[ gary.m @ 12.12.2006. 13:24 ] @
Znam da je odgovor da ukoliko neko hoće da ti provali u mrežu kad tad će uspeti ali mene interesuje da ga barem što više namučim.
Trenutno mi je podešana access lista i arp (vezivanje mac za ip), nije baš nešto ali šta ćeš.
Interesuje me da li je moguće zaštiti se od kloniranja adresa i takvih stvari.
Tj. šta bi mi još preporučili da uradim pored postojećeg da bih mogao da barem malo mirnije spavam.

Hvala unapred
[ cukovanny @ 16.12.2006. 18:49 ] @
netreba ti mac restrikcija niti arp, slobodno ostavi mrezu slobodnu. ali zato napravi pppoe naloge za sve korisnike. user/pass je daleko ispred svih reshenja za zashtitu ;)
uzgred, ja inache postavljam na wireless mrezama na kojima se opsluzuju svakojaki klijenti, kombinaciju wpa-psk enkripcije + pppoe naloge. nisam imao dosada problema u svom selu. pozz
[ skymusic @ 21.12.2006. 00:24 ] @
Citat:
cukovanny: netreba ti mac restrikcija niti arp, slobodno ostavi mrezu slobodnu. ali zato napravi pppoe naloge za sve korisnike. user/pass je daleko ispred svih reshenja za zashtitu ;)
uzgred, ja inache postavljam na wireless mrezama na kojima se opsluzuju svakojaki klijenti, kombinaciju wpa-psk enkripcije + pppoe naloge. nisam imao dosada problema u svom selu. pozz


dobro kaze covek. najbolje ovako. za sada.