[ vranjin @ 09.01.2007. 19:44 ] @
Gde bih mogao naći standarde i propise kod nas za el. istalacije na brodovima. u pdf po mogućnosti.

poz
[ MosFet @ 10.01.2007. 17:38 ] @
Sta te tocno zanima, imam dosta toga reci preciznije.
[ Mesecar @ 10.01.2007. 19:52 ] @
I mene je ta tematika zainteresovala ( posao u nagovestaju).
Mene interesuje konkretno brodska elektronika, uredjaji, instrumenti ( radar, sonar...).
Principi rada..., ma svasta, da bih se malo spremio i upoznao sa tematikom.
[ MosFet @ 10.01.2007. 20:11 ] @
http://www.mastervolt.com ovdje ces za pocetak naci dosta toga.
Sad sve ovisi o kojim brodovima se radi, ovisno o velicini broda ovisi i elektro sustav.
[ lnick @ 10.01.2007. 22:01 ] @
Pitaj sta te zanima,radim na odrzavanju elektro-instalacije na brodovima recne plovidbe 17 godina

Nisam jos nasao nikakav dokumenat ali bih mozda mogao da se raspitam u Jugoslovenskom Registru Brodova,koji su zaduzeni za pregledanje i izdavanje ovlascenja za plovidbu


poz..


/lnicks
[ vranjin @ 11.01.2007. 11:51 ] @
U Jugo resgistru kažu mora biti određeni tip radio stanice. Konkretno me to zanima, kakva radio stanica, gde da se kupi i ono najvažnije.
pozdrav
[ lnick @ 11.01.2007. 12:45 ] @
Od 1.1.2006 u nasoj zemlji na rekama koje su registrovane za medjunarodnu plovidbu (dunav,tisa,sava)plovni objekti moraju da poseduju VHF radio uredjaje koji imaju MMSI identifikaciju,u mojoj firmi imamo 5 stanica tipa Standard i jednog Icom-a,inace MMSI broj se dobija na zahtev od ministarstva za veze i komunikacije
cene se krecu oko 23.000 dinara,koliko je kostao ICOM,inace tip nije toliko bitan,a mogu da pogledam konkretno koji su tipovi(sad sam na godisnjem) a mogu i da te uputim gde su nabavljene


poz.


/lnicks