[ Arnold Layne @ 30.12.2006. 14:50 ] @
imam 10-ak ovih kondenzatora i zanima me sta su oni tacno. propilen, poliester - metal, folija.

Iskoristio bih ih za neke lampaske projekte - ako sta vrede.



ako se ne vide vrednosti, evo ih ovde:

sa leva na desno - elektrolit zanemarite on je "upao" na sliku.

4 uF 350V
1 uF 500V


Zippo je tu da bi se videla velicina, posto su prilicno veliki. Imam i nekoliko slicnih takvih samo nisu metalni spolja.

Hvala
[ ELTI @ 30.12.2006. 16:29 ] @
Pa najjednostavniji odgovor bi bio "bezvrijedni"
[ Arnold Layne @ 30.12.2006. 17:30 ] @
Pa ajde udovolji mojoj radoznalosti :) Daj mi neku "vredniju" informaciju.

Cisto da znam koji je to tip - onako obrazovanja radi.


Hvala
Pozdrav
[ guja011 @ 30.12.2006. 17:34 ] @
jel to od mene?
uljno papirna starudija. radi posao ali su preveliki gabaritom.
[ Arnold Layne @ 30.12.2006. 18:15 ] @
Jesu od tebe. Znao sam da ces ih prepoznati. :)

To su znaci oni sto se kunu u njih danasnji "cevasi"?

Vidi sada sta sam nasao http://www.referenceaudiomods....y_Code=NOS&Product_Count=3

Ne mogu da verujem da toliko traze za njih u inostranstvu.

Ajde bas cu da probam da vidim koliko ima razlike a koliko "vudua" u celoj prici u sledecm projektu.
Ajde okacicu kasnije i one druge (plasticne) pa da mi kazes da li su to isti. Slicne su velicine kao ovi, ali su od slicnog matrijala spolja kao stiroflex kondenzatori. I isto su cetvorougaoni

Hvala
Pozdrav

[ guja011 @ 30.12.2006. 19:56 ] @
tamo negde iza 8-og januara bi trebala da bude čistka furde pa ako ti ovo valja, biće još,
ukoliko to nije već neko ekspedovao "na Vinču".
[ LPFM @ 30.12.2006. 21:28 ] @
Ha Vincu. Imam ja vikendicu u Vinci. I to furda jer mu to dodje radnja ili nesto drugo???
[ Arnold Layne @ 31.12.2006. 00:23 ] @
Super. Znas kakav sam ja za starudije. Samo mi javi kada ti bude odgovaralo.

A za ove druge kondenzatore sam provalio da su isto metalni samo su "ofarbani" nekim plasticnim slojem, pa mi se ucinilo da su od plastike. To je super posto njih imam u mnogo vise vrednosti nego ovih prvih.

Mislio sam da na sledecem projektu (hifi pretpojacalo), iztestiram sve zive stvari koje me zanimaju - da ne bude samo gradnja nego bas proucavanje. Pozajmicu osciloskop od druga pa cu da se igram :)

@LPFM: Mislim da bi prevod za furdu bio nesto kao "rupa bez dna" :) Salim se, vise kao "ostava", ali u bukvalnom smislu - "ostavis i zaboravis" :)

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Arnold Layne dana 31.12.2006. u 09:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Arnold Layne dana 31.12.2006. u 09:07 GMT+1]
[ mika61 @ 02.01.2007. 15:37 ] @
To su papirni (blok kondenzatori) sa naponom koji odgovara cevnim uređajima ali su im gabariti preveliki.