[ Falcon4 @ 13.12.2006. 12:57 ] @
Zanima me postoji li koja knjiga u pdf-u vezana za programiranje paralelnog porta.

Zanima me programiranje u Microsoft Visual C++ 6.0 i to pod windowsom xp.

Već duže vrijeme tražim po stranicama i skužio sam da nemam direktan pristup paralelnom portu. Skinio sam file inpout32.dll i ubacio ga u /windows/system folder. Treba mi potpuno objasnjnje u vezi svih naredbi koje se koriste u programiranju tj. najbolje na nekom primjeru da se objasni cijeli kod. Najjednostavniji je paljenje jedne led diode, pa npr. paljnje 2 led diode pa na kraju nekih kombinacija dioda.

U C u sam radio jedino aritmetičke operacije, matrice itd ,ali nemam pojma baratati sa hex definicijama i adresama!

Primjetio sam da svi koriste #include dos.h i to u 3.11 verziji koja je zastarjela. Ja želim da mi se program izvodi pod winxp
[ alexa_pg @ 13.12.2006. 15:01 ] @
Pogledaj ovdje
http://milan.milanovic.org/skola/parport/index.htm
ima dosta dobrih stvari, upravo sto trazis
[ Aleksandar Đokić @ 13.12.2006. 18:53 ] @
oko Delphia ti mogu pomoci, ali za C++ ne, mislim da nije mnogo razlicito, ja sam radio sa io.dll, kad se snadjes oko slanja signala na prvom (data) pinu, tj drugom na konektoru posle ti je lako, samo adresu povecavas za 8
[ Falcon4 @ 14.12.2006. 13:14 ] @
Ok, probao bih Delphi, a gdje da ga skinem i koju verziju?
[ Aleksandar Đokić @ 14.12.2006. 15:13 ] @
gde da skines Delphi? to vec moras sam da vidis posto i sam znas da piraterija nije dozvoljena na forumu

trebace ti io.dll, nadji ti delphi pa cu ti ja sve lepo uploadovati
[ Tiristor @ 14.12.2006. 18:31 ] @
E ako ko zna u C-u kako da se to uradi, da li bi meni mogao da pomogne. Meni treba samo da pokrenem port, da na njegovom izlazu posaljem 1, ili samo ako neko moze da mi objasni kako da povezem io.dll sa C-om i to bi mi pomoglo. :)
[ *mile* @ 14.12.2006. 20:16 ] @
Skini Turbo Delphi (besplatan i za komercijalnu upotrebu).
Za pristup paralelnom portu imate i inpout32.dll.