[ xtraya @ 03.06.2003. 02:43 ] @
znaci ko hoce neka me kontaktira na mail, mislim da bi 4-5 nas mogli show da napravimo...tako da...

moze da se spoji i Vidikovac i Novo skojevsko naselje lagano....

ako neki provajder nudi AP sa net-om na Vodotornju jos bolje...eto kombinacije za net non stop..

tako da javite se....
[ caiser @ 03.06.2003. 03:21 ] @
A Labudovo Brdo?
[ S a l e @ 03.06.2003. 04:42 ] @
Imam drugare na miljakovcu II, pa mozemo da se dogovorimo oko povezivanja... Gdje moze da se nabave antene i kartice i po kojoj cijeni?
[ xtraya @ 03.06.2003. 05:14 ] @

Znaci antene i AP-te mozemo da uzmemo od WLATKA sa foruma , nije nesto extra skupo a mislim da linksys ipak radi DOBRO. s tim sto ovde mislim da nema NIKOGA ko je u 2,4 prici pa je etar prilicno chist.

Ja sam spreman da uzmem 1 AP i 1 Antenu (omni) i jednu usmerenu. to kosta oko 250 E ali bih dao...nebitne su pare...

Sto se mene tice moze se racunati i na jednu makinu koja bi bila server, neka 2-jka na 300-400mhz...sa 15-20 giga...sasvim dovoljno za menjazu filmova i tako to (merenje protoka,za irc server, za web,ftp server)

realno linksys bi ovde radio sa oko 600k-1000k bajta sec...sto je SASVIM dobro....

a kad se provali za fazon okacice se njih gomila...plus sto ja vec u zgradi imam bar 4-5 likova koji jedva cekaju da vide nesto ovako pa da se okace LAN-om

za lokalno zezanje sasvim ok....

a labudovo brdo moze ali da ima nekoga na vidikovcu pa da se linkujemo odavde...
jedino tako posto je labudovo brdo malo zavuceno....

doduse ako ti je ortak na vrhu miljakovca 2 i vidi GENEX eto nama extra radosti...
eto nam neta lagano kroz ovo...

ne lozim se za ovu pricu ali bi bilo kul da uspe...
[ S a l e @ 03.06.2003. 05:17 ] @
Vidi se genex

Nego me interesuje koliko kosta ANTENA, kablic i kartica za komp?
Da li ima PCI kartica na koje moze da se nakaci ta externa antena?
[ xtraya @ 03.06.2003. 05:22 ] @
pazi...prosto vrlo...

AP illi PCI karta?

AP naravno...razlika je 20-30 e a prednosti OGROMNE....

AP mozes da okacis 100 metara od kompa i da ga odmah bacis na antenu bez gubitaka....

PCI NE MOZES......

ap moze da bude CLIENT,AP ili bridge....i

cena za AP je 150 e....antena omni 30-40....24dbi je oko 50-70

za pci je bilo oko 110 valjda...
[ S a l e @ 03.06.2003. 05:28 ] @
Da. Mislim da je prava stvar 24dbi Antena -- AP ====== ethernet do huba i onda svi iz te zgrade su povezani. Do susjedne zgrade moze da se razvuce kablic (naravno da je blize od 100 m)...
[ aleksije @ 03.06.2003. 12:18 ] @
Ja sam na Labudovom Brdu - poslednji sprat zgrade, a imam i pristup antenskom stubu - vidim Vodotoranj, Kanarevo Brdo, Miljakovac, Vidikovac, Labudovo Brdo, Banjicu (VMA). Obzirom da su mi u SBB (Srbija Bashi Bozluk) rekli da od kablovskog Interneta u nasem kraju nema nista, VRLO sam zainteresovan. Mogao bih da pomognem oko dobijanja zice / flatrate do nekog od provajdera. Takodje, u kontaktu sam sa par tipova (inzenjerci iz Pupina) koji za engleze projektuju bezicnu mrezu za brdovite krajeve po Skotskoj - ljudi bi mogli da nam daju gomilu prakticnih saveta.

Ideja je da se svaki access point ponasa kao ruter za ostatak mreze - recimo, dovoljno je da jedan korisnik na Vidikovcu vidi jednog na Kanarevom Brdu, pa da obe mreze budu izrutirane jedna na drugu. Oprema je embedded linux, sa EEPROM umesto diska, i mislim da kosta oko 400€. Naravno, ako mozemo da prodjemo jeftinije sa nekim nabudzenim wireless karticama, ja sam za. Takodje, mogao bih da posvetim jednu linux masinu kod kuce rutiranju za deo mreze na Labudovom brdu.

Eto, pa keep me informed.

Pozdrav,

Aleksije

[ xtraya @ 03.06.2003. 13:56 ] @
ma kazem ti...samo mora neko na vidikovcu da bude...ili makar da se vide soliteri na kanarevom brdu...upravo jurim da nadjem nekoga ko je u tim soliterima jer se sa njih vidi mnogo daleko....cak se vidi i 5 solitera na banjici odatle a tamo su postavili jednu OMNI antenu koliko sam uspeo da vidim ...

sto se tice rutiranja i slicno to nije nikakav problem, ne mora linux ali sto da ne...ima onih mikrotik rutera koji se samo ubodu umesto harda na neki pentium 1 od 20 evra....

sve u svemu ajde mislite na ovu temu pa cemo da muljamo nesto....
[ spajder @ 03.06.2003. 22:35 ] @
mikrotik je samo za rutiranje okej, ali ako ako nameravas da pravis AP od njega ima da se naplacas, pa ti ispadne jeftinije da kupis Cisco Aironet :) tj. mikrotik licenca za AP je negde preko 200 evra + kartice + makina + pakovanje svega toga... hmm...

ali za obican router je keva! :)
cak nije strasno ni platiti one advanced opcije... nesto tipa 30-40$
[ Darko Pipic @ 04.06.2003. 02:06 ] @
Ja sam na MII (potkrovlje) i sa moje zgrade se vidi vodotoranj i 5 solitera na banici, samo gledam, isplati li se meni to da uzimam, odnosno, koliko ljudi ce biti ukljuceno u to otprilike, cool je to za file transfer, samo bi bilo dobro i za net da se odradi.
[ xtraya @ 04.06.2003. 03:53 ] @
gde si ti TACNO?
ulica i broj (baci na private)

ja cu prvi da uzmem (jos 4-5 likova u mojo zgradi ima...) to je samo pocetak...

da li vidis toplanu odozgo? u odnosu na toplanu LEVO odozgo imaju male crvene zgrade...vidis li to?
[ Darko Pipic @ 04.06.2003. 23:07 ] @
Ovako, sad sam upravo sishao sa krova i sad cu da ti tacno kazem sta vidim sve...
1. 5 solitera
2. vodotoranj
3. toplanu, ne znam na koju stranu LEVO si mislio ali video sam neke zgrade ka kosutnjaku (bio je mrak nisam video da li su crvene), jedino nisam one kuce ka Kanarevom Brdu video.
4. solitere na Kanarevom brdu
5. u daljini vidim i Novi Bg (ona toplana koja je rushena za vreme bombardovanja), taj kraj
6. e sad ne znam cemu to spada, ali vidim milion zgrada od otprilike MC-a na vidikovcu pa do kosutnjaka (iza je B. Brdo)

to je otprilike to, adresu sam ti bacio na priv.
[ nrosic @ 30.06.2003. 12:24 ] @
I ja sam zainteresovan.
Miljkovac 2
Pogled na vodotoranj i toplanu.
063 7727286
[email protected]
Nebojsa
[ Dusan Korunoski @ 30.06.2003. 22:43 ] @
Dakle,
I ja sam na K. brdu - zgrada poznatija kao "ciganka", iznad OŠ "Ivo Andrić". Igrom slučaja dobar prijatelj je u najvišem soliteru na Vidikovcu (mislim na deo oko crkvice a ne kod okretnice bus-a) gde je, unutar solitera, razveo kablovsku mrezu za CS i razmenu divx-a. Mozda bi bili zainteresovani da se ukljuce u igru...
Napišite mi šta da mu postavim kao zahtev po pitanju opreme i sl.
Dusan
[ xtraya @ 01.07.2003. 05:06 ] @
cekaj cekaj...koja je to zgrada tacno...znaci TACNO od skole...

ja sam dole kod toplane...one 3 crvene zgrade...vidimo se 1000%

ako hoces da pravimo nesto (makar da pocnemo) ja sam ZA!

ima i likova sa miljakovca 2 koji bi hteli a i moji drugari bi isto da se ubace...

znaci samo mi treba TACNO gde si...ako mozes nacrtaj i posalji mi na mail....

ne bih da bacam pare za uredjaje ako niko nece...a dacu 200e opusteno za ap...
[ Dusan Korunoski @ 02.07.2003. 08:33 ] @
Prva zgrada iznad skole, u obliku lastavicjeg repa. U komunalnim sluzbama je zovu "ciganka" jer je, sredinom 60-ih, kada je napravljena, primila nekoliko porodica iz programa solidarnosti koje su se karakteristicno ponasale dok stanove nisu prodali.
Naravno da se vidimo.
Takodje vidim i pomenutog prijatelja, on je u najvisoj zgradi na Vidikovcu - osmatracnici za vreme bombardovanja 99. Objasni mi kako mozemo i njega da ukljucimo u igru...
Dusan
[ xtraya @ 02.07.2003. 15:33 ] @
moj predlog

jedna OMNI kod tebe....jedna usmerena od ortaka (neka 24-rka) ka tebi i mozda jedna omni kod mene ako uspeju da se dobace (a to je vise nego 100%) i onda smo skoro pokrili kraj.... a ako likovi sa miljakovca 2 hoce mogu i oni da nadrkaju usmerene ka tebi ili meni....

ajde da pravimo posOoOoOo...najlakse mi je da kupim sparclan ili linksys....
[ mikis @ 03.07.2003. 02:48 ] @
Citat:
ajde da pravimo posOoOoOo...najlakse mi je da kupim sparclan ili linksys....


Sparclan odmah zaboravi, toliko "dobro" radi da wlan kartica ne može da dobaci do acces pointa kroz 2 sprata kuće (manje od 10 m) :( Savet je bio, "nisu zato ni pravljene, uzmi Cisco".
[ xtraya @ 03.07.2003. 04:48 ] @
ne ne ne...prvo PROBAS uredjaj pa kazes da ne valja...

a probao sam na kilometar ipo sa 24dbi preko MILION isprepletanih linkova (KROZ NAJGUSCI CENTAR GRADA) i to svira 3 mbps (350kbajta)

a nije ni skup...130-140 evra...i radi po najvecoj vrucini i po hladnoci ok (u ormaricu je)

momci su to testirali u vojvodini i kunu se u sve zivo da je dobacivao 15 Km 3 Mbps lagano (kad je chist etar)

kod nas u kraju nema WIFI emitera (bar ja nisam snimio NIJEDAN do sad) tako da to treba da pliva.....ili mozda WAP 11 ...ma svejedno...za nesto bolje i onako nemamo para....

a to da uzmem cisco..HA HA HA...pametno...

da odem u MDS i da kazem..e.j dajte mi jedan uredjaj...a oni da me olade sa 1000E

bez antena i gluposti... he he kad bi to moglo tako...

evo bice mapa uskoro za ekipu iz kraja....pa da vidimo sta i kako...
[ xtraya @ 03.07.2003. 06:19 ] @
dakle

users.verat.net/~nrgsound

imate link do MAPE...

skinite pa se ucrtajte gde ste a ja cu da updateujem ....

pa da vidmo sta se moze....

posaljite ucrtano na moj mail...pozdrav...
[ l4m3r @ 04.07.2003. 00:38 ] @
Ljudi, ja sam u Skojevskoj... Ona najveca zgrada kod pumpe...
Ne da sam zainteresovan, nego bruka :PP

Sad cu da se ucrtam na mapu... znaci, pare su mi najveci problem :(
Da ih imam, nije mi prob da dam ni 200 €, ali ovako.. jer bi moglo nesto da padne.. da se nakacim na najblizi AP? Vidim sa terase solitere u rakovici !!!

xtraya .... saljem ti sad mapu, sa mojom pozicijom !!!!

cujemo se ljudi...

P.S.
Red je bio da se nesto ovako zapocne !!!
Ja sam pre hteo da sa jos par ortaka zapocnemo wireless/cable mrezu.. skojevksa, vidikovac, rakovica.... al nista od toga... nije se bilo para za AP :(((

[ xtraya @ 04.07.2003. 01:20 ] @
skupljaj pare.... 20 evra nedeljno i za 2 meseca imas uredjaj

140 evra je linksys...on bi zavrsavao posao...

[ Dusan Korunoski @ 06.07.2003. 12:57 ] @
Komsija,
kao sto vidis po razmaku izmedju postova, nisam bas gospodar svoga vremena, nemoj zameriti sto ne odgovaram "iz mesta".
Dalje, nisi me bas locirao na mapi najtacnije: "krstic" si stavio u park izmedju 2 solitera a ja sam jako blizu malog parkinga sa desne strane ulice I. Micurina, odmah ispod raskrsnice sa Vukasovicevom. Imas parking ucrtan u toj karti od OSSE ili Beoinfoa sto si postavio.
Trece, ako nisam bio dovoljno jasan, potpuni sam "duduk" sto se tice wireless-a. Pokusaj da mi "na razdele" objasnis sta dobijam wireless mrezom i koliko me to kosta inicijalno i u eksploataciji. Finansije mi ne cvetaju u poslednje vreme pa sam oprezan u investiranju.
Pod 4, sta je od opreme neophodno meni a sta ljudima u soliteru na Vidikovcu, i koliko to, otprilike, kosta? Kako bi smo mogli da dodjemo do wireless interneta i po kojoj ceni - to je ono sto ljude sa nasih neverovatnih centarala (58****-59****) najvise interesuje?
Dusan
[ xtraya @ 06.07.2003. 22:55 ] @
da da...izgleda da se ne vidimo direktno ali momak spider sa es-a ima kombinu da nadjemo mesto na SOLITERU...tako daaa...a odatle se vidi dalekoooo

he he...a sto se tice dobijanja i gubljenja a vezano za wireles..i to onaj jeftini..u svakom slucaju mozes da dobijes malo zadovoljstva.
ako nisi spreman da se cimas za celu kombinaciju (tacnije nekoliiko nas) bolje zaboravi sve...

od wirelessa se ,od nas koji volimo samo da cackamo i probamo, niko nece obogatiti
a sto se tice para,nemam ih i ja ali bih se cimnuo da kupim 1,2,3 uredjaja ako treba za dobrobit ekipe koja ce da ima jednu malenu mrezicu u kojoj ce da se igra, menja filmove i mozda uspe da nahvata neki link da sitno surfuje i proverava mail...

eto tako stoje stvari...
[ Marvin Freestyle @ 08.07.2003. 16:33 ] @
Widite wo sa Spider-om da bacite neku antenu owamo ka nama ... ka Novom Beogradu ... 45i Blok ... tu vech neshto po malo shljaka ...

poZdRAw
[ stalker @ 08.07.2003. 20:30 ] @
Ako nesto bude,racunajte na mene.Sad sam se preselio na Kanarevo brdo-borska 8X.Nemam pojma sta se vidi odavde(vidi prethodnu recenicu),samo znam da je net OCAJAN sa 58 centrale
[ username @ 16.07.2003. 23:29 ] @
evo nekog zainteresovanog i sa VIDIKOVCA ja i jos 3 ortaka iz zgrade u lan-u
[ Darko Pipic @ 17.07.2003. 00:15 ] @
Evo skupljaju se 'zrtve', ajde xtraya javi se sta se desava stim !
[ xtraya @ 17.07.2003. 03:05 ] @
nista gospodo, skupljajte pare, do pred kraj avgusta da skupite oko 200-250 evra pa pocetkom septembra da krenemo u posao, ja cu jos da se raspitam sta i kako
za mesto ovde kod mene a isto odradite vi sa vidikovca za mesto (TRAZITE GA)

jer ne bih da se sve zavrsi na prici kako bi hteli. zato skupljajte pare!
[ username @ 17.07.2003. 13:18 ] @
ljudi ja sam sa VIDIKOVCA
[ kkyborg @ 18.07.2003. 14:13 ] @
Pozdrav celom "komshiluku"! :)

I ja sam vrlo zainteresovan za ovo umrezavanje. Ja se nalazim na Miljakovcu 2, u Nikole Marakovica 7 (donji deo Nikole Marakovica) i vidim i Miljakovac, Kanarevo, Vidikovac, toranj u Koshutnjaku, deo Dedinja (od Belog Dvora pa na ovamo) itd. Moj stan je na poslednjem spratu i imam pristup krovu, tako da se sa krova verovatno josh dosta objekata vidi. Upravo sam poslao ucrtanu lokaciju Xtrayi.

Koliko ljudi je za sada zainteresovano za ovo?

Da li je 200EUR minimum za potrebnu opremu?

Bilo bi lepo da od ovog ispadne neshto.

btw. Shta je bilo sa Serbian Wireless Community Network?
[ xtraya @ 18.07.2003. 19:15 ] @
danas sam malo zverao po kraju...samo cu reci da je ovo MEGA ostvarivo a da niste ni svesni.

TAKO SE SVE VIDI, UDALJENOST JE 2,5-3 KILOMETRA.

kkyborg ima odlicno mesto na miljakovcu 2.

sto se tice opreme naravno 150 e je uredjaj + antenna 100

dakle skupljajte pare....skupljam ih i ja!

[ username @ 19.07.2003. 18:14 ] @
ljudi a kolika je cifra za satelitski net?
jel zna neko neto detaljnije o tome?
[ Veljko @ 20.07.2003. 16:52 ] @
Citat:
xtraya:
sto se tice opreme naravno 150 e je uredjaj + antenna 100


Koji uredaj i koja antena?
Jer uracunato u cenu pcmci-pci adapter, MMCX-Nfemale "adapter" za externu antenu i kabal do antene?

Nesto mi to malo para za opremu?!
[ xtraya @ 20.07.2003. 17:07 ] @
evo sada sve konkretno stavku po stavku:

AP linksys WAP11 - 140

antena 24dbi - 100
antena omni 8-10 dbi oko 60-100 (omni ili usmerena)

konketori su oko 5 e komad (treba obicno 2-3)
POE BOX (power over ethernet) je oko 20 ali nije neophodan
ormaric na krovu ako je outdoor oko 20-30 e
utp kabl oko 0,3 e metar
mrezna karta 10/100 (svejedno da li je 10 ili 100) 2-5 e
stub za antenu (ne znam cenu ali mogu da pitam) aluminijumski 2 metra


po potrebi neki HUB u zavisnosti od konkretne konfiguracije i broja korisnika na tom mestu

sve u svemu skrpi se do 250-300 max a ako se malo jure bbolje cene bude oko 250

naravno dobra volja, pentranje po krovovima,prljanje, cimanje,gubljenje vrmena i slicno se ne racuna u cenu....
[ kkyborg @ 20.07.2003. 20:43 ] @
Citat:
xtraya:
AP linksys WAP11 - 140


koliko antena moze da se zakachi na jedan AP?

Citat:
xtraya:
antena 24dbi - 100
antena omni 8-10 dbi oko 60-100 (omni ili usmerena)


da li je moguce koristiti home-made antene (od konzerve i sl.) i koliki je njihov domet?


Citat:
xtraya:
POE BOX (power over ethernet) je oko 20 ali nije neophodan


chemu ovo sluzi?


Citat:
xtraya:
ormaric na krovu ako je outdoor oko 20-30 e
stub za antenu (ne znam cenu ali mogu da pitam) aluminijumski 2 metra


ovo moze da se napravi za mnogo manje pare. tj. bez para ;)

Citat:
xtraya:
sve u svemu skrpi se do 250-300 max a ako se malo jure bbolje cene bude oko 250


a da li je svima potrebna ista oprema? pretpostavljam da neko moze da ima antenu slabijeg dometa i sl.


Citat:
xtraya:
naravno dobra volja, pentranje po krovovima,prljanje, cimanje,gubljenje vrmena i slicno se ne racuna u cenu....


da to se podrazumeva ;)


elem, jel zgrada Genexa na NBG on visoka zgrada koja se ustvari sastoji od dve zgrade koje su na vrhu spojene? ako jeste i nju vidim odavde.
[ radojko @ 20.07.2003. 21:11 ] @
Ta omni za 100eura, nevredi ni 5.
Tacno znam na koje se misli, kod nas su ih neki uvezli i bio ih je blam kad su ih stavili na merenje.
Kad su uvozili rekli su im ladno da su pojacanja od 8-10dB, sto je smesno jer je pojacanje tacno definisana velicina i nepromenjiva.
Dijagram zracenja nepostoji, to su neki bezvezni klobuci uglavnom ka nebu i zemlji usmereni, SWR je katasrofalan tako da antena ima ogromne gubitke pri prijemu i predaji iskoristenje joj je od 5 do 10% u zavisnosti od antene sto znaci da nije antena neko apsorber.
Ako hocete normalu omni antenu, najjeftinije sto znaci ne tako dobre su 150$ plus carina i porez.
Vidjao sam omni i za 800$ i to ih prodaju bez blama, nikakvo pravdanje i nikakva dodatna upustva.
Antena je najvazniji deo sistema, a pogotovo ako se radi o AP-u i omni anteni.
Kupite normalnu omni, inace cete baciti pare jer je razlika 1000%, a usmerene mozete sami napraviti(biquad). Ako vam treba veliko pojacanje uzmite biquad i tanjir od satelitske i to je to.
Razmislite i o kombinaciji sektorskih antena jer svaka omni zraci prema horizontu pa mozete da imate velikih problema usred visinske razlike.


Nego da se bacimo na resavanje problema rutiranja na AP-u, cinimi se da je to ostao vrlo nerazjasnjen problem jer moze doci do zagusenja mreze zbog neadekvatnog rutiranja kod ovih obicnih AP-ova. Ustvari trebao bih da se postavi wireless bridge, ali cena je sitica, oko 1000$.
Cinimi se da se to moze uraditi i mikrotikom ali onom verzijom koja se dobija na flash memoriji sto znaci da je to oko 100eura, ali nisam siguran.
Pre oko godinu dana sam se cimao sa linux router-om, to je mnogo mocna stvar, na jednoj disketi ceo router+moze da se nabaci SSH i ostale cake.
Secam se dobro da je tada bilo odlicno objasnjenje za ove stvari sa ovim open source projektom(http://www.linuxrouter.org), ali sada nemogu nista tamo da nadjem, mozda sam lud, sajt izgeda isto ali tamo nista nema, samo download. Secam se da je bilo nesto sa prism cipovima, takodje bilo je objasnjenje kako da se programira flash, SSH i sve sto treba i to free. Imam nesto u backup-u pa moze da pomogne kako bih se iskoristila ova mocna stvarcica.
Sada nemogu nista tamo da nadjem zato bi bilo dobro ako je neko u toku sa njima da pomogne oko toga. Skoro sam siguran da linux_wlan radi bas sa ovim pa bi bilo dobro da se ukljuci.

Uostalom cinimi se da sam mnogo usao u tudju teritoriju sa ovim rutiranjem pa bih bilo dobro kada bih neko od vas prosurfovao i provalio ovo.

[ xtraya @ 20.07.2003. 21:54 ] @
e ovako, jedno po jedno:

1 antena na 1 ap s tim sto postoji delilac na 2 ali to nije preporucljivo da se stavlja jer odmah gubis snagu.s tim sto ne znam da li bi sljakalo da imas 1 usmerenu i jednu omni na 1 uredjaju. i kako bi to radilo i dokle bi omni bacala. sve je to stvar konkretnog namestanja.

iskreno nemam vremena da se bakcem sa biquad ali kad se vratim s mora probacu da nabavim delove napavim i da testiram da vidim radi li to i kako

POE- power over ethernet, to je kutijica koja u postojeci utp kabl koji ide do uredjaja ubacuje i napajanje preko parica koje ne sluze nicemu (parice 4,5,7,8)
tako da nema potrebe da do krova razvlacite strujni 220V kabl vec kroz UTP provucete i struju. nije neophodan jer prosto mogu da se izvuku parice koje nemaju ulogu i da se rucno to odradi

sto se tice smanjenja cene...onda ovako
AP mora, ANTENA mora,KABL mora...sve ostalo moze da se skrpi i nabudzi da radi...

s tim sto antena moze da bude i biquad pa to onda smanjuje cenu.
biquad kosta oko 10-15 evra i malo dobre volje



da to je genex , vidi se nocu crvena reklama na vrhu s tim sto je to daaaaleeekoooo

mrzi me da sad merim u beoinfo programu ali sigurno 7-8 kilometara ima s tim sto u tom potezu imas gomilu emitera (raznoraznh) i masu wifi linkova pa je pitanje da li bi to dobacilo sa usmerenom (verovatno da)

i daj ostavi mi neki fon na PP da se cujemo da vidm da li se vidimo....

ja hocu da kupim ap, nije frka nikakva...voleo bih da samo upalimo to da za pocetak krene u test rezim da vidimo kako se ponasa

[ Aleksandar Marković @ 20.07.2003. 21:59 ] @
kako se meni cini citajuci sad ceo ovaj post...ideja ce proci ko serbian w.

sve je u finansijama - rece Dinkic :-)

Dok Vi ne osmislite tacan...hmmm... cenovnik nema nista od W. tu gde ste...

p.s. Kontaktirajte ekipu sa NVBGD, pitajte za savete... aka kako to sve izgleda u praksi sa opremom koju oni koriste...i napravite detaljan spisak celokupne opreme sa sve cenama, kao i objasnjenjem sta ljudi u stvari dobijaju uclanjenjem u "druzinu Pere Kvrzice" aka Miljakovac w. crew :-)

I sve to postavite u prvi post... tj. xtraya edituj svoju poruku i napisi "dokumentaciju"...tj. da sve bude na jednom mestu, pregledno i jasno...

Ovako...

p.p.s.

Angazujte BOOK aka .... mislim :-) ... http://www.elitesecurity.org/tema/26076
[ xtraya @ 21.07.2003. 01:56 ] @
ne ne secret , nema od toga nista sa pricama tipa "SKUPLJAMO PARE I PRAVIMO"

samo moze ovo: skuplja xtraya pare, kupuje sta treba, skuplja kyborg pare, kupuje sta treba i tako dalje....

ako treba da se doda kyborgu neka lova za nesto sto ce svima da sluzi ok, xtraya i ostali dodaju pare (10-20-30 e)

ja iskreno mislim (ako kyborg bude hteo) da koliko sledece nedelje osmotrimo i da se smislimo za pare (mogu ja i sutra da kupim WAP 11 al cisto da prvo dogovorimo)

kad se vratim s mora da krenemo da kupujemo dodatke (ormarice,konektore, stubice i sl) da bi to upalili samo nas dvoje u test varijanti....da bi ekipa sa vidikovca shvatila znacaj svega ovoga i uradila to isto....

nadam se da sam u pravu kada kazem da svako treba svoje dvoriste da odrzava, uz pomoc ekipe ako je potrebno nesto za celu zajednicu (neki bridge, mashina, hub,delovi za komp i slicno)

a ja imam vec 1 ipo mashinu koju mogu odmah da stavim sa jedno 20-40 giga da nam ljulja kao server za razmenu , chat, cs dedicated i slicno....to nije nikakav problem, bar budjavog starijeg hardvera ima na kilo za male pare pa se moze skrpiti nesto u svakom slucaju
[ Aleksandar Marković @ 21.07.2003. 10:44 ] @
Citat:
xtraya:
ne ne secret , nema od toga nista sa pricama tipa "SKUPLJAMO PARE I PRAVIMO"



Pa ja nisam tako ni rekao...

Citat:
xtraya:
samo moze ovo: skuplja xtraya pare, kupuje sta treba, skuplja kyborg pare, kupuje sta treba i tako dalje....



Naravno...nisi me ukapirao...ovo je cisto bilo zbog "za neupucene" aka "for dummies" :-) napravi spiska opreme koje im treba da mogu sami da je kupe, sta bi dobili od upotrebe W. mreze itd...da ljudi mogu sami da se "I've got to get organized" - as Travis said :-) inace ce sve ovo ostati samo lepa zelja

[ xtraya @ 21.07.2003. 14:03 ] @
tako da ne mislim da bi ova BRDO-WI FI inicijativa trebala da prodje kao SWCN sa rezonom "daj da mi postavimo sta mi ocemo, neka baje daju pare, formalizujemo to kroz neko fiktivno udruzenje ili privatnu firmu (CRI), pa posle ako bude ok sve uzimace se pare" a kad sam pitao za opremu, receno mi je tada STROGO STA MI KAZEMO! taj rezon nije ok....

ovo je,slozicete se, sistem dobre volje...ako neko nece da se cima, neka to i ne radi

a cimanje je i za pare i za uredjaje i za pentranje itd...

hope soon...kyborg feat. xtraya.... point 2 ponit..a onda ekipa sa vidikovca neka se smisli i kupi sta treba da bi se spojila sa nama....

treba ce ulaganja dosta ali ok,wifi interes ce nadam se preovladati....

a napravicu jos jednu mapu sa mojim videnjem price i ucrtavanjem svih aktuelnih aktera pa da vidmo koiko treba para za koji krak mreze...no otom potom
[ taxi533 @ 31.08.2006. 04:50 ] @
ljudi ima li sanse za RAKOVICU ja sam kod solitera



a imam i lika u skojevskoj zadnja zgrada gleda komplet mijakovac kanarevo vidikovac cerak deo rakovice doduse ne vidi mene ali moze vama da pomogne