[ filip_caca @ 11.12.2006. 22:43 ] @
Brat me ja zamolio da mu potrazim neki nacin da ode u Italiju ili Austriju da radi na crno.
On ima 27 godina ima B C E kategriju,zna zanacke poslove,zivi u Bg-u 5 godina.
Ima li sanse da mu nadjem nesto na crno???
[ nkcgyu @ 11.12.2006. 23:46 ] @
Ne
[ vindic8or @ 12.12.2006. 03:19 ] @
ne. pitas na pogresnom mestu.
[ filip_caca @ 14.12.2006. 22:30 ] @
Ima li neko mesto gde bih mogao da nadjem??
[ pctel @ 14.12.2006. 22:41 ] @
Malo su ti bajate informacije da treba ici tamo. Znam nekoliko ljudi koji su svojevremeno otisli u Italiju da rade na crno, bilo im je super neko vreme, a sada su bez posla vec 5-6 meseci i pakuju kofere da krenu nazad (neki su vec i stigli). Razlog tome je sto su Italijani promenili odnos prema tom problemu - do sada su jurili i deportovali ilegalne radnike, a sada ih uopste ne diraju, vec poslodavcu napisu takvu kaznu da mu se vise isplatilo da je 10 godina drzao legalne radnike. Kontrole su svakodnevne i rigorozne. Do sada nisu nasli ni jednog poslodavca koji je spreman da se upusti u takav rizik.
[ deki77 @ 15.12.2006. 08:25 ] @
Citat:
filip_caca: Brat me ja zamolio da mu potrazim neki nacin da ode u Italiju ili Austriju da radi na crno.
On ima 27 godina ima B C E kategriju,zna zanacke poslove,zivi u Bg-u 5 godina.
Ima li sanse da mu nadjem nesto na crno???

Posao na crnjaka morash traziti u zemlji u koju idesh,ili preko nekih ljudi,familije,sl. morash bar nekog poznavati...ne moze bash to tako-lako.Nisu ovo '70te...

Te priche da nema posla na crnjaka su smeshe,kao i to da pakuju kofere..(pogledaj ispred Ambasada)
Ja sam ziveo u Bechu 10god. i povremeno idem tamo,matorci mi zive tamo!!!
Ako brate gde rade na crno to je u AUT.Poznajem ljude koji zbog papirologije i slichnih zajebancija imaju boravishne dozvole vec duze vremena ali ne i radne papire,ili imaju shengen vize na 3,6meseci nekoliko godina i chesto ih prave,obnavljaju.Rade tamo shto moraju,nemaju drugi izbor i rade na crnjaka.Niko ih nedira vec dugi niz godina.Ako ih neko kontrolishe na poslu u ''vecini" sluchajeva prodje sa novchanom kaznom ili opomenom.Pogledajte Rumune i Bugare koji organizovano dolaze..sezonski i preko cele godine,shta sa njima da rade!!!
A tih 90tih kada sam ja tamo boravio,Poljaci su opsedali i Austriju,Nemachku,Shvicu..pa ih je ko slabo "dirao"...
Lichno sam prisustvovao kontroli(po prijavi) u jednom nashem restoranu gde je kuvar bio na crnjaka.Ali je on dobro prichao nemachki i sa murijom se dogovorio da to nece vishe raditi,a radi jer mu treba novac,ima malo dete i papire da dobije ne moze i ima boravishnu vizu..bla bla.Poslodavac se vadio na to da je posao probni i da mu papire ta osoba nije dostavila(u vecini sluchajeva je tako..ta fora).Dobio je kaznu 500eur.na licu mesta,a nalozeno mu je da isplati radniku to vreme koje je proveo u restoranu.Radnik se presvukao i otishao..nishta vishe.E to sam prvi put video tamo za 10god.
Mada verujem da ima gorih sluchajeva kada je deportacija i sl.Ali to su ljudi obichno bez viza koji duze vremena bez istih borave.Ili kriminalci..ili oni koji nemaju pasosh..itd.Znachi da murija i ostali nemaju osnova da te puste da tu boravish ili budesh u tranzitu!!!
Jedino je problem poslodavcu ako ih ima 20,50,100 na crnjaka..e to je shit..ali teshko da je ko toliko lud!!!
E sad ne ochekuj da su ti poslovi kancelariski,po fabrikama firmama,za compom.Vecinom su to fizichki poslovi,rad i pomoc po kucama,poljoprivreda,kafici,restorani..i sl.

btw. Ko ti kaze da posla nema,ili da vecina njih pakuje kofere,lepo otidji do AUT,D,CH,I..ambasada i pogledaj redove...sam se uveri.Zashto ti ljudi chekaju...kao turistichki,poslovno
Nebudimo smeshni...
[ hecky @ 15.12.2006. 09:38 ] @
Ne tvrdi niko da nema posla na crno.

Medjutim, politika na forumu je da se ne podrzavaju/pomazu ilegalne aktivnosti...