[ katarina1008 @ 28.12.2006. 00:20 ] @
Zdravo svima..
Ako postoji neko ko mi moze objasniti najbrzi nacin da jednu sliku JPEG,na primer na slici se nalazi mobilni telefon...da tu istu sliku prebacim u vektorsku grafiku,najbrzi nacin...corel drav je za mene nov,ne poznajem bas puno stvari i ne znam kako da krenem...
HVALA
[ djerys @ 28.12.2006. 01:01 ] @
U Corel paketu je i TRACE koji će odraditi posao. Učitaš sliku, klikneš na trace, i posle dosta eksperimentisanja sa parametrima možda i dobiš željeni rezultat, koji posle doteraš u Draw-u..
Drugi najbrži način je da okačiš sliku, i sačekaš...
Pozdrav
[ Shadowed @ 28.12.2006. 01:04 ] @
Zavisi kakva je slika. Ako je fotografija mobilnog i treba ti dobra vektorska slika, moze jedino rucno i tesko ces izvesti...
Ako je crtez telefona onda mozes probate Corel Trace-om ili opet rucno i bice lakse.
Najbolje bi bilo da uload-ujes sliku pa da vidimo i kazemo sta bi bilo najbolje.

Takodje, u vezi vektorizovanja, mozes pogledati jedan primer na http://www.elitesecurity.org/t161957
[ katarina1008 @ 28.12.2006. 01:30 ] @
Evo uploadovala sam slike,hvala vam puno na odgovorima,pokusala sam sama da uradim ca corel trace ali ipak je jako tesko u njemu odraditi taj posao...bila bih jako zahvalna ako neko moze ovo da uradi..
pozdrav
[ Shadowed @ 28.12.2006. 01:37 ] @
Ova manja nije problem (ali ne sada, sutra, spava mi se :)).
Medjutim, ova veca slika je prilicno slozena a i rezolucija je mala i ne vide se detalji. Tesko je napraviti vektore od toga... :-/
[ Shadowed @ 28.12.2006. 19:11 ] @
Evo, ovaj manji je tu.
[ Miqel @ 13.01.2007. 23:59 ] @
Evo i Veci samo ako oces doradjuj.
Za svaku ozbiljniju intervenciju za ovakve stvari se uzimaju parice :)