[ Freerunner @ 16.12.2006. 20:11 ] @
cenio bih da mi neko kaze, poshto se ama bash uopshte ne razumem u overklokovanje, a iz odredjenog razloga bi mi to odgovaralo na jednom od kucnih kompjutera, pa mi recite shta da radim -

cuo sam da postoje programi koji rade overklok, umesto da ja podeshavam sve u BIOS-u, ali ni to nisam nashao na internetu(first try, pa sam batalio)

ploca:ASUS A7V8X
CPU: AMD atholn(TM) XP 2500+
Graficka: Gefroce MX 460

shta tacno da uradim, da bih ubrzao, i jel istina da ASUS ploce imaju opciju za overklokovanje GC-a, iz biosa ?

molio bih da mi pomognete oko ovoga, unapred zahvalan
[ coronas @ 16.12.2006. 20:44 ] @
Hajde za pocetak bar pokusaj da saznas na koliko ti trenutno ide plocha zanachi koji joj je FSB(to ti je ono 100/133/166)
Mozes da vidis u BIOS-u ili preko nekog programa kao sto je Everest.

Nisam bash najsigurniji ali mislim da na toj plochi ne moze da se "klokuje" iz biosa...

Bar u ASUS A7V8X-MX user manual koji trenutno drzim u ruci medju opcijama za bios nema nesto sto lici na opciju za podizanje frekvencije ploche tj proc. jedino znam(iz prakse) da na samoj plochi postoje switch-evi za menjanje magistrale i zakljucavanje PCI/AGP-a...
[ Nenad Vranjanac @ 16.12.2006. 23:37 ] @
na toj ploci moze da se klokuje iz biosa.
a za vise informacija imas to zaista lepo i jednostavno objasnjeno u top temi. ako mislis da dobijes prezvakano, neces nikad nauciti. (mada je i u pomenutoj temi prilicno jednostavno opisano)
[ dizzel @ 18.12.2006. 07:38 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/42741