[ cecika @ 11.01.2007. 19:01 ] @

Zbog posla treba da kupim spravu boss vt-1 , voice transformer, sluzi za izmenu vokala , menjanje jacine, obicno je koriste di dzejevi, muzicki producenti.... Kada sam kontaktirala firme, oni prodaju ali se sprava ne moze "nakaciti na telefon".Meni je potrebna funkcija da mogu spravu da povezem na telefon. Medjutim na netu sam nasla istu tu spravu, samo sa drugim imenom, spy shopovi je zovu pro voice tranformer, i uglavnom je skuplja.
Znaci ista stvar, ali su je modifikovali da moze da se prikaci i na telefon.

evo kako izgleda
http://www.electronickits.com/...20Voice%20Changer%20TVTPRO.htm




Zanimljivo, prodavac u Boss-ovoj firmi me je uputio na drugu firmu, koja prodaje taj modifikovani boss-vt-1 za tri puta vecu sumu, i jos mi rekao da ne saljem replay mail.
Sta vi mislite,jel velika mudrost, napraviti tu modifikaciju?

koga zanima da pomogne ovde ima kako izgleda i odnazad:
http://cgi.ebay.com/Boss-VT-1-...eNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
[ vladd @ 11.01.2007. 20:14 ] @
Da li to neko hoce da bude "veliki brat".. :)

Da je prosto, nije, sto i prilozena cena "govori", osim digitalizovanja i kontra konverzije, lep problem je i "adaptacija" za telefon. "Problem" je specifican, zbog limitiranog audio opsega, a distorzija glasa lako moze da "ispadne" iz relativno uskog opsega(cini mi se, po secanju, da je od 800 do 3,2KHz). Znaci neophodan je specifican nacin "izoblicenja", koji bi se "provukao" kroz filtere u centrali.

Poz.
[ Horvat I @ 11.01.2007. 20:22 ] @
Dovoljno je pojacati signal i diodom otseci vrh.I nekad su to koristili muzicari
[ guja011 @ 11.01.2007. 20:30 ] @
vladd, umesto da filozofiraš, ponesi sutra spravu za sečenje.

horvat, autorka pitanja hoće da "ima glas" a ne da zvuči kao robot.
dal je neki ah-dah telefonski servis, nije bitno.

autorka, šta si se zapecala na amrički ibej kada toga imaš bliže (doduše neprerađeni,
al ni to nije problem) evo ti npr kod švaba:

http://cgi.ebay.de/Boss-VT-1-Vocoder_W0QQitemZ260074939311
http://cgi.ebay.de/VT-1-Voice-...mer-Boss_W0QQitemZ230075396102
http://cgi.ebay.de/BOSS-Voice-...mer-VT-1_W0QQitemZ190070509651

prerada nije komplikovana, cifru čini to što dobiješ sve gotovo i samo uštekaš umesto slušalice.
[ cecika @ 11.01.2007. 20:32 ] @

Koji vrh da odsecem?

vladd, ne vidim sto bi glas ispadao, meni preko telefona treba ista mogucnost, kao sto ga koriste muzicari, za mikrofon, znaci sto se tice opsega ne bi nista menjala, samo me zanima, da li jejednostavno spojiti sa fonom.
Mozda je resenje banalno, mozda treba samo neka bananica, ali ipak trazim vase misljenje, jer se bojim da kupim, pa da posle ne mogu da prikacim na tel.

[ cecika @ 11.01.2007. 20:35 ] @
Guja, hvala ti sto si se potrudio da nadjes i na nemackom :))


"prerada nije komplikovana, cifru čini to što dobiješ sve gotovo i samo uštekaš umesto slušalice."

Ovo mi nije bas jasno, sta ustekam umesto slusalice :)
[ guja011 @ 11.01.2007. 20:40 ] @
to se odnosilo na onaj prerađeni model koji (verovatno, nisam gledo dal ima slika otpozadi) sigurno ima zadnji panel prerađen u smislu da ima 2 konektora kao što imaš na telefonu gde se šteka slušalica.
znači iskopčeš slušalicu iz telefona, njen kabl uštekaš je u vt1 a iz vt1 drugim kablićem ideš na telefon na mesto gde je slušalica bila uštekana.
to je ono što se prodaje. glupi ameri znaju samo na taj način.
prerade postoje ali se odnose samo na izlazni stepen i minorne su.
[ cecika @ 11.01.2007. 20:53 ] @
Ok. Pazi zvala sam centar Bossov, i oni su rekla da taj uredjaj NIJE namenjen za telefone, ako ti kazes da je lako "prepraviti" odnosno povezati VT-1 sa fonom, ja cu ti verovati.
[ cecika @ 11.01.2007. 20:57 ] @
Evo sada gledam na onoj slici, sto sam postavila, nazad nema ulaz, za takav konektor kao na telefonu?
[ guja011 @ 11.01.2007. 21:06 ] @
koja slika? onaj sa ibeja (američkog) je oriđinale, neprerađen.
a sa onog drugog linka ja ne videh ništa osim fotke spreda.
to što je čova iz bossa rekao STOJI. nije za to namenjen, što ne znači da ne može da se i (preradi ) upotrebi.

mož ti koristiš i klavir za cepanje drva ili potpalu, ali mu to nije osnovna namena.
[ blaza @ 11.01.2007. 21:08 ] @
Mozes kupiti telefon sa voice transformer funkcijom.
[ cecika @ 11.01.2007. 21:09 ] @
Da, slika sa americkog e beja, nazad, nema nigde ulaz, da moze da udje konektor kao u telefon, kao sto ti predlazes
[ cecika @ 11.01.2007. 21:10 ] @

blazo kakav je to telefon i gde ga mozes kupiti, ako vec predlazes, ostavi neki link.

Meni se svideo ovaj VT-1, jer ima memoriju, za 4 vokala, znaci namestis, i posle ne moras da menjas
[ guja011 @ 11.01.2007. 21:15 ] @
Citat:
cecika: Da, slika sa americkog e beja, nazad, nema nigde ulaz, da moze da udje konektor kao u telefon, kao sto ti predlazes


ne predlažem ja već ti prevodim šta je napisano na onom sajtu gde se prodaje PRERAĐENI
vt-1.
[ guja011 @ 11.01.2007. 21:19 ] @
"Simply remove your handset from your telephone, and plug the modular jack cable supplied with the voice transformer into the handset plug. That's it. "

po ovom što pišu, OPET ti treba mikrofon. logično je da iščupanu slušku koja ima mikrofon utakneš u vt1 a ne da kačiš šurku ili slično ali verujem da su obe mogućnosti predviđene.

za cifru tog lopovluka, trebalo bi i da pere veš i vodi decu u školu.

[ guja011 @ 11.01.2007. 21:21 ] @
i nas kraju preporuka da vt1 potražiš i u domaćim prodavnicama.
[ guja011 @ 11.01.2007. 21:24 ] @
ah, ipak su se potrudili da ponude ultra specijalni dodatak :
"Made in Japan, unit comes complete with a quality hands free microphone/earpiece."

znači slušku od telefona ipak baciš u fijoku.
[ cecika @ 11.01.2007. 21:24 ] @
Da, znaci da kupim, ti garantujes da ce sve biti ok :)
[ guja011 @ 11.01.2007. 21:26 ] @
kojo?
oriđinale ili prerađeni?
[ cecika @ 11.01.2007. 21:26 ] @

To je ova slusalica valjda

http://www.endoacustica.com/dettagli_cvx_plus.htm


Samo italijani su mi se smucili, oni prodaju za 1200 evra
[ cecika @ 11.01.2007. 21:27 ] @
da mogu da kupim preradjeni, ne bi se ovde sada smarali
[ guja011 @ 11.01.2007. 21:39 ] @
pa ništa, onda nadji ko mož da ti biduje švabu ili kupi onaj za 240€.
mož probaš i preko e-dućana da kupiš.
http://www.e-ducan.com

naravno i 1 sitnica, treba ti neko blizu da ti preradi stvar.
[ cecika @ 11.01.2007. 21:45 ] @
Sada sam nasla nesto, ono dole crvenim slovima mi deluje tako zastasujuce

http://www.brickhousesecurity.com/vc-vt.html

Nije problem kako cu kupiti "original", vec da li ce neko znati ovde da ga prepravi
[ guja011 @ 11.01.2007. 21:54 ] @
koje ..ovo????

NOTE: This unit has been expertly modified and enhanced for telephone operation using the Boss VT-1 Voice Transformer. The Boss VT-1, as is, does not allow for telephone voice changing applications. Beware of other ecommerce web sites listing the unmodified Boss VT-1.

buahahahaaaa.
[ cecika @ 11.01.2007. 21:56 ] @
Mislis da su napisali, da bi opravdali cenu?

Ali pazi tamo je konkurencija velika, ako je to sve jednostavno, sto je cena duplo skuplja od "obicnog" vt-1?
[ guja011 @ 11.01.2007. 22:02 ] @
kao prvo, boss je boss. znači ime. to je već pola prodaje.
kao drugo, prosečni kupac nije sposoban da, čak i uz otvaranje kutije dokaže "nivo prepravke".
kao treće, one sluške su smeće a nahvališe ih ko svecko čudo.
[ guja011 @ 11.01.2007. 22:04 ] @
nema ljutiš, ali ti svojim pitanjima upravo pokazuješ "klasičnog (da ne kažem prosečnog) kupca".
[ cecika @ 11.01.2007. 22:09 ] @
Ok, hvala ti

Ja i jesam prosecan kupac, zato i trazim pomoc ovde
[ cecika @ 11.01.2007. 22:12 ] @
Jel mislis da su samo slusalice ta modifikacija? Ja laicki kontam, da bi mozda iza trebao da bude neki razdelnik koji ce povezati telefon i to?
[ guja011 @ 11.01.2007. 23:26 ] @
ma slušalice su nebitne. dobro ti "laičko kontanje". ima tu sitnica kojekakvih.
[ Aleksandar Đokić @ 12.01.2007. 01:32 ] @
ajde gujo daj autorki neku semu za te stvari da ne baca 'iljade evra na tu glupost, da ode u komsiluk da joj to sklepaju za 100din
[ cecika @ 12.01.2007. 10:31 ] @
Jel postoji ovde neko ko se razume u elektroniku, i da da neki pravi savet, mogla sam i sama nagadjati
[ guja011 @ 12.01.2007. 11:23 ] @
Citat:
cecika: Jel postoji ovde neko ko se razume u elektroniku, i da da neki pravi savet, mogla sam i sama nagadjati


jel, majketi, koji je tvoj problem?

rečeno ti je da ne kupuješ prerađeni već original.
rečeno ti je da je prerada laka i moguća,
rečeno ti je kako da naručiš,
rečeno je da igračke sa diodama ne valjaju jer upropašćuju glas kao i stvari ispod 100e koje NISU sound procesori
rečeno ti je da potražiš i kod nas boss-a za dinare
rečeno ti je šta je odprilike prerada i preporučeno da nađeš najobičnijeg elektronca da ti to uradi.

i sad ŠTA TI HOĆEŠ UOPŠTE???
[ cecika @ 12.01.2007. 11:27 ] @

Pre svega od svega sto mi je receno, mene je samo zanimalo na koji nacin se premoscuje, a to niko nije rekao. Ti si pricao kako da kupim, a to nigde nisam pitala.
[ guja011 @ 12.01.2007. 11:29 ] @
kazaću ti kada kupiš.
[ Aleksandar Đokić @ 12.01.2007. 18:00 ] @
pa tebi ako ne treba nesto mnogo pro mozes da uzmes neku Sound Blaster Audigy karticu koja moze u real time da obradjuje zvuk/glas pa da probas sa njom
[ cecika @ 12.01.2007. 18:27 ] @

PA treba mi ovo, jer kako sam rekla, ima 4 memorije, to mi je bitno ,

ali verujem da cu, kada kupim neko znati, da mi modifikuje da moze da se koristi preko
fona....
[ ilijadunic @ 12.01.2007. 21:58 ] @
Citat:
cecika: PA treba mi ovo, jer kako sam rekla, ima 4 memorije, to mi je bitno ,

ali verujem da cu, kada kupim neko znati, da mi modifikuje da moze da se koristi preko
fona....


Nesto mi pade na pamet da bi to moglo da se realizuje sa > hibridom<koji koriste sve radio satanice.

E sad ne znam cenu hibrida ali sigurno je kudikamo jevtinija varijanta.

Pozdrav Ilija
[ Antika @ 12.01.2007. 22:34 ] @
Hi,

Da bi konektirali voice procesor, jadnostavno ubacite trafo izmedju tel.linije i liniskog ulaza i to iz starog 20 godina telefonskog aparata . klonite se VISOKE tehnologije jer frekventni opseg je relativno uzak . A moze i ovako : ukljucite stari raritetni telefonski aparat i u blizini postavite zavojnice koja ulazi u procesor i to je to...

Pozzz.
[ mradomir @ 12.01.2007. 23:57 ] @
Ajd da vam skratim muke,
kupi Svet Kompjutera, januar, strana 65,
ili
http://www.sk.co.yu/2007/01/sktr06.html
pa javi koliko si uštedela.
[ cecika @ 13.01.2007. 01:03 ] @
Borise, Ilija, hvala Vam, na konkretnim savetima
[ cecika @ 13.01.2007. 01:04 ] @
mradomire, meni treba profi stvar, a ne neka zezalica
[ ksrele @ 13.01.2007. 12:47 ] @
Moram se ukljuciti u raspravu i reci da su neki ljudi ovde stvarno upravu.
Prvo da se slozim sa gujom da je prepravka nemodifikovanog aparata relativno laka i da potrazis kod nas negde da ga kupis ako ti bas taj model JAKO treba. Ne mozemo znati kako tachno da ga prepravis sada jer ne znamo karakteristike i sam nachin prikljucenja (ulaza-izlaza).
A druga stvar je sama cinjenica da ces uredjaj da kachis na telefonsku liniju dovodi do zakljucka da kada kupis i najprofi opremu nece ti tako profi zvucati sa druge strane. Ipak je to telefonska linija koja ima svoja ogranicenja i sto se tice frekfrentnog opsega i sto se tiche same dinamike zvuka. Tako da ti savetujem, kao i jos neki ovde na forumu (i sa njima se slazem) da pokusas da koristis neko alternativno resenje.
Promena glasa se prvenstveno odnosi na promenu "pitch-a" i posle toga malo doterivanja "mekoce" i glasnoce tog zvuka (nadam se da sam upravu) a to ti (za potrebe telefonskog prenosa) moze posluziti i neki malo bolji racunarski program koji u sebi ima ne 4 vec neogranicen broj memorija i sve mogucnosti koje ti nudi i taj skupi Boss. Ja ti preporucujem da probas Guitar FX BOX 2.6 koji ima relativno dobar zvuk i brzinu (zavisi od jacine racunara i muzicke kartice) a za malo losiju varijantu ti preporucujem Sound Blaster Live koji u sebi ima ugradjen hardverski DSP.
[ cecika @ 13.01.2007. 15:07 ] @
Hvala Vam Ksrele,


PRvo, VT-1 mi treba zbog mobilnosti, ne mogu uvek da imam komp pored sebe.


drugo evo nasla sam neke fotke , koje ce ljudima koji se razumeju pomoci


http://img167.imageshack.us/my.php?image=boss6ee6.jpg

http://img167.imageshack.us/my.php?image=bossvt1ao9.jpg


Ovo je zanimljivo, nasla sam na jednom sajtu kako izgleda "kao" kada je povezano

i pogledajte

http://img167.imageshack.us/my.php?image=bosssaslusalicamavt8.gif


a na drugom sajtu su kablovi na drugoj strani


http://img167.imageshack.us/my.php?image=boss22sb2.jpg

Meni je ovo cudno
[ cecika @ 13.01.2007. 15:12 ] @
Inace ovo mi treba zbog zastite deteta, naime jedan ludak prvo zove kuci, i kada vidi da je dete samo onda dolazi i lupa na vrata. dahce.... Da Vas ne smaram svojim problemima, ovo je idealno, jer glas deteta reprodukuje kao glas muskarca,a to nijedan softwer ne moze. Tako da Vas molim , ko zeli da pomogne, neka se fokusira na ovaj VT-1
[ vladd @ 13.01.2007. 16:48 ] @
"Masina za secenje" je u kancelariji, a dioda odseca "vrh" signala, i to je jedna od "distorzija" za gitarska pojacala, neko je zove i overdrive, al je to diskutabilno..

Inace mi se dopada ideja uredjaja "sa diodom" koji kosta 1200€, samo da nadjem trziste i zvatju se Bil (volj Gates, volj Klinton)

A sto se tice "manijaka", pa postoje placene sluzbe, cenim da im treba max par dana da klebe dijabolu.

Poz.
[ guja011 @ 13.01.2007. 17:41 ] @
Citat:
vladd: "Masina za secenje" je u kancelariji

e zbog nje sam ja morao onu drugu na rame pa u bus.
[ cecika @ 13.01.2007. 18:42 ] @

Dobila sam sada odgovor preko maila jedne firme koja prodaje vt-a

NA pitanje kako da napravim sama midfikaciju-

"If you telephone has a audio input it simply plugs in
with a cable. "


Jel zna neko ovo da mi objasni?
[ ksrele @ 13.01.2007. 19:18 ] @
E ala su te skinuli sa ... dnevnog reda sa tom recenicom. Retko koji telefon ima 'audio input' u smislu linijskog ulaza, retko koji cak i prikljucak za spoljni mikfofon da ima. Ali to nema sta da te mnogo sekira, kao sto smo ti rekli jako je lako taj uredjajcic spojiti na telefon, jos pogotovo ako imas bezicni sa prikljuckom za hands free. Ako zelis mogu ti odmah staviti par shema ali ne znam da li ce ti nesto znaciti. Ako zelis ovako samo teorijski onda mozemo da navodimo ideje do sutra, uvek ce neko da se seti boljeg resenja, a ti na kraju neces imati ama bas nikakve koristi od njih ako ne znas sama da sastavis krajnji sklop.
OK za objasnjenje, sada kontam da uredjaj mora stalno da bude u stanju pripravnosti.
E, da a objsnjenje tog odgovora je da ako imas chinch ili "bananica" (kao za sluske sa vokmena) ulaz na telefonu da izlaz iz uredjaja, koji je takodje ili chinch ili "bananica", spojis sa obicnim audio kablom (kao PC i muzicki stub, ili DVD i TV itd...)
[ guja011 @ 13.01.2007. 19:25 ] @
ako je manijak jedini razlog, dovoljna je najobičnija telefonska sekretarica.
sama se uključuje i "odgovara", a uvek može da se čuje ko zove pa da se podigne slušalica za poznate.
[ cecika @ 13.01.2007. 19:48 ] @
Ksrele,

Hvala Vam puno, kada mi stigne uredjaj, ako nesto ne budem znala, da li Vas smem kontaktirati?
[ ksrele @ 13.01.2007. 20:16 ] @
Ma OK je.
Pa mozes me kontaktirati ali, mozes (ne moras me persirati, to je nepisano net pravilo) i ovde na forum da postavis potrebne podatke pacemo ti svi zajedno pomoci. Nebi bas da sam budem odgovoran ako se slucajno nesto gadno desi tako skupom uredjaju, a ja ni nemam preteranog iskustva sa tim ali znam ponesto da mogu pomoci :)