[ trabl @ 21.12.2006. 13:12 ] @
Juce sam dobio krajnje cudan poziv od jednog gospodina. Priroda tog poziva je bila poslovna, i to nije nista cudno. Ali broj telefona sa koga me je zvao jeste.

Bilo je tipa 1161 !? Kako neko moze da ima taj broj?! Nerazumem...

Ima li neko bilo kakvu ideju o tome

Pozdrav momci ;)
Tane
[ sburina @ 21.12.2006. 13:51 ] @
Centrala sa koje je poziv došao ne javlja ceo broj telefona.
Verovatno je u pitanju mrežna grupa (0)11 i prve dve cifre broja (61).
[ Milos Sreckovic @ 21.12.2006. 17:31 ] @
Mene kada zovu iz sela gde je stara centrala dobijam broj +38122440 sto znaci da ne zna da samo zadnja tri broja, ali opet stavlja +381.
Takodje sam u biznet 064 grupi i kada me neko zove iz te grupe dobijam na ekranu broj 8818, sto predstavlja zadnja cetiri broja. I svima iz nase grupe se razlikuju samo zadnja dva broja. sto znaci kad se medjusobno zovemo, na ekranu je 88xx.

Mada mislim da bi znao da si u negoj biz:net grupi...

Ako je nekako pomoglo,,,
[ ljubac @ 21.12.2006. 21:13 ] @
Citat:
sburina: Centrala sa koje je poziv došao ne javlja ceo broj telefona.
Verovatno je u pitanju mrežna grupa (0)11 i prve dve cifre broja (61).



verovatno tako.

poziv ti je upucen iz BG sa podrucja Tosinog bunara(mislio sam da je davno ugasena,ali verovatno je ostala dvojnicka hiljada) na tvoj mobilni telefon.Da je poziv upucen na fixni na identifikatoru bi pisalo npr OUT OF AREA(panasonic)
[ trabl @ 22.12.2006. 17:12 ] @
Jeste. Ladno nisam imao pojma kakva je fora. Ali vidis da i to moze da se
desi. Hvala na informacijama momci.
[ cs_coyote @ 27.12.2006. 21:14 ] @
E hajde objasnite mi ovo:

U poslednjih nedelju dve kada sa posla (Stuttgart) zovem Srbiju, kazu mi ljudi koji vide moj poziv da na displeju imaju broj koji pocinje sa 062. Ovo me nije zabrinjavalo dok me danas prilikom pokusaja da pozovem kolegu u Srbiji na mobilni nije sacekala nasnimnjena poruka "istekao vam je kredit, molim izvrsite uplatu".

Nemam pojma kome da se sutra obratim ako mi se isto ponovi...!?!

[Ovu poruku je menjao cs_coyote dana 28.12.2006. u 11:28 GMT+1]
[ Guda @ 27.12.2006. 22:30 ] @
Žali se DEUTSCHE TELEKOM-u (ili tom ko ti je operater fiksne telefonije) jer interkonekciju ka Srbiji obavlja preko ilegalnih VoIP operatera :)
[ mischo @ 28.12.2006. 08:20 ] @
Citat:
cs_coyote: E hajde objasnite mi ovo:

U poslednjih nedelju dve kada sa posla (Stuttgart) zovem Srbiju, kazu mi ljudi koji vide moj poziv da na displeju imaju broj koji pocinje sa 062. Ovo me nije zabrinjavalo dok me danas prilikom pokusaja da pozovem kolegu u Srbiji na mobilni nije sacekala nasnimnjena poruka "istekao vam je kredit, molim izvrsite uplatu".

Nemam pojma kome da se sutra da se obratim ako mi se isto ponovi...!?!


I obavezno proveri da li ti je taj poziv naplaćen!
[ Ivan Dimkovic @ 28.12.2006. 08:41 ] @
@cs_coyote,

Tvoj operater koristi VoIP interkonekciju, koja se zavrsava kod nekog pilicara koji koristi SIM karticu koja pripada 062 mobilnoj mrezi, da terminise pozive u Srbiji :-)

Pretpostavljam da nije u pitanju DTAG, vec neki od malih "010xx" operatera u Nemackoj, koji koriste VoIP (DTAG je koristio VoIP do pilicara u Srbiji neko vreme ali su prestali posle zalbi na kvalitet)

Resenje je da se zalis tom operateru (njihov broj obicno imas na mesecnim racunima ako ih primas u papirnatoj formi)
[ misirac @ 25.06.2009. 08:23 ] @
Da ne otvaram novu temu, da li bi neko mogao da mi kaže koji je to telefon u pitanju kad mi izlazi na displeju broj 1911?
Hvala
[ Zeleni zub @ 25.06.2009. 19:44 ] @
Verovatno neka stara centrala iz regiona 019 (Zajecar).
Npr iz nekih sela oko Paracina se javlja 35540 umesto 035/540-xxx
[ misirac @ 26.06.2009. 20:00 ] @
Da, tako sam i ja otprilike rezonovao, gledajući prethodne komentare, ali rekoh, da pitam..
U svakom slučaju, hvala.