijatelja pa me zanimalo dal je komplikovano.
U svakom slucaju hvala
[ MSretko @ 07.12.2006. 08:00 ] @
Postoji uređaj koji omogućava povezivanje video izlaza na VGA monitor. Oznaka je RN-28 VGA i košta oko 80 EUR. Koristi se u sistemima video nadzora.
[ sale_serb @ 07.12.2006. 13:27 ] @
Ma ovo sam pitao prvenstveno sto (kao sto rekoh) imam stari video sa tjunerom i monitor pa samhteo sam da ga povezem i ta ko dobijem tv+daljinski.Inache nisam znao da je tolko komplikovano+ skupo.Nailazio sam na neke sheme sa neta , izuzetno su proste pa ni se cini i da nisu realne al u svakom sluchaju ono r esenje od 80 evra stoji ALI 80e = nov tv, u svakom slucaju hvala
[ Skakach @ 10.12.2006. 16:57 ] @
http://electronics-lab.com/projects/pc/012/index.html
[ buljko @ 10.12.2006. 17:05 ] @
Nije to trazeno!
Citat:
it is a circuit that accepts the signals from the exit of card VGA...
znaci adaptira izlaz sa VGA graficke karte na npr. RGB ulaz TV-a ili VCR uredjaja tj. formira RGB TV-OUT ili, kao sto i pise VGA to TV Scart. Sale_serb je trazio obrnuto, TV (VCR) Scart to RGB.
[ sale_serb @ 11.12.2006. 09:51 ] @
U PRAVU SI BULJKO NISAM TO TRAZIO Nego UPRAVO SCART TO VGA kao sto sam napisao.
P.S.Moze li neko reci kolko je ova shema realna jel je to jedna od dve koje su slicne a jedine na netu
[ Skakach @ 11.12.2006. 10:29 ] @
Ja se izvinjavam, pogrešno protumačeno pitanje. Nije da se razumijem u elektroniku, samo sam htio da pomognem i potražio na Googlu i ispade onaj link. Za ovo drugo (traženo) sam našao samo da prodaju gotove kablove.
[ Majstor Duja @ 12.12.2006. 17:06 ] @
Citat:
sale_serb:Moze li neko reci kolko je ova shema realna jel je to jedna od dve koje su slicne a jedine na netu


Realna je, otprilike, kao i zivot na drugim planetama....
na nekoj digitalnoj shasiji bi mozda i radilo ali te shasije uglavnom vec i imaju vga ulaz...grundig, vestel itd
[ sale_serb @ 12.12.2006. 23:45 ] @
Citat:
Majstor Duja: Realna je, otprilike, kao i zivot na drugim planetama....
na nekoj digitalnoj shasiji bi mozda i radilo ali te shasije uglavnom vec i imaju vga ulaz...grundig, vestel itd


Majstor Dujo da te samo podsetim da je s obzirom na verovatnocu postojanja drugih zivih bica na drugim planetama ravna 100%, onda implicitno zaklucujem da je i ova sema ispravna.
OK.Hvala i tebi skakach na pomoci ali vidim da mi nista drugo ne preostaje nego da predjem na neku drugu ludacku ideju ili da odem kod prijatelja lepo priznam da je mnogo iskusniji elektronicar od mene i vidim kako je on to uspeo...
[ ZLiC_KG @ 06.01.2007. 19:37 ] @
Video sam ovu temu, pa da ne postavljam novu. Posto imam integrisanu graficku GeForce 6100 nForce 405 (nema TV-out) i hteo bih da gledam filmove na tv-u da li je to moguce povezivanjem obicnog (VGA) i S-video konektora, tj. da li postoji takav kabl ili sema za takav kabl???
[ Majstor Duja @ 07.01.2007. 10:52 ] @
Shema postoji i identicna je onoj iz proslih postova...dakle odgovor je:

Citat:
sale_serb: Majstor Dujo da te samo podsetim da je s obzirom na verovatnocu postojanja drugih zivih bica na drugim planetama ravna 100%, onda implicitno zaklucujem da je i ova sema ispravna...


`Ajd` dokazi da ima zivota na drugim planetama i ja ti napravim adapter! - bezveze