[ zoxvujke @ 15.01.2007. 10:58 ] @
Jel ima neko iskustva sa ovim strugom, jel moze da reze navoje milimetarske colove, dali je precizan,generalno kako se pokazao, sve informacije su dobro dosle...


[Ovu poruku je menjao bakara dana 15.01.2007. u 12:15 GMT+1]
[ alekkssa @ 23.03.2007. 10:53 ] @
Masina koju si kupio spada u stugove sa kojima ne moze skoro nista da se radi.Govorim ti ovo iz velikog izkustva,profesionalac sam i posedujem nekoliko strugova.Sa ovom masinom mozes da radis nesto od prilike do fi 30 mm ali neces moci da odseces komad u celiku.Toliko je mala da sva drhti pri toj operaciji.Moguce je raditi samo u mekanim materijalima a i to tesko.Ova sprava je izmisljena da se amaterima uzme lova.Bolje je da je ,dok je ovako nova lepo prodas pa da kupis nesto sto radi.Ako si uz nju dobio dodatne zupcanike onda citajuci tabelu na masini,menjas zupcanike i trazis odgovarajuci korak navoja.Mislim da je na toj masini,osim nareznicama i ureznicama ,nemoguce rezati lozu.Kad malo bolje razmislim,ne moze ni sa njima jer masina mena mali broj obrtaja( ispod 50 rpm).Moras rucno da okreces glavu.To ti je skroz bezveze,bolje je da kupis masinu 50 god staru ali pravilno konstruisanu nego ovo.
[ codec-M @ 24.03.2007. 20:31 ] @
Zavisi od potreba. Ovaj hobi sturg je predivjen za sitne stvari.. obojeni metali plastika itd. Ako hoces nesto ozbiljnije vidi u google "mini lathe" i u ebay pa vidi cene itd. Kod nas tesko da ces sta drugo naci (mozda proxxon)..jedino po oglasima. Inace ako ne nadjes nista drugo a nije ti frka za $$$ mislim da nije lose imati ovaj strugic u radionici ..koristice za raznorazne sitnice. poz
[ blaki @ 25.03.2007. 16:40 ] @
Citat:
codec-M: Zavisi od potreba. Ovaj hobi sturg je predivjen za sitne stvari.. obojeni metali plastika itd. Ako hoces nesto ozbiljnije vidi u google "mini lathe" i u ebay pa vidi cene itd. Kod nas tesko da ces sta drugo naci (mozda proxxon)..jedino po oglasima. Inace ako ne nadjes nista drugo a nije ti frka za $$$ mislim da nije lose imati ovaj strugic u radionici ..koristice za raznorazne sitnice. poz


I ja vec duze vreme razmisljam o malom strugu, za secenje namotaja rotora prilikom vinklovanja motora. Dobro valjalo bi i za ponesto drugo, kad se vec kupuje. E, sad ovo sa "mini lathe" u Googlu mi i nije jasno. 300-500 $ je cena, a sta je sa carinom, jer jeb... nemoz ga prosvercovat zar ne-velik je za to, iako je "mali" ?
Koje su prednosti po tebi u odnosu na Einhell, konkretno ovaj Einhell kosta oko 450 E, dakle kod nas u prodavnicama "Woby hausa"?

I jos nesto vezano uz ovo. Ovaj Ebay i licitiranje na istom mi nije najjasnije. Recimo za ovaj strug:
http://cgi.ebay.com/Grizzly-7-...goryZ42282QQrdZ1QQcmdZViewItem

Nekad sam ja pokusavao nesto da kupim sa Visa virtuon karticom, nikad mi nista nije uspelo. Sad ne znam da li se moze nesto uraditi sa recimo Master Card-om izdatom od Banke Intesa. Nekad PayPall, preko kojega vecinom idu uplate nije prihvatao kartice iz Srbije. Valjalo bi da neko napise nesto o ovome.

[ codec-M @ 26.03.2007. 22:35 ] @
Za kupovinu preko ebaya i uopste preko neta nemam iskustva. Pogledaj sobe E-kupovina/platne kartice tu ima svega. Sto se tice struga i uopste, Einhell je za hobby namene. Za ovo za sta tebi treba kapiram da je dobar i Einhell (ne treba ti neka visoka preciznost i dimenzije nisu velike itd) al svakako se raspitaj i pogledaj dal ima nesto polovno al da je profi. Z
[ blaki @ 31.03.2007. 06:29 ] @
Citat:
codec-M: Za ovo za sta tebi treba kapiram da je dobar i Einhell (ne treba ti neka visoka preciznost i dimenzije nisu velike itd) al svakako se raspitaj i pogledaj dal ima nesto polovno al da je profi.


Sad otprilike vidim na sta mislis. Einhell po nekim podacima ima 36 kg, znaci sa njegovom radnom duzinom 300 mm. Na netu sam nasao "slican" strug radne duzine 350 mm, ali ima tezinu od cak 148 kg, iako je isto stoni, dakle nema postolja, da ne bude zabune.
[ vladimirTom @ 01.05.2007. 15:34 ] @
Da se razumemo mali jeste ali je za tu velicinu pravi djavo.
Ja ga imam vec 6.meseci.Istina je da je secenje celika problem.Ali i to moze da se resi koristeci "diprofil" ili ti "dremil".Rezanje navoja nije problem ni na celiku.Mogu se svi matrjali obradjivati spolja ili unutra.Kada se obradjuje celik potrebno je vise vremena a kod obojenih metala priblizno isto kao i na velikim strugovima.Neocekujte da ovde mozete da upalite celicni spon.To sigurno ne.Za ovaj mali strug su najbolji nozevi sa vidijom.Lepo naostren vidija noz ne zadaje veliki otpor kao izmenjive plocice.Takodje poteciometar kojim se odredjuje broj obrtaja je jako precizan i kontrolisan je pomocu elektronike motor nece izgubiti snagu pri obradi materjala i pri najminimalnijem broju obrtaja. www.mini-lathe.com na ovom sajtu mozete videti dosta toga ali vasa masta i kreativnost su nezamenjljivi u radu sa ovim strugom.Ja recimo pravim na tom strugu pumpe koje su sastavljene od 74.komponente (pogledajte sliku pumpe).Za aluminijum,mesing,bakar,bronzu,plastiku.. on je pravi izbor precizan je.Za pocetnike i za profesionalce dobra masinica.Znate postoje strugovi na koje se komad stavlja viljuskarem,e pa i taj strug ponekad bude mnogo mali.Razmislite sta vama treba koji je to deo,proizvod koji vi hocete da izradjujete.Pa onda vidite koja je to masina koja vam treba.Ja sam posao od toga da sve sto pravim staje na format papira A4.u razmeri 1:1
Pogledao dimenzije struga i odlucio da ga kupim.Ja sam zadovoljan.Zamalo da zaboravim.Evo vam i jedan mali ali jako koristan program za male strugove.Sluzi da preracuna koje zupcanike treba da postavite i na kom mestu kako biste rezali neke odredjene navoje.Program je besplatan.Download.
http://www.minilathe.de/software/wingear.exe

[Ovu poruku je menjao vladimirTom dana 01.05.2007. u 16:51 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladimirTom dana 01.05.2007. u 17:09 GMT+1]
[ bakara @ 21.05.2007. 21:58 ] @
@alco
A ovo dodje kao najobicnija reklama (a reklamiranje zabranjeno),aj` navedi mi bar jedan dobar razlog zasto ne bi obrisali tu poruku?
[ vladimirTom @ 22.05.2007. 00:12 ] @
Bakara,molim te mozesli da mi pojasnis zasto tebi ovo lici na reklamu.Ako treba da svi pljujemo po forumima na sve i svasta onda da neucestvujem vise ni na jednom forumu.A,da nisi ti mozda radio na strugovima pa se neslazes sa mojim misljenjem pa zelis da pricamo o struci kao dva profesionalca.
[ bakara @ 22.05.2007. 08:41 ] @
@vladimirTom

Komentar nije bio upucen tebi vec @alco (koji je dosao da reklamira svoju firmu), tvoj post nisam ni dirao niti ga smatram za reklamu.
[ zorg @ 23.05.2007. 11:14 ] @
@vladimirTom:
SVAKA CAST MAJSTORE! Pogledao sam deo sa slike, pravi je poduhvat uraditi tako kompleksan deo sa pokretnim elementima i tolikim brojem delova! Sam!
Samo napred!

I ja merkam neki strugic, na sajmu tehnike sam video firmu koja prodaje nesto ovako:


cene jesu malo jace od Einhell-a, ali i tezina im je veca (45kg/180kg), pa sa tim pretpostavljam i krutost i kompleksnost...
Od Einhella inace imam stubnu busilicu i malu ceonu slajfericu i zadovoljan sam njima.
[ vladimirTom @ 23.05.2007. 23:51 ] @
Pre svega izvinjavam se bakari :)
Hvala zorg na komplimentu.Moje misljenje je da svi ovo stoni strugovi koji se danas proizvode slice jedan na drugi.Naravno tezina struga je sigurno presudna.Ja mislim da ovaj tip ciji sam sajt postavio mini lathe,je najzasluzniji za idejna resenja stonih strugova koji se prodaju danas.Kao da su svi isti i poticu od njegovog struga.Mozda i gresim.
[ zorg @ 24.05.2007. 00:20 ] @
Danas sam pregledao sve revije strugova na mini-lathe.com, i koliko sam ja ukapirao, svi i lice, ali zato sto se svi prave u Shangai, China, da ne kazem PRC :)
I Einhell je isti kao modeli sa sajta.
A iako tako mali, imaju kapaciteta za mnogo vise. Kreativnost je granica. Gledao sam i galerije delova koje su ljudi radili na njima, zaista impresivno.

[ npetrovic @ 25.05.2007. 11:17 ] @
Oko cega se vi raspravljate u stvari ovi strugovi su po mom misljenju samo za zarezivanje olovaka ili drvenih bojica,ovo ne kazem bez veze vec kao profesionalac i zato sto posedujem 8 strugova trenutno a ovo mu dodje kao neka igracka na koju mozes cak i da se opasno povredis
[ codec-M @ 25.05.2007. 14:01 ] @
Jel si ti video strugice sa kojima su svajcarci radili elemente za satove? E pa uradi ti to na velikom strugu! Tako i ovo.. jednostavno druga je to namena a kome treba za sitne elemente (maltene i za rezanje olovaka) njemu je dovoljno. Btw imam i ja radionicu sa strugovima itd itd i cesto sam osetio potrebu za nekim mali strugicem(licno ne einhell posto mi se cini kao igracka) kad radim nesto sitno .. Sve ima svoju namenu..
[ vladimirTom @ 26.05.2007. 02:10 ] @
Ja se zaista u potpunosti slazem sa "codec-M".Nevidim gde je poenta raspravljati se i ubedjevita u ove stvari.Primer: imate mali srafciger za male srafove i veliki za velike.Zar nije tako.Tako je bar dosad bilo.
[ ka641 @ 26.06.2007. 12:18 ] @
I meni trenutno interesuju strugovi za obradu mesinga i drugih lakih metala, ali Einhell obilazim u sirem luku od prve kupovine Einhell kompresora.
Fabricki montirana livena sklopka je imala pukotinu na zidu gde je izlazio vazduh!? Odmah sam pozvao Einhell podrsku u Beogradu i objasnio ljudima o cemu je rec. Oni su mi rekli da donesem kompresor kod njih i cekam najvise 45 dana!? Pitao sam ih da li je izvodljivo da kada nabave taj deo sto je naprsnuo donesem kompresor i oni to zamene. Oni su rekli NE! Moras da cekas. Takva je procedura. Opet sam mu objasnio da nama stoji proizvodnja bez kompresora, ali nije vredelo.

Ako neko uzima neki EinHELL-ov proizvod neka moli boga da je ispravan kada ga dobije inace je obrao bostan jer im je podrska u Srbiji katastrofalna.

Ako neko zna gde ima u Srbiji da se nadju manji novi strugovi neka me kontaktira.
[ vladimirTom @ 05.07.2007. 18:39 ] @
Meni se poverio bivsi zastupnik ovde u Uzice einhela i objasnio mi kako je to kod njih funkcionisalo.Glavni dobavljac im je rekao da uzimaju nove aparate rasturaju i tako od tih delova popravljaju stare.Ovi su to radili i nikada nisu dobili druge nove aparate i tako propali.
U sustini einhel i nije tako los ali za delove je strasno.Sto se tice licno mog struga on nije imao mane.Ako bi mi sutra bio neki problem mogao bih lako da ga popravim koristeci delove koji su standardni bilo kog proizvodjaca.Ali u potpunosti se slazem da treba obratiti paznju pri samoj kupovini.Obavezno traziti pri kupovini da ako nista drugo obecaju da ako aparat ima neku manu i ustanovite je za dva, tri dana da vam istog momenta daju drugi.Ovde je bitno da liveni delovi slucajno nisu pukli ili naprsli i sta zanm da radi
[ blaki @ 03.08.2007. 10:45 ] @

Citat:
zorg: @vladimirTom:
I ja merkam neki strugic, na sajmu tehnike sam video firmu koja prodaje nesto ovako:
cene jesu malo jace od Einhell-a, ali i tezina im je veca (45kg/180kg), pa sa tim pretpostavljam i krutost i kompleksnost...


Javno se zahvaljujem na informaciji, koju mi je poslao na privatan mail, korisniku zorg (necu pisati ime javno) i izvinjavam se sto sam cekao realizaciju, pa se nisam na vreme zahvalio.

Hvala jos jednom.


blaki.

PS: Vezano za temu i sve ostale na grupi, ako uspem da nabavim strug po informacijama koje sam dobio, napisat cu iskustva u okviru ove teme.
[ saleksand @ 29.08.2007. 21:41 ] @
Posto je ovo jedina tema o strugovima koju sam iskopao na forumu reko da ne pravim novu.
Konkretno radi se o univerzalnom strugu potisje ada, duzina 1m, stezna glava 250mm iz 88 godine, sa svom pratecom opemom, potpuno isparvna...Dakle nije nikakva stona varijanta vec ozbiljna (profesionalna) masina. Interesuje me koliko ova mesina moze da kosta (gurba procena) i koliko su adine masine uopste na ceni (dobrom/losem glasu) u odnosu na konkurenciju.
[ vdambo @ 29.08.2007. 22:28 ] @
El zna neko di moze da se nadje jedan malecak strug al da nije einhell?
[ Rendisha @ 30.08.2007. 08:15 ] @
Stoji jedan Proxxonov pitaj Boga koliko u jednoj prodavnici u Zagrebackoj ulici (onoj pre Wobby kad se ide od Karadjordjeve)
[ codec-M @ 30.08.2007. 15:39 ] @
@saleksand
Ovo sto kazes 1m duzina .. jel mislis na raspon izmedju stezne glave i konjica? Dobri su adini strugovi .. ozbiljni , neces pogresiti. Za cenu huh.. kad bi imao sliku lakse bi bilo a ovako nisi naveo sve detalje al evo npr vrlo grubo oko 1500-2500e (u zavisnosti sta poseduje od opreme i u kakvom je stanju).
@vdambo pogledaj ovog Proxxon-a sto ti je rekao rendisha to su ozbiljne sprave.. video sam u nekom katalogu 2 proxxon strugica , jedan je ~700e drugi ~1400e. Poz
[ saleksand @ 30.08.2007. 20:21 ] @
Citat:
Ovo sto kazes 1m duzina .. jel mislis na raspon izmedju stezne glave i konjica?

Da, rec je o modelu PA-501M, sa standardnom opremom (konjic sa letecim siljkom, stezna glava, nosac nozeva, stezna glava za burgije...) u dobrom-radnom stanju. Slike nemam, bio sam na adinom sajtu al izgleda da se model sa ovom oznakom vise ne proizvodi, u svakom slucaju hvala na odgovoru.
[ npetrovic @ 08.11.2008. 19:46 ] @
Ja stvarno ne znam sta u opste moze da se uradi na ovim masinama mislim odnosnno tvrdim nista,bolje je kupiti neki normalan strug ukoliko za tim naravno ima potrebe ,masinu na kojoj je moguce raditi a ima ih koliko hocete mali ali izvanredan strug je US 400 a radio ga je Metalski zavod Tito Skoplje na primer ne reklamiram proizvod ali imam ga i ta masina radi tako dobro i tiho da je to neverovatno.Po mom misljenju treba razmislliti i malo potraziti pre nego kupite takvu stvar a tvdtim da je placanje za ovakve enhell i slicne stvari cisto bacanj para.
[ Nikola_swe @ 12.01.2009. 22:16 ] @
POMOC!!!

Da li postoji firma,radnja....ili neko od vas koji ste ovde na forumu (posto vidim da ima dosta sa iskustvom u radu na strugovima) ko radi olovke(hemijske,penkala i sl.) u metalu ....ako ne onda na primer neko ko bi mogao to da uradi na strugu ili da li je to uopste moguce odraditi na strugu,svi koji imaju predlog neka mi slobodno posalju poruku na moj mail.
[email protected] sa subject -om "metalne olovke".
hvala unapred svima na pomoci.
Nikola
[ nebojsa.ns @ 02.10.2011. 07:54 ] @
Da li je neko raspolozen da se ova tema nastavi?
Npr. je moze neko da prepozna model ovog mini struga!
[ nebojsa.ns @ 02.10.2011. 08:11 ] @
Ne postoji bas nikakva oznaka na njemu kako bi se utvrdio proizvodjac, a interesuje me kvalitet ove masinice i da li se neko bavi remontovanjem iste?
[ Darko Zivkovic @ 02.10.2011. 10:43 ] @
Lici mi na neki ruski mali koje inace mozes sresti ovde kod nas , mislim da je to profesinalna alatka u poredjenju sa bilo kojim einhelovim ili Guide tako malim stonim.Koja je cena za ovu masinu ako nije tajna ??
[ Darko Zivkovic @ 02.10.2011. 10:45 ] @
Imam i ja u planu da kupim jedan mali mozda malo veci do nekih 60cm radne povrsine jer u poslu sve vise imam potrebe za njim.Pozdrav
[ nebojsa.ns @ 02.10.2011. 11:30 ] @
Naravno da nije tajna 190e
Covek od kojeg sam ga kupio je samo znao da je to strug i nista vise:-)
Uz njega sam dobio jos dosta alata(dvadesetak raznoraznih zupcanika isto toliko i nozeva futera nesto konusnih burgija i jos kojecega).
Takodje mislim da je masina profi, jer je za svoju velicinu veoma masivna!
Naravno ne samo zbog toga, cinjenica je da ima poprilicno godina a jos uvek je u dobrom stanju.
Drugo na tako malim strugovima tih generacija retko sam vidjao da imaju automatski posmak kako bi mogli rezati navoje.
Ima malo lufta u letvama ali nista strasno mada hocu i to da sredim.
E sad ne znam da li je Ruski, jer su mu podele u incima.
U alatu koji je bio sa njim nasao sam jedan kljuc na kome pise "Billings made in U.S.A."
Ali ne znam da li je to bas njegov kljuc?
Inace to je i jedina oznaka koja je bila samo u njegovoj blizini.
[ Darko Zivkovic @ 02.10.2011. 11:39 ] @
nije to nikakav problem moze se srediti bave se ljudima servisom ovih masina ,a inace nisa ga skupo platio pa ako naleti jos neko ili poznajes nekog ko prodaje ovako male strugove voleo bih da mi posaljes na P.P kontakt tel .
Onda je prekookeanski :d nema veze bitno je da je dobar .Pozdrav
[ nebojsa.ns @ 02.10.2011. 12:11 ] @
Vazi, nije problem ako naleti, jer ja sam ovo sasvim slucajno pronasao.
[ ognjeni_zmaj @ 02.10.2011. 21:02 ] @
Daj još koju sliku i pitaj šta ti nije jasno,ja sam strugar ceo život.Inače sam protivnik tih igrački,naročito novijih ali ovo je izgleda ozbiljna spravica...
[ Darko Zivkovic @ 02.10.2011. 21:58 ] @
Zdravo Vjekoslave veliki pozdrav za tebe , ako neko ima nesto da kaze i objasni o ovome to si upravo ti ,a ja imam ujedno jedno pitanje za tebe ,a to je gde mogu naci tako jedan mali strug ili jos bolje receno koji ,a da nisu ove igracke koje si spomenu .Znaci treba mi jedan mali stoni ovakav da mogu obraditi koju osovinicu znas vec vezano za moj posao i napraviti neki izolator od pertinaksa bakelita itd , obraditi rotor i tako to te neke sitnice.
[ ognjeni_zmaj @ 03.10.2011. 13:03 ] @
Ovaj strug ima milion mana ali sve njegove mane opravdava cena od 190 €,ako kolega slika iz još nekolko uglova možemo prokomentarisati mada se i ovako vidi da nema kvačilo,kočnicu,da se za svaki posmak ili zlu ne trebalo korak navoja menja nekolko zupčanika na "gitari",nema menjač nego višestepene remenice i povrh svega ima colovne nonijuse.Ti Darko znaš da je to cena nekog malo jačeg motora pa prema tome badava divanim...Ne znam samo što ste poludeli za tim igračkama kad za sitne novce(po ceni otpadnog gvožđa) može da se nađe i ozbiljnija mašina.
Ali kad se malo prisetim,i Drug Tito je imao jedan takav,pomodarstvo,nostalgija šta li je...
[ Darko Zivkovic @ 03.10.2011. 17:31 ] @
Citat:
Ne znam samo što ste poludeli za tim igračkama kad za sitne novce(po ceni otpadnog gvožđa) može da se nađe i ozbiljnija mašina.

Gde Vjekoslave rado bih da pogledam i kupim ako tvrdis da se moze naci , mada ko zna sta su za tebe ''sitni'' novci
pozdrav
[ nebojsa.ns @ 03.10.2011. 18:09 ] @
Ne znam sta ste tacno mislili kada ste rekli da moze da se nadje ozbiljna masina za sitne pare.
Prvo, sama velicina te "ozbiljne masine" mi je u startu problem, jer ne bih imao gde da je smestim.
Drugo, ako pricamo o ceni 1000-1500eura, ja te pare nemam.
E sad ja ne planiram da zaradjujem na njemu, vec jednostavno za svoje potrebe.
Posto kazete da ste strugar, sami znate da cena najjednostavnije strugarske usluge ne iznosi manje od 1000din.
S obzirom na moje potrebe mislim da ce brzo da mi se isplati.
Posto ste spomenuli njegove mane, moram da napomenem da nisam strugar i da mi strug nije primarna alatka, tako da zadovoljava moje potrebe.
Inace i ja sam protivnik ovih novijih kvazi alata zato sam i uzeo ovaj koji je, ako se ne varam kvalitetniji a uz to jos i jeftiniji.
A zanimalo me je koji je model i ko ih remontuje?
Evo jos slika:

[ russe @ 03.10.2011. 19:20 ] @
Pogledaj na Guglu modele Micron D180V i Micron D250. Prvi je sličan einhellovom modelu, međutim, to je mašina za hobby upotrebu i za male zanate.Ukoliko nameravaš da režeš navoj, za svaki korak moraš praviti kombinaciju zupčanika (od poliamida). Drugi je bolji, masivan je i ima dosta pribora.
[ Darko Zivkovic @ 03.10.2011. 19:49 ] @
Koje su im cene i gde se mogu kupiti kod nas ??
[ nebojsa.ns @ 03.10.2011. 19:55 ] @
Taj mali D180V jako lepo izgleda na slici mada mislim da je to i jedino sto je dobro kod njega, a inace kosta 500eura.
Za ovaj drugi drugi ne znam.
Koliko sam video kosta oko 1500eura, a rekao sam vec za hobi varijantu to je previse.
[ russe @ 03.10.2011. 20:00 ] @
Znam da ih ima i kod nas. Pogledaj ovde http://www.stolarskaradionica..../viewtopic.php?id=1667&p=1
[ nebojsa.ns @ 07.12.2011. 11:20 ] @
Mozda ovu temu vadim ponovo iz naftalina, ali nadam se da ce bar nekom biti od pomoci i uputiti na pravi put.
Juce sam bio u jednoj prodavnici alata (da sad ne reklamiram koja je) i video sam stoni strug o kojem se vodila diskusija.
Jos uvek sam pod utiskom pa sam morao negde da se ispraznim:-)
Naime, strug je blago receno uzas, tj. da nije smesno bilo bi zalosno.
Dok sam ga gledao na slikama mislio sam da i moze nesto na njemu da se napravi, ali ono je toliko malo, a povrh svega kilavo da bas nicemu ne sluzi, a toliko je precenjen.
Kada samo pomislim da treba izdvojiti oko 600€ za tu maskotu od struga koja je skroz golisava, jer se uz njega ne dobija bas nikakav alat sto iziskuje dodatni trosak koji nije zanemarljiv je prava ludost.
Pozdrav za ljubitelje rotacije:-)
[ Tamara Milic @ 06.11.2014. 09:08 ] @
Postovanje, slucajno sam kupio isti strug ali nije ovako kompletan kao ovaj vas. Hteo bih da ga kompletiram da bude kao vas, i ako je ikako moguce ja bih zeleo da pogledam ovaj strug. Unapred hvala...
[ vladimirTom @ 06.11.2014. 13:59 ] @
--Boundary_(ID_wYfo2S+BfVEbaX5FbkhMDg)
Content-type: text/html; charset=iso-8859-15
Content-transfer-encoding: quoted-printable
Content-disposition: inline

Pozdrav,strug sam prodao.Ostali su samo stitnici od poleksiglasa I knjige.Ako Vam sta to znaci rado cu Vam to dati na poklon.Najbolje je da pogledate u woby hous oni imaju servis za te strugove.Firma se nalazi u Novom Sadu.Ili mozda da napravite delove koji Vam nedostaju uz pomoc struga I glodalice.Vladimir----- Originalna poruka -----Po�iljalac: Tamara Milic <[email protected]>Datum: Cetvrtak, Novembar 6, 2014 10:10Tema: Re: Strug za metal einhell mtb3000 [elitesecurity.pracenje.teme]Primalac: [email protected]> Postovanje, slucajno sam kupio isti strug ali nije ovako > kompletan kao ovaj vas. Hteo bih da ga kompletiram da bude kao > vas, i ako je ikako moguce ja bih zeleo da pogledam ovaj strug. > Unapred hvala...> > --> http://www.elitesecurity.org/p3503310> > Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#238498> > Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!> esauth:238498:e9d46145f9baceccc13ff4dc2e2dd4ba> Odgovor pisite *iskljucivo* ispod ove linije:

--Boundary_(ID_wYfo2S+BfVEbaX5FbkhMDg)--
[ Tamara Milic @ 07.11.2014. 17:56 ] @
Zao mi je sto nisam stigao na vreme za strugic.. Rado bih prihvatio poklon i zeleo bih takodje da se oduzim. Od struga ocekujem mnogo mada jos nista nisam uradio. Pozdrav, Dragan... 063 **** ***


moderator:
Telefoni se daju na PP, po potrebi ili po zahtevu..da ne bi bilo nepotrebnih problema..
Inace, pise u pravilniku foruma..koji se reeeetko cita...:)
[ vladimirTom @ 11.11.2014. 23:49 ] @
--Boundary_(ID_rXqRv+JjGn750Xmiyhmr9A)
Content-type: text/html; charset=iso-8859-15
Content-transfer-encoding: quoted-printable
Content-disposition: inline

Nema problema Dragane.Vi mi dostavite vasu e-mail adresu ili sta god drugo,pa sta je ostalo ja cu Vam poslati.Inace taj mali strugic je jako zahvalna stvarcica.----- Originalna poruka -----Po�iljalac: Tamara Milic <[email protected]>Datum: Petak, Novembar 7, 2014 13:00Tema: Re: Strug za metal einhell mtb3000 [elitesecurity.pracenje.teme]Primalac: [email protected]> Zao mi je sto nisam stigao na vreme za strugic.. Rado bih > prihvatio poklon i zeleo bih takodje da se oduzim. Od struga > ocekujem mnogo mada jos nista nisam uradio. Pozdrav, Dragan... > 063 **** ***> > Telefoni se daju na PP, po potrebi ili po zahtevu..da ne bi bilo > nepotrebnih problema..> > --> http://www.elitesecurity.org/p3503729> > Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#238498> > Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!> esauth:238498:e9d46145f9baceccc13ff4dc2e2dd4ba>