[ manijac @ 09.12.2006. 08:56 ] @
Dali imate problema usled rada na PC-u ili izazvano necim drugim bolove u zglobovima kolena saka i ostalih.
Sta koristite za uklanjanje istih ?
Ja koristim trenutno NO*DOL (nema promena) na bazi glukozamina.
Nekad sam sam koristio NATROL msm & glucosamine Double strenght (bilo boljitka) ali ne mogu sada da ga pronadjem na trzistu.
[ Nebojsa Milanovic @ 09.12.2006. 09:34 ] @
Ima jako puno preparata za zglobove na tržištu, ali je njihov kvalitet u proseku veoma loš.

Naravno, govorim o stranom tržištu. Sve što kupiš kod nas je garantovano bacanja para jer je kvalitet ispod svakog nivoa, a može biti i opasno.

Postoje 10-15 supstanci koje se mogu koristiti za zglobove, ali su glukozamin hidrohlorid i hondroitin sulfat (ali obavezno male molekulske mase!) najpoznatije.

Najbolja stvar za zglobove, bez konkurencije je

http://www.nutramaxlabs.com/products/human/cosamin/index.asp

[ Boboje @ 09.12.2006. 11:35 ] @
ako vas neko pita najbolji lek za zglobove je konjska mast! znam neke ljude koji su posle upotrebe konjske masti zauvek otklonili probleme sa zglobovima. moja baba je godinama primala blokade u kolena u 65-toj godini, jer je bila prakticno nepokretna. lekari su joj govorili da ce ako doceka duboku starost zavrsiti u kolicima. jednog dana neka zena joj kaze za konjsku mast, koristila ju je par meseci i kolena su joj se preporodila. posle toga sve do smrti nikad se nije pozalila na bolove u kolenu, a zivela je 80 godina. kasnije je preporucivala tu stvar drugim ljudima i svi do jednog su bili izleceni. mene je to uvek kopkalo ali nemam probleme sa istim pa nisam imao potrebe da probam. ajde neka neko proba. mast se moze nabaviti u svakoj klanici verovatno. znaci mora biti cisto konjsko salo, neobradjeno na bilo koji nacin. namaze se na zglob i zavije krpom, tako stoji do sat vremena. rezultate ocekujte posle mesec dana.
ima tu neke logike. pogledajte koliko konj ima male zglobove u odnosu na telo. potrebno je ekstremno kvalitetno podmazivanje



[Ovu poruku je menjao Boboje dana 09.12.2006. u 12:47 GMT+1]
[ scrip @ 09.12.2006. 12:54 ] @
E i ja sam cuo da je ta konjska mast odlicna i da pomaze kod bolova u zglobovima.
Pokusaj u svakom slucaju pa javi. Inace i moja baba pije Nodol, ali se i dalje zali, mada njoj nikad nije sve po volji!
[ Joker @ 09.12.2006. 16:05 ] @
Konjska mast se zove Veyxat, i stvarno pomaze. Jedini problem je sto ima samo pakovanje od 1kg Ali cena nije velika, mislim oko 1200 dinara
[ Branko Santo @ 09.12.2006. 16:06 ] @
Ja sam imao ozbiljniju povredu kolena i pio sam i mazao NODOL i mogu da kazem da funkcionise. Mada meni su to na sportskom dispanzeru prepisali tako da mozda nije isto za sve.
[ Zivija @ 09.12.2006. 18:43 ] @
Hexe, a meni je pre jedno 6 meseci pucala grudna kost, ne znam da li je od racunara ili ne, jednostavno, kao zglob, dok ne pukne boli, kad pukne sve normalno... Koliko ja znam tu nema nikakvog zgloba... Inace, vise nemam tih problema...
[ manijac @ 09.12.2006. 20:37 ] @
Joker gde ima Veyxat da se kupi jer po apotekama ?
A za grudnu kost da ne pricam, to je klasika nepravilnog sedenja pred pc.
Zajebano je kad je dobro ne ispucas vec nesto na pola pa boli oko mesec dana.

Svega bi se odreko al od kompa nikako !!!
[ bakara @ 09.12.2006. 20:48 ] @
Citat:
Zivija: Hexe, a meni je pre jedno 6 meseci pucala grudna kost, ne znam da li je od racunara ili ne, jednostavno, kao zglob, dok ne pukne boli, kad pukne sve normalno... Koliko ja znam tu nema nikakvog zgloba... Inace, vise nemam tih problema...

Meni isto puca grudna kost, al ne od sedenja vec od teretane (od bencha), da nije tako i kod vas?
[ kv66 @ 09.12.2006. 20:51 ] @
manijace,moj topli savet :
http://www.elitesecurity.org/p1374247
[ Joker @ 09.12.2006. 22:14 ] @
Citat:
manijac: Joker gde ima Veyxat da se kupi jer po apotekama ?


Ima u veterinarskim stanicama i vet. apotekama.
[ Zivija @ 10.12.2006. 00:13 ] @
Citat:
bakara: Meni isto puca grudna kost, al ne od sedenja vec od teretane (od bencha), da nije tako i kod vas?


Pa jeste slicno, ali dok sam isao u teretanu tada nije pucala, tek kad sam prestao :)
[ manijac @ 13.12.2006. 20:12 ] @
Fala ljudi sad mi prestoje tretmani zadatim preporukama.
Kupio sam Veyxat u pakovanju od 100gr. lepog je mirisa na bazi mentola po ceni 230 din.
I Soja Lecitin 1200M po ceni 11 din. za jednu kapsulu o ona je dovoljna za dan.
Javicu dali ima efekta pobolsanja.
[ sashahamlet @ 03.02.2007. 23:32 ] @
Manijac gde si nasao Veyxat mast?
[ manijac @ 04.02.2007. 06:48 ] @
U poljoprivrednoj apoteci.
[ sashahamlet @ 05.02.2007. 21:39 ] @
Ima li efekta veyxat mast i na druge zglobove osim kolena?
[ vujo032 @ 05.02.2007. 21:55 ] @
Da li veyxat pomaže i kod ovakvih povreda?

[ Mister_rap @ 05.02.2007. 22:20 ] @
Najbolje pane basket posle dugog kucanja... :)
[ ALEX S.C. @ 15.03.2007. 15:38 ] @
Citat:
manijac: Fala ljudi sad mi prestoje tretmani zadatim preporukama.
Kupio sam Veyxat u pakovanju od 100gr. lepog je mirisa na bazi mentola po ceni 230 din.
I Soja Lecitin 1200M po ceni 11 din. za jednu kapsulu o ona je dovoljna za dan.
Javicu dali ima efekta pobolsanja.


Manijak,ostao si nam duzan odgovora.
Kakvi su rezultati terapije?
[ manijac @ 15.03.2007. 16:46 ] @
Iskreno receno - NEZNAM

Mast ne koristim a licitin pijem i ja i supruga.
Ona kaze da joj ima efekta u vidu dobra krvna slika i ne boli je
koleno (inace trostruko operisano).
A ja sam krckao na sve zive zglobove i neredovno ga pijem ali sam
izbacio gazirano i manje krckam.
E sad dal pomaze , ko bi ga znao .
[ ALEX S.C. @ 15.03.2007. 18:38 ] @
Na ovom forumu isto pominju neku "konjsku mast" i naziv "ihtiol kamfor".

Da li na tvojoj kutiji pise nesto slicno?



http://www.doktor.co.yu/forum/viewtopic.php?t=3202&highlight
[ fanfon @ 15.03.2007. 18:53 ] @
Konska mast ne pomaze kod bolova u zglobovima. Ona dobro deluje kod povreda misica i tetiva. Kod povreda zglobova prvo i najvaznije je otici na ultrazvuk i videti u cemu je problem. Ako je koleno, moze biti meniskus, a moze biti i hrskavica. Ako je hrskavica u pitanju, onda ima vise varijanti izbora. Glukosamin+MSM je dobar preparat za prevenciju. Posle samo mesec dana koriscenja vidljiv je napredak(znatno smanjenje bola). Ako je u pitanju neka ozbiljnija povreda onda pomazu Zell injekcije. Ja sam imao dosta tesku povredu kolena(izuljao hrskavicu, falili skoro 5mm), dobio 10 injekcija u koleno i srecom sanirao povredu. Nije kao sto je nekad bilo, osetim minimalni bol u trenutku kad radim spori cucanja pod uglom kad koleno trpi najveci pritisak(45 stepeni), ali cim sam ojacao misice nogu taj bol je prestao. Sad radim bez problema cucanj sa 100kg tezine u teretani. Onaj ko ima bolove u kolenu a moze da vezba, neka radi na tome da sto vise ojaca misice(bar plivanje ako nista drugo ne sme), jer ce tako mnogo smanjiti pritisak na tetive i zglob kolena...
[ ALEX S.C. @ 15.03.2007. 19:19 ] @
Kod mene se problem manifestuje tako sto,kad duze sedim ili cucim,pri ponovnom ustajanju s naporom ispravljam potkolenicu(kao da mi se koleno ukocilo sa unutrasnje strane) i imam problem kad silazim niz stepenice(penjanje je OK).Bavim se amaterskim biciklizmom(MTB) i za divno cudo,nemam nikakvih smetnji u voznji.Problem datira od proslog leta i nisam imao nikakve povrede.Nisam isao kod doktora,jer sve mislim "procice samo od sebe",medjutim...

Da li su u pitanju ligamenti?
[ fanfon @ 15.03.2007. 20:27 ] @
Svasta je moguce. Preporucujem ti da ne rizikujes vec da odes da snimis. Nema nista prece od zdravlja, samo to vecini dodje u glavu tek kad bude kasno...
[ manijac @ 18.03.2007. 19:06 ] @
Da bas te supstance sadrzi.
[ ~Vojvoda @ 19.03.2007. 20:48 ] @
Pivo...
Ozbiljan sam.
[ zraj @ 05.08.2007. 11:04 ] @
http://www.elmoreoil.com.au/osteoarthritis_pain_relief.htm
[ agw.mile @ 15.09.2008. 11:42 ] @
Citat:
fanfon: Ako je u pitanju neka ozbiljnija povreda onda pomazu Zell injekcije. Ja sam imao dosta tesku povredu kolena(izuljao hrskavicu, falili skoro 5mm), dobio 10 injekcija u koleno i srecom sanirao povredu..



Moja majka nije mogla da ide poi stepenicama. Onda je dobila dve Zell injekcije u koleno i profodala je. Ja sam odveo sina koji trenira hokej kod tog ortopeda da mu sanika koleno. Kda sam vec bio tamo onda sam i ja primio dve injekcije u skocni zglog koji i nemam jer sam ga smrskao pre 30 godina kada mi se nije otvorio padobran. Zivim vec trideset godina sa manjim ili vecim bolom i posle dve injekcije sam se preporodio - pravog bola vise nema, samo malo osecam teskocu pri hodanju.
[ Okmijun @ 15.09.2008. 21:46 ] @
Citat:
~Vojvoda: Pivo...
Ozbiljan sam.


Molim te pojasni, /al ne zezam se uopste/ interesuje na sta si tacno mislio
[ Kapetan DZo @ 20.06.2011. 16:45 ] @
Gde se mogu, odnosno u kojoj orinaciji primiti Zell inekcije?
[ Wajda.W @ 20.06.2011. 18:45 ] @
Da se ja nadovezem.
Ja par godina vec imam problema sa zglobovima, tj nemam bas problema, ali meni svaki zglob puca (sva tri na svakom prstu, kod palca oba, zatim kod sake, laktovi, nekad i ramena, i grudna kost, kicma i vrat, prepone, kolena, skocni zglob, prsti na nogama)

Interesuje me da li je to stetno?
Kako da to prestane, ili da to izlecim?
Nekad me zglobovi bole ako to ne uradim.
[ Branko Santo @ 20.06.2011. 18:49 ] @
http://en.wikipedia.org/wiki/Cracking_joints

Gasovi, i meni sve pucka :D

Vezbaj, ojacaj misice pa ce manje puckati.
[ Wajda.W @ 20.06.2011. 19:01 ] @
A da li je to nesto stetno?
Cuo sam gomilu prica da ce mi kao drhteti ruka kad omatorim zbog toga, itd...
[ Branko Santo @ 20.06.2011. 19:39 ] @
Procitaj link pise sve.

Jel ti to neka tetka ili baka rekla da ce ti ruke drhteti?
[ Kapetan DZo @ 20.06.2011. 19:41 ] @
A da li Zell jel stvarno pomaze? LJudi daj napisite gde mogu primiti te inekcije, posto je pocela da mi se trozi hrskavica
[ Wajda.W @ 20.06.2011. 20:09 ] @
Znaci samo mozda naticanje i 25% manje snage (bas me interesuje kako su ovo izmerili :) ). Znaci ipak steti u neku ruku.
Ma dobro, pored babe koje to govori (sto je razumljivo) to su mi rekli i neki drugari pa sam se ja zapitao da mozda ipak ima neke istine u tome.
[ Branko Santo @ 20.06.2011. 20:24 ] @
U nekim trenucima da imas manje snage ali ne verujem da je zbog toga.
A kako ti KapetaDzo znas da ti se trosi hrskavica?
[ Kapetan DZo @ 20.06.2011. 21:12 ] @
Uradio sam magnetnu rezonancu, i ostecenja su u pocetnoj fazi, a i cujem struganje u kolenima, pa bi to nekako da saniram(obnovim hrskavicu ako je ikako moguce)
[ fanfon @ 21.06.2011. 06:05 ] @
Koliko je meni poznato, pronasli su neke supstance koje pomazu obnovi hrskavice, ali nisam se detaljnije raspitivao o tome. Preparati koje kod nas mozes naci na trzistu i koji sluze za "podmazivanje" i "cuvanje" hrskavice su dosta dobri. Koristio sam npr. MSM glucosamin od Natrola-a i odlicno mi se pokazao(bolovi nestajali). Moras imati u vidu da je najbolji lek za kolena ojacavanje misica nogu jer misici su ti koji drze tetive i ligamente tako da vezbaj redovno i neces imati mnogo problema...
[ Branko Santo @ 21.06.2011. 07:16 ] @
Upravo to sto Fanfon kaze.
Treba da radis vezbe za kvadricepse tj. sednes i dizes noge tako da su ti potkolenice u ravni sa butinama i to do iznemoglosti :)
Posto radis za pocetak bez tegova neces osetiti neke upale misica i slicno. Cucnjeva se kloni ako ne znas kako da ih radis jer mozes da se povredis.

Sto se tice glucosamin sulfata ja ga pijem po potrebi posto volim trcanje a sto-kilas sam pa znaju kolena da mi oteknu. Pomaze kod smanjenja upala i kod obnove hrskavice. Ja pijem 2 na dan sto sam dobio kad sam prvi put isao kod sportskog zbog povrede kolena.
[ misko81 @ 21.06.2011. 08:32 ] @
Oko tih preparata sa Glukozaminom, MSM-om i Hondroitinom (3 glavne supstance koje kao obnavljaju hrskavicu) postoje oprečne informacije i iskustva. Neki ljudi zaista osete poboljšanje, a neki ne. Ne postoje nikakve nezavisne studije (nezavisne od proizvođača preparata) koje potvrđuju njihovu efikasnost. Pored ovih supstanci kažu da je u Kolagen Tip 2 dobar za zglobove (UCII) zbog "podmazivanja".
Moja majka je koristila Ultimate Nutrition Glucosamine/MSM nekih mesec dana i bilo joj je bolje, samo nije nastavila, a ti preparati bi trebalo da se uzimaju 2-3 meseca da bi bilo nekog značajnijeg efekta. Ultimate Nutrition ima Glucosamine/MSM/Chondroitin kombinaciju koja je po iskustvima sa neta odlična, e sad da li bi i kod tebe imala efekta to je već teško reći.
[ Kapetan DZo @ 21.06.2011. 13:10 ] @
@fanfon

Poceo sam da pijem preparate za obnovu hrskavice, sve gore navedeno, ali iz tvog posta se vidi da te Zell inekcije rade brze i bolje, pa sam mislio sa njima da pokusam, pa mozete mi reci kod kog ortopeda mogu ih dopbiti nije valjda tolika frka u vezi toga, mozete mi poslati i na PM.
[ fanfon @ 21.06.2011. 16:44 ] @
Zell se moze uzimati u injekcijama i u gel kapsulama koliko mi je poznato, ali prvo moras otici na pregled kod ortopoda da ustanovi koliko je tacno ostecenje. Kad sam zaradio povredu kolena(glupim skakanjem na trambolini) nisam ni znao sta mi se desilo. Mislio sam da je u pitanju neka bezazlena povreda koja ce sama proci. Pomoc sam potrazio tek posle 3 meseca kad nisam normalno mogao da sidjem niz stepenice od bolova. Prvo sam po preporuci ortopeda koristio gel kapsule Zell-a jedno mesec dana. Na ponovnom snimku, hrskavica je pocela da se regenerise(falilo je pola santimetra u pocetku), ali bol nije prestajao. Onda je preporucio da pokusa sa Zell injekcijama i vec posle negde 4-5 bol je prestao. 10 komada sam ukupno dobio. Ne mogu da se setim koliki su bili vremenski razmaci izmedju svake. Uglavnom, hrskavica se nikad nije potpuno oporavila kao sto je bila, ali nisam imao vise problema sa kolenima osim jednom kad sam se ugojio 10 kg. Ali kad sam ojacao misice nogu i krenuo sa redovonom vezbom prestalo je. Uz cucnjece bez tezine, preporucujem plivanje tokom celog leta. Nema pritiska na zglob kolena, a pravilnom ishranom i sa bar 1h plivanja dnevno, dobices za mesec i po dovoljno misicne mase da tetive i zglobovi trpe manji pritisak. Glucosamin nema stetnog dejstva na organizam koliko mi je poznato pa mozes i njega koristiti 3 x 500 mg dnevno. Ali najbolje da ti ortoped odredi terapiju...