[ misk0 @ 01.01.2007. 21:57 ] @
Interesuju me preporuke za knjige koje opisuju razne metodologije projektovanja IS-ova kao i vodjenja projekata. Znaci knjige koje ste procitali ili culi da na dobar nacin objasnjavaju i opisuju pomenutu temu. Takodje me zanimaju imena autora tj mozete napisati 'potrazi knjige od Pere Perica, on ih je napisao nekoliko na tu temu'. Naravno, engleski nije sporan.
[ momsab @ 04.01.2007. 00:02 ] @
ja radio (na faxu) po ovoj knjizi
"Baze podataka", autori: Branislav Lazarević, Zoran Marjanović, Nenad Aničić, Slađan Babarogić

tu ima o strukturno-sistemskoj analizi i prosirenom modelu objekti-veze

te oblasti su solidno uradjene, objasnjene na istom primeru kako ne bi bilo zabune
uglavnom se PMOV koristi na FONu (tamo je izmisljen na osnovu jednog ranijeg MOV, zaboravih kojeg)
ja vise preferiram pristup od slucajeva koriscenja

Vise o SSA (google)


valjda cu se ovih dana setiti jos nekih preporuka... 1 strana knjiga i 1 metodologija "svetska"

[ IT_DooX @ 30.01.2007. 01:55 ] @
U krajnjoj liniji mogu videti da ti skeniram prirucnik na srpskom kad je moja firma implementirala SAP pa da vidis prakticno kako izgleda,mozda ti to bude zanimljivo,samo moram proveriti da li to spada pod domen poslovne tajne,to jedino ne znam...
[ brainbuger @ 14.03.2007. 17:49 ] @
Od nasih imas nekoliko knjiga iz oblasti projektovanja IS koje je napisao profesor Alemije Veljovic:
- Menzadment IS (Kompjuter biblioteka)
- Razvoj IS
Ova druga se sa weba moze skinuti cela u pdf formatu, ne znam tacno link ali ima je po mnogim forumima fakulteta, proguglaj malo.

Onda imas : IS u menazdmentu (Nedjo Balaban, Zivan Ristic), malo je sireg obima, pokriva razne metodologije projektovanja IS u poslovanju, CASE alate, ali knjiga nije samo o projektovanju, ima dosta i o sistemima za podrsku odlucivanju, data warehouse, itd itd. Izdavac je ekonomska biblioteka, ja sam je kupio pre 3 godine na sajmu knjiga ali ne znam gde bi je mogao sada naci. Inace knjiga je skroz dobra.

edit:Evo ga i razvoj IS od Alempija.








[Ovu poruku je menjao brainbuger dana 14.03.2007. u 19:02 GMT+1]
[ aleksandaraleksandar @ 15.03.2007. 15:57 ] @


tu nema
[ m.petrovic @ 16.03.2007. 13:58 ] @
Ima, ali ne više u ZIP već u PDF formatu...

Idi na http://pisbp.fon.bg.ac.yu/download/ i naći ćeš linkove za download oba fajla.
[ aleksv @ 03.04.2011. 21:23 ] @
Nema više da se skine knjiga Baze podataka od B.Lazarevica , moze li neko da okači link ili da mi pošalje na pp. Unaprijed hvala.
[ Au197/79 @ 06.04.2011. 22:02 ] @
http://pisbp.fon.bg.ac.rs/download/