[ Stijak @ 15.01.2007. 23:43 ] @
Konačno nakon tri godine na prepaidu gdje sam trošio minimalno 800-1000 din mjesečno i gotovo nikad nisam imao nulu na računu odlučim da predjem na postpaid i to na BEL SMS tarifni model.

Odem fino do MTSa i šokiram se kad ugledam gužvu i silne ljude koji čekaju da dobiju mobilne telefone. Pitam ove iz osiguranja da li možda ja imam prednost s obzirom da ne uzimam telefon, i nakon što su me uputili da pitam tamo nekog, kažem, mlad sam i zdrav, čekaću.

Poslije sat vremena dodjem na prvi šalter gdje mi odštampa zahtjev, ja nešto ispotpisujem, kopira ličnu kartu i kaže da stanem u novi red gdje ću dobiti postpaid karticu koja će mi već sutra biti aktivirana.

U drugom redu čekam i čekam... i nakon nova tri tri sata konačno dočekam. Počnu oni popunjavati tamo neka polja u kompjuteru, i kad me pitao šta sam po zanimanju i ja mu odgovorio da sam student, službenik me šokirano pogledao i rekao: "znači, niste zaposleni!". Nakon toga mi je rekao da ne mogu oni tek tako da mi daju postpaid karticu i da će morati da me "provjere" i da će me za nekih sedmicu dana zvati da mi jave da li eventualno zaslužujem da budem u klubu postpaid korisnika (doduše, malo ljepše sročeno).

Pa dobro ko je ovdje lud?!? Prvo, ne uzimam čak ni telefon već potpisujem običan postpaid ugovor, a oni su se, hvala bogu, obezbjedili da i čak kad bih i htio ne bih mogao mnogo da ih oštetim. Prvih nekoliko mjeseci postoji limit od nekoliko hiljada dinara, a roaming ne radi...

Drugo, šta oni imaju mene da provjeravaju, gdje će da me provjeravaju i ko će to mene da provjerava?!? On je odmah na kompjuteru provjerio da nemam kod njih možda nekih neplaćenih računa i stvarno ne znam šta bi njih još moglo interesovati. Nije da tražim zaposlenje na nekom poslu sa naoružanjem pa da provjerava moj dosije ili nešto slično.

Naravno, krim. dosijea niti bilo kakve druge mrlje nemam i ne vjerujem da postoji ijedan razlog da mi ne odobre postpaid, al me prosto nervira ovaj amaterizam. Zbog neke zaista male šanse da ih oštetim za koju hiljadu dinara oni na taj način maltretiraju svog višegodišnjeg klijenta (od koga su do sad višestruko više zaradili) koji ima namjeru da se još više veže uz njih potpisivanjem postpaid ugovora. Da je kod nas zaživjela portabilnost broja ne bih ni sekunde čekao već bih zapucao do Telenora, a ovako, razmišljaću ovih 7 dana da li da potpišem taj postpaid ugovor il da se strpim još godinu-dvije i kad zaživi portabilnost broja da predjem na Telenor il kod ovih novih Austrijanaca.

[Ovu poruku je menjao Stijak dana 16.01.2007. u 03:00 GMT+1]
[ agasoft @ 16.01.2007. 13:22 ] @
slušaj. ja sam osamnaestog decembra otvorio postpaid, nisam zaposlen, ne
studiram, ne radim ništa. dali su mi. ja sam bio u korisničkom u bulevaru
kralja Aleksandra. gde si ti bio?
[ Stijak @ 16.01.2007. 15:26 ] @
Pa i meni se učinilo da ne postoji nikakvo pravilo koga da provjere, već da je to na diskreciju službenika što stvar čini gorom.

Ma, nije me najviše iznervirala sama "provjera", već uopšte stav sa kojim su se odnosili prema meni. Kao, moramo te provjeriti, a pri tom nisu smatrali potrebnim ni da mi objasne o kakvoj se provjeri radi i zašto je ona potrebna. Čekao sam u redu 3-4 sata a nisu se udostojili ni da se izvinu za to što poslije toliko čekanja neću dobiti karticu, a čak su me i začudjeno pitali: "Gospodine, zbog čega se mrštite?" (valjda treba da im budem zahvalan što me nisu automatski odbili?).

Ukratko, osjećao sam se kao da čekam vizu u nekoj od ambasada sa svim poniženjima koja uz to idu. Pri tom, zemlje koje imaju vizni režim prema Srbiji ipak mogu da razumijem jer su zloupotrebe daleko brojnije i koštaju ih više, ali politiku MTS prema svojim klijentima apsolutno ne.

Inače, bio sam u njihovoj poslovnici na trgu Nikole Pašića.
[ Mobtel @ 16.01.2007. 22:01 ] @
Mene su isto pitali za zaposlenje ,ja im kazem da sam zaposlen ali sam obio da kazem gde..to se njih ne tice a malo mi je falilo da kazem da radim u BIA
onda je lik poceo sa tom pricom da ako necu da kazem gde radim da mi nece dati karticu nego mora odobrenje itd..ja i dalje nisam hteo da im kazem i to je to..onda je nastavio da piskara i dao mi je broj.valjda je uvideo da samnom nece tako lako...heheheh
[ agasoft @ 16.01.2007. 22:23 ] @
mogao bi da skokneš ovamo gde sam ja bio, ogromna je zgrada, i nikakve
gužve nije bilo, završio sam posao za dvadeset minuta, a kartica je bila
aktivna za svega tri sata, na opšte iznenađenje svih.
[ yooyo @ 16.01.2007. 23:10 ] @
Xexexe... Kad sam pre 5-6 godina uzimao Mobtel postpaid karticu (zato sto prepaid brojeva nije bilo ili su mnogo kostali) ladno su me zvali iz korisnickog centra na fixni telefon i napravili mali intervju pre nego sto su mi "pustili" broj.
[ Stijak @ 05.02.2007. 08:46 ] @
Evo i završetka priče. Ipak sam odlučio da mi je važnije da sad uzmem postpaid, a kad dodje i kod nas ta portabilnost broja, onda ću vidjeti da li da mjenjam provajdera.

Iako su mi rekli da će me zvati poslije sedmicu dana ako budem ispunjavao uslove za postpaid, nisu me ni zvali, ali sam ipak odlučio da ih iskuliram i da čim počne februar odem do njihovog korisničkog. Ovaj put sam bio u njihovoj poslovnici u Bul. Kralja Aleksandra (hvala agsoft) u petak i ovaj put nije bilo nikakvih problema. Čekao sam oko pola sata i nakon toga sam dobio karticu koja je proradila sledećeg dana.

I ovaj put sam im rekao da sam student, čak sam im i pomenuo da mi već jednom nisu dali da predjem na postpaid.

Razlika izmedju ponašanja službenika tad i sada je bila ogromna. Ne mislim samo na to što mi tad nisu dali karticu, a sad jesu, nego uopšte na njihov stav. Ovaj put su bili krajnje profesionalni.

Razmišljam i o tome da podnesem žalbu na službenika sa kojim sam razgovarao prvi put. Ne mislim da jedna žalba može promjeniti nešto, ali ako se taj službenik prema svima ponaša kao prema meni, nadam se da će se još neko odlučiti da podnese žalbu i da će onda ipak nešto da preduzmu.
[ agasoft @ 05.02.2007. 13:07 ] @
nema na čemu. i j sam najprofesionalnije uslužen nego ikada. Čak ni u
telenoru tako nisam bio uslužen i bio sam jako iznenađen. Devojka me je u
jednom momentu opomenula da ugovor mogu da raskinem kada ja to želim, bez
prisiljavanja bilo koga da ostanem na MTS. Dok kada sam raskidao jedan
ugovor u telenoru, sat vremena su me ubeđivali: te ostanite, te jeftinije,
te zašto raskidate. Koliko se sećam, u ugovoru piše da bilo koja strana može
da raskine ugovor bez obrazloženja.
[ Slobodan Milivojevic @ 05.02.2007. 13:32 ] @
Jos uvek nisam imao potrebe da raskinem ugovor sa telenorom, a svoju postpaid karticu sam uzeo samo nedelju dana nakon sto sam napunio 18 god, pre dve ipo godine, znaci jos sam bio u srednjoj skoli... Niko me nije pitao dal sam zaposlen, jdini uslov je bio da sam punoletan, i da nema dugovanja na mojoj adresi. Svi su bili kulturni krajnje, sve je ok bilo... Moj brat blizanac je uzeo u oktoru 2005-e, bez ikakvih problema...

Za mt:s nemam licnog iskustva, ali znam da su neki imali problema zato sto nisu zaposleni.
[ hakinen @ 05.02.2007. 14:43 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: postpaid karticu sam uzeo samo nedelju dana nakon sto sam napunio 18 god, pre dve ipo godine, znaci jos sam bio u srednjoj skoli... Niko me nije pitao dal sam zaposlen, jdini uslov je bio da sam punoletan

Ista prica je samnom samo sto ja imam postpade kod mts-a, i do sada nisam imao nikakvih problema :D
[ agasoft @ 05.02.2007. 18:51 ] @
Meni su ugovor potpisali bez problema i u telenoru, tojest, mobtelu i u
MTS-u. ali su ga nekorektno raskinuli u Telenoru. Šta ima oni mene da
napadaju za razloge?
[ Mr One @ 08.02.2007. 22:15 ] @
Citat:
Stijak: Konačno nakon tri godine na prepaidu gdje sam trošio minimalno 800-1000 din mjesečno i gotovo nikad nisam imao nulu na računu odlučim da predjem na postpaid i to na BEL SMS tarifni model.

Odem fino do MTSa i šokiram se kad ugledam gužvu i silne ljude koji čekaju da dobiju mobilne telefone. Pitam ove iz osiguranja da li možda ja imam prednost s obzirom da ne uzimam telefon, i nakon što su me uputili da pitam tamo nekog, kažem, mlad sam i zdrav, čekaću.

Poslije sat vremena dodjem na prvi šalter gdje mi odštampa zahtjev, ja nešto ispotpisujem, kopira ličnu kartu i kaže da stanem u novi red gdje ću dobiti postpaid karticu koja će mi već sutra biti aktivirana.

U drugom redu čekam i čekam... i nakon nova tri tri sata konačno dočekam. Počnu oni popunjavati tamo neka polja u kompjuteru, i kad me pitao šta sam po zanimanju i ja mu odgovorio da sam student, službenik me šokirano pogledao i rekao: "znači, niste zaposleni!". Nakon toga mi je rekao da ne mogu oni tek tako da mi daju postpaid karticu i da će morati da me "provjere" i da će me za nekih sedmicu dana zvati da mi jave da li eventualno zaslužujem da budem u klubu postpaid korisnika (doduše, malo ljepše sročeno).

Pa dobro ko je ovdje lud?!? Prvo, ne uzimam čak ni telefon već potpisujem običan postpaid ugovor, a oni su se, hvala bogu, obezbjedili da i čak kad bih i htio ne bih mogao mnogo da ih oštetim. Prvih nekoliko mjeseci postoji limit od nekoliko hiljada dinara, a roaming ne radi...

Drugo, šta oni imaju mene da provjeravaju, gdje će da me provjeravaju i ko će to mene da provjerava?!? On je odmah na kompjuteru provjerio da nemam kod njih možda nekih neplaćenih računa i stvarno ne znam šta bi njih još moglo interesovati. Nije da tražim zaposlenje na nekom poslu sa naoružanjem pa da provjerava moj dosije ili nešto slično.

Naravno, krim. dosijea niti bilo kakve druge mrlje nemam i ne vjerujem da postoji ijedan razlog da mi ne odobre postpaid, al me prosto nervira ovaj amaterizam. Zbog neke zaista male šanse da ih oštetim za koju hiljadu dinara oni na taj način maltretiraju svog višegodišnjeg klijenta (od koga su do sad višestruko više zaradili) koji ima namjeru da se još više veže uz njih potpisivanjem postpaid ugovora. Da je kod nas zaživjela portabilnost broja ne bih ni sekunde čekao već bih zapucao do Telenora, a ovako, razmišljaću ovih 7 dana da li da potpišem taj postpaid ugovor il da se strpim još godinu-dvije i kad zaživi portabilnost broja da predjem na Telenor il kod ovih novih Austrijanaca.

Stvarno su pilićari ti MTSovci, sad ću ja da ti kažem kako sam pre 3 godine prešao sa Mobtelovog pre paida na post paid:
Otišao sam u korisnički servis u kome je, takođe, bila velika gužva, čovek iz obezbeđenja me pitao šta mi treba, ja rekao prelazak na post paid. On me uputio u posebnu prostoriju sa udobnim kožnim foteljama :-) gde su mi dali da popunim ugovor (na kome sam napisao da sam student), pitali me šta želim od dodatnih usluga da mi bude aktivirano, sačekao 5 minuta da mi "naprave" karticu, prebacili su mi imenik sa stare kartice na novu i to je to!!!
Jedino što su "proverili" tj. pitali su me da li sam MTSov post paid korisnik, ja rekao da nisam i kraj.
[ agasoft @ 09.02.2007. 00:35 ] @
A šta je njih bilo briga da li si MTS-ov postpaid korisnik ? ne razumem
[ axx420 @ 09.02.2007. 05:43 ] @
Da je rekao da jeste tada bi verovatno sledilo proveravanje
[ Dejan Krstic @ 09.02.2007. 07:42 ] @
A odakle njima pravo da oni vrse bilo kakva proveravanja i da te pitaju gde i sta radis? Gde oni to proveravaju, po kom osnovu i kod kog organa?

Meni su kod sudije za prekrsaje postavljali takva pitanja ali su mi pre postavljanja pitanja rekli da nisam duzan da odgovorim jer se ta pitanja postavljaju samo radi statistike.
[ mizob @ 09.02.2007. 11:21 ] @
Koliko znam, nema veze ukoliko ste student/ili sta vec, ukoliko imate 21 godinu i nista zaposlen(za ovo zaposlen ne mogu se setiti da li je i to u pitanju), onda nazovu u narednih 7 dana vasu kucu, roditelja nekog traze, i onda pocinje prica, sta ce njemu postpaid, tu moze veliki racun da se napravi, znaci, ubedjuju nemojte da uzmete postpaid, i ukoliko se roditelj slozi, kaze odgovoran je on, blablabla, ili koga vec dobiju, onda odete lepo opet u mt:s i potpisete ugovor, dobijete karticu i gotovo,e sad zasto ovo rade, nemam pojma, znam da sam ja imao ovakav slucaj, i drug, obojica sam ispod <21 ,ali dobro, prodje i tih 7 dana, i onda bude sve normalno, bez ikakvih nesuglasica oko racuna, usluge(sem sto prvih 6-7 dana u mesecu nemozes pogledati zaduzenje)..
[ Mr One @ 09.02.2007. 12:58 ] @
Citat:
agasoft: A šta je njih bilo briga da li si MTS-ov postpaid korisnik ? ne razumem

Ne mogu sad tačno da se setim, bilo je davno, ali mislim da su, dok sam ja čekao da mi "naprave" karticu, proveravali preko kompa ili telefonom da li sam MTS-ov post paid korisnik, valjda ukoliko jesam da provere da li redovno plaćam račun. Jer ako sam recimo na MTSovom post paidu i broj mi je isključen zbog ne izmirenog računa normalno da ni (u to vreme) Mobltel neće da mi dozvoli da postanem post paid korisnik. To je već razumna provera, a bitno je da mene nisu ništa smarali oko toga i da je cela procedura prelaska na post paid prošla bez problema - da napomenem da sam i ja u to vreme imao manje od 21 god. i to nije bio problem.
[ Davor Vlajkovic @ 09.02.2007. 13:20 ] @
Ne bih rekao da je normalno, stavise i sam sam svojevremeno uzeo postpejd kod Mobtela u vreme kada se nisam mnogo voleo sa Telekomom (raskinuli su mi ugovor bez da me prethodno obaveste, iako su po ugovoru bili obavezni da to ucine; i ladno mi obracunali gomilu pretplata, poreza i neku nenormalnu kamatu jer sam jos bio pod ugovornom obavezom). Niko iz Mobtela mi tada nije pravio problem oko toga da li dugujem nesto Telekomu, Vodovodu ili komsiji Miletu... sta se to njih tice? Bitno je da nemas neizmirenih dugovanja prema njima, ti ili neko drugi ko stanuje na istoj adresi (mada je pitanje koliko je i ovo uslovljavanje legalno, kako ja mogu da budem odgovoran za to sto moj rodjak ili cimer ne placa svoje racune?).
[ Emil Ranc @ 09.02.2007. 13:25 ] @
Ja sam prešao na postpaid pre oko dve i po godine, kao student, bez problema i dodatnih pitanja i provera. Na taj korak sam se odlučio kada su moja dva drugara već par meseci bili na postpaidu i kada sam se uverio da "nema prevare" i sl.

Elem, i njih dvojca su u to vreme takođe bili studenti, čak i mlađi od mene. Takođe su na postpaid prešli bez ikakvih zapitkivanja i proveravanja.

Moj zaključak je da je telekom verovatno imao veoma negativna iskustva sa neredovnim plaćanjem "studenata" u međuvremenu, pa je zato malo "pooštrio" kriterijum prilikom prelaska na postpaid.

Naravno, ipak sve ovo ne smatram normalnim u goreopisanom slučaju... pa valjda postoje neki logovi i za onaj prepaid broj gde se vidi da je na njega uplaćeno već hiljade dinara do tada?! Jer ipak, Stijak nije od onih koji uplate 150 din jednom u tri meseca, a od toga im dva meseca stoji 3 din na računu da bi imali za cim ;)

A što se tiče pitanja da li ste postpaid korisnik konkurentske kompanije, mislim da nije u pitanju provera redovnosti plaćanja, već statistički podatak za internu upotrebu.

[Ovu poruku je menjao Emilio Ranchez dana 09.02.2007. u 14:39 GMT+1]
[ agasoft @ 09.02.2007. 13:26 ] @
sta govoris? Meni su u mobtelu dali sa 18 19 godina. A u mts sa 21. Bez frke i zadrzavanja.
[ Stijak @ 09.02.2007. 17:39 ] @
Ma imam 21 godinu.

Zovu roditelje?!? Koji bezobrazluk. Ja roditelje ne cimam ni za mnogo krupnije stvari, mada i da su me zvali na fiksni, ne bi dobili moje roditelje jer živim sam.

Uopšte, sve njihovo ponašanje bih mogao da razumijem da se radi o nekim krupnim parama (1000+ evra), ali zbog nekoliko hiljada dinara...

Mislim da ovim ponašanjem imaju daleko više štete u vidu nezadovoljnih klijenata nego koristi od sprečenih zloupotreba.