[ igorsa @ 28.05.2003. 19:25 ] @
S obzirom da je dobar plakat teško napraviti i da je prošlje godine bilo dosta gužve oko ovoga, molimo Vas da date grafičko idejno rešenje za dizajn.
Plakat će biti dimenzije 50x70cm (B2) i štampan u FULL-COLOR-u.
Na plakatu treba OBAVEZNO da se jasno vidi naziv ES LETO, naziv i logo ELITESECURITY, vreme i datum manifestacije, mesto za sponzore. U pozadini ili manje vidljivo treba napisati sledeće ključne reči: IT, E-COMMERCE, E-BANKING, WEB DEVELOPMENT, WEB DIZAJN, LINUX, MICROSOFT, OPEN SOURCE, CYBER CULTURE, ISP, ONLINE PAYMENT...

Za podake (datum, vreme, sponzori) stavite nešto proizvoljno, dok se tačno ne utvrde.
[ -zombie- @ 28.05.2003. 20:27 ] @
Citat:

U pozadini ili manje vidljivo treba napisati sledeće ključne reči: IT, E-COMMERCE, E-BANKING, WEB DEVELOPMENT, WEB DIZAJN, LINUX, MICROSOFT, OPEN SOURCE, CYBER CULTURE, ISP, ONLINE PAYMENT...


ovo samo pod sponzori, i to samo ako plate...
[ caiser @ 28.05.2003. 20:46 ] @
Umesto Microsoft staviti Windows. Tako to nece ispati reklama.
[ igorsa @ 28.05.2003. 20:59 ] @
Gledamo da ih animiramo za sponzore. No, manje bitno sad. Dajte dizajn!
[ Miloje Sekulic @ 29.05.2003. 02:02 ] @
Citat:
Igor Šalindrija:
S obzirom da je dobar plakat teško napraviti i da je prošlje godine bilo dosta gužve oko ovoga


kakve?
[ igorsa @ 29.05.2003. 02:06 ] @
da li ovo ubaciti, da li ono izbaciti... ne sme još ništa da se radi dok ovo ne bude sigurno i sl.
[ v0xel @ 30.05.2003. 20:25 ] @
evo prvi predlog....
dok se neko ne smiluje da napravi nesto dobro
[ ShojkE @ 30.05.2003. 20:51 ] @
Citat:
Igor Šalindrija:
da li ovo ubaciti, da li ono izbaciti... ne sme još ništa da se radi dok ovo ne bude sigurno i sl.


Izvini, ali upravo tako nije bilo...
[ Miroslav Strugarevic @ 30.05.2003. 21:43 ] @
Da li neko može da da predlog o tome koje boje i fontovi da se upotrebe, ako postoje zahtevi naravno ;), ako ne onda free choise.
[ igorsa @ 01.06.2003. 05:12 ] @
Na plakatu mora da bude originalna fotografija a ne samo grafika.
Moj predlog bi bio, beba koja sedi na monitoru, ili kako "vozi" miša kao neki autić!
[ Nemanja Dubravac @ 01.06.2003. 15:55 ] @
Posao za Dragog Tatu :)
[ igorsa @ 02.06.2003. 06:55 ] @
Da li ste za ovako nešto!?

[ L I L I T @ 02.06.2003. 07:03 ] @
supel ...cyber ženka...
meni se sviđa ... a i dobro bi lego txt s desne stane ...
[ El Radisa @ 02.06.2003. 11:32 ] @
Baš mi se uopšte ne svidja... ne znam zašto.. kad pogledam smuči mi se.. bolji je prvi predlog..
[ Mario @ 02.06.2003. 11:54 ] @
Ne svidja mi se ni prva ni druga varijanta...Videcu da odradim nesto narednih dana ako stignem, pa cu postovati...
[ tweeester @ 02.06.2003. 11:58 ] @
Citat:
Igor Šalindrija:
Na plakatu mora da bude originalna fotografija a ne samo grafika.
Moj predlog bi bio, beba koja sedi na monitoru, ili kako "vozi" miša kao neki autić!


Ovako nesto bi bilo interesantno ( ja dajem bebu i misa) ...
[ Ivand @ 02.06.2003. 13:18 ] @
imas previse textura preko njenog lica
lice mora da bude cistije , elegentnije
recimo samo da ima nule i jedinice
bilo bi mnogo lepse
[ B o j a n @ 02.06.2003. 22:59 ] @
Citat:
Igor Šalindrija:


Ali da joj na licu pise "root me" u binarnom formatu l;)
[ tOwk @ 02.06.2003. 23:18 ] @
Onda je bolje „fsck.me“ ;-)
[ L I L I T @ 03.06.2003. 02:12 ] @
eto i meni danas bilo boring .. pa sam se malo igrala u Pshop-u...
pa ako vam se ne svidi ... šta me bole ufo ...
ja nisam ni predviđena da budem neki dizajner :p
(to je kao oma na vreme da se ogradim..hehehhehe)

a ovaj prazni deo tu bi mogao program leta da bude....
bez ikakvih pingvina i čuda pošto ništa za sada od logo-a ...
(iskreno,žalim za pingvinom ... al šta se ja tu pitam..heheh)
jednostavnost je ... po meni najpredlog


[ Slobodan Miskovic @ 03.06.2003. 02:22 ] @
Nije lose.....tj. od ovih ponudjenih predloga ovaj mi se najvise svidja....pogotovo usne ;)

[ caiser @ 03.06.2003. 02:31 ] @
WOW... ovo je do sad najozbiljniji i najlepsi predlog (jos samo da se ubaci ascii pingvin u onaj prazan deo i bice jos bolje :p). Bez zezanja, predlog je odlican. Jedini ozbiljan do sad.
[ tOwk @ 03.06.2003. 03:00 ] @
Evo, odvojio sam i ja jedno 4 sata da napravim plakat koji će se svima svideti:


Tu su usne, root me, fsck.me, elitesecurity, es leto (tu je sunce, vidi kako sija!) iz neke godine (možda sam pogrešio malo, ali nećemo valjda sitničariti), ima mesta i za pingvina i za sponzore.

Mislim da i ovde imamo pobednika :-)
[ weB_KiLeR @ 03.06.2003. 10:42 ] @
Ja sam za towkov predlog daj bre zaebite te nule i jedinice...
Lepo sunce palmica ispod ribica gore ES i to je to :)
[ caiser @ 03.06.2003. 12:19 ] @
tOwke (ili je pravilno tOwku? :), mnogo si neozbiljan bre. :p
[ tOwk @ 03.06.2003. 14:40 ] @
Pravilno je „tovče“ ili „tovco“ :-)

Da možda želiš da kažeš da ti se ne sviđa moj predlog? :-(
[ igorsa @ 03.06.2003. 15:19 ] @
Ideja za plakat je osmišljena. Plakat će biti fancy i profi u stilu NOKIE, SONY-ja ili sličnih brandova. Na plakatu će biti devojka u bikiniju na peščanoj plaži kako kucka na laptopu, a na leđima joj piše ES LETO 03. Snimanje će biti održano u četvrtak.
[ ShojkE @ 03.06.2003. 15:22 ] @
Užas, Smešno...

Kada će te već jednom shvatiti da to fancy ne prolazi kod ovakvog auditorijuma...
A već mogu pretpostaviti šta vam to fancy prestavlja...

Elitesecurity je underground zajednica...
::: I TAKVA MORA DA OSTANE ::: I TAKO MORA DA SE REKLAMIRA :::
[ igorsa @ 03.06.2003. 15:28 ] @
Citat:
A već mogu pretpostaviti šta vam to fancy prestavlja...

Šta?

[ tOwk @ 03.06.2003. 15:30 ] @
Više će ljudi doći na ES Leto ako:
— devojka ne bude u bikiniju (tj. bude bez njega)
— na leđima joj piše ES Leto 03, a to se ne vidi na plakatu (pošto nam nije okrenuta leđima ;-))
— laptop ne drži blizu sebe
— nabavimo i neki 041 broj
[ ShojkE @ 03.06.2003. 15:31 ] @
Hoćete li možda da se reklamiramo i na City-ju...
Ko razume shvatiće...
[ igorsa @ 03.06.2003. 15:34 ] @
Citat:
Hoćete li možda da se reklamiramo i na City-ju...


Naravno da hoćemo! :P
[ Ivan Dimkovic @ 03.06.2003. 15:39 ] @
Citat:

Ideja za plakat je osmišljena. Plakat će biti fancy i profi u stilu NOKIE, SONY-ja ili sličnih brandova. Na plakatu će biti devojka u bikiniju na peščanoj plaži kako kucka na laptopu, a na leđima joj piše ES LETO 03. Snimanje će biti održano u četvrtak.


Obozavam detalje sa laptop-om... to mu dodje kao neki statusni simbol kao pejdzer pre 10 godina :) Ako se ide u tom smeru, onda bolje da joj prilepite jos i neki PDA (moj predlog: iPaq 5450 - imam ga (dobio za dz) a ne treba mi ama bas ni zasta osim da se mozda fotkam za fancy skupove, mnogo je fancy i nekako se osecam vazno sa njim :-)

No dobro, plakat ko plakat - ako marketing (da ne kazem bizdev) deo organizacije smatra da ce to privuci ljude ( a fakat je da hoce, sise i visoka tehnologija su nesto sto je omiljeno u srbalja) - s'o da ne,

Ako se vec ide u tom pravcu, trebalo bi i bataliti ekspertske price na skupu i unajmiti slatke hostese i nekako ih nauciti da recituju to sto treba da pricaju - ko ce gletati neobrijane ili bubuljicave IT experte kad moze da gleda neke fine cice kako barataju sa kompjutorima :)

[ igorsa @ 03.06.2003. 17:49 ] @
Možda nađem i nekog geeka da mi pozira na plakatu! :D
[ caiser @ 03.06.2003. 17:59 ] @
Pored devojke u bikiniju? Ne trazi vise, nasao si ga. :D Dobrovoljno cu se zrtvovati za zajednicu. :)
[ Marko Bijelic @ 03.06.2003. 20:52 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako se vec ide u tom pravcu, trebalo bi i bataliti ekspertske price na skupu i unajmiti slatke hostese i nekako ih nauciti da recituju to sto treba da pricaju - ko ce gletati neobrijane ili bubuljicave IT experte kad moze da gleda neke fine cice kako barataju sa kompjutorima :)


Sto se mene tice ja sam apsolutno za c/p-ice. Ipak je ES Leto jedan smekerska manifestacija.

Citat:
Igor Salindrija:
Mozda nadem i nekog geeka da mi pozira na plakatu! :D


Cika fotografe :)

evo jedan predlog, foto i lik datiraju sa ES Party #001



Ima i velki format...
preuzeto sa: http://party.elitesecurity.org...tion=showlist&startfrom=11


Kako je neko rekao u samoj popratnoj diskusiji, lik je haker i to VK member, tako da predstavlja idealan izbor za ovakvo nesto, mislim da ce Gojko/neko sa foruma moci da ga uganja da odradi plakak.


[ caiser @ 03.06.2003. 21:03 ] @
Citat:
tOwk:
Pravilno je „tovče“ ili „tovco“ :-)

Da možda želiš da kažeš da ti se ne sviđa moj predlog? :-(


E tOvco :p super bi bio da si ga pravio posle onolikog piva u petak, ovako nemas opravdanja. :)
[ Conica @ 03.06.2003. 22:39 ] @
ako vec hocete sa zenskama (sto je po meni izvikano), zasto ne slikate tetu opremljenu kompjuterskom opremom...nesto kao terminatorka... (naravno odredjeni delovi bi bili pokriveni...).

Mada mi se mnogo vise svidela ideja sa zajahanim misem... (mislim zamislite npr muskarca kako pokusava da se odrzi na pobesnelom misu...KORIDAAAAAAAA)

:O)

heh

[Ovu poruku je menjao Conica dana 06.06.2003. u 13:19 GMT]
[ B o j a n @ 03.06.2003. 23:48 ] @
Citat:
ShojkE:
Elitesecurity je underground zajednica...
::: I TAKVA MORA DA OSTANE ::: I TAKO MORA DA SE REKLAMIRA :::


kako je ovo TACNO ! L;)

zajebi be bikini i goluzdrave pozere ...
[ -zombie- @ 04.06.2003. 02:55 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
No dobro, plakat ko plakat - ako marketing (da ne kazem bizdev) deo organizacije smatra da ce to privuci ljude ( a fakat je da hoce, sise i visoka tehnologija su nesto sto je omiljeno u srbalja) - s'o da ne,


ha.. pa ti bi pre mene trebao da znaš o tome da to nije samo sindrom u "srbalja". ti si valjda proputovao taj svet, i video kakve su izložbe i "exponati" ;) na najposećenijim IT sajmovima..

još se sećam slike ogromnog bazena (punog "ribica" ;) sa veštačkim talasima na Eriksonovom štandu.. valjda sve to na prošlogodišnjem CeBIT-u (nemojte me držati za reč..)


svašta.. dokle ćemo misliti da smo toliko "posebni"...

(kao što rekoh, ajde da je neko ko nije mrdnuo iz srbije, ali ti.. ;)
[ ShojkE @ 04.06.2003. 03:42 ] @
Citat:
Igor Šalindrija:
Citat:
Hoćete li možda da se reklamiramo i na City-ju...


Naravno da hoćemo! :P


Ma super si...
[ Ivan Dimkovic @ 04.06.2003. 12:41 ] @
Citat:
-zombie-:

ha.. pa ti bi pre mene trebao da znaš o tome da to nije samo sindrom u "srbalja". ti si valjda proputovao taj svet, i video kakve su izložbe i "exponati" ;) na najposećenijim IT sajmovima..

još se sećam slike ogromnog bazena (punog "ribica" ;) sa veštačkim talasima na Eriksonovom štandu.. valjda sve to na prošlogodišnjem CeBIT-u (nemojte me držati za reč..)


svašta.. dokle ćemo misliti da smo toliko "posebni"...

(kao što rekoh, ajde da je neko ko nije mrdnuo iz srbije, ali ti.. ;)



Vidis, ovde je i srz problema, da li je ES Leto "IT Sajam", "Skup IT Eksperata", "Naucni Skup/Seminar o IT tehnologijama" , "hakerski skup" ili "zurka koju organizuje beogradska IT ekipa" - ili nesto multi-kulti, tj. izmedju.

Naravno da "ribica" ima koliko hoces na sajmovima tipa CeBIT ili Comdex - koji su consumer-oriented gde se roba prodaje ljudima koji su ili korisnici ili senior IT staff u firmama koje ces primamiti sa necim da ti se dovuku na stand, a onda ide tehnicka obrada :-) Marketing ne bira sredstva :)

Uostalom, potonji (Comdex) se organizuje u Las Vegasu gde se "ekipa" predhodne noci jos dodatno opusti po nebrojenim strip-barovima (kojih ima u izobilju) i u hotelskim sobama, je li...


Medjutim, kada su neki ekspertski skupovi u pitnaju, gde je auditorijum iskljucivo dosao da nesto sazna o novim tehnologijama, vise se para ulaze u sustinu a manje u marketing, no marketing svakako nije moja specijalnost pa bi o tome mogao i neko drugi da prica.

Naravno, treba odrediti i sta je tacno ES-Leto, ako je to lepa IT zurka, onda treba i sve podrediti nekom zezanju, sa malo tehnologije u pozadini - ni to nije lose. Ali onda insistiranje na nekim ozbiljnim temama nema puno smisla, jer ce ljudi doci da se dzabe zezaju, jedu, piju, jure cice...

Elem, kada smo kod bikini-devojcice - mozda bi trebalo na slici staviti nesto sto bar malo naglasava o kakvim stvarima se radi, recimo - akcenat na WiFi, i sl - slika devojcice sa laptopom je slatka, ali ne pogadja sustinu IMHO.



[ igorsa @ 05.06.2003. 20:47 ] @
Evo danas smo odradili foto-session sa ovom devojkom i EVO kako to izgleda.
Ocenjujte!

Ekipa u sastavu:
Foto: Željko Milin
Model: Nina Stankov
Dizajn i obrada: Moja malenkost! ;)

[Ovu poruku je menjao Igor Šalindrija dana 06.06.2003. u 15:09 GMT]
[ Nikola Denić @ 05.06.2003. 21:04 ] @
Cista desetka , devojka cupa prosek samo tako .. ! ! ! Meni se svidja !
[ drdrksa @ 05.06.2003. 21:41 ] @
Svaka cast. Sjajna fotka

[Ovu poruku je menjao drdrksa dana 05.06.2003. u 23:25 GMT]
[ Averel_Dalton @ 05.06.2003. 21:45 ] @
Odlicno je.Svaka cast
[ L I L I T @ 05.06.2003. 22:09 ] @
supel je ribica, samo ništa od onih obećanih tangi
a ni ovi sponzori ne leze baš najbolje uz nju ;)

ironiju na stranu...
lepa fotka ... dolazi li i drugarica na ES leto ? :)
[ igorsa @ 05.06.2003. 22:15 ] @
Naravno, dovešću je jedno veče.
[ drdrksa @ 05.06.2003. 23:24 ] @
Samo jedno?
[ McKracken @ 06.06.2003. 00:15 ] @
xaxaxaxaxaxaxaxa

obratite paznju na:

elitesecurTITY.org

Frojdovska omaska xaxaxaxaxaxaxaxa
[ drdrksa @ 06.06.2003. 00:29 ] @
Ajoj ladno. Jeziva fora

Ali mislim da je vise nastala greskom u kucanju, ako se varam, Igore ispravi me ...
[ -zombie- @ 06.06.2003. 02:08 ] @
Citat:
L I L I T:
supel je ribica, samo ništa od onih obećanih tangi
a ni ovi sponzori ne leze baš najbolje uz nju ;)

ironiju na stranu...
lepa fotka ... dolazi li i drugarica na ES leto ? :)


i od svih muških, ko će drugi da se raspituje za ženske.. mislim, sad je već više nego očigledno... (ej vi što znate lilit. ja bi proverio da li je ona uopšte žensko ;)
[ igorsa @ 06.06.2003. 02:12 ] @
Hehe.. greška u kucanju... Ispraviću to naravno...
A za LILIT... hm, pa ne znam ili nije žensko ili je malo smetnula sa uma.. u svakom slučaju nije čista.. :)
[ caiser @ 06.06.2003. 02:30 ] @
Citat:
-zombie-:
i od svih muških, ko će drugi da se raspituje za ženske.. mislim, sad je već više nego očigledno... (ej vi što znate lilit. ja bi proverio da li je ona uopšte žensko ;)


A kao posle onog SMS-a nije bilo, a? :) Nego bre ti mnogo izgleda zalis zbog toga. Pitam se sta li to moze da znaci? :ppPp
[ -zombie- @ 06.06.2003. 04:07 ] @
Citat:
caiser:
Nego bre ti mnogo izgleda zalis zbog toga. Pitam se sta li to moze da znaci? :ppPp


pogađaj triput! ;)

kako šta znači.. konačno našem ženskog geek-a, rešim da se ženim, kad ono..

duplo golo! :-PpPpP
[ caiser @ 06.06.2003. 05:06 ] @
Pa ne odustaj bre. Znas kako se kaze, ne zeni se lep nego uporan. :ppppp
[ -zombie- @ 06.06.2003. 05:14 ] @
ma džaba mi i što sam lep, i što sam uporan.. kad ona hoće žensko!

(a usput, ako može da joj hakne google, to bi bio pun pogodak ;)))
[ drdrksa @ 06.06.2003. 08:43 ] @
Citat:
Igor Šalindrija:
A za LILIT... hm, pa ne znam ili nije žensko ili je malo smetnula sa uma.. u svakom slučaju nije čista..


Xxexe, jasta :P
[ Marko Bijelic @ 06.06.2003. 10:17 ] @
Ovako, riba je ok, fotka je ok - ali po meni za potpuno drugu namjenu....

Nazalost mene ova fotko uopste ne asocira na elitesecurity.org, es leto, bilo sto vezana za online komjuniti...

Idemo redom, u prvom planu cica sa lejptopom, kez, fancy buraseru, ES LETO 03 natpis je fino postavljen, font mi se svidja mada nema nikakvih dodatnih asocijacija.

Elitesecurity.org znak je premalen, uz to daje minimum informacija. I kakva je sad reakcija nekog prosjecnog lika kada vidi ovakvo nesto, mene vise asocira na neki hepi ljetni hepening, kakav andergraund, kakav komjuniti kakav komp...?

Dalje ideja za ribom i lapotom je odavno izlapela, ja licno vjeciti nabacim neki noname izraz uz konstataciju...a isfuranog fazona...a tek kada pogledam izraz lica ribe... kakva je to monalizicka tajanstvenost, mozda cita deckov mail na plazi...pardon sumnjam da neko iz Srbije pristupa bezicno laptom s plaze na Net...bice vjerovatno da je slozila pasijans :)

Jos jednom dobro odradjen plakat, nazalost ne za ovu namjenu. Ne znam, mozda i grijesim, mozda ce ovaj fancy fazon biti pozitivan za es leto i komjuniti uopste :), i sam proslogodisnji slogan u sebi je sadrzavao rijec fancy (po mom poimanju u karikiranom fazonu), but now....

[ zmilin @ 06.06.2003. 10:33 ] @
Citat:
mungos:
Ovako, riba je ok, fotka je ok - ali po meni za potpuno drugu namjenu....

Nazalost mene ova fotko uopste ne asocira na elitesecurity.org, es leto, bilo sto vezana za online komjuniti...

Idemo redom, u prvom planu cica sa lejptopom, kez, fancy buraseru, ES LETO 03 natpis je fino postavljen, font mi se svidja mada nema nikakvih dodatnih asocijacija.

Elitesecurity.org znak je premalen, uz to daje minimum informacija. I kakva je sad reakcija nekog prosjecnog lika kada vidi ovakvo nesto, mene vise asocira na neki hepi ljetni hepening, kakav andergraund, kakav komjuniti kakav komp...?

Dalje ideja za ribom i lapotom je odavno izlapela, ja licno vjeciti nabacim neki noname izraz uz konstataciju...a isfuranog fazona...a tek kada pogledam izraz lica ribe... kakva je to monalizicka tajanstvenost, mozda cita deckov mail na plazi...pardon sumnjam da neko iz Srbije pristupa bezicno laptom s plaze na Net...bice vjerovatno da je slozila pasijans :)

Jos jednom dobro odradjen plakat, nazalost ne za ovu namjenu. Ne znam, mozda i grijesim, mozda ce ovaj fancy fazon biti pozitivan za es leto i komjuniti uopste :), i sam proslogodisnji slogan u sebi je sadrzavao rijec fancy (po mom poimanju u karikiranom fazonu), but now....



Prijatelju, Ima oko 70 fotki koje smo juce napravili. Od svih izabrali smo nekoliko za ES LETO. Sto se tice fotke, mislim da je ok. Mentalitet nasih ljudi je takav da ces sve lakse da im proguras ako im pokazes zensku.
Smatram da ES LETO 2003. zasluzuje ovakav plakat.
[ igorsa @ 06.06.2003. 11:49 ] @
Marketing je marketing, a realnost je realnost. Ovaj plakat je napravljen da bi privukao pažnju, da kad ljudi vide ribu, priđu i vide o čemu se radi. Elitesecurity.org natpis je namerno malo napisan kao i na svim brandovima, što je isto stvar marketinga, ali se zato naziv happeninga vidi iz aviona. Mislim da je lep taj fancy spoj devojke i tehnike u ovom slučaju laptopa. Sasvim je nebitno da li ona ide na internet, radi u Pshopu, ili razvaljuje assembler :D bitno je da se lap vidi i da ES bar ovim putem (mnogi se samnom neće složiti) teži delom ka nekoj komercijali, jer je to jedini put da uspe. Od Andergorunda nema [money]LEBA[/money]
[ Marko Bijelic @ 06.06.2003. 12:22 ] @
Citat:

Prijatelju, Ima oko 70 fotki koje smo juce napravili. Od svih izabrali smo nekoliko za ES LETO. Sto se tice fotke, mislim da je ok. Mentalitet nasih ljudi je takav da ces sve lakse da im proguras ako im pokazes zensku.


Prijatelju, od nekog ko se profesioalno bavi digital multimedia produkcijom i reklamama uopste ocekivao sam znatno drugaciji pristup klijentu, u ovom slucaju elitesecurity.org zajednici.

Elitesecurity.org zajednica, koliko sam bar ja imao priliku da vidim, okuplja ljude koje krasi dragiciji nacin razmisljanja i drugaciji sistem vrijednosti, kako je Shojke rekao - Elitesecurity je underground zajednica, takva mora da ostane, i takva mora da se reklamira. Imao sam priliku da ovdje upoznam sto online, sto licno ljude koji znantno iskacu iz aktuelnog primitivnog kolosjeka, i smatram da jedna iskezena riba za laptopom ispred sebe ne moze dostojna da predstavi elitesecurity.org.

Ako izuzmemo par napaljenih klinaca koji ispod jastuka drze poneko izdanje Playboya i Penthousea, elitesecurity jednostavno nije zajednica koju cine likovi ciji je zastitni znak jedna riba.

Sto se tice same realizacije, slazem se apsolutno da je profesionalno izvedena, ali fazon sa ribom i laptopom je odavno prevazidjen u advertajzingu, a es kao jednim djelom kreativna zajednica ne moze sebi da dozvoli sebi takvo nesto... inace postavlja se pitanje koliko ljudi od jedanaest hiljada clanova ovdje uopste posjeduje laptop?

Citat:

Marketing je marketing, a realnost je realnost.


ne kontam ovo, btw ovaj plakat nije realna slika es foruma.

Citat:

Ovaj plakat je napravljen da bi privukao pažnju, da kad ljudi vide ribu, pridu i vide o cemu se radi.


po ovoj logici, ja bih radije glasao da se stavi Radovan Karadzic na plakat, eh koliko bi tek to ljudi privuklo... eh, kada bi svi radili plakate po ovoj logici...

Citat:

Elitesecurity.org natpis je namerno malo napisan kao i na svim brandovima, što je isto stvar marketinga, ali se zato naziv happeninga vidi iz aviona.


ES nije brendirena firma u stilu Microsofta i Nikea. Druga je stvar da Coca-Cola pravi neki hepening pa samo ofarbas plakat u crveno, u cose stavis logotip i to je gotova stvar. ES je skroz nepoznata stvar van Interneta, i uopste komjuterskih krugova. ES LETO '03 moze da znaci bilo sta, moze da bude rostiljada na Savi, moze da bude festival andergraund muzike u nekom podrumu... ES LETO jos uvjek nije label, kao sto je recimo Comtrade Show.

Citat:

Mislim da je lep taj fancy spoj devojke i tehnike u ovom slucaju laptopa. Sasvim je nebitno da li ona ide na internet, radi u Pshopu, ili razvaljuje assembler :D


slozicu se da je to fancy, ali koliko je es uopste fancy zajednica... nisam imao priliku da vidim u sklopu diskusija da se oglasavaju manekenke za zanosnim oblinama i plecati manekeni, prvenstveno je trebalo razgraniciti kakva je uopste es zajednica (ofkors da je geekovska :)

Citat:

bitno je da se lap vidi i da ES bar ovim putem (mnogi se samnom nece složiti) teži delom ka nekoj komercijali, jer je to jedini put da uspe. Od Andergorunda nema [money]LEBA[/money]


koja je bit te komercijale, kako se misli uspjeti na taj nacin? jos jednom navescu da je po meni ovakav pristup advertajzingu es leta pogresan. mozda se mnogo nece sloziti samnom, forum je mjesto otvoreno za sve ideje i stavove, i ovo predstavlja iskljucivo moj pogled na cijelu pricu.
[ igorsa @ 06.06.2003. 13:03 ] @
Ajde dobro, dosadno mi je više da se raspravljam da li je ES underground zajednica i da li takva treba da ostane.
Plakat imamo, bolje da se bakćemo oko nekih relevantnih stvari, a ne da li elitesecurity.org staviti fontom 24pt ili 48pt! Bukvalno!
[ ventura @ 06.06.2003. 13:04 ] @
Dobra sisa :)
[ Conica @ 06.06.2003. 13:23 ] @
prvo slazem se sa Igorom da je dosadila rasprava oko underground zajednice ili ne, a kao drugo, slazem se sa mungosom da plakat treba da bude drugaciji i da je ova fora izvikana.

Nekako mi se cini da je smetnuto sa uma da je ova ES prvenstveno zajednica kreativnih ljudi koji vide buducnost, a koliko sam shvatila ES Leto treba da okupi istomisljenike. Ne kazem, kvalitet plakata je ok, ali mislim da ideja i cilj nije postignut. Moja licna asocijacija na plakat je turisticka agencija koja zeli da namami mlade ljude da koriste njene usluge.

Po meni je najbolja ideja do sada bila sa bebom ili nekom osobom koja je zajahala pobesnelog misa.... sigurna sam da ce privuci paznju kreativnih i zanimljivih ljudi.

Sa druge strane isto tako podrzavam i malo graficke obrade a ne cistu fotku..pa propagiraju se nove tehnika i tehnologija, sto da se ne upotrebi.

I sta je sa diskusijom oko identiteta ES-a? Ni to jos nije odluceno a plakat se vec pravi. Dajte to u jednom cugu.

Pozdrav
Conica
[ tOwk @ 06.06.2003. 13:33 ] @
Ma sve je ok, ali trebalo je jedino fokusirati laptop, a ne ribu :-)

Što se same ribe tiče, viđao sam i boljih i goljih :-)
[ igorsa @ 06.06.2003. 15:04 ] @
EVO još jedne fancy verzije, sa par sitnih greškica! Pokušao sam da lap dovedem malo više u prvi plan, koliko je bilo moguće. Pogledajte pa odlučite!
[ zmilin @ 06.06.2003. 15:13 ] @
Citat:
mungos:

koja je bit te komercijale, kako se misli uspjeti na taj nacin? jos jednom navescu da je po meni ovakav pristup advertajzingu es leta pogresan. mozda se mnogo nece sloziti samnom, forum je mjesto otvoreno za sve ideje i stavove, i ovo predstavlja iskljucivo moj pogled na cijelu pricu.


Prijatelju,

Ocekivanja ne mogu da ispunim jer nisam siguran da mogu da napravim fotku koja ce se svideti svakome od 11.000 clanova ove zajednice. Radio sam s ciljem da napravim zaista dobru fotku koja ce moci da se iskoristi za plakat. Devojka je takva kakva je (nije losa a bolju nismo mogli naci za odmah). Nismo imali mogucnost da slikamo sa dodatnim svetlom, a ni na fantasticnim lokacijama. Imamo to sto smo dobili sa malo ulaganja (dobra volja, odlican fotoaparat, pravljena limunada, nesto benzina i jedna tura pica). Devojku sam slikao na +40 stepeni celzijusa na usijanom pesku u podne!

Sto se tice pristupa, da li je stereotipan ili ne, prepustio bih samo jednom faktoru: Krajnjem rezultatu kampanje. Da li neko statisticki moze da izracuna koliko ce ljudi ovakav plakat privuci na ES LETO?

Moja logika ide samo u jednom pravcu: Sto vise pogleda, to vise poseta!

Drago mi je da ljudi koji su videli plakat razmisljaju o tome sta je to na laptopu sto je devojci izmamilo osmeh... To znaci da smo dobili plakat koji ima svoju pricu!



[Ovu poruku je menjao zmilin dana 06.06.2003. u 15:52 GMT]
[ Gojko Vujovic @ 06.06.2003. 15:35 ] @
Plakat je SAVRŠEN, da sam slučajni prolaznik, sigurno bih posetio takvu manifestaciju kad bih video ovaj plakat, ma o čemu da se radilo. :)

Bravo za ekipu koja ga je napravila!
[ tOwk @ 06.06.2003. 15:39 ] @
Citat:
Igor Šalindrija:
EVO još jedne fancy verzije, sa par sitnih greškica! Pokušao sam da lap dovedem malo više u prvi plan, koliko je bilo moguće. Pogledajte pa odlučite!

Windows na laptopu? Otkud to tamo? Niste ga valjda vi instalirali, ili ste podlegli monopolisti? :-P

Ccccc... 'ajde, Mozila još nekako, nego što niste lepo koristili full-screen da se ne vidi bruka ;-)

Bude li to plakat, ništa od osnovnih ideja ES-a ;-)

PS. Na moje primedbe se ne morate obazirati (kao što se najverovatnije i ne obazirete ;-)
[ zmilin @ 06.06.2003. 15:39 ] @
Citat:
Conica:
Po meni je najbolja ideja do sada bila sa bebom ili nekom osobom koja je zajahala pobesnelog misa.... sigurna sam da ce privuci paznju kreativnih i zanimljivih ljudi.


Ideja je dobra, mozete napraviti nesto na tu temu pa da vidimo...
[ zmilin @ 06.06.2003. 15:50 ] @
Citat:
Igor Šalindrija:
EVO još jedne fancy verzije, sa par sitnih greškica! Pokušao sam da lap dovedem malo više u prvi plan, koliko je bilo moguće. Pogledajte pa odlučite!


Moze za naslovnu stranu biltena. Nikako za plakat. Navodi na "opet oni tehno-inovatori" razmisljanje!

[ tOwk @ 06.06.2003. 15:50 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Plakat je SAVRŠEN, da sam slučajni prolaznik, sigurno bih posetio takvu manifestaciju kad bih video ovaj plakat, ma o čemu da se radilo. :)

Upravo to, da si slučajni prolaznik, sigurno bi posetio takvu manifestaciju, i otišao odatle razočaran. Dalje bi pričao kako je to ES Leto s*****, i da nikad više nećeš otići na to, i druge ćeš odvraćati od toga.

Uostalom, Gojko, ti za sve što ima dve noge, dve ruke i dve s*** bi otišao gde god zatreba ;-)

Citat:
Bravo za ekipu koja ga je napravila!

Misliš na ribu, a? :-)

Ono što je bitno je da plakat bar do neke mere bude i „pošten“, tj. da ne za'ebe posetioca.

Plakat je prihvatljiv pod jednim uslovom: na njemu mora biti jasno naglašena tema manifestacije: „Rasprave o informacionim tehnologijama“ ili nešto slično (šta je već zvanična tema).
[ Conica @ 06.06.2003. 16:35 ] @
pogledajte ovaj artwork.



sta mislite da kontaktiramo coveka i pitamo da li bi kao sponzor napravio nesto u slicnom stilu, ali sa temom koja nam odgovara?
[ Miroslav Strugarevic @ 06.06.2003. 17:03 ] @
Citat:
Igor Šalindrija:
EVO još jedne fancy verzije, sa par sitnih greškica! Pokušao sam da lap dovedem malo više u prvi plan, koliko je bilo moguće. Pogledajte pa odlučite!


E fino, baš fino..
[ mordor @ 06.06.2003. 17:23 ] @
Niko nerece u kom formatu???

aj dok se neko nesmiluje i obavesti me pocecu da radim nesto za A3
[ igorsa @ 06.06.2003. 17:53 ] @
Format je 50x70 B2 i pomenuto je na početku!
A zašto bi pravio!? Imamo plakat!
[ Marko Bijelic @ 06.06.2003. 19:12 ] @
Citat:
Conica:
Sa druge strane isto tako podrzavam i malo graficke obrade a ne cistu fotku..pa propagiraju se nove tehnika i tehnologija, sto da se ne upotrebi.


slazem se.

Citat:
Igor Salindrija:
EVO još jedne fancy verzije, sa par sitnih greškica! Pokušao sam da lap dovedem malo više u prvi plan, koliko je bilo moguce. Pogledajte pa odlucite!


Eee ova druga verzija je mnogo bolja, iako je u slicnom (tja fancy) fazonu, od dvije nevolje biram ovu...

Citat:
zmilin:
Prijatelju,

Ocekivanja ne mogu da ispunim jer nisam siguran da mogu da napravim fotku koja ce se svideti svakome od 11.000 clanova ove zajednice. Radio sam s ciljem da napravim zaista dobru fotku koja ce moci da se iskoristi za plakat. Devojka je takva kakva je (nije losa a bolju nismo mogli naci za odmah). Nismo imali mogucnost da slikamo sa dodatnim svetlom, a ni na fantasticnim lokacijama. Imamo to sto smo dobili sa malo ulaganja (dobra volja, odlican fotoaparat, pravljena limunada, nesto benzina i jedna tura pica). Devojku sam slikao na +40 stepeni celzijusa na usijanom pesku u podne!


ukoliko procitas moj post ponovo svatices da ni u jednom momentu nisam prozvao sam kvalitet odradjene fotografije, iskljucivo sam rekao da mi se sam pristup i osnovna ideja, koja je kasnije uspjesno realizovana ne svidja.

Citat:

Sto se tice pristupa, da li je stereotipan ili ne, prepustio bih samo jednom faktoru: Krajnjem rezultatu kampanje. Da li neko statisticki moze da izracuna koliko ce ljudi ovakav plakat privuci na ES LETO?


logicno da ne moze...

Citat:

Moja logika ide samo u jednom pravcu: Sto vise pogleda, to vise poseta!


ova logika mi se nazalost ne svidja.... kada bi svi ovakvo radili (ponovno isticem) na plakatima sirom grada docekevale bi nas goluguze ljepotice i s vremenom takav nacin rada bi izgubio znacaj.

Citat:

Drago mi je da ljudi koji su videli plakat razmisljaju o tome sta je to na laptopu sto je devojci izmamilo osmeh... To znaci da smo dobili plakat koji ima svoju pricu!


jaka prica :)

Citat:
towk:
Upravo to, da si slucajni prolaznik, sigurno bi posetio takvu manifestaciju, i otišao odatle razocaran. Dalje bi pricao kako je to ES Leto s*****, i da nikad više neceš otici na to, i druge ceš odvracati od toga.


towk je sve rekao.

Citat:
Conica:
pogledajte ovaj artwork.


ovo je upravo nacin rada kakav nam treba, profesionalni rad koji nas navodi na intelektualno razmisljenje, za razliku od skoro dozrele siparice...

Btw, ponovo obratite paznju na neke stvari koje sam naveo u proslom postu, posebno pricu oko brendova.

[ Ivan Dimkovic @ 06.06.2003. 21:23 ] @
Ironic mode: ON...

Dajte, lepo, kao za Comdex - da se u okolini lepo izorganizuje i jedan fin lap-dance, takodje i one streched limuzine u kojima mozete da koristite posl. pratnju (mada se postavlja pitanje koliko ljudi ce to moci da priusti), zatim obavezno besplatno pivo (i kokice?) i doci ce ceo Beograd (a i okolina)

Eto.. ja sam sad gay posto sam ironican sa svim ovim, ES nije Microsoft, Intel, Borland (nekada davno je na comdexu ona selja*ina Filip Kan kuvao teksasku pasuljcinu, btw..) , ES Leto nije Comdex niti se nesto j*beno prodaje na ES letu pa da je neophodna fancy reklamica.

ES brand... ne znam kako ovo da prokomentarisem - nemojte pogresno da me shvatite, ali Srbija ima akutni problem sa nezaposlenoscu pa samim tim i visak menadzera koji bi od svega da prave brand i sve da vide kao % - nista protiv menadzera, smatram to za vrlo interesantnu i lepu rabotu - ali mislim da je ovde malo point missed

Ako neko stvarno od ES leta hoce da napravi neki profi IT skup, onda lepo unajmite profi sponzore (zastupnike Cisco-a (MDS), SUN-a (ICT, Informatika), Microsoft-a (Informatika, CET), Ericssona (Ericsson D.O.O), SIemens (VF Tel) itd...) i profi management ekipu, ali se ceo koncept ES-a kao community-ja onda rusi i taj skup bi bio klonirani YU-INFO, na kome , hebi ga, ne mogu da prikazuju devojcice u bikiniju (jer se odrzava zimi na kopu) ali zato lepo pozivaju na kljucni IT event: okretanje vola na raznju


NO... odoh predaleko i da ne ispadne da ja tu nesto pametujem a nisam cak ni pozvan da tako pricam jer verovatno necu prisustvovati skupu, elem - plakat je OK, devojcica je slatka, laptop isto valjda (sta znam) ... i nadam se da nece privuci lokalne dizele da vide da li taj laptop moze da se stavi na sto u kaficu... posto ide lepo uz plavo :)





[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 06.06.2003. u 23:08 GMT]
[ ShojkE @ 06.06.2003. 22:20 ] @
Meni je plakat odlican...

Nego riba mi je nesto :0(

Ovde se vise ne postavlja pitanje plakata...
Jeli ovde pitanje love ili o cemu se radi...
Meni nista nije jasno...

Zasu brate, zasu...
[ zmilin @ 07.06.2003. 01:58 ] @
Citat:
ShojkE:
Meni je plakat odlican...

Nego riba mi je nesto :0(

Ovde se vise ne postavlja pitanje plakata...
Jeli ovde pitanje love ili o cemu se radi...
Meni nista nije jasno...

Zasu brate, zasu...



Izgleda da imamo fantasticne strucnjake za marketing koji se potpisuju sa poeta i sl. ;)

Oni misle da bi trebalo devojki u glavu ugraditi PCI slot i konektovati joj modem. lol
[ zmilin @ 07.06.2003. 02:16 ] @
Citat:
mungos:
ukoliko procitas moj post ponovo svatices da ni u jednom momentu nisam prozvao sam kvalitet odradjene fotografije, iskljucivo sam rekao da mi se sam pristup i osnovna ideja, koja je kasnije uspjesno realizovana ne svidja.


Prica je samo jedan od momenata kada se reaguje na sliku. Nije isto pisati pesme i slikati ili fotografisati. Vi mozete da se igrate recima, a mi koji se bavimo slikama moramo da smislimo kako da upakujemo poruku koja ce doci do onih kojima je namenjena!



[Ovu poruku je menjao zmilin dana 07.06.2003. u 02:33 GMT]

napomena moderatora: prilično je neprikladno suditi o nekome na osnovu godina, a ne-persiranje je osobina komunikacije, a ne odraz nepoštovanja.