[ zorpetus @ 13.12.2006. 09:08 ] @

Resio sam da ugradim ona ojacana (u narodu poznata kao blindirana, zapravo metalna) vrata na stan, pa me interesuje na sta da obratim paznju?
Vidim da se cene krecu u bas velikom rasponu od nekih 150-200 eura (kazu "kineska") do nekih 1000 eura (kazu "domaca" ili "italijanska").

Da li je svejedno koja vrata se uzmu, samo treba insistirati da se ugradi dobra brava ("italijanska" - ma sta god to znacilo...?).

Gde mogu da me zeznu?

[ dalibord5 @ 13.12.2006. 09:23 ] @
Blindirana vrata su slozen sklop...nikako nemoj da kupujes kineska(citaj:jeftina)vrata.
Vrlo je verovatno da ti niko nikada nece obiti stan,tako da neces ni znati jesu li ti vrata kvalitetna ili ne.
Tako mozes kupiti jeftina i uzivati u iluziji sigurnosti.
Blindirana vrata nisu jeftina,ali i sam si svestan da je investicija isplativa samo ako je svrsishodna.
Ako ti samo jednom u 10 godina blindirana vrata sacuvaju imovinu ili zivot,itekako ce se isplatiti.
Za tehnicke karakteristike je bolje da se obratis nekom proizvodjacu.
Jednog od njih imas u Cumicevom sokaku u Beogradu.
[ zorpetus @ 13.12.2006. 09:43 ] @
Citat:
dalibord5: Blindirana vrata su slozen sklop...nikako nemoj da kupujes kineska(citaj:jeftina)vrata.
Vrlo je verovatno da ti niko nikada nece obiti stan,tako da neces ni znati jesu li ti vrata kvalitetna ili ne.
Tako mozes kupiti jeftina i uzivati u iluziji sigurnosti.
Blindirana vrata nisu jeftina,ali i sam si svestan da je investicija isplativa samo ako je svrsishodna.
Ako ti samo jednom u 10 godina blindirana vrata sacuvaju imovinu ili zivot,itekako ce se isplatiti.
Za tehnicke karakteristike je bolje da se obratis nekom proizvodjacu.
Jednog od njih imas u Cumicevom sokaku u Beogradu.


OK, naravno da ne zelim da kupim vrata koja mogu da se obiju otvaracem za konzerve ili sa bravom koja ce da se zaglavi posle 2-3 meseca i da ne mogu da izadjem (ili udjem) iz stana. U sustini - ne verujem da ce se iko bakcati sa obijanjem bilo kakvih metalnih vrata zbog kompjutera i par muzickih uredjaja koje imam u stanu (da sam neki "biznismen" i da lopovi znaju da imam para u stanu, verovatno me ni blindirana vrata nebi sacuvala). Ideja mi je samo da kada odem negde na odmor na par dana - i zakljucam kucu, da budem siguran da cu zateci pokustvo kada se vratim. Ako vrata imaju pri tome i dobru zvucnu izolaciju - tim bolje.

A sto se proizvodjaca tice - verujem da svi oni kazu: samo moja su najbolja, sva ostala su losa - a i pitanje je koliko je njih zapravo proizvodjaca a koliko onih koji uvoze ta ista iz kine, i na njih lepe svoje markice... No, svakako znam da mi ne ide da posetim barem par njih pre nego sto se odlucim za kupovinu - ali zato i zelim da se malo raspitam unapred o tome na sta covek treba da obrati paznju... ako neko ume da mi da takav savet.


[ zorpetus @ 14.12.2006. 10:01 ] @
Citat:
zorpetus: Vidim da se cene krecu u bas velikom rasponu od nekih 150-200 eura (kazu "kineska") do nekih 1000 eura (kazu "domaca" ili "italijanska").


Isao sam malo po radnjama i mogu da kazem da ona "kineska" od 200 eura uopste ne izgledaju lose! Tj. izgledaju cak i ubedljivije od nekih koja kostaju tri puta toliko!? Kada u radnjama koja prodaju kineska vrata pitam prodavce zasto su ta vrata toliko jeftina oni mi lakonski odgovaraju - da je bolje da pitam one sto prodaju Bosal i sl. - zasto su ta vrata toliko skupa, kada za to nema ni jednog jedinog razloga. A onda kada odem u radnje koje prodaju ta "italijanska" ili "domaca" vrata i pitam da mi objasne zasto su skuplja i bolja od kineskih dobijem najcesce odgovor: italijansko je italijansko, a kinesko je kinesko... Izem ti odgovor...
[ dalibord5 @ 14.12.2006. 10:39 ] @
Cuo sam pricu(pouzdan izvor) da su ta kineska vrata od 200 i kusur evra nabavljana u Kini po 100,150 na veliko...
Da ga *ebem ako mogu da valjaju.
Neko je vec pomenuo Bosal.
Gledao sam svojim ocima kako ih prava.
Moraju da valjaju.Apsolutan kvalitet bezbednosti,estetike i svega ostalog....
A to mora da kosta.
Jedno pitanje:da li bi neko kupio kinesku kopiju Mercedesa?
I osecao se bezbedno u njoj?
[ zorpetus @ 14.12.2006. 11:09 ] @
Citat:
dalibord5: Cuo sam pricu(pouzdan izvor) da su ta kineska vrata od 200 i kusur evra nabavljana u Kini po 100,150 na veliko...
Da ga *ebem ako mogu da valjaju.
Neko je vec pomenuo Bosal.
Gledao sam svojim ocima kako ih prava.
Moraju da valjaju.Apsolutan kvalitet bezbednosti,estetike i svega ostalog....
A to mora da kosta.
Jedno pitanje:da li bi neko kupio kinesku kopiju Mercedesa?
I osecao se bezbedno u njoj?



Auto je jedna prica, avion neka sasvim druga, a vrata (pa bila ona i metalna) su ipak neka treca prica. Nije to nuklearna fizika.

Okreni se oko sebe i pogledaj koliko predmeta imas u svom bliskom okruzenju a da nisu u celosti ili makar delimicno napravljeni u
Kini (Aziji generalno). Verovatno vrlo malo...?

I dalje trazim konkretan odgovor zasto ta kineska ne valjaju (ako uopste ne valjaju)...




[ dalibord5 @ 14.12.2006. 11:38 ] @
Nisam ih ugradio,pa ne smem da tvrdim da ne valjaju u opste.
Koristim zdravu logiku i iskustva brata koji radi u firmi koja proizvodi blindirana vrata.
Nemam ideju kako nesto sto mora da bude tesko,robusno,kvalitetno uradjeno,mora da ima odredjeni stepen finalne obrade,sadrzi slozen sklop i mora da poseduje odredjene standarde sigurnosti-moze da kosta,u proizvodnji,
manje od 15 000 dinara!
Niti moram da sumnjam da kineska patika od 450 dinara ima znatno losiji kvalitet od kineske patike koja kosta 3500 dinara.
Da su napravili vrata koja su znatno kvalitetnija od domacih i jeftinija 40%,mozda bih i poverovao...
Ima mesta sumnji,ako ona vrede 20 ili 30% cene naseg proizvodjaca.
[ momsab @ 14.12.2006. 12:00 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...dodatno-osigurati-ulazna-vrata

pogledaj temu ako zafali para za blindirana vrata
[ mmarkov @ 14.12.2006. 13:48 ] @
Kad sam ja kupovao vrata, ono sto mi je smetalo kod jeftinijih (~250 evra
u tom trenutku), je to sto su vecinom bila sva super celicna, bla bla truc,
ali im je brava bila "cilindar" tipa (doduse malo slozeniji cilindar, ali ipak...).
Moja logika je da niko nece vrata "napadati" bonsekom, nego ce gledati da
obije bravu. Koliko ja kapiram: cilindar (koliko god komplikovan)+par udaraca
macolom= Tako da sam se opredelio za vrata sa trezor bravom koja barem
deluje sigurnije. Plus, nekako u to vreme su hapsili nekog od haskih optuzenika,
bio je prenos/ snimak na TV-u, i nasa dicna milicija je jedno sat vremena
razvaljivala vrata sa trezor bravom.

Druga stvar na koju bi trebalo obratiti paznju su dimenzije otvora u zidu.
Ako su iole nestandardne, to predstavlja problem za dobavljace koji ne
prave vrata vec ih kupuju preko.

Ukoliko zelis preporuku za konkretnu firmu: PP
[ zorpetus @ 14.12.2006. 13:50 ] @
Citat:
dalibord5: Niti moram da sumnjam da kineska patika od 450 dinara ima znatno losiji kvalitet od kineske patike koja kosta 3500 dinara.



Ove od 450 dinara u Kini kostaju 4-5 dolara (ima i za manje), ove od 3500-6500 dinara u Kini kostaju od 12 do 22 US$ dolara.
Ima razlike, naravno.

[ bakara @ 14.12.2006. 15:49 ] @
Ja sam takodje gledao ta kineska blindirana vrata, a gledao sam i ova domaca, i moj generalni zakljucak je da ta kineska imaju mnogo bolju finalnu obradu i dizajn, jedino sto bih zamerio je mozda kvalitet samog cilindra (mada nije ni on los, al` sumnjam da takav kljuc ovde mozete napraviti), mada to se moze promeniti i staviti recimo kasa brava...

Ja bih se odlucio za kineska, bez ikakvog razmisljanja...
[ zorpetus @ 15.12.2006. 14:17 ] @
Citat:
bakara: kvalitet samog cilindra (mada nije ni on los, al` sumnjam da takav kljuc ovde mozete napraviti), mada to se moze promeniti i staviti recimo kasa brava...

Ja bih se odlucio za kineska, bez ikakvog razmisljanja...



Dakle, "dobitna" kombinacija u kategoriji najbolji odos cena/kvalitet bi bila kineska sa doplatom da im se stavi kasa brava?
[ Foki @ 15.12.2006. 14:39 ] @
Najkriticnija tacka na svim vratima, pa i na blindiranim je brava.Zato na nju i treba obratiti najvise paznje.
Inace, moje misljenje je da su blindirana vrata obicna glupost.Zasto?Pa tesko da ce neko macolom, pistoljem, raketom, bombom i ostalim igrackama da razvaljuje vrata.Ovde ne govorim o ljudima ciji je zivot ugrozen, niti o vratima od nekoliko hiljada evra.Svi lopovi obijaju samu bravu osim u izuzetnim slucajevima kada su vrata (prihvatnik na stoku) toliko slaba da ih je moguce razvaliti pajserom.

Zato bih naziv blindirana vrata radije video kao pojam za vrata sa metalnom konstrukcijom.A u tome i lezi njihova prednost.Metalni ram omogucava precizno vodjenje, nema vitoperenja kao kod drveta, velika je masa i debljina vrata pa je moguce igranje sa "punjenjem", pa tako u vrata moze da se stavi dobra zvucna i toplotna izolacija, a i ceo mehanizam kasa brave (koji je poprilicno velik) se nalazi u tom medjuprostoru.U zavisnosti od modela, vrata se oblazu univerom (da, onim za namestaj) ili furnirom, sto je skuplja varijanta.Time se dobijaju lepa i funkcionalna vrata.

Iz licnog iskustva, kineska vrata sam vidjao bez drvene obloge, znaci samo metal koji zvoni kada se kucne, znaci i bez ikakve izolacije.Uzas.Kod nas postoji gomila firmi koja se bavi proizvodnjom vrata i generalno, jako lose rade svoj posao, pre svega u marketinskom smislu i u kontaktu sa kupcem.Svi imaju identicnu pricu, kao njihova vrata su najbolja, a na pitanje zasto odgovaraju, prevedeno, kupi pa vidi.Opet uzas.Tu bih izdvojio firmu Talaris i nekog Izraelca iz okoline Arene.
Ja sam na kraju uzeo OTL vrata zato sto su najpedantnije odradjena, stok je furniran (dodatno se placa) a i sama vrata sa strane su oblozena drvetom (znaci, nigde se ne vidi metal).Ujedno, ova vrata su i jedna od skupljih a pritom se ne pretrzu nesto da budu ljubazni.Naravno, cena nije nikakva garancija, pa sam posle samo mesec dana imao kvar na vratima (nisu mogla da se zakljucaju), ali je to istog dana reseno.
[ banzaiii @ 18.12.2006. 15:12 ] @
Citat:
zorpetus: Dakle, "dobitna" kombinacija u kategoriji najbolji odos cena/kvalitet bi bila kineska sa doplatom da im se stavi kasa brava?

Baš tako. Kineska "limarija" a unutra npr. Mottura kasa brava. Potrebno je da ti i otvor u zidu bude standardnih dimenzija pošto kinezi ne rade vrata po meri.
Vrata domaće proizvodje su, naravno, bolja i rade se po meri ali su znatno skuplja. U njih se montiraju italijanske kasa brave, i to iste one koje možeš da staviš u kinesku "limariju".

@bakara
Kineska vrata nikako nemaju bolju finalnu obradu i dizajn (mada je ovo drugo i stvar ukusa).
[ bakara @ 18.12.2006. 16:02 ] @
Citat:
banzaiii:
@bakara
Kineska vrata nikako nemaju bolju finalnu obradu i dizajn (mada je ovo drugo i stvar ukusa).

Nemaju kazes...?
Pa prosetacu ovih dana do radnje (posto mi je usput) pa cu slikati kineska a slikacu i domaca...pa zakljucite sami...
[ banzaiii @ 18.12.2006. 17:23 ] @
Citat:
bakara: Nemaju kazes...?

Poznajem par ljudi koji se time bave, jedan je vlasnik jedne od firmi a drugi radi kao prodavac u drugoj (i između ostalog prodaje i kineska vrata). Pored toga, već mesecima sam vlasnik kineskih vrata tako da sam dobro upoznat sa njima.
Citat:
bakaraPa prosetacu ovih dana do radnje (posto mi je usput) pa cu slikati kineska a slikacu i domaca...pa zakljucite sami...

Javi koja je radnja u pitanju, i koje konkretne modele porediš i na osnovu kog kriterijuma.
[ bakara @ 18.12.2006. 19:38 ] @
Citat:
banzaiii:Pored toga, već mesecima sam vlasnik kineskih vrata tako da sam dobro upoznat sa njima.

Xaxa...a ja sam vlasnik ovih domacih...
Citat:
Javi koja je radnja u pitanju, i koje konkretne modele porediš i na osnovu kog kriterijuma.

Ime radnje ne mogu napisati iz poznatih razloga, a kriterijum je estetika i finalna obrada a to smo vec pominjali...
[ dalibord5 @ 18.12.2006. 19:54 ] @
Mnoga vrata kineske proizvodnje uopste nisu od drveta...jeftina plastika,imitacija drveta.Estetski izgleda dobro...dok se ne ofuca...
Pa ljudi,kupite komp za 180 evra koji ima performanse onog od 600 evra.
Bice sve sjajno mesec dana...jednostavno ne moze nesto da bude kvalitetno i jako jeftino.
Poredjenje HI-techa i vrata mozda nije na mestu,ali ne zavaravajte se da je sklop blindiranih vrata tako prost i jednostavan.
Brava MORA biti kvalitetna a to kosta...
[ bakara @ 18.12.2006. 23:40 ] @
Evo nesto od kineskih modela (kad ne mozete da sacekate)

Slike su malo losije, vrata mnogo bolje izgledaju uzivo...
I vodite racuna da ni jedna od ovih vrata ne kostaju vise od 17000din...
Sto se tice domacih proizvodjaca, ja ne sporim njihov kvalitet vec cenu.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 19.12.2006. u 00:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 19.12.2006. u 00:51 GMT+1]
[ whitie2004 @ 19.12.2006. 10:07 ] @
Neki pametan covek u mojoj firmi je u vreme euro 3 prica kupio kineski kamion. Nije los, jeftin - radi. Problem je samo sto nigde u Evropi nema licencu pa ne moze da se registruje. U MUPu nisu uspeli ni da napisu ime firme; mi ga zovemo ding-dong.

Nesto slicno je izgleda i sa ovim vratima. Postoje klase sigurnosti koje su definisane standardima i potvrdjuju se u ovlascenim ustanovama. Tako naprimer za baznu sigurnost morate imate pomicne delove za zakljucavanje koji ulaze u stok bar 20 mm, sve ispod se zove pritvaranje a ne zakljucavanje. Postoje standardni nacini za merenje termopropustljivosti ili zvucne izolacije. Zna se sta vam je potrebno za protivpozarnost odredjenog stepena ili za antipanik atest. Bez svih ovih atesta nema vam prodaje.

Kada vam prodavac zaobidje svu ovu pricu jasno je da atesta nema, jos gore, ne moze ga ni dobiti. Jasno vam je da su nagrabuljali robu koja nije prosla novine u standardima i negde se moraju utopiti. Jasno je da biramo izmedju kineskog ili italijanskog tresa. Referenca: u firmi u kojoj radim ce vam za SCHUCO aluminijumska vrata traziti od 500e a ista sa antipanik okovom od 1300e. Blindirana vrata jos nismo prodali, vidjamo ih po sajmovima...

Treba i da slozimo prioritete. Ovde je prioritet sigurnost i to na racun svega ostalog. Ne mozete traziti oklopljen automobil koji je lak, startan, malo trosi ili od protivpozarne zastite traziti da vam stan ostane suv... Postoji vise puta dokazana urbana legenda da se ne smete svadjati sa svojim radnicima ako na objektu imate CORBIN sigurnosne cilindre. Iznervirana kasirka ce lako gurnuti sibicu u cilindar i sve se zavrsava visecasovnim burgijanjem kroz tvrdi celik. Elem, cilindri su pravljeni da pri pokusaju obijanja trajno cakljucaju vrata.

Najzad treba reci da bazna sigurnost ( SF I ) podrazumeva trenutno obijanje tj. jednim udarcem ili prolazom namenskih alata. Standard ne obradjuje termine preko 3 minuta !


[ zorpetus @ 19.12.2006. 20:44 ] @
Citat:
whitie2004: vrata traziti od 500e a ista sa antipanik okovom od 1300e. Blindirana vrata jos nismo prodali, vidjamo ih po sajmovima...


Za nas sa "jeftinijim ulaznicama" - sta to znaci "antipanik" okov?
[ whitie2004 @ 20.12.2006. 07:51 ] @
Na javnim mestima gde ima dosta ljudi postoji opasnost da u slucaju pozara neka zakljucana vrata naprave pomor ili bitno smanje "propusnost" u evakuaciji. Sa antipanik vratima mozes bez kljuca u trenutku da otvoris veci broj vrata ....
[ a newcomer @ 27.03.2007. 07:10 ] @
Da li neko moze preporuciti radnju koja ima sirok asortiman vrata i mesto na kome bih nasla te dobre italijanske brave. Trenutno mi standard dozvoljava jedino kinesku proizvodnju uz eventualnu zamenu bravu.
[ zorpetus @ 14.05.2007. 14:44 ] @
Zar je ovo moguce? Cuo sam da se na ta jeftina kineska vrata ne mogu staviti italijanske brave jer navodno fizicki ne pasu?
A slazem se da bi ovo bila dobra kombinacija.

edit: obrisan nepotreban citat
[ banzaiii @ 15.05.2007. 01:21 ] @
Već je pisano na prethodnoj stranici, al' da ponovim. Postoje modeli kineskih vrata koji imaju standardizovani otvor za kasa bravu (kao što postoje i modeli koji to nemaju). Ja konkretno imam Mottura bravu, a mogu da se stave i Securemme, i Cisa, i bilo koje druge kasa brave (sve tri pomenute firme su Italijanske).
[ Igorn @ 12.08.2007. 16:20 ] @
banzaiii

Ajde ako ti nije problem da stavis sliku tvojih vrata i sliku brave kako bi videli koji je model kineza u pitanju.
I da li imas samo jednu bravu ili dve?





edit: izbacen citat poslednje poruke

[Ovu poruku je menjao momsab dana 12.08.2007. u 17:52 GMT+1]
[ banzaiii @ 12.08.2007. 18:23 ] @
Nemam digitalni fotoaparat pri ruci tako da ne mogu da uslikam svoja vrata. Na Netu sam naša neke slike sličnih vrata, pa ću postaviti njih. Dezen vrata se donekle razlikuje (moja su bela i bez ikakvih šara), ali su ostale stvari iste.
Donja brava je standardna kasa brava, a gornja je obična kineska cilindar brava.

[ Igorn @ 12.08.2007. 18:37 ] @
Kakve su sarke,kog kvaliteta i koliko ih ima?

I da na koliko se mesta osigurava,kad se zakljuca?


[Ovu poruku je menjao Igorn dana 12.08.2007. u 19:53 GMT+1]
[ banzaiii @ 12.08.2007. 19:47 ] @
Citat:
Igorn: Kakve su sarke,kog kvaliteta i koliko ih ima?

Kvalite šarki, i ostatka kineske konstrukcije, je prosečan.
Citat:
Igorn: I da na koliko se mesta osigurava,kad se zakljuca?

Uobičajeno. Gore i dole u liniji sa bravom, desno brava, levo u tri tačke (nezavisno od brave).
[ Zoran Kadic @ 07.09.2007. 19:40 ] @

Kakva su vrata na trzistu sto se tice zvucne izolacije?
[ nibleri @ 04.11.2007. 16:06 ] @
imam ova "kineska" koja se kod nas kreću oko 160 eura i a upravo treba da kupim i druga pa nam je prodavač objašnjavao razliku u cjeni jer imaju i skupljih

kaže da je razlika u ispuni tj. zvučnoj odnosno toplotnoj izolaciji

najjeftinija nemaju nikakvu ispunu ali su protuprovalna - atestirano

brava je trezor, sef ili kasa kako je već ko zove i ključa na tri srane


By lomiste
[ NekiProlaznik @ 06.11.2007. 21:48 ] @

Pre jedno nedelju dana je u jednoj novijoj zgradi u NS-u izbio pozar a na svim stanovima su bila instalirana kineska "sigurnosna" vrata. Vatrogasci su upotrebili svu silu i alat shto su imali, vrata su se deformisala na odredjenim mestima ali nisu uspeli da ih otvore, morali su da udju u stan od komshije preko terase. Nije reklama ali je vredno pomene.
[ HoT_Steppa @ 18.12.2007. 10:21 ] @
Ono sto meni treba je sledece, ne znam da li postoji pa pitam za varijante:

1. kineska standardizovana vrata zbog ubacivanja italijanske brave i zbog cene, ako moze da zadovolji sve donje stavke
2. casa brava, ima li vise varijanti?
3. dodatna brava ima li vise varijanti?
4. koje su varijante u koliko tacaka se zakljucavaju? da li prolaze sipke i gore i dole i levo i desno?
5. debljina lima samih vrata ima li vise varijanti?
6. debljina samih vrata, ima od 3 i od 5 cm koliko sam video, ima li jos?
7. vrsta ispune, kad se ubaci mehanizam od brave, ima li fabricki sa nekom zvucnom izolacijom ili da moze naknadno da se ubaci neki materijal kao pur pena ili sl. ili da li uopste moze da se ubaci? Ako je varijanta da ne moze, ima li smisla tapacirati ovakva vrata iznutra?
8. vrste obloga spolja i iznutra
9. vrste stoka

Problem su uvek pare, a ovde se covek lako predje ako je neinformisan.
[ nibleri @ 18.12.2007. 21:37 ] @
ja sam već pojasnila moja vrata a to što ti tražiš je sigurno skupo i u Kini :)

znači treba da se odlučiš koliko para možeš dati pa onda će ti sigurno neko i reći šta za te pare možeš dobiti

mislim da ti je tako jednostavnije postaviti problem

ili hoćeš sve što si naveo za što manje para ali onda to nije "kinesko" ili možda i jeste ali sigurno je puno više od 160 - 180 eura
[ HoT_Steppa @ 31.03.2008. 11:57 ] @
Evo malo noviteta, sto se tice mojih saznanja, dosta gledanja i zivkanja telefonom:


postoje u ponudi kod nas 4 vrste sigurnosnih vrata

1. kineska sa kodiranom cilindar bravom
2. kineska sa kineskom kopijom italijanske casa brave
3. kineska sa italijanskom casa bravom
4. domaca sa italijanskom casa bravom

ima tu i varijanti rumunska, turska, svedska, italijanska, spanska vrata, ali se po kvalitetu mogu svrstati ili u kineska ili u domaca


vecina prodaje stavku pod brojem 1.

2. se moze naci nigde, ja je nisam nasao, iako sam je nasao pre par meseci sad je niko nema u ponudi
3. se moze naci na 2 mesta u Beogradu
4. svaka bravarska radnja koja radi vrata ovo izvodi

cene su:

1. 10-18 000
2. i 3. oko 24-26 000 (oko 100 evra je sama brava)
4. od 30 000 pa nagore

ostale stavke koje sam pobrojao u postu iznad:

1. razlika je u debljini vrata, da bi mogla italijanska casa brava da se ubaci po prici majstora treba da bude makar 7-8 cm debela sama vrata, sve ispod ne moze
2. mottura, cisa, i securema, po prici majstora jdni kazu da je najbolja cisa a drugi da se mottuta manje kvari?!?
3. dodatna brava je uglavnom kineska kodirana cilindar brava
4. za odredjene brave su tacke zakljucavanja standardizovane i tu nema podvarijanti
5. 1, 1.5 i 2 mm
6. 3-8 cm,
7. pur pena, stiropor, staklena vuna, karton
8. medijapan ploce, i/ili plastifikacija
9. 1.5-2 mm

kad krenete da zovete shvatite da pokusaju svasta da vam prodaju

varijanta vrata pod 1. vecina kupuje ali mi nije jasno sta misle da postizu ovim jer se ona otvaraju kao i bilo koja druga drvena vrata, najobicnijim cesljanjem brave. Razumem ja finansijski efekat, ali bolje je uloziti u kvalitetnu bravu na drvenim vratima nego staviti metalna vrata sa zhnj bravom

2. varijanta me nije interesovala jer ne verujem kineskim bravama
3. varijanta je ono sto me interesovalo ali zbog nekih dodatnih radova (nadzidjivanje i elektroradovi) dolazimo do stavke 4. koju sam u pocetku izbacivao kao sigurno ne do veoma moguceg da jer je cena, kad se pogleda na nekoliko mesta i cena ugradnje za 1000-2000 din veca od ove pod stavkom 3. plus sto se nasi majstori koji rade vrata, makar neki, ne ustezu da odrade i sve dodatne zidarske i elektro radove.
[ veljkoE @ 01.04.2008. 11:34 ] @
aj da razmislimo cemu zapravo sluze ulazna vrata

sta zelis postici ulaznim vratima ( osim prostog odgovora - pa da imam vrata)

isti problem se javlja sa automobilima
sta ti vredi alarm, ako na vratima ne pise - "eskalibur",
kad ti neko polupa, i onda se tek upali alarm - imas stetu, odnosno, ako vrata na prvi pogled ne deluju ozbiljno, dzaba ti sve, mozes jos samo da iznerviras lopova pa da ti napravi vecu stetu ( nekom liku su 2 puta pokusavali ukrasti golfa i na kraju ga zapalili)

svi vec znaju razliku izmedju kineskih i ozbiljnih vrata,
a i sasvim lepa i skupa vrata mogu biti sasvim laka za obijanje


dok neka druga, mozda cak i jeftinija mogu biti daleko sigurnija i ozbiljnija, a nikako ne gube na izgledu




[ HoT_Steppa @ 12.04.2008. 14:59 ] @
Dodatak za vrste casa brava:
postoji brava sa izmenjivom sifrom tzv cambio marke CISA gde se dobija master kljuc i na osnovu njega prave drugi kljucevi i gde je zamena sifre stvar sekundi bez skidanja brave i postoje casa brave sa fiksnom sifrom vecina ima marku Mottura ali takodje na kojima moze da se zameni sifra ali mora da se skida sama brava. Ova druga je jeftinija.
[ veljkoE @ 12.04.2008. 17:52 ] @
bojim se da master key sistem prevazilazi ocekivanja prosecnog kupca ulaznih vrata,
ma sta prosecnog

taj sistem koriste samo banke ili velike firme ili oni kojima je to potrebno, koje zele da ogranice ili omoguce ulazak svojih radnika u neke prostorije
[ PunkBunny @ 18.04.2008. 12:38 ] @
Naravno, ko zna i ume ...
U sustini dodje mu da se mozete obezbediti skoro bilo cim od obicnog "narkomana", ali od vestog bravara koji poznaje brave tesko. Postupak ocigledno nije jednostavan kada se ljudi muce po 10 minuta i zapisuju brojke sa strane, ali nije neizvodljiv :)

Otvaranje sef brava:

Mottura:
http://www.youtube.com/watch?v=Vd_6cUXKSVs
http://www.youtube.com/watch?v=4kShkZLfooY
http://www.youtube.com/watch?v=Vd_6cUXKSVs&feature=related

CISA:
http://www.youtube.com/watch?v=a4LqxRnFWVI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=uRV6GZyKwJQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=6cyM0ess8Ao&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=5US1H_iMj5E&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZIbE646cdlg&feature=related
[ HoT_Steppa @ 19.04.2008. 11:30 ] @

[ guliver64 @ 05.09.2008. 11:02 ] @
ne mogu da se odlucim-
kineska limena
ili plasticna iz "uradi sam" - pun profil -reciklirana plastika
ni jedna ni druga mi se ne dopadaju,
ali nije za mene, Majka me napala, da su stara kriva, nikakva to je u pravu,
ali budzet je ogranicen

jel ima neko neka iskustva?
[ Java Beograd @ 05.09.2008. 11:47 ] @
Ja sam kevi ugradio kineska. Sasvim su OK. Kako si već lepo napisao, to su "sigurnosna" vrata, koja će svakako da budu sasvim dobra zaštita od narkomana, prosjaka i sličnih. Lepo izgledaju, korektno se zatvaraju, ram vrata je takođe sasvim korektan. Momci koji su ugrađivali vrata su odradili posao dobro, brzo, profesionalno. Uradili su i malterisanje.

Zaista nemam nikakvih zemerki.
[ zorpetus @ 05.09.2008. 13:28 ] @
Pazi samo na bravu kod tih kineskih vrata za oko 140-150 eura - da slucajno ne udje neka prljavstina u nju (sa kljuca, ili prasina od nekih radova po kuci ili sl.). Umeju tako da se zablokiraju da je jedini nacin secenje vrata i vadjenje cele brave. Na svu srecu, lim nije debeo, pa ce majstor to lako da otvori i odblokira... ali pitanje je kako to posle sanirati a da lici na nesto.

Najbolja bi bila kombinacije neka solidna kineska vrata (kao sto ti rece - za vecinu nas je dovoljna zastita od obicnih provalnika i nasilnika) ali sa standardnom velicinom onog dela gde se stavlja brava - da moze da se stavi (ili se vec prodaje sa) neka Cisa, Motura ili sl. kasa brava (to su one sa onim dugackim kljucevima).


Pricam o bravi br. 1 sa slike.

[att_img]


Varijante 2 i 3 su varijacije na temu, sa dodatnim klasicnim cilindrom (kako se to kaze za "dnevno zakljucavanje") i sa klasicnim cilindrom na mestu srca kasa brave. Licno, mislim da je varijanta 1 sasvim ok, a ko voli dodatne varijante zakljucavanja (prakticno za zakljucavanje iznutra) moze i ovo pod 2. Naime, ako je neko zakljuca s unutrasnje strane vrata, i to neparnim brojem okretanja kljuca (a obicno po navici samo jednom okrenemo kljuc kada smo u stanu), kljuc ce mu ostati u bravi. Ako neko pokusava spolja da ugura svoj kljuc - nece moci, pa mora da zvoni, budi ukucane...
Ako je pak s unutrasnje strane okrenuto parni broj puta, i kljuc ostao u bravi, onda onaj spolja guranjem svog kljuca moze da izgura kljuc koji je s unutrasnje strane... Itd. E sada, da se nebi o tome vodilo racuna (zuljao mozak ), s unutrasnje strane se onda zakljuca onim malim leptirom, bez kljuca, pa svako ko dolazi spolja moze bez problema svojim kljucem otkljucati vrata.



Nisam samo siguran samo da takva kombinacija (pristojna kineska vrata sa krstenom kasa bravom) postoji na nasem trzistu?

Ako uspes da tako nesto nadjes u Beogradu molim te da mi javis na PP (da ne bude reklama) i ja sam zainteresovan za tako nesto.


P.S. Ko se plasi da ce ga neko upucati kroz vrata - svakako da nece uzimati u razmatranje vrata ovog kvaliteta i cene, to je jasno. Takodje, nebitno je sto se zakljucavaju u 12, 16 ili 76 tacaka kada im je lim toliko tanak da se moze otvoriti malo jacim otvaracem za konzerve Ali, uz pristojnu bravu (evropsku) pruzaju bolji stepen zastite neko klasicna drvena vrata kakva uglavnom svim imamo na stanovima.




[Ovu poruku je menjao zorpetus dana 05.09.2008. u 14:59 GMT+1]
[ veljkoE @ 05.09.2008. 13:49 ] @
vidjao sam taj pun profil
taj sto kazes - iz uradi sam

ne bih ti preporucio, losi su spojevi

bitno je samo kod tih kineskih da proveris dimenzije svojih vrata
posto se ona ne proizvode po zadatoj dimenziji, tako da odmah imas i tu informaciju
[ momsab @ 05.09.2008. 13:51 ] @
jos jedna tema: http://www.elitemadzone.org/t2...dodatno-osigurati-ulazna-vrata
[ Miloja @ 07.09.2008. 18:20 ] @
Da li ste nekad razmisljali, sta bi ste uradili ukoliko se dogodi da se nalazite u stanu sa zakljucanim sigurnosnim vratima na kojima se upravo zaglavila brava?
[ veljkoE @ 07.09.2008. 18:50 ] @
a zamisli investiciju od preko hiljadu eura u sigurnosna vrata na kucu
na kojoj su obicni prozori bez zastitnih resetki

[ zorpetus @ 11.09.2008. 20:50 ] @
Citat:
veljkoE: a zamisli investiciju od preko hiljadu eura u sigurnosna vrata na kucu
na kojoj su obicni prozori bez zastitnih resetki


Sigurno da ima i takvih slucajeva :)

No, vecina nas zivi po soliterima, na nekom od spratova... gde su ulazna vrata (ako izuzmemo Nindze, alpiniste i perace prozora) uglavnom jedino mesto kroz koje bi potencijalni lopov/nasilnik usao.
[ veljkoE @ 11.09.2008. 22:12 ] @
i to nas automatski dovodi do situacije

hipoteticke naranvno

vas komsija ima obicna vrata, delite terasu, vi slobodno nazovete komsiju i resite problem, ili
lopov udje kod komsije i onda u vas stan

ma ne treba se previse zamarati sa takvim stvarima, uglavnom, svaka je vrata moguce otvoriti, na ovaj ili onaj nacin
bitno je samo vreme...
[ sarmudin @ 14.09.2008. 16:00 ] @
Ovaj evo jedno iskustvo od prije nekih 10god kad su se kupovala ta vrata (placena su tad oo sadasnjih 1300 eura). Najvaznija stvar je brava koja treba bit provjerena (poznati proizvodjac) i tu postoji jedna zanimljivost, a to je da je sefovska ili kako god je zvali puno bolja jer se ne moze zacepit (da neko ugura zvaku, sibice...) jer je ona u samoj biti sulja pa ce uz malo gurkanja to ili upast u prazninu vrata ili ce se izgurat na suprotnu stranu (samo sta je kljuc malo veci...).
E da jos jedna stvar koja je bitna je ko ih i kako montira jer smo ja (tocnije moji jer sam ja imao 10g tad) i susjed ih kuili isti dan ista vrata a moja su ugradjena dan prije i ekipa koja ih je ugradila je svarno dugoo ih podesavala da ih dijete od 10g kao tad ja moze otkljucat bez problema (jer nemaju vani kvaku) i kako su ih tad nastimali dan danas funkciniraju i to tako dobro da ih mogu sa malim prstom gurat i zatvorit (bez da uiprem) sta oce rec da su poravnaa samo tako. Susjedu su ugradjena stradan, i to druga ekipa i nemaju onako glatku potanju kao moja, nego ih je teze gurat i zapinju kod zatvaranja malo (kao da nisu ravna i onda 100kg radi polugu na stok), a ista su iz iste serije, tako da je i montaza jako bitna.

p.s. e da rijec je o Dierre vratima tako da je i nakon svih godina izgledaju kao prvog dana.
[ Miloja @ 17.09.2008. 00:19 ] @
Pre nego sto kupite vrata:

1. Pitajte gospodu da li odnose Vasa stara vrata na deponiju ili Vas oteraju i P....M.... kad im spomenete da zelite da platite odnosenje samo da ne gledate krs ispred svojih vrata

2. Pitajte gospodu koja ce da montira da li dolaze u tacno zakazano vreme ili u vreme kucnog reda (15-17h)

3. Budite spremni na nered, prasinu i buku kakvu u zivotu niste doziveli, jer majstorima ne pada na pamet da budu pazljivi

4. Pitajte ih da li je kljuc na "kasa" bravi i sa jedne i sa druge strane kodiran ili je samo sa jedne strane kodiran ili uopste nije kodiran....

Posle mog iskustva ne bih nikom preporucio da montira sigurnosna vrata osim ako ne zeli pakao u stanu ili ako nema dugu 9-ku kojom moze da natera majstore da rade kako treba.
[ veljkoE @ 17.09.2008. 20:19 ] @
he he he

pa ta gospoda su ustvari majstori, i rade sa masinama koja prave buku
tako da budite svesni pre ikakve kritike

ljudi

ne mogu gradjevinski radovi da se rade u tisini
sto pre to shvatite - bit ce vam lakse
dovoljno je da upalite brusilicu i da probudite pola zgrade, a kamoli hilti
inace
recite da je jedino vreme kad mogu doci u : vase vreme
malo cete se nacekati - ali tada ce i doci -sigurno


jos nesto
kako se vi ponasate prema majstorima - oni ce prema vama bar duplo

zato:
prvo
majstori jel moze kafa
neko pice
pa da vidis kako se radi

al ne
vi gledate filmove pa mislite da su srpski majstori europski
e pa nisu




[Ovu poruku je menjao veljkoE dana 18.09.2008. u 00:22 GMT+1]
[ Miloja @ 19.09.2008. 12:06 ] @
Dobili su oni i kaficu i Schweppes i napolitanke ali to ih nije promenilo....

Vrata koja su izvadili NISU HTELI a ne NISU MOGLI da odnesu, iz principa, iako sam za tu uslugu hteo da im platim.

Inace gornja brava hvata tek kad se kljuc okrene 2 puta, ako okrenem jednom vrata su i dalje otklucana.

Vrata sam platio 26.400,00, montazu 4.800,00 din.Sa "italijanskom" bravom Securemme, za koju verujem da moze da se otvori bilo kojim kljucem od druge brave iste marke.
[ veljkoE @ 19.09.2008. 20:19 ] @
jbg, ima svakakvih ljudi
ima majstora i majstora

nebih ti znao reci u cemu je problem sa vratima
mozda tako treba...
odi na mesto gde si kupio, i proveri ona tamo, pa zovi za reklamaciju - ako imas neku garanciju
malo preuvelicas- ne mozes uopste zatvoriti vrata, ne znas sta da radis, zena je nesto cackala ...
[ Galenika @ 20.06.2009. 17:12 ] @
Kupio sam sigurnosna ulazna vrata, platio sam ih 24000 dinara sa bravarskom montažom. Ugradjena su sad u sredu, pre četri dana. Nisam hteo da uzimam kompletnu montažu zato što nema potrebe da plaćam malterisanje oko istih kad već znam to sam da odradim.
Vrata su super, zvučna izolacija sa hodnika, lako otvaranje i zatvaranje, dve brave, jedan cilindar kodiran, drugi nije, špijunka širokougaona, riblje oko. Majstori su sve to odradili za sat i po vremena. Medjutim, imam jedan jako veliki problem! Vrata su KRIVO montirana i beže za jedan santimetar gledano sa leve na desnu stranu i obrnuto. Smorio sam se kao zmaj kad sam to video. Štok su varili za ankere koji su u zidu i pojma nemam kako to ispraviti? Imam garanciju i reklamiraću to, samo me brine hoće li oni i da li je to moguće, da se taj var sa ankera istopi nekako i vrata pomere za taj jedan santimetar za koliko su krivo montirana? Znači, neću da krivim majstore koji su mi to postavljali, ajde da kažem da se to dešava, samo hoću da mi vrata stoje kako treba i ne budu kriva. Mnogo mi ovo upada u oči. Pomagajte ljudi, ima li rešenja da majstori koji su mi ovo ugradili isprave, iako je štok zavaren za ankere?
[ tdjokic @ 21.06.2009. 04:43 ] @
U slicnim slucajevima se var brusi rucnom brusilicom, samo mora da bude dostupan. Postoje velike i male brusilice. Kod male je precnik brusnog tocka nesto iznad 100 mm, ako on moze da pridje do vara, nema problema. U ekstremnom slucaju moze se koristiti i onaj sistem brusilice za sitnije stvari, slican zubarskoj, jer je tebi to toliko vazno da nije uopste pitanje kako uraditi i da li za 1 sat ili 1 dan, a ova "zubarska" brusi mnogo sporije nesto debelo nego ove gore spomenute, od kojih ona veca ima 2.000 vati a manja (oko) 1.000.

Jedno pitanje: kako izgledaju sarke na takvim vratima, da li negde pise kako se podmazuju odnosno da li je na njima neka rupica za podmazivanje ili se ulje sipa direktno od gore, pa ono samo ulazi postepeno u sarku? Pitam zato sto komsija ima takva vrata, ugradjena pre 2 godine, a definitivno ih niko ne podmazuje, pa skripe ko nenormalna i moracu da mu pripremim ulje i da ga zamolim da ih podmaze.
[ Galenika @ 21.06.2009. 13:20 ] @
Šarke su takve da imaju kuglične ležajeve i zahvaljujući tome, lako se otvaraju i zatvaraju. Postoje dva problema zašto vrata škripe. Prvi - nema ulja u šarkama. Uglavnom one nemaju nikakvu rupicu u koje se ulje sipa, već uzmeš WD-40 i uz pomoć male crvene cevčice mu doziraš ulje na šarke. Naliješ domaćinski i nema da škripe.
Drugi - vrata spala sa šarki. Kako to ustanoviti? Otvoriš vrata, uzmeš ih i podigneš, ako ima lufta, to je to. Uzmeš inbus, snimiš koja šarka daje luft, komšija ih pridrži i ti sa inbusom to koriguješ. Posao traje u oba slučaja pet minuta, a na kraju, što je najvažnije, dobiješ kafu, sok i ratluk od komše.

Da se vratimo na moj problem. U samom štoku postoje rupice kroz koje su oni bušili u zid, a zatim zakucavali ankere. Ankeri su deset cm, od armaturne žice, debljine jedan cm, pa su ih onda, kada anker udje dublje u zid, varili za štok. Bogami, vidim ja da će oni morati da mi lupaju zid sa unutrašnje strane kako bi došli do ankera koje će da preseku brusilicom. Mada, najveći problem će biti taj da ih nabedim da su vrata pobegla za taj jedan centimetar, jer znam da će oni uporno da tvrde kako je sve na svom mestu. Po tome će da me oderu jedno 1500 dinara dok izvade štok, pa još 3600 da ponovo montiraju vrata, što izadje 5100, plus onih 24000 od prvog puta, a mogao sam za sve ove pare da kupim još bolja vrata :-(
Koliko ja vidim, biće veselo. Trenutno renoviram stan i odradim sam sve što znam, majstori mi dolaze u krajnjoj nuždi. Joj, samo da mi ova vrata isprave, pa da lepo omalterišem oko njih. . .
[ veljkoE @ 21.06.2009. 14:20 ] @
jel to bezi sa unutrasnje strane ili sa vanjske strane za 1 cm
1 cm nije nista strasno osim ako je na samoj ivici zida

nego pozovi komsiju da vidi vrata, pa ako primeti iz prve - onda je vidljiva greska, a ako ne - znaci ne vidi se

iskreno
ne verujem da ce ti prepraviti vrata, posto si bio tu kad su zavrsili

al ko zna, mozda i dodju,
sve zavisi od firme, a i tvog insistiranja
[ Galenika @ 21.06.2009. 14:49 ] @
Firma koja mi je montirala i prodala vrata je ***. Ako moderatori misle da je ovo reklama, onda su svakako u pravu, ali ja ih ne hvalim, kao što se da videti iz gornjih postova :-)
Vrata beže i s polja i iznutra za jedan centimetar. To će biti ogroman problem nagovoriti ih da ponovo odrade montažu. Ono što će morati da odrade to je da izlupaju zid sa unutrašnje strane, dodju do ankera, preseku brusilicom, koriguju one rupe u štoku na koje se vare ankeri, pošto će ostati var od starih ankera, ponovo ih ubace u otvor, zavare ankere, ispune pur penom i kraj. Ja bih rado njih sam ispravio, ali ne smem, jer gubim garanciju.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 22.06.2009. u 15:28 GMT+1]
[ veljkoE @ 21.06.2009. 20:17 ] @
a da nije mozda kriv zid
[ Galenika @ 03.07.2009. 18:30 ] @
Danas bio majstor, pogledao vrata, kaže, jesu kriva. Uzeo razvario var na ankerima, isekao i izbacio pur penu na spornoj strani pre varenja, opet zabo karike, ispravio štok, ponovo zavario, naneo pur pene i to je to. Sad mogu da kažem da sam EXTRA ZADOVOLJAN! Intervencija je trajala dvadeset minuta, častio sam ga, iako je bilo džabe. Na kraju je majstor rekao, da ko želi biti vrhunski majstor, mora znati da otkloni grešku i prizna istu ;-)
[ tdjokic @ 03.07.2009. 20:16 ] @
Svaka cast! U moru losih stvari najzad nesto pozitivno.
[ Galenika @ 03.07.2009. 22:02 ] @
Ćuti brate, obradovao sam se kao malo dete. Sutra malterisanje oko vrata sa Ceresitom Devetkom ;-)
[ ironman @ 08.07.2009. 22:30 ] @
Moram (HITNO) da kupim neka vrata. Mislim da su od postojecih (kakva su se ugradjivala u "radnicke stanove", a izgledaju kao da su od sperploce i nisu teza od 2-3kg) bolja i najjeftinija kineska. Ipak, malo sam se informisao (ovde i
Code:
http://www.gradjevinarstvo.co.rs/PrintTekst.aspx?tekstid=358

Code:
http://www.stanart.co.yu/tekst.php?id=23
, pa mislim da uzmem ipak neka sa 2 brave (kasa + kodirana), trebalo bi da mogu da se nadju za cc 300 evra. Kako vam zvuci ova ponuda ?
Citat:
Štok:
Štok vrata je napravljen od čeličnog lima debljine 1,5mm koji je plastificiran. Dubina štoka je 10,5 cm i na njemu ne postoje takozvane pervajz lajsne tako da vrata mogu da se postavljaju sa spoljne ili unutrašnje strane objekta bez obzira na debljinu samog zida. Štok je u ponudi u beloj i braon boji. Šarke se nalaze sakrivene unutar štoka tako da se ne mogu primetiti kada su vrata u zatvorenom požaju što onemogućava podizanje istih prilikom pokušaja nasilnog otvaranja,a takođe omogućavaju otvaranje vrata pod uglom od 120º. Šarke dodatno obezbeđuju vrata u 3 tačke.Prag je izrađen od prohroma i isporučuje se u kompletu sa vratima u kompletu.

Krilo:
Krilo vrata je izrađeno od čeličnog lima debljine po 1mm sa obe strane koji je plastificiran. Debljina krila je 6.5cm. Ispunjeno je papirno-stiropornim saćem što i čini izolaciju istih. Krilo je prilagođeno boji štoka što znači da je u beloj i braon boji i to potpuno ravno (glatko). Špijunka na krilu vrata je širokougaona (takozvano riblje oko) a boja iste je prilagođena prema boji ostale opreme na samim vratima.

Brave:
Ovaj model sigurnosnih vrata poseduje dve brave. Glavna brava je sa sef (kasa) ključem Italijanskog proizvođača “Securemma”. Isporučuje se sa 4 ključa i vrši zaključavanje u 8 tačaka i to: 4 šipa koji izlaze iz same brave i po 2 šipa koji izlaze prema gornjem i prema donjem delu štoka. Dodatna (tj.gornja brava) poseduje cilindar sa kodiranim ključem koji se koristi sa spoljne strane vrata i sa leptirom koji se koristi sa unutrašnje strane. Koristi se najčešće za kratke izlaske iz objekta ili dok ste unutar istog. Ova brava je vrlo funkcionalna i pruža korisniku dodatan konfor i zaštitu u još 4 tačke zaključavanja. Kvake i štitnici su izrađeni u hrom (srebrnoj) boji

U pitanju je domaci proizvodjac T***
[ veljkoE @ 09.07.2009. 14:49 ] @
ponuda zvuci odlicno
naravno
postoje samo cilindri koji kostaju oko 100 eura, tako da je izbor tvoj, ali su sigurno bolja od nekih sperovanih vrata
[ ironman @ 10.07.2009. 15:27 ] @
(nije) Tekso je biti pametan.
Kineska (1mm lima sa obe strane ispunjeno kartonom kao izolacijom i kako mi danas jedan diler sigurnosnih vrata rece kodiranim kljucem nove generacije, jerbo su kasa brave prevazidjene :) ili sa kasa bravom) VS Domaca (sa 2mm debelim stranicama unutar kojih se nalaze ispresecane celicne sipke ili blokovi popunjeni odgovarajucom izolacijom i sa vrhunskom kasa bravom), a cene ~30ak 1000 vrata+ ugradnja(4000) + zidarski radovi(~1500-2000) ili 600 evrica sve.
[ veljkoE @ 10.07.2009. 21:20 ] @
tesko ces naci zidara za 2000 dinara
[ Galenika @ 11.07.2009. 00:24 ] @
Ajmo malo ovako, lepo pisanije. Moja vrata imaju dva cilindra/brave. Glavna brava ima kodirani cilindar i vrši zaključavanje u 11 tačaka. Gornja/pomoćna brava nema kodirani cilindar, već je običan, mada meni deluje isto kao da je kodiran, pošto nema apsolutno nikakve veze sa cilindrima i ključevima tipa Elzet, Bane Sekulić Sombor, itd. . . Vrši zaključavanje u četri tačke. Dodatna reza sa unutrašnje strane, vrši zaključavanje u jednu tačku. Šarke takodje obezbedjuju vrata u tri pozicije, a imaju i neki mali šrafići, na strani gde su šarke, koji ulaze u štok. Njih ima četri ukupno. Kada sve saberemo, vrata se obezbedjuju u čak 23 pozicije. Kad mi pored šper ploča vrata sa jednom bravom, bez špijunke i požutelom raspalom farbom, niko nikada nije ušao u gajbu, e vala pored ovih neće ni sveti Petar pomoći bilo kom prosjaku, narkomanu ili sitnom lopovu. Ova moja jesu Kinez, ali su skroz ful i fensi, lepo izgledaju, rade ko zmaj, zatvaraju se i otvaraju malim prstom. . . Mislim da nema potrebe za kasa bravom, jer to moramo sagledati iz više uglova. Kao prvo, takva vrata su skuplja, ključ je ogroman, a ako glavna brava rikne, nova je od 150 € pa na gore. Kada sam ja kupovao ova vrata, nije mi bila presudna cena, već izgled, a ova mi se najviše dopala. I stvarno extra izgledaju. I zvučna izolacija je bruka dobra. Možete decu da pravite u hodniku, niko vas od komšija neće čuti :-)
A i nema potrebe za plaćanje zidara i zidarskih radova. Kad gospoda majstori odrade bravarsku, pravac farbara po lepak za pločice DEVETKA CERESIT, nakon dan-dva, kad pur pena odradi svoje, iseći viškove koji vire iz zida skalperom, zaštiti štok krep trakom, zamešati lepak u kantu, pokvasiti malo površinu koju malterišemo, pa sa gletericom i špahlom nanosimo lepak na rupe i glačamo. Kad se lepak osuši, malo grubom šmirglom preći preko njega da se izravna ako za to postoji potreba, skinuti krep traku, naneti podlogu za glet, gletovati u dve ruke, pa obojiti u belo ili bilo koju drugu boju po želji. Malo odradite nešto sami, ne morate sve da plaćate, taman i naučite kako to ide. Ja sam i kameru iznad vrata stavio, vrh mi izgleda sam ulaz u stan. Više mi niko i ne zvoni na vrata, odbija ih :-)
[ ironman @ 11.07.2009. 18:22 ] @
Jos uvek se dvoumim, mislim da ce faktor cene ipak prevladati, mada mislim da ova vrata od 600 evra vrede tih para u odnosu na "kineza". Gledacu da uzmem kasa bravu, mottura ili cisa, kazu da je securemma znatno losija, a inace kvalitet kasa brave se moze posmatrati i u odnosu na duzinu kljuca (ovde je duzina i te kako bitana i pokazatelj je kvaliteta i sigurnosti)
[ Galenika @ 11.07.2009. 19:03 ] @
Ma druže, tvoje pare-tvoja stvar, ali nema potrebe da od stana praviš sef. Lepo kupi ovakva kao što ja imam, ionako ćeš koristiti samo jednu bravu u 90% slučajeva, nakon deset dana kada te ista smore :-)
Kasa brava, kodirana, ovakva, onakva. . . Profi obijači sve to otvaraju za dvadesetak mindži.
[ veljkoE @ 12.07.2009. 10:13 ] @
Citat:
Galenika:. Profi obijači sve to otvaraju za dvadesetak mindži.



ako ne udje za 10 -20 sekundi nista nije uradio
[ nick2 @ 12.07.2009. 16:42 ] @
evo slika govori 1000 reci, kineska blindirama vrata
http://www.youtube.com/watch?v...ml&feature=player_embedded
[ Galenika @ 12.07.2009. 17:37 ] @
Neće da pije vodu ovaj snimak. Izabrana vrata su sa debljinom limenih ploča od 0,6 mm, sa obe strane, ukupno 1,2 mm. Šta ćemo sa pločama od 1-2 mm sa obe strane, ukupno od 2-4 mm debljine ČELIČNOG LIMA! Aj ga tad seci otvaračem za konzerve! Još ako vrata imaju, pa minimum jedan profil po sredini krila, a?! O.k. isečem oko brave gornje, izbacim je, kako onda ŠIPOVE izvući iz štoka ako je lim debeo? Prvo skoči pa reci hop :-)
[ ironman @ 12.07.2009. 18:04 ] @
Problem je sto kinezi nemaju vrata sa >1mm deblijne limene ploce (barem ovi u nasoj ponudi). Kada bi nasao neka sa 2mm, ne bih trazio dodatna ojacanja unutra
[ veljkoE @ 12.07.2009. 18:44 ] @
cena diktira, kako je moguce da je ugradnja oko 1/2 cene vrata



i naravno, kao sto je poznato svaki metal je u stvari legirani celik
i armatura je celik
i armaturna mreza je celik

i kljuc unior 13-17 mm je isto celik

znaci celik ne znaci uvek isto
tako i vrata
nije isto kineska vrata od celicnog lima i neka kvalitetna vrata od celicnog lima npr. iste debljine

cena sve govori
ne moze jeftino i dobro

sto bi rekli, ako ne moze - uzmi veci cekic





[ Igorn @ 12.07.2009. 20:21 ] @
Citat:
ironman: Jos uvek se dvoumim, mislim da ce faktor cene ipak prevladati, mada mislim da ova vrata od 600 evra vrede tih para u odnosu na "kineza". Gledacu da uzmem kasa bravu, mottura ili cisa, kazu da je securemma znatno losija, a inace kvalitet kasa brave se moze posmatrati i u odnosu na duzinu kljuca (ovde je duzina i te kako bitana i pokazatelj je kvaliteta i sigurnosti)


Ko kaze da je Securemme znatno losija,treba pitati neke malo bolje majstore,i ovo za duzinu kljuca mi nije jasno kakve veze ima duzina,kad se gleda mehanika?
[ Zeleni zub @ 12.07.2009. 22:53 ] @
@nick2
Ovo me podseca na onu parodiju sa windows firewall-om :D
[ nick2 @ 16.07.2009. 00:47 ] @
ja samo mogu da potvrdim da ovakva vrata imaju mnogi ljudi u mom komsiluku ali ne mere se vrata da li se mogu otvoriti (svaka mogu) vec koliko brzo i necujno
[ dava @ 18.07.2009. 19:27 ] @
Citat:
i ovo za duzinu kljuca mi nije jasno kakve veze ima duzina,kad se gleda mehanika?
 

Da, mehanika se napada, ali ako je ona nedostupna odnosno duboko u vratima onda je tesko i obiti ma kakva ta mehanika bila. Vidjeo sam u jednoj banci, sef, koji ima obican kljuc, ali se otkljucava tako sto ga spustis u leziste i jednim mehanizmom gurnes dubko u celicna vrata, a on tamo otkljuca. U tom slucaju ne vrijede profi alati sa kojima se mehanizam brave "iscacka".
[ pisac @ 23.10.2009. 10:46 ] @
Molim nekog ko zna gde mogu da se nabave zaista kvalitetna kineska vrata (2mm lim, mottura ili cisa, lagano zatvaranje) da mi pošalje privatnu poruku ili --e-mail. Sve sam pročitao, samo još da nadjem dobra vrata.
[ pisac @ 30.10.2009. 06:21 ] @
Niko ništa...

Gledao sam malo ta kineska vrata, ali nisam našao nijedna dobra. Sve su to nekakve metalne igračkice koje liče na vrata. I naravno, nijedna nemaju moturu ili cisu. Da li ja nisam gledao na pravom mestu, ili bolje od tih kineza i ne postoji?

Neka mi neko (ko zna) pošalje gde mogu da nađem solidna vrata sa moturom/cisom, može i domaća. Ali ne daje mi se više od 500-600€ za vrata.
[ veljkoE @ 30.10.2009. 19:26 ] @
za sta ti trebaju vrata
stan ili kucu
koji "stepen" bezbednosti zelis
od sitnih lopova koji ulaze na otkljucana vrata ili od profesionalaca
[ HoT_Steppa @ 01.11.2009. 07:14 ] @
Citat:
pisac: Neka mi neko (ko zna) pošalje gde mogu da nađem solidna vrata sa moturom/cisom, može i domaća. Ali ne daje mi se više od 500-600€ za vrata.


Oglase u ruke, puni su kvalitetnih proizvodjaca sigurnosnih vrata. I procitaj moj post na nekoj prethodnoj strani.

Ja sam moja platio sa Motura bravom 370 evra. Firma se zove kao i jedna navijacka grupa Partizana a i jedan zatvor-ostrvo u Americi.

[Ovu poruku je menjao HoT_Steppa dana 01.11.2009. u 08:25 GMT+1]
[ pisac @ 03.11.2009. 15:52 ] @
I za kuću i za stan, a stepen bezbednosti je naravno protiv obijanja :-) bilo kojim metodama.

A oglase (za bilo koji proizvod) sam odavno prestao da gledam (i zivkam) jer su puni kojekakvog djubreta i prevaranata. Svakako da u njima ima i poštenih firmi, ali mene iskreno mrzi da zovem 50 telefona (i slušam kojekakve laži tipa: ovo vam je izuzetno a ono drugo ništa ne valja zbog...) da bih pronašao par njih koji valjaju i ne lažu i ne preteruju.
[ HoT_Steppa @ 03.11.2009. 19:20 ] @
Ja sam ti rekao da zoves oglase da skupis telefone i IDES da vidis ko sta nudi. Nema od slusanja preko telefona vajde. Slika govori vise od hiljadu reci.
[ veljkoE @ 03.11.2009. 19:30 ] @
sto bi rekao jedan prodavac bureka

"nisi ti gladan"

jos najbolje da se neko iscima da ti pronadje nesto, sto ne znas kako se zove, ne znas koje je marke, i ne znas kako izgleda
[ HoT_Steppa @ 03.11.2009. 22:34 ] @
Ja kad sam birao moja vrata sam obisao preko 20 proizvodjaca. Ulozio sam vreme, novac i trud da bih nasao ono sto meni odgovara.

Citat:
ali mene iskreno mrzi da zovem 50 telefona


Neces ti prijatelju ni da kupis vrata.
[ pisac @ 03.11.2009. 22:37 ] @
Jok brate, samo treba neko da kaže sa kojim vratima je lično zadovoljan i zašto. Onda ja skupim nekoliko tih zadovoljnih vrata, pogledam ih, i zaključim koja su za mene najbolja.

To da IDEM da vidim XX proizvođača mi tek ne pada napamet. Pre neku nedelju sam utvrdio da provodim čitava 3 radna dana (puna 24 sata) nedeljno samo sedeći u kolima dok IDEM da obavim neke poslove. Znači, samo vožnja, bez trošenja vremena na samoj lokaciji. To su moje redovne obaveze. Tek mi ne pada napamet da još u to ubacim i obilazak dvadesetak proizvođača/prodavaca sigurnosnih vrata. Dakle, 4-5 lokacija maksimalno, sve preko toga je bacanje para (vreme je novac).
[ Java Beograd @ 04.11.2009. 07:55 ] @
Ja sam zadovoljan običnim kineskim od 200 EUR koje sam kupio za kevin stan. Ta kineska vrata su N puta bolja od onih drvenih (okvir od letvi sa lesonitom) koje je keva imala.

Štok je čelični, ima tri brave. Definitivna i apsolutna zaštita od:
- prosjaka
- narkića
- sitnih lopova
- ostalog šljama

Ne mogu se obiti ramenom (ni kad se zaletiš), ne mogu se obiti ni pajserom ni ćuskijom. Brava se ne može polomiti običnim obijačkim alatima.
Može se razvaliti ekspolozivom i jačim policijskim "ovnom" kojeg bi nosili 4 osobe.
[ pisac @ 04.11.2009. 08:23 ] @
Ona tzv. kodirana brava? Meni to deluje kao običan cilindar samo malo našminkan. Verovatno se slično i češlja.

A što se tiče lima 0.6 na kineskim ZP profilima, mislim da tu jedan solidan pajser rešava "problem". Ja bih lično duži pajser zabio u donji ugao vrata na strani gde su šarke, jer su tu ta vrata najslabija.
[ Java Beograd @ 04.11.2009. 09:28 ] @
Citat:
pisac:  Ja bih lično duži pajser zabio u donji ugao vrata na strani gde su šarke, jer su tu ta vrata najslabija.

A zašto bi ti to radio ?
[ pisac @ 04.11.2009. 16:45 ] @
Pa kada bi ti ta vrata predstavljala problem prilikom ulaska u nečiji objekat (iz raznoraznih razloga koje ostavljam mašti čitalaca), smatram da ćeš tu najlakše (najmanje teško) da ih provališ. Možda ne samo pajserom, ali malo pajserom a malo hidraulikom, i odleteše ta vrata k'o da su od kartona.
[ veljkoE @ 04.11.2009. 18:21 ] @
e moj pisac
udjes kod komsije kroz drvena vrata pa preko balkona u doticni stan
ili iznajmis dizalicu za 100 eura i lepo se popnes na prozor i odradis sve sto zelis
inace

ko kaze da su vrata najslabija na sarki

a izgleda da ne znas ni sta je ZP profil
[ pisac @ 04.11.2009. 18:31 ] @
Metalna vrata su najslabija upravo tu gde sam naveo: Ugao na strani na kojoj su šarke. Tu je najlakše iskriviti ZP profil oslanjanjem alata na okvir i delovanjem poluge.

Kod vrlo loših (tankih) moguće je (a verovatno i lakše) probiti i kroz sredinu vrata, bez oslanjanja na bilo šta.

Da li imaš neku drugu tačku za koju tvrdiš da je slabija?
[ veljkoE @ 04.11.2009. 18:50 ] @
aj malo logike, pa da vise ne dosadjujem

ako je sarka deo koji drzi spojenim krilo i stok
zasto mislis da je to najslabiji deo vrata

mani se upustanja u bravariju, to je kompleksna, slozena i jedna od najsirih grana zanata vezanih za metal
biti bravar zahteva znanje,vestinu i primenu svega na delu

to sto navodis za obijanje moze da predlozi samo neko ko nema stvarno nikakvo saznanje o mogucnostima vrata, bilo kakvih

sto je dobro

da je tako, svi bi obijali vrata

prozor bez resetke je najslabija tacka
[ HoT_Steppa @ 04.11.2009. 18:51 ] @
Citat:
pisac: Jok brate, samo treba neko da kaže sa kojim vratima je lično zadovoljan i zašto. Onda ja skupim nekoliko tih zadovoljnih vrata, pogledam ih, i zaključim koja su za mene najbolja.

To da IDEM da vidim XX proizvođača mi tek ne pada napamet. Pre neku nedelju sam utvrdio da provodim čitava 3 radna dana (puna 24 sata) nedeljno samo sedeći u kolima dok IDEM da obavim neke poslove. Znači, samo vožnja, bez trošenja vremena na samoj lokaciji. To su moje redovne obaveze. Tek mi ne pada napamet da još u to ubacim i obilazak dvadesetak proizvođača/prodavaca sigurnosnih vrata. Dakle, 4-5 lokacija maksimalno, sve preko toga je bacanje para (vreme je novac).


Mnogo ti prijatelju verujes virtelnim prijateljima. Da li u vezi svega u zivotu na ovaj nacin donosis zakljucke i odluke?
Ko tebi kaze da se ovde ne pise rekla-kazala? Ko tebi kaze da ja mozda (ili bilo ko drugi) ne radim za neku firmu koja proizvodi sigurnosna vrata? Da li znas sta znaci shill?

http://en.wikipedia.org/wiki/Shill

Ko ti kaze da mozda necu NAMERNO da ti preporucim neku firmu koja ne radi kako treba samo da ti napakostim? Ja tebe ne poznajem, da li ti poznajes mene?
Necu ti odgovoriti na PM.

Vreme je novac, u pravu si, zato ti necu odgovoriti.
[ pisac @ 04.11.2009. 19:40 ] @
Citat:
veljkoE: aj malo logike, pa da vise ne dosadjujem

ako je sarka deo koji drzi spojenim krilo i stok
zasto mislis da je to najslabiji deo vrata


Da li sam ja pomenuo šarku? Ja sam samo pomenuo koji ugao vrata je naslabiji. Uzgred, ako su šarke toliko moćne i jake, zašto se onda dodaju fiksni šipovi na strani na kojoj su šarke? I gle čuda, jeftinija vrata nemaju te šipove, ili su izvedeni apsolutno smešno (čisto da zamažu oči kupcu).

Citat:
HoT_Steppa: Ko tebi kaze da se ovde ne pise rekla-kazala? Ko tebi kaze da ja mozda (ili bilo ko drugi) ne radim za neku firmu koja proizvodi sigurnosna vrata? Da li znas sta znaci shill?


Ništa ti ne brini o mom rasuđivanju, funkcioniše odlično i ne vara me. Ako hoćeš da pomogneš onda pomozi, a ako hoćeš da napakostiš možeš da pokušaš ali ne predviđam ti uspeh. Pozdrav.
[ veljkoE @ 04.11.2009. 20:40 ] @
Citat:
pisac:
Metalna vrata su najslabija upravo tu gde sam naveo: Ugao na strani na kojoj su šarke

...............................
 Ja sam samo pomenuo koji ugao vrata je naslabiji.
Pozdrav.


to sto si nesto rekao
ne znaci da si i u pravu
[ Java Beograd @ 05.11.2009. 07:36 ] @
Citat:
pisac:.... Možda ne samo pajserom, ali malo pajserom a malo hidraulikom, i odleteše ta vrata k'o da su od kartona.


LOL LOL
E ovo me, ali baš, baš nasmejalo ! E svašta, ima na ovom forumu !
Alo bre pisac, jel mi ove pišemo o vratima za običan stan ili pišemo o bankarskim sefovima i atomskim skloništima ?

... malo pajserom, a malo HIDRAULIKOM

Pa šta ti misliš da li teoretski možeš da nađeš vrata koja se ne mogu hidraulikom da razvale ? Pazi i to MALO hidraulikom ?! Sad će baš lokalni sitni lopov i prosjak da nosi sa sobom HIDRAULIČNU PUMPU da razvali vrata.
[ pisac @ 05.11.2009. 07:50 ] @
Ne znam šta da ti kažem. Za tog tvog lokalnog sitnog lopova i prosjaka dovoljna zaštita su i obična kartonska vrata sa H, I, ili letva bravom.

Ja znam čoveka koji je otišao na more, zaključao low-cost "blindirana" vrata, a kad se vratio zatekao ih je iskrivljena i odvaljena iz okvira taman toliko da neko može da se uvuče u stan, ispretura i pokupi sve vredno, i izađe. Nije teško poneti ručnu hidrauličnu pumpu i veći pajser kada ideš na "posao".
[ Java Beograd @ 05.11.2009. 08:15 ] @
Citat:
pisac:Ja znam čoveka koji je otišao na more, zaključao low-cost "blindirana" vrata, a kad se vratio zatekao ih je iskrivljena i odvaljena iz okvira taman toliko da neko može da se uvuče u stan, ispretura i pokupi sve vredno, i izađe. Nije teško poneti ručnu hidrauličnu pumpu i veći pajser kada ideš na "posao".


A jel ti zaista misliš da postoje vrata koja se ne mogu razvaliti ? I da li ti zaista veruješ da za onih 500 - 600 EUR koje si sebi postavio kao granicu možeš da kupiš vrata koja se ne mogu razvaliti HIDRAULIKOM ?
[ bakara @ 05.11.2009. 09:29 ] @
A cemu sluze ta blindirana vrata, kada se ipak lakse udje kroz prozor?

Jel imate blindirane prozore?
[ Zeleni zub @ 05.11.2009. 12:42 ] @
Evo blindiranih vrata i u vestima ;)

citat:
"Policajci su često prilikom upada u stanove čuli zvuk vodokotlića. Poseban problem su predstavljala blindirana vrata stanova, koja se teže razvaljuju i daju vremena dilerima da unište drogu."

http://www.blic.rs/temadana.php?id=118551
[ James @ 05.11.2009. 13:45 ] @
Ja sam uzeo Gardes-ina vrata sa motura bravom, upravo su bila u tom cenovnom rangu plus 50e za montazu.

[ pisac @ 05.11.2009. 15:50 ] @
Citat:
Java Beograd: A jel ti zaista misliš da postoje vrata koja se ne mogu razvaliti ? I da li ti zaista veruješ da za onih 500 - 600 EUR koje si sebi postavio kao granicu možeš da kupiš vrata koja se ne mogu razvaliti HIDRAULIKOM ?


Znači da su standardna vrata sa dobrom bravom sasvim dovoljna zaštita, jer se ionako sve može razvaliti. Jel tako? Tada postaje očigledno da je kupovina kineskih "sigurnosnih" vrata od 0.6mm lima u stvari bacanje para, jer je njih čak i lakše probiti nego šuplja drvena vrata sa H bravom recimo.
[ Java Beograd @ 06.11.2009. 09:57 ] @
Citat:
pisac: ... jer se ionako sve može razvaliti. Jel tako?

Nije tako. Ne shvataš poentu. A moj post oko vrata koja sam kupio za kevin stan je upravo bio namenjen da isprovocira diskusiju o suštini: zašto kupuješ blindirana vrata ?

Odmah se možemo složiti da apsolutna zaštita ne postoji. Čak ni američke federalne rezerve ni državni trezor ne mogu da tvrde da je njihova zaštita apsolutna. Šta onda ostaje za nas, smrtnike ?

Dakle:
a) Prvo definiši stepen svoje ugroženosti, potenicijalne rizike, i kriminalne grupe koji ti realno mogu naškoditi.
b) Sve to uskladi sa svojim socijalnim stanjem, i finansijskim prilikama.
c) Nađi kompromis između želja i mogućnosti.

Elem, evo kako sam ja definisao ove tri tačke za jednočlano penzionersko domaćinstvo sa primanjima na nivo prosečne penzije i pokućstvu koje je sasvim prosečno.
a) Živi na NBG, blokovi. Neće je napasti ni Al Kaida, ni Joca Amsterdam. Neće je napasti ni fudbalska ni građevinska ni duvanska mafija. Ali, realno može da je napadne narkoman u apstinencijalnoj krizi, sitni lopov koji posmatra gde su svetla ugašena pa kreće u akciju, ili lokalni prevaranti koji idu po zgradama i skupljaju "pomoć za operaciju deteta" , glume crveni krst i slično. U principu - to je to. Uglavnom niko od njih ne šeta okolo sa hidrauličnim pumpama, C4 eksplozivom i slično. Eventualno ima pajser ispod jakne i/ili viljiškasti ključ za lomljeje cilindra.

b) Bilo bi idealno da angažujem 24 sata FTO Security, ali to je mnogo. Činilo mi se da je malo da montiram duplu bravu "ELZETT" ili letva ili h bravu.

c) Između želja i mogučnosti odlučio sam se za kineska metalna vrata. Zadovoljavajućeg su dizajna, imaju tri brave i čelični štok, a glavnu zaštitu pružaju zapravo odvraćanjem potencijalnih napadača, opisanih u tački a). Keva će imati sasvim dovoljno vremena da pozove policiju, komšije, mene za vreme dok neko pajserom pokušava da odvali donji levi ćošak, u nameri da ukrade Samsung sa ekranom od 63 cm. Ili mobilni Siemens C60 koji stoji u predsoblju.

Dakle, pisac, definiši stepen svoje ugroženosti.
[ Makika @ 03.04.2010. 18:26 ] @
U mom lokalu se nalazi salon bankarske i sigurnosne opreme, i mogu vam reci sledece!

Kada se radi o obezbedjenju stana potrebno vam je:

Blindirana vrata koja ne smeju biti laksa od 100 kg. Vrata treba da poseduju jednu glavnu sef bravu renomiranih italinjanskih proizvodjaca kao sto su MOTTURA, ili SECURME. Pored te brave zahtevajte obaveznu i dodatnu cilindar bravu najbolje sa cilindrom marke CISA, tip AP3, ili KESO. pod dodatnom opremom takodje zahtevajte i limitator otvaranja. Vrata treba da budu debljine NE ispod 7 santimetara. Ploca koja dolazi sa spoljasnje strane vrata treba da bude debljine 2mm pa na vise.
Cena ovakvih vrata krece od 600 eura pa navise.

Videonadzor (jedna kamera) najbolje Sonijeva koju mozete naci i po ceni vec od 7000 dinara.

Dragocenosti kao sto su nakit i fotoaparati kada odlazite na duza putovanja treba da budu pohranjeni u sef, koji se moze kupiti za vec od 1700 dinara. Sef je potrebno veliki srafovima pricvrstiti za zid.

Alarmni uredjaj koji se krece od 3900 dinara pa navise.

Kada se sve realno pogleda ne treba neki posebno velik iznos izdvojiti za kompletno obezbedjenje stana.


Za obezbedjenje kuce potrebno je:

Blindirana vrata, (opis u gore navedenom pasusu).
Videonadzor od najmanje 4 kamere na cetiri starane kuce po ceni negde oko 28000 dinara.

Alarmni uredjaj treba biti nesto jaci naprimer PARADOX, koji se moze naci po ceni od 15000 dinara.

Kuca treba da poseduje sef za razne dragocenosti.

Prozori na prizemlju trebaju biti od visokosigurnosnih nemackih profila kao sto su REHAU, sa sigurnosnim protivprovalnim staklima LAMISTAL po ceni od 17300 dinara po kvadratnom metru.

Za potpunu zastitu preko prozora pozeljno je staviti sigurnosne resetke od kovanog gvozdja koje se krecu po ceni vec od 6300 dinara po metru kvadratnom, pa do 12700 dinara po m2.

U slucaju da ne volite resetke, za Vas su protuprovalne grilje po ceni od (FIXNE 15000 dinara, ne otvaraju se), i sa mogucnosti otvaranja po ceni od 30000 dinara po metru kvadratnom. Grilje su sa celicnom podkonstrukcijom, i kasa (sef) bravom kao kod blindiranih vrata.

Pored grilja mozete staviti i metalne šalone, koji se mogu ugradjivati i u polukruzne i u okrugle prozore, sto je sa griljama nemoguce.
[ aldabic @ 19.05.2010. 09:00 ] @
Pozdrav svima!

Da li ste culi za brave POTENT? Italijanske, cini mi se.. I kakve su u poredjenju sa MOTTURA ili SECURME ili nekom trecom?

Btw, koja je vasa preporuka za ulazna vrata za stan za cenu od 500-700eur?

Ko to radi/prodaje u NS?

[Ovu poruku je menjao aldabic dana 19.05.2010. u 10:18 GMT+1]
[ ironman @ 09.03.2011. 19:53 ] @
Da li su bolja vrata koja imaju lim 2mm debljine samo sa spoljne strane, ili ona koja imaju po 1,5mm i spolja i iznutra, pod pretpostavkom da je sve ostalo isto?
[ triac @ 21.03.2011. 03:09 ] @
Velika varatutma je bila po mojoj zgradi, kada se birao proizvodjac vrata da se zamene stara (oko 15 kom).
Izbor je pao na Bosal kod nekih, a kod drugih na kineze.
Gledao sam i jedna i druga i kineska mi se vise dopadaju...zasto?
Isto sra*e samo malo tanji lim, pritom su i bolja jel su laksa za otvaranje i zatvaranje.
Komsija mi se hvali jel su mu vrata teska 60kg, i to je kao nesto a ja sam samo lepo prefarbao obicna starinska drvena i stavi dobar cilidar i bog da me vidi.
Stvarno ne vidim potrebu da u ulaznim vratima imam 16 sipova koji idu svuda po ragastorima...mislim cemu to.

Ako se neko ozbiljno nameracio na mene pa sacekace me ispred zgrade i pod pretnjom oruzja uvesce me u stan isprebijati i uzeti sta mu treba, kakve brave i bakraci...

Ja stvarno ne razumem cemu to i zasto.
Dalje, ta vrata koje ljudi kupuju nisu blind nego obicna metalna vrata sa eventualno nesto ispune i vise sipova (jezicaka).
Blindirano je definicija ze neprobojno (na metkove recimo).A sva vrata koja su na trzistu su probojna, dakle kada bi neko pucao Kalasem na vrata a vi bili iza njih, cao tuti...

Ako bas hocete vrata sa 25 sipova idite na kineze sasvim su ok, video sam ih u zivoti i jedne i druge negde oko 50-ak modela i za preporuku su.
Samo stavite bolji cilindar.

Pozdrav.

p.s

Inace moj komsija je hteo malo bolji Bosal pa je zavalio 60 hiljada i sem sto se otvaraju sa solidnom inercijom jel su teska 60kg ni po cemu nisu lepsa a cak ima i nekih aljkavo odradjenih detalja.
Los je cilindar, kvaka ima malo lufta u lezistu, prag je iz nekih 4 dela (tanke letvice) nije masivan i od punog drveta, lezajevi i sarke su aljkavo zavareni i obojeni (boja je blago krzava), i preteska su za otvaranje i zatvaranje ko da je trezor.

Medjutim on se bas lozi na to sto su tako teska...pa mu ja rece sto ne izli vrata od betona i zeljeza od nekih 240-360 kg pa da vidi sta znaci osecaj otvarati ih, naravno bez hidraulike....mislim totalno bacene pare.

Kao npr plazme sa losim signalom, pa ne znam one spravice za vezbanje, pa one gluposti za kuvanje, kozmeticke gluposti i spec deterdzenti...cisto pomodarstvo.



[Ovu poruku je menjao triac dana 21.03.2011. u 04:53 GMT+1]
[ zoran.es @ 27.05.2011. 11:04 ] @
Prvo, želim da pozdravim sve na forumu i ne bih želeo mojim tekstom na dalje da uvredim nekoga.
Drugo, znam da su različita mišljenja kod ljudi i da svako ima svoje i ne želim nikome da naturam svoje mišljenje, samo ću istaći neke činjenice.
Igrom slučaja radim u firmi koja se bavi blindiranim vratima, pa ću vam objasniti neke stvari.
Stvar je u tome da lopov koji želi da otvori neka vrata čisto da upadne u stan i preturi ga i pokupi ono šta nađe, sigurno će napasti neku bravu koja je prostija i jednostavnija za otvaranje, neće da gubi vreme i da pokušava da otvori neku ozbijniju bravu pa bilo da su kineska ili naša. Ako vas lopovi, kako oni to kažu ‚‚tipuju", onda će sigurno isplanirati vreme kada da napadne i postupak šta da uradi. E tu je sada razlika koja ste vrata kupili.

Moj savet je da obiđete više salona, takođe i naš i dobro se raspitate za detalje, pa tek onda da se odlučite za kupovinu. Vrata se ne kupuju na svake 2 godine.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 27.05.2011. u 12:53 GMT+1]
[ Java Beograd @ 27.05.2011. 11:52 ] @
Zorane, hvala na savetima.
Nisi uvredio nikoga, ali reklamiranje preko diskuisije nije dozvoljeno na forumu. Stoga sam izmenio tvoju poruku, tako da liči na diskusiju., i obrisao kontakt podatke.
Za komercijalno oglašavanje moraš da se obratiš administraciji foruma.
[ Keez-a @ 31.05.2011. 15:29 ] @
Posto imamo strucnjaka za vrata, molio bih STRUCAN odgovor na pitanje: Koja je razlika izmedju sigurnosnih i blindiranih vrata. To tek da postavimo stvari na svoja mesta.
[ SStudio @ 31.05.2011. 20:17 ] @
Sigurnosna vrata su vrata koja obično imaju komplikovaniji i bolji sistem zaključavanja H-brava, letva, i obično su od za nijansu debljeg debljeg lima.
Blind vrata su vrata koja zavisno od klase trebaju da izdrže određene, da kažem udare, npr sečenje brusilicom, pokušaj izvaljivanja pajserom, metke raznog kalibra itd.

Nisam isčitao celu temu, ali eto moj savet da se kineska vrata izbegavaju, zbog lošeg kvaliteta samog cilindra za zaključavanje i ključeva, ključevi se brzo izližu pa može se veoma lako desiti da ostanete jednog dana ispred kada dođete sa posla.
Takođe dosta često strada i sam cilindar koji je totalno nestandardnog oblika i nigde u Srbiji pa čak ni kod uvoznika ne može da se nađe drugi za zamenu.
[ zoran.es @ 06.06.2011. 08:10 ] @
Slažem se sa korisnikom SStudio i hteo bi da dodam.

Blindirana ili balistička vrata imaju kao pregradni zaštitni pancir lim, ispuna umesto klasične izolacije mora da bude od balističke ispune, takođe pregradne cevi u samom krilu moraju da budu ispunjene jer je cev šuplja, štok takođe na sebi mora da ima zaštitni pancir lim.
Takva vrata takođe moraju da imaju atest za klasu.
Primer:
BALISTIČKA VRATA G2

PARAMETRI ISPITIVANJA:
Anglosaksonski standard G2
Oružje: magnum 44 sa dopunskim punjenjem
Masa zrna: 15,6 g
Brzina zrna: 480 ± 15 m/s
Rastojanje: 3 m
Primer:
BALISTIČKA VRATA BR4

PARAMETRI ISPITIVANJA:
Evropski standard BR4
Oružje: magnum 44
Masa zrna: 15,6 g
Brzina zrna: 440 ± 10 m/s
Rastojanje: 5 m

Sigurnosna vrata, su protiv-provalna vrata i dosta su lakša od blindiranih, jer se izrađuju od tanjih materijala i druge vrste izolacije (koja je naravno mnogo lakša od balističke)
Naravno i sigurnosna vrata moraju da imaju atest za protiv-provalnost i time se određuje njihova klasa.
Primer:
Protivprovalna otpornost utvrđivanjem klase protivprovalne otpornosti prema standardu ENV 1627-1630 od strane: Instituta za materijale i konstrukcije Građevinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Ustanovljeno je da su vrata preduzeća ….., u klasi 4 protivprovalne otpornosti
[ Pegazi @ 27.06.2011. 23:36 ] @
Jel ima neko iskustva sa ugradnjom sigurnosnih vrata za stan u Bgu, a da je naglasak na zvucnoj izolaciji?
Kineske modele bi izbegli jer nema dovoljno kvalitetnih koji bi prvenstveno zadovoljili kriterijum zvucne izolovanosti a i sto se tice sigurnosti po speecifikacijama se lako uoci da su domaca vrata koja se rade po meri sa italijanskim bravama dosta kvalitetnija i po tom pitanju.

Raspitivali smo se za Bosal( da im cena nije previsoka 90% bi njih uzeli) ,Talaris , Alcatraz, Block Lock Door(BLD), One touch lock(OTL), Porta deluxe, Consteel ...
Cene se krecu od 370Eur pa i do 700-750eur zavisno od proizvodjaca, brava, zavrsne obrade.

Naravno kao i vecina stvari kod nas, kada pitate za sertfikate za klasu vrat i zvucnu i termo izolaciju,vecina prodavaca vas bledo pogleda ili vam se cinicno nasmeje kao da ste ludjak koji je pao sa Marsa.

Budzet sa kojim raspolazemo je 2*500eur, mozda koji eur vishe ako se nadju odlicna vrata ( uzimamo zajedno sa komsijom koji ima iste zahteve za zvucnom izolacijom, jer smeta buka od lifta i mirisi iz svetlarnika).

Sto se sigurnosti vecina koristi celicne profile 35*35 i 50*30 koji su prekriveni celicnim lim tablama od 1.5-2mm koje su teske 20-30kg, debljina krila je od 5-8cm , a za izolaciju neki pune profile mineralnom vunom ili stiroporom,a neki stavljaju sundjer ili azmafon. Brave su najcesche Italijanske sef - Motura ili Cisa.

Ima li nekog da pomogne savetima i iskustvima?

Pozdrav
[ zoran.es @ 28.06.2011. 12:49 ] @
Ja ti preporučujem Bosal, jer oni imaju atest za zvučnu izolaciju i nećeš pogrešiti.
Najbolja je izolacija sa azmafonom, ali nije sve u vratima. Dosta zavisi od samih zidova i njihovog kvaliteta. Ako naručuješ vrata u Bosalu moraš da im naglasiš da ti trebaju vrata sa pojačanom zvučnom izolacijom i u tom slučaju ti preporučujem njihov lux model. Cena jeste malo veća, ali sve što valja to i košta.
Kod mene kući kada gosti dolaze, obično misle da mi zvonce ne radi jer se ne čuje kroz vrata :)

[Ovu poruku je menjao zoran.es dana 28.06.2011. u 14:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zoran.es dana 28.06.2011. u 14:40 GMT+1]
[ milened @ 28.06.2011. 22:37 ] @
Pre tri cetiri godine sam kupio ostecena (ulubljena na dva tri mesta i malo zgnjecena sa donje strane) kineska vrata (80EUR) i stavio ih na šupu (tamo su mi najvrednije stvari) u kuci na moru i do sada nisam imao problema.

Moram da napomenem da stoje na otvorenom i da su izlozena direktno kisi i vetru.

I jos sam pitao prodavca kome prodajes ostecena vrata? Kaze, stavljaju ih na pusnice da im nebi krali sunke!
[ vlade011 @ 19.07.2012. 20:48 ] @
Kupio sam stan sa koji ima kineska vrata i hteo bih da zamenim bravu (stavio bih nesto kvalitetnije poput Motture). Ne znam mogu li se naci dobre brave za ta vrata? U pitanju je onaj uzi model vrata (mislim da su to ona najjeftinija kineska).
[ bakara @ 19.07.2012. 21:40 ] @
A sto bi menjao bravu?

Pre ce neko da razvali vrata nego sto ce da se zeza sa bilo kojom bravom...
[ milened @ 24.07.2012. 14:10 ] @
Moze da se zameni cilindar, bas sam pre neki dan pricao sa kolegom koji prodaje brave.
[ Windows2 @ 23.09.2012. 17:53 ] @


[ Hattalasat @ 23.09.2012. 19:18 ] @
Sta mislite o BOSAL LUX vratima ? Jeste da su oko 1000+ eura ali mi se cine jako dobrim ?

Na njihovom sajtu su bas dobro prezentovana a imao sam prilike da ih "isprobam" kod mene u zgradi ... mislim,nisam ih obijao nego otvarao, zagledao , stvarno se ne cuje nista unutra i kada je galama...sad´ ako je jos ovo na sajtu tacno oko tehnickih detalja , trebalo bi da su ok ?
[ mmmilan @ 23.09.2012. 19:28 ] @
Kad se spominje odredjena firma aj da i ja spomenem talaris, valjda admini nece zameriti. Iste brave koriste kao i Bosal, onaj sistem cisa i motura. U osnovnoj varijanti, koju ja imam je dobra izolazija a jeftinija su vrata sa ugradnjom za otprilike 100 evra. Imam cisa/motura iz Talarisa vec par godina i nikad nije bilo problema. Narucio sam bas pre neki dan za drugi stan isto kod njih. Bio sam i u Bosalu, raspitivao se. Racun mi je u autu, mrzi me da silazim, ali ako te bas zanima provericu tacnu cenu.
Pozdrav.
[ Windows2 @ 23.09.2012. 19:42 ] @
A kakvih problema bi moglo biti sa vratima i bravom ako niko nije ni pokusavao da provaljuje?
Nego kad vec pominjete tu moturu pogledaste li uopste klip koji sam stavio? Pun je jutjub klipova koji prikazuju obijanje pomenutih brava u roku od nekoliko minuta.
[ Hattalasat @ 23.09.2012. 20:15 ] @
Na Bosalovom sajtu ima neki info o ugradnji :http://www.bosal.rs/mul-t-lock.html

Mada oni lepo napisali na sajtu da su brave zasticene od lomljenja i busenja cilindra..niko ne pominje picking a lock . To rade ovi profi ,skolovani obijaci a jajare bi odmah da lome . Znaci ako se neko od pametnijih lopova nameraci da udje..uso je. Samo ce ga brava zadrzati malo duze no neka druga...



Inace dobio sam email sa odgvorom da je LUX varijanata u zavisnosti od izbora furnira,kvake... oko1100 eura . Do kraja nedelje cu otici do salona da vidim sve modele i varijante uzivo . Ne poteze mi se iz Kg-a ali cenim da vrede ....
[ mmmilan @ 23.09.2012. 20:48 ] @
Odgledao sam klip. Kad spominjes probleme, da kazem na sta sam mislio. Moja tetka je sa kineskim vratima imala taj problem da je ostala zakljucana napolju van stana. Brava je odbila saglasnost pa su majstori morali da dolaze da obijaju i menjaju cilindar.
Lopov ako nameraci da opljacka on ce cekati sa utokom. Mada klip je ipak u radionici u sterilnim uslovima, pa cak i tu treba malo vise vremena. Ipak nije jednosavno cackati vrata u stubistu zgrade gde na svaka dva minuta neko prodje. Ova vrata su vise za sitne narkomane koji bi pokusali pajserom ili nekim slicnim alatom da na brzinu iznesu televizor za dozu :)
Pozdrav.
[ Windows2 @ 23.09.2012. 21:41 ] @
Sto ce reci da takozvana sigurnosna vrata ustvari pruzaju zastitu samo od takvih pokusaja kakve si pomenuo. Znaci ako neko zaredja od vrata do vrata i gleda koja bi mogao samo da tresne nogom i udje. Sa ovim standardnim supljim drvenim koja su malo jaca od stiropora to moze svaki klinac, a sa blindiranim verovatno ne moze.
[ veljkoE @ 26.09.2012. 07:38 ] @
u najgorem slucaju, lopov ce uci kod komsije i doci do vas preko terase . sve sigurnosne naprave su u stvari kopromis izmedju vas i lopova. ako lopov ima vremena, on ce sa brusilicom iseci vrata i uci. ako nema vremena - zaobici ce vas. sve dotle dok svi ne ugrade sigurnosna vrata, a onda ce smisliti nesto novije
[ Java Beograd @ 26.09.2012. 08:00 ] @
Citat:
veljkoE: ... ako lopov ima vremena, on ce sa brusilicom iseci vrata i uci. ako nema vremena - zaobici ce vas. sve dotle dok svi ne ugrade sigurnosna vrata, a onda ce smisliti nesto novije ;)
Zapravo, u pitanju je motiv a ne vreme.

Čovek se obezbeđuje onoliko koliko je jak motiv lopova da ga opljačkaju.
[ zlatiborbc @ 26.09.2012. 21:43 ] @
Prvi put se ovde javljam i ako moze neka pomoc posto vidim da se pojedinci razumeju.
Situacija je sledeca:
Posto imam ulazna vrata koja su stara 30 god i zvucna izolacija je kao da nemam vrata na stanu pa sam resio da zamenim za nova,obisao sam sve prodavce i izbor je pao na bosal,zapravo ono sto sam video kod njih u salonu i kod ostalih mislim da su daleko kvalitetnija i lepsa ujedno sam gledao i kvalitet i estetiku cene su jako slicne. Odlucio sam se za model standard da sad ne navodim koji materijal i dr. Od samog pocetka sam gledao vrata sa dve brave ali me ovi u bosalu ubedjuju da je boji kodirani cilindar sa specijalnim stitnikom marke MUL T LOCK od kasa brave MOTURA sa pomocnom bravom CISA,navode da ovaj ima neke magnete bla bla truc i da je mnogo kvalitetnije,ja kao lajk po ovom pitanju ipak mislim da je bolja dupla brava nego samo jedan cilindar a cena je ista tj isto se doplacuje za CISU i MULTLOCK. Nesto razmisljam za par godine mogu menjati cilindar koji hocu pa i taj sad njihov sto kazu da nema kvalitetnije na trzistu mogu da stavim kao pomocni a kad uzmem samo sa jednom bravom to mi je sto mi je ili mozda gresim? Molio bih sve koji mogu da pomognu da daju neki savet ili sugestiju. Hvala unapred i pozz
[ mmmilan @ 01.10.2012. 20:09 ] @
Bolje uzmi motura cisa. Govorim iz iskustva. Mozda se neko javi ko je dugogodisnji korisnik multilock brave. Gledao sam je i ja u Bosal-u i nisam nesto bio odusevljen.
[ Zandor @ 04.10.2012. 13:38 ] @
Citat:
Windows2:




Oba klipa su jeftine i providne manipulacije!

Naravoučenije prvog klipa je da lopova nikako ne treba zaključavati u kuću, jer ako ima pajser, uvek može da provali vrata i da izađe.
Ulazna vrata se s razlogom prave tako da se otvaraju na unutra, a ovde su sva vrata razvaljena sa spoljne strane.

Naravoučenije drugog klipa je: nikada ne pisati na vratima koja brava je ugrađena.
Recimo kao "Intel inside" ili "Powered by Asus". Da, moguće obiti bravu "češljanjem". Kad znaš koja je brava i imaš alat za nju, potrebno je osam minuta. Meni je poznati beogradski bravar otvarao vrata više od sat vremena, koštalo je 4.000 dinara i izazvalo neverovatno zanimanje komšija u 11 uveče.

Kao što nema alarma koji će sačuvati auto od krađe, tako nema tih vrata koja se ne mogu obiti ili razvaliti, samo je pitanje vremena i buke. Kineska vrata iz "Uradi sam" su bolja od starih duplo šperovanih.
[ bakara @ 04.10.2012. 14:34 ] @
Citat:
Zandor:

Ulazna vrata se s razlogom prave tako da se otvaraju na unutra, a ovde su sva vrata razvaljena sa spoljne strane.

Hteo si da kazes, da su razvaljena sa unutrasnje strane, a ne spoljnje kako bi trebalo
[ Zandor @ 01.02.2013. 13:19 ] @
Hteo sam da kažem da je mnogo lakše razvaliti vrata iznutra, jer je sve na dohvat ruke. Ulazna vrata se s razlogom otvaraju na unutra.
[ Java Beograd @ 01.02.2013. 13:26 ] @
E neka si mu reko !
[ anon301718 @ 06.09.2013. 10:06 ] @
Evo mislim da bi ovo bilo interesantno za ovu temu..

http://www.elitemadzone.org/t468652-0
[ konspirator93 @ 19.03.2014. 16:08 ] @
Malo je zamrla tema, kao da vise nikome ne trebaju sigurnosna vrata...
Procitah sve related postove dva puta pa reko i ja da priupitam nesto...Naime, da ne tupim oko toga zasto se opredelih za sig. vrata te kako sam na 2.om spratu i ne delim terasu/balkon ni sa kim i jedini prilaz sem na glavna vrata bi bio ili diretno iz prizemlja sa dugim merdevinama ili uz pomoc alpin. opreme.

Raspitivao sam se prilicno i interesantno niko se nije bavio temom samog placanja nesto skupljih vrata pogotovu ako se kupuju neka 450+ evra -koja su mi fokus btw pa mi je to bio imperativ-(ne znam za druge ali kada imam mogucnosti kupovine na rate ja to redovno cinim).

Veliki deo firmi navedenih u temi uopste ne daje na rate, cak ni ona od 1000e (npr firma B....)ili kao moze 50% kod narudzbe i onda po izradi i dogovoru ostatak para sto ce reci za 20-tak dana.Nadjoh samo jednu koja daje na 6 rata cekovima sto mi odgovara..

Ako neko ima neki info koji bi pomogao kako meni a tako i ostalima neka napise pokoju...ako se smatra reklamom, onda na PP.

Unapred hvala.
[ veljkoE @ 19.03.2014. 21:29 ] @
niko se ne bavi temom placanja, narucivanja i nabavke, zato sto ovo nisu oglasi ni komercijala
[ konspirator93 @ 20.03.2014. 09:06 ] @
...uh, izvinjavam se sto pitah...
Ocigledno sam u drustvu ljudi koji iskesiraju 500-1000evrica za vrata (uz sve ostale troskove zivota) i da ih bog vidi...

Da kupujem vrata od 100-150e ne bih ni gnjavio pitanjima.

Nisu ovo oglasi pa se ipak dobronamerni ljudi ispomazu savetima, predlozima kao i licnim iskustvima, valjda tome forum i sluzi.
NAGLASIH- ako je informacija za koju zamolih moze biti protumacena kao neka reklama uvek postoji admin da presudi kao i PP .
[ veljkoE @ 20.03.2014. 21:22 ] @
pristedi 6 meseci, pa trazi nekakav popust za kes. ali shvati, to ti je kao da kupujes automobil premium klase. uvek mozes kupiti daciu za manje para...
[ konspirator93 @ 27.03.2014. 20:00 ] @
^ kada god sam shtedeo za neshto uvek sam te pare utrosio za kupovinu druge stvari....

Ipak sam uspeo da nadjem firme koje daju na rate i to za vrata od 450e pa na vishe...Kome treba info poslacu mu na PP.
[ iz zadnje klupe @ 13.05.2014. 20:18 ] @
Odlucio sam se za kineska vrata, vec ispricano niko to nece da sekirom razvaljuje.
Buni me sledece,
jedna firma kaze da ne pune stok pur penom jer je lim suvise tanak za tako nesto, drugi da se normalno puni istom.
Prvi samo zavaruju, drugi ankerisu, sa istim obrazlozenjem – tanak lim.
Ja cu uzeti vrata sa stokom od 2mm (kako kazu) bas zbog problema tankog lima. Sta je savet da se ucvrsti da ne dodje do uvijanja – dovoljno je puniti pur penom ili naliti beton?
Hvala i pozz,
[ veljkoE @ 16.05.2014. 21:30 ] @
pa realno trebace ti minimum 5 boca pur pene, zato se i ne puni pur penom, dovoljno je na kljucnim mestima napuniti, na coskovima i na mestima gde ulaze klinovi. ankerisanje na predvidjenim mestima se podrazumeva. ukoliko koristis niskoekspanzionu pur penu, data nece izgurati, a i ne moras odjednom ceo stok. prepurucujem ti ceresitovu "megu" pistoljsku (ts 65). zalivanje betonom ne savetujem ;), kako ces izvaditi jednog dana :D

[ hubclub @ 01.10.2014. 11:21 ] @
Ja sam imao navodno sigurnosna vrata od aluminijuma, koje sam ugradio pre 6 godina, i tada su me kostala sve sa ugradnjom oko 500e
jedne prilike su mi neki pijani klinci pokusali da provale dok sam bio u stanu, pokusavali su i nogom da udju, ali na svu srecu nisu mogli, ali od
tada vrata ne dihtuju uposte kako treba. Pre nekoliko dana sam ugradio vrata iz jedne beogradske firme B.... (da ne pravim reklamu) i moram Vam
reci da sam prezadovoljan, ali previse, ako nekoga zanima kako izgledaju i jos neke karakteristike slobodno me pitajte, mogu i slike da postavim.
Jeste da kostaju dosta, ali mirno spavam, konacno :)
[ anon142305 @ 01.10.2014. 11:32 ] @
@ hubclub

Ne moras da imenujes firmu, lako je izguglati :)

Cuo sam dosta pohvala za njih, samo mi u tvom postu nije jasno kako si tako prezadovoljan, a tek ih od skoro imas?
Hocu da kazem, nisi jos imao vremena da se uveris u to kako ce se pokazati?
[ hubclub @ 01.10.2014. 11:50 ] @
U pravu si, jos je rano reci.....
ali evo kako sam ja dosao do bar nekog zakljucka,
prethodna vrata su imala losu zvucnu izolaciju, kada neko prodje hodnikom zgrade sve se cuje u stanu
i to u najdaljem delu stana od ulaznih vrata, a mozes zamislti tek kada se neka devojka u kasnim satima seta hodnikom u stiklama :)
stara vrata nisu ili su imala veoma losu termo izolaciju, u zimskom periodu je dosta odlazio toplote kroz vrata, za ova ne mogu jos da tvrdim da su
dobro izolovana ali sam vec nekoliko dana ukljucivao grejanje i kada stanem pored ne osecam bas da "vuce" vazduh (mada i nije to neki pokazatelj termoizolacije).
vizuelno da ne pricam, uzeo sam boju hrasta, tamnijeg malo, dok je prag svetlije boje.
kugla je stavljena umesto kvake kada se ulazi
multi lock sistem brave sa 1 godine garancije, a da napomenem da je 3 godine garancija na vrata i stokove
sama vrata deluju veoma bezbedno i sigurno, daju vam osecaj sigurnosti, nije da pravim reklamu ali
kakva sam do skoro imao ova su vise nego dobra, samo se nadam da nece niko pokusati da provali pa da opet pisem ovde da li je uspeo ili ne :)
u svakom slucaju vreme ce pokazati da li sam napravio dobar izbor ili ne.
[ anon142305 @ 01.10.2014. 12:06 ] @
Hvala na odgovoru!

Negde sam video, da li na ovoj temi ili nekom drugom sajtu, da se ta tvoja preporucuju, ako mozes da das malo vise para,
a ako bi dao manje para, a opet dovoljno kvalitetno, onda ona firma na slovo T... :)

Nisam ovo pratio neko vreme, al nesto mi je ostalo u glavi da su ona najjeftinija, obicna kineska, jako loseg kvaliteta i da je to, takoreci, bacen novac.
Dal zbog samih vrata ili brave, zaboravio sam.
[ pisac @ 02.10.2014. 00:47 ] @
Ja sam bio kupio u Talarisu neka kineska jeftina "sigurnosna" vrata kao privremeno rešenje, i moram reći da su se ta vrata nakon par godina raspala sama od sebe bez ikakvih pokušaja provale. Jednostavno su se donja i srednja šarka polako isčupale iz vrata zajedno sa delom koji je negde valjda u vratima bio zavaren... i ne mogu se popraviti.

Jaka mi ta kineska "sigurnost"
[ SaleSk @ 02.10.2014. 08:22 ] @
Kolko pare, toliko i muzike..
Kineska vrata je OK, ali ona koja nije izradjena od lima koj je tanak kao toalet papir, pa da mozes snjim da brises g..u

Kineska vrata moze da se montira i da tera lepo, ali po stanovima...U zgradama, gde je ne hvata sunce...
Ako je postavis na kucu, gde je izlozena na atmosverskim uticajima, onda za godinu ipo, maksimum dve moras da je farbas...
I tako svake godine
[ bakara @ 02.10.2014. 17:38 ] @
Citat:
SaleSk: gde je izlozena na atmosverskim uticajima, onda za godinu ipo, maksimum dve moras da je farbas...
I tako svake godine :)

Da nisu presvucena nekom folijom lako bi ih bilo ofarbati...
[ pisac @ 03.10.2014. 01:15 ] @
Sad čitam šta sam pisao pre 5 godina, i smeškam se...

Citat:
pisac: A što se tiče lima 0.6 na kineskim ZP profilima, mislim da tu jedan solidan pajser rešava "problem". Ja bih lično duži pajser zabio u donji ugao vrata na strani gde su šarke, jer su tu ta vrata najslabija.


Jbt, nekad pomislim da sam vidovit. Ova moja su se bukvalno sama od sebe (čak bez ikakvih pajsera) raspala raspala baš tu.
[ vrckavi @ 20.11.2014. 19:38 ] @
Jel netko zna kako promijeniti bravu One Touc Lock ( OTL ) .Na što treba obratiti pažnju , malo detalja ako netko ima iskustva.
Da li se takve brave mogu popravljati .
Hvala svima unaprijed.
[ milnen @ 27.01.2015. 19:25 ] @
Da li neko ima iskustva sa izvesnim grčkim Arrikton vratima?
Reklama kaže sledeće:

Tehničke karakteristike:

Metalna konstrukcija se sastoji iz 1 ploče od čeličnog galvanizovanog lima debljine 1 mm koja se spaja sa tri uspravna spoljašnja ojačanja i tako se stvara jedna neprobojna površina.

Dodatno je opremljena sa jednim klipom sa više otvaranja, vetrobranom, kasa bravom Multi-lock koja pokreće 7 klipova i sa zadnje strane postoji 5 klipova.

Na kraju se koristi i jedna ploča od čeličnog lima debljine 1,5 mm koja služi za bolju zaštitu brave. Brava je proizvod poznate italijanske kuće Multi-lock.
[ ironman @ 04.02.2015. 04:18 ] @
Domaca firma na B ima novi model Standard koji je nesto jeftiniji (cini mi se da su i ostalim modelima pale cene), koji mislim i da ugradim. Nadam se da su ok i da podrazumevaju standardne kasa brave.
[ soko011 @ 19.02.2015. 19:57 ] @
Pogledao sam sva sigurnosna vrata u ponudi na domaćem tržištu, kineska su odmah otpala, jer su bednog kvaliteta. Debljina lima, izolacija, brave, šarke, štok, sve je od najjeftinijih materijala, čini mi se da bih jednim udarcem nogom mogao da ih izvalim iz štoka ili probijem, obzirom koliko je lim tanak. Vrata najvećeg domaćeg proizvođača su mi skupa, tako da mi je ostalo ona kategorija između, to su grčka, turska ili bugarska vrata. Šta mi preporučujete ?
[ ironman @ 20.02.2015. 22:53 ] @
Pa dosta su pojeftinila oko 200 evra u proseku, evo mene ova standard od 390, sa onim iznad vrata, strujom, dodatnom bravom izađu 500 evra, sumnjam da može jeftinije u totalu, osim najmizernijeg kineza, pa samo kasa brava je 100 evra.
[ soko011 @ 21.02.2015. 20:33 ] @
Evo ovo su specifikacije:

CLASSIC domaća
Rešetka od kutijastih metalnih profila (50x30x1 mm) u krilu vrata.
Pregradni lim debljine 1 mm.
Metalni profil štoka napravljen od duplog reda kutijastih profila (60x40x1,5mm + 50x30x1,5mm)
Stiropor debljine 50mm kao zvučni izolator.
Sigurnosna brava sa zaključavanjem u tri smera i šest tačaka (u ponudi su tri modela brava).
Fiksni šipovi za blokiranje šarki (3 kom).
Univer od 8mm sa spoljne i unutrašnje strane krila vrata.
Metalni profil praga (40x20x1.5mm) obložen drvetom.
Dupli red zaptivnih guma na štoku i krilu vrata.
Pur pena kojom se ispunjavaju šupljine između kutijastih profila štoka i zida.
Širokougaona špijunka.
cena sa dodatnom bravom oko 500 EUR

FORMET turska
Metalna vrata sa obostranom medijapan oblogom 10 mm
Debljina lima na vratima 1.2 mm
Štelijuci štokovi 18-25 cm sa pervajz lajsnom (nema molerske obrade posle ugradnje)
Zvučna i toplotna izolacijia mineralna vuna 5 cm
Štokovi su farbani elektrostatički (otporniji na oštećenja)
Dve brave
Kodirani ključevi
Hrastov prag lakiran natur ili bajcovan (po zelji kupca)
Mašinske šarke 3 kom
Težina vrata 75 kg
cena oko 300 EUR

Druga vrata imaju sve bolje karakteristike, tako da će moj izbor biti definitivno ova druga. Pored toga jedan ortak ih je ugradio i odlično su se pokazala, imao sam prilike da se u to lično uverim. Volim ja domaće, al volim da kupim i bolju stvar za 200 EUR manje, plus dobiješ i pervajz kojeg nema u specifikaciji za domaća.
Naručiću ih uskoro, pa ću vas obavestiti o mojim utiscima.
[ ironman @ 22.02.2015. 07:05 ] @
Uzeću ih u razmatranje, mada, bilo bi dobro da imamo još koji podatak, recimo koja je brava... da, eto brava je bzvz, +100 evra za kasa bravu i to je to.

[Ovu poruku je menjao ironman dana 22.02.2015. u 08:26 GMT+1]
[ soko011 @ 22.02.2015. 09:15 ] @
Brava na vratima je DAF Kilit, proizvodjač daje garanciju na tu bravu 7 godina. Pričao sam sa lokalnim bravarima ovde u BGD-u, koji su imali iskustva sa tom bravom, kažu da na tu bravu nisu imali reklamacije, tako da je ja ne bih menjao. Jedino bih promenio kvaku, videću sa prodavcem to, da mi on zameni bez doplate , al to je već stvar ukusa i estetike.
[ ironman @ 23.02.2015. 15:55 ] @
Ništa, zvao sam i nisu mi legli, prvo "zaboravio" si da je ugradnja +5000, ok, ali deal braker je što nemaju pojma šta raditi kad iznad vrata nije beton već drvo/šper ploča ili šta već što nije redak slučaj, kao to ostaje tako, mislim....


--------------------////////////////////////////--------------------------

Našao sam još 1 kandidata, malo su jeftiniji, osnovna vrata sa svim radovima 370 evra

Citat:
Vratno krilo čini čelična konstrukcija napravljena od čeličnih ZP profila debljine 35x35x2mm, po kojoj je sa spoljne strane celom površinom zavaren čelični lim debljine 2mm. Po unutrašnjosti vrata na svakih 150mm kao vertikalna ukrućenja zavareni su L-profili debljine 1.5mm, koji dodatno ojačavaju i ukrućuju konstrukciju vratnog krila. Termozvučnu izolaciju obezbeđuje mineralna vuna debljine 5cm kojom su vrata ispunjena celom površinom. Završna obrada je oplemenjeni medijapan sa imitacijom nekog drveta po želji (mahagoni, wenge, tamni hrast, beljeni hrast, bukva ili bele boje). Spoljna i unutrašnja obloga mogu biti različite. Vrata poseduju jednu od ponudjenih tri modela brava MOTTURA, FIAM, MCM koje osiguravaju vrata na 3 strane sa 1 masivnim šipom visoke nosivosti sa strane brave i još po jednim šipom gore i dole po vertikali vrata (izuzev MCM brave koja zabravljuje u 9 tačaka). Pored šipova koje pomera sama brava na strani šarki nalaze se 3 masivna šipa ravnomerno raspoređena i čvrsto zavarena za unutrašnjost vrata, tako da kada su vrata zatvorena zajedno sa šarkama čine vezu neodvojivom. Dopunska uloga ovih šipova je i ta što sprečava skidanje krila sa štoka. Štok vrata je napravljen od profilisanog čeličnog lima debljine 2 mm koji je u uglovima čvrsto zavaren. Vezu štoka i vratnog krila omogućavaju šarke sa kugličnim ležajem, koje su čvrsto zavarene za vratno krilo i štok vrata. Šarke sa kugličnim ležajem omogućavaju veoma lako otvaranje i zatvaranje i pored toga što su vrata veoma teška (35-40kg po m2) Debljina krila u standardnoj ponudi kada su dekorativne obloge ravne (bez aplikacija) iznosi 47mm .


Ovo 47mm mi je sumnjivo, jer tu ne mogu da stanu klasične kasa brave, a mislim da je brava i osnovna razlika 3 modela u ponudi

[Ovu poruku je menjao ironman dana 23.02.2015. u 21:36 GMT+1]





[ soko011 @ 24.02.2015. 14:14 ] @
dobra su to vrata, uklapaju se u moj budžet, vredi ih pogledati.
[ soko011 @ 25.02.2015. 09:08 ] @
jedino što se pervajz doplaćuje 100 EUR i druga brava 50 EUR, to je ukupno 520 EUR sa ugradnjom.
takođe, rok isporuke je 10-15 dana posle uzimanja mera.
dobra su to vrata, al kada se uzme u obzir odnos kvaliteta i cene, za mene su best buy turska vrata za 340 EUR sa ugranjom.
[ ironman @ 05.04.2015. 06:33 ] @
Ovako , uggradio sam clasic model od B, sa kasa+cilindar bravom + nadvratnik i po rečima majstora koji je ugrađivao su optimalno rešenje od B.
Par primedbi, ko radi i struju sa nadvratkom, preporuka je da sam angažuje električara, jer ako mu oni rade i struju, duže se čeka, jer imaju samo 1 majstora+ isti nije građevinac, već električar, drugo ko želi da plati na rate kreditnom karticom Komercijalne banke, mora odmah prilikom potpisivanja ugovora, čak i pre toga da provuče karticu na ceo iznos, malo su nejasni kad ih pitaš, jer očigledno preferiraju keš na ruke (€).
Da, iako je brava navodno ista, ključ kasa brave lux modela je bar 1cm duži nego kod clasica.
[ anon3017188 @ 13.10.2016. 08:28 ] @
Jedan zanimljiv tekst u stampi.

http://www.novosti.rs/vesti/na...Tipovani-stanovi-sa-ha-bravama

Pametni lopovi ne nose macole , pajsere i sl............nego lepo otljucaju bravu........kao i ovde...



http://www.elitemadzone.org/t4...rnosni-cilindri-brave-za-vrata
[ anon142305 @ 26.03.2017. 18:07 ] @
Koliko se secam nekih opstih zakljucaka sa ove teme, Bosalova vrata vaze za izuzetno kvalitetna.
Medjutim, kako su i dosta skupa, ima li kakvih iskustava meksickim sigurnosnim vratima:

http://www.primavera.co.rs/ulazna_vrata.html
[ bakara @ 26.03.2017. 20:09 ] @
meni ta vrata vise lice na ona klasicna kineska sto su se prodavala po 100eur...ista brava, dezeni i sl.

Takodje primavera radi kineske tus kabine, a ne meksicke tako da...

Ta vrata mogu samo u nekoj zgradi da budu postavljena, nikako izlozena atmosferskim uticajima.
[ iculibrk @ 26.03.2017. 20:21 ] @
Nisu to baš tako loša vrata:
meksička vrata
[ satelit74 @ 15.05.2017. 19:42 ] @
Kolega iculibrk mi smo komšije :),ja nameravam uskoro promeniti ulazna vrata u stanu,živim u zgradi i imam obična vrata stara 33 god,sada hoću da uzmem sigurnosna neka srednje klase otprilike,hteo sam uzeti ova ali nema u Palanci ima u NS,lepo izgledaju a nisu skupa mada su kineska ali oni su glavni igrači što se toga tiče čitao sam o tome:

[ branko tod @ 15.05.2017. 22:34 ] @
[ satelit74 @ 16.05.2017. 20:37 ] @
Jednostavnije je da je uzeo motorku pa isekao vrata,ja se toga ne bojim jer živim u zgradi pa se sve čuje čim staviš ključ u bravu a ne još da lupa sekirom
[ Bik Koji Sedi @ 16.05.2017. 20:47 ] @
Poenta je da vrata iz klipa možeš otvoriti otvaračem za konzerve, ne treba ti ništa više. A to je slabija zaštita od drvenih vrata, pa čak i onih najgorih.
[ bakara @ 16.05.2017. 21:43 ] @
Ovaj iz klipa se jos namucio sa tim vratima, otvaraju se ona lakse od ovoga.
[ Java Beograd @ 17.05.2017. 07:32 ] @
Ne postoje vrata koje se ne mogu obiti za 10 minuta.
[ Count Zero @ 17.05.2017. 08:50 ] @
Ja sam ova vrata stavio, jer su mi propala stara drvena od vlage i čak me bilo malo blam da kažem "sigurnosna vrata" u prodavnici, ali tako ih zovu.
Srećom, siromašan sam, pa su male šanse da bi se neko mučio i 5 minuta oko provale.
[ satelit74 @ 20.05.2017. 12:18 ] @
Nisam ni ja bogat,pa da se bojim da će me neko opljačkati,čisto menjam vrata jer ova su stara i duva ispod njih a i sa strana i vidi se kad stojiš ispred vrata kad je upaljeno svetlo u stanu.Kad obični lljudi vide sigurnosna vrata to ih u startu odbija da ih pokušaju provaliti a ujedno i pijanica ako pogreši pa dođe na moja vrata ne može ih nogom otvoriti kao ova obična,slučajno sam video klip kako policija obija vrata skoro 15 minuta,kako li se zovu ta vrata pogledajte link https://www.youtube.com/watch?v=CVaypAI5HOk
[ boki01 @ 12.09.2018. 12:29 ] @
Jel moze neko da mi pomogne kako nastelovati sarke na tim kineskim vratima?

Evo o cemu se radi. Vrata su ugradjena pre par godina. U delu kod brave vrata nalezu na diht gumu lepo i tu je razmak izmedju vrata i stoka oko 10 mm.

U delu kod sarki, vrata su udaljena od stoka 14-16 mm i tu vrata ne nalezu lepo na dihtung gumu.

Sarkama se moze nastelovati polozaj vrata levo - desno, ali kako ih nastelovati da pridju blize stoku?
Ima li gde da se kupi kvalitetna diht guma za ova vrata?