[ svaxy @ 17.01.2007. 23:38 ] @
Planiram da se prijavim za iseljenicku vizu za Kanadu i interesuje me kako je tamo?Citao sam mnogobrojne komentare na internetu od nasih ljudi koji zive tamo i svi su uglavnom negativni.Po njima u Srbiji se zivi 10 puta bolje.Ja nesto ne verujem.Zasto se ne vrate?Da li ima neko ko zivi tamo da me posavetuje stvarno kako je tamo jer se jos uvek pomalo kolebam, mada cu verovatno pokusati.Imam samo srednju skolu ali idem na sponzorstvo (opcija Family Class), koliko sam razumeo tu nema bodovanje kao u Skill Worker.Da li moze da se nadje posao?Koliko sam gledao njihove oglase posla uveliko ima, posebno zanatskih.Citao sam nekoliko oglasa gde traze molere, plata je 25$/sat.Znam da to nije posao za ceo zivot ali dok se covek malo ne snadje, zasto ne?Inace planiram da idem u blizinu Toronta.Kakva je kolegijalnost naseg naroda tamo, da li se moze ocekivati od njih neki posao, jer citao sam oglase u novine Toronto, ima dosta ponuda za posao od strane firmi koje drze nasi ljudi.Dobrodosao je svaki komentar.
[ gajo2 @ 18.01.2007. 00:17 ] @
Znaci imas porodicu tamo? Pa verovatno treba da zivis tamo gde ti zive i ostali clanovi porodice, barem dok ne postanes punopravan gradjanin...

Ja ti ne mogu reci nista konkretno, samo price. Imam rodjake koji su ziveli u Torontu, pa su se preselili u predgradje. Imaju tri kola, ogromnu kucu, kuca nema ogradu zato sto nema kriminala, jedan njihov prijatelj ima privatni avion, drugi skuplja automobile iz 50'ih... za godisnji idu u Pariz, Meksiko itd. A radnicka su klasa, tj. nesto kao ti, sa srednjom skolom.

Posao se inace moze naci, ne toliko lako ali moze. Recimo ako izgubis posao moze se desiti da 6 meseci ne nadjes drugi "odgovarajuci" posao. A citam ovde na forumu da u Alberti (na zapadu Kanade) vape upravo za ovakvim obicnim radnicima, pa mozda je bolje da pokusas tamo.
[ svaxy @ 18.01.2007. 00:23 ] @
Procitao sam i ja za Albertu ali kod Toronta imam dedu i babu koji su prilicno stari i nemaju nikog tamo pa bih voleo da budem blizi njima, a imam i neke poznanike u Niagara Falls i Torontu.
[ milanche @ 18.01.2007. 11:04 ] @
To gde se zivi bolje je malo siroka tema - nigde na svetu nemas apsolutno sve. Srbija definitivno ima dobrih
stvari koje neces naci nigde na svetu, pogotovo ako si u njoj rodjen. Ipak, ne propustaj sansu da prozivis u
zemlji koja je vrlo sredjena i smislena i u kojoj mozes da naucis jedan a mozda i dva jezika. Pogotovo ako si u
nekim dvadesetim godinama - pravac Kanada ! Ako nista, provedi neko vreme, vidi da li ti se svidja ili ne. Nazad
mozes uvek da se vratis.
[ Filthy McNasty @ 18.01.2007. 16:34 ] @
svaxy,
taj koji ti je rekao da se u Srbiji zivi 10 puta bolje ne zna o cemu prica..........a kada te iste ovde pitam zasto se ne vrate u Srbiju , niko nema odgovor, evo ih i dalje ovde, samo kukaju. Takvim nigde nije dobro jer nisu u stanju da pomere svoje lenjo dupe i shvate da im nista u zivotu nece pasti sa neba. To su isti oni koji su navikli da u Srbiji sede do podne u kafani citajuci novine i ispijajuci kafe.........takve zaobilazim u sirokom luku, tj. od takvih sam i pobegao iz Srbije.

Jednom se zivi, nista neces izgubit ako dodjes i probas, Srbija te uvek ceka ako se odlucis na povratak. Ja sam u Kanadu dosao sa punih 38 godina i poceo sve ispocetka, ne da se nisam pokajao nego mi na pamet ne pada da se vracam u Srbiju. Ovde moze jako lepo da se zivi, samo treba malo ukljuciti zdrav razum, biti uporan, imati plan/viziju i sve se moze postici.
Ziveo sam u Torontu 7 meseci, pa se preselio posle na sever Alberte zbog posla. Ovde ne radi samo onaj koji nece da radi, ekonomija cveta, stopa nezaposlenosti je 6,1%, najniza u poslednjih 30 godina. Sve te price kako ovede ima 250,000 beskucnika i tome slicno pricaju samo oni koji nece da rade i cekaju da im neko na tacni ponudi lep zivot.
U pocetku nije lako, vecina ocekuje cuda, ovi sto gledju holivudkse filmove i veruju u tzv americki san, to ne postoji, cista utopija, pamet u glavu.......



[ svaxy @ 18.01.2007. 23:01 ] @
Filthy,
slazem se sa tobom u potpunosti, nisam bas dvadesetih godina, imam 31 i poveo bih sa mnom suprugu i dete i racunam na pomoc rodjaka i prijatelja koji tamo zive, naravno ne oslanjam se samo na njih ali mislim da ce mi biti malo lakse u odnose na one koji dodju tamo a nemaju nikoga.Hvala na odgovoru, citao sam i ranije tvoje poruke sto se tice emigracije.Bilo bi lepo da mi se javi jos neko sa tvojim misljenjem.Reci mi za posao ,da li je tacno da se moleraj placa 25$/sat, posto tu vidim neku pocetnu egzistenciju?To je ipak lepa cifra na mesecnom nivou cak i za Kanadu.
[ Filthy McNasty @ 23.01.2007. 15:35 ] @
svaxy,

generalno, ovde zantlije dobro prolaze, trazeni su svi profili, plate variraju u zavisnotsi od iskustva , samog poslodavca, i nekih drugih faktora, ne moze ti niko reci tacno cifru ali u svakom slucaju nemoj ocekivati da ce ti neko u samom pocetku dati te para koje pominjes. Kao sto rekoh, nije lako u pocetku, novi imigranti imaju problem nedostatka kanadskog iskustva koje je od kljucne vaznosti.
Nemoj mnogo da se opterecujes sa nekim ciframa, usresredi svu energiju na aplikaciju i da se sve to pozitivno resi sto pre. Ostavi se tih prica kako je Srbija naj, to je neozbiljno, nigde nije idealno , covek traba da zna sta zeli u zivotu, a moj ti je savet, menoj da juris prvenstveno za novcem i da ti to bude osnovni razlog preseljenja u Kanadu, iako je i to dobrim delom razlog zasto ljudi napustaju Srbiju. Ovde uvek moze da se zaradi za neki pristojan zivto bez mnogo trzavica.

Srecno sa aplikacijom!
[ Tomabg @ 03.12.2008. 12:45 ] @
Ljudi, pogotovo Vas dvojica, koji ste pisali ovde.
Ja sam trenutno u istoj poziciji.
Imam 26 godina, solo sam.
Imam pravni fakultet zavrsen, i postdiplomske, ali to trenutno nije bitno.
I ja hocu da krenem put Kanade, mozda vec pre nove godine.
Ali OKLEVAM! Bojim se da necu naci posao bilo kakav, a bitno mi je da uhvatim bilo kakav posao.
Trazim da mi pomognete savetom, ima li sanse za posao. Ja bih dosao na turisticku vizu koja vazi 6 meseci.
Ovde je pominjana Alberta i potreba za svim radnicima. Ima li sanse danas za tim.
Ja sam fizikalisao po Grckoj jedno vreme, I ONO STO ZNAM JESTE DA SRBIN SRBINA U INOSTRANSTVU NECE NIKADA POMOCI!!!!!!!!! TO SAM UBEDJEN 100%!
Ja bih se uputio put Toronta, imam love trenutno da zivim 3 meseca tamo bez posla. Medjutim, sta dalje?
Imate li braco savet neki za mene, i konkretno u koju provinciju da se uputim!
Spreman sam na sve iz pocetka!
[ smeshko @ 03.12.2008. 22:57 ] @
Tomo svugde na svetu sem na Novom Zelandu ako se ne varam, je zabranjeno da radis dok si na turistickoj vizi, a takodje ne mozes da zatrasis radnu dok si na turistickoj. Sem eventualno da nadjes nekog ko je voljan da te uveze kao radnika(a to nije ni malo prosto) pa se onda vratis kuci pa uz milion papira zatrazis radnu visu, i ako ti odobre ta workpermit ti je vezana samo za tog poslodavca. Ako izgubis poso, ili hoces da ga promenis sve iz pocetka.......i sve je to postalo malo prekomplikovano da ne kaze nemoguce :(

Da je tako lako sutra bi svi otisli.... :)
[ miltec @ 29.01.2011. 20:47 ] @
Najbolje da ides kod advokata. Oni ti srede papire i pripreme za interviju. Ja sam tako dobio preporuku za advokata i prezadovoljan sam. Ako te zanima pogledaj ovaj link Canada Immigration Lawyer.
[ expatns @ 02.03.2011. 09:01 ] @
Miltec, please ako mozes da navedes neke detalje zbog cega si zadovoljan sa tim advokatom. Uzimajuci u obzir da svako moze aplicirati na relativno jednostavan nacin, sta je u stvari kod njene usluge vredno para koje verovatno nisu male? Kolko je ustvari to kostalo? Hvala unapred!
[ elmagico @ 02.03.2011. 14:33 ] @
Ja cu jos jednom svima reci, BEZITE IZ SRBIJE sto pre to bolje, nije bitno koja zemlja jer su sve zemlje bolje od "NASE" Srbije. Ocekujem da se javi sad neko da mi navede primer neke zemlje koju su gore od nase, na te zemlje nisam mislio, vec KANADA, USA, AUSTRALIJA, ZAPADNA EVROPA, KINA, JAPAN, EMIRATI.

Posla ima svuda ako hocete da radite, posla ima i u Srbiji ali ljudi nece da rade, ili hoce da rade samo ako im neko odmah da dovoljno veliku platu i sve beneficije a da rade jako malo i naravno ako mogu da budu ne vise "DIREKTORI" to je proslo vreme nego "MANAGER" nije bitno cega.

Ako imas opciju da ides iz Srbije u Kanadu odmah bez razmisljanja. Imam drugara koji je otisao tamo i sad uziva kao bog, on je iz IT struke ali kaze da ko hoce da radi ima posla,nudio je svom rodjenom bratu da dodje i da radi a ovaj nije hteo jer mu je lakse da izdaje kucu i da uzima 400 evra i da ga boli uvo za sve.

Imam familiju u Cikagu, oni su tamo vec od 98 i super im je tek su prosle godine uspeli da srede regularne papire i da budu 100% siguni, ne znam kako ali su i kucu kupili pre nego sto su papire sredili. Oni kupuju stare kuce koje sredjuju pa ih prodaju i pored ove krize sa nekretninama oni imaju posla. Kriza se oseca ali ne toliko.

[ balavi @ 02.03.2011. 15:48 ] @
ima posla, ali su ti nasi privatnici najgori, i to zato sto svaki kurton sada ima sansu da bude gazda, pa im se osladilo da curka kinta, nista ne rade sve zato jer je tu jeftina radna snaga koja ce da trpi to sve
kao sto i uvek kazem, barem je to ili u mom slucaju, nekog koga znam ili moje okoline

brate, znam ih na kilo koji rade za DZ, i to veliko DZ, i kad to sve vidim bezi mi se odavde

necu sad da smaram kako ne valja ovo ili ono ... ali ovde je golemo njesra u svakom pogledu, i samo nenormalan moze da ostane ovde .... ovde gde je sve postalo nemoguce

tako da, elmagico, slazem se onim tvojim "BEZITE IZ SRBIJE" .... samo neko ko je VELIKI pajser to ne moze da shvati
[ DaliborP @ 02.03.2011. 15:56 ] @
Znaci svi oni koji nemaju nameru da napustaju Srbiju su veliki pajseri?
[ balavi @ 02.03.2011. 18:04 ] @
Citat:
DaliborP: Znaci svi oni koji nemaju nameru da napustaju Srbiju su veliki pajseri?


o jea
[ Slobodan Miskovic @ 02.03.2011. 18:12 ] @
Slazem se uz malu ogradu da to ne bi trebalo da se odnosi na one koji nemaju mogucnosti da odu i koji su nekom visom silom vezani za Srbiju.
[ BluesRocker @ 02.03.2011. 19:06 ] @
A zbog čega smo tačno pajseri?
[ DaliborP @ 02.03.2011. 22:31 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Slazem se uz malu ogradu da to ne bi trebalo da se odnosi na one koji nemaju mogucnosti da odu i koji su nekom visom silom vezani za Srbiju.

Po meni su svi veliki pajseri koji misle tako. Uz malu ogradu da to ne bi trebalo da se odnosi na zaostale u razvoju ili mentalno retardirane.
[ balavi @ 02.03.2011. 22:50 ] @
slazem se i ja, uz malu ogradu, da se to i po difoltu nije odnosilo na one koji su zaostali u razvoju ili mentalno retardirani ili koji nemaju mogucnosti da odu i na one koji su nekom visom silom vezani za Srbiju

a to '' A zbog čega smo tačno pajseri?" valjda zato sto nisu keseri
[ Boris Tadić @ 03.03.2011. 01:07 ] @
Nije bitno ko šta o kome misli, nego treba razumeti da je u Srbiji toliko loše stanje da će sledećih 15 generacija raditi za bukvalno paštetu, jogurt i penziju od 100 €(ako doživi), osim ako ne dođe Sveti Petar umesto mog virtuelnog imenjaka.

Ko god ima mogućnosti da ode, treba da ode, pa makar se vratio/la posle 2 meseca. Ko god nema mogućnosti, treba da ih stvori, jer je uvek zdravije pokušati i pogrešiti, nego se doživotno zavaravati pred ogledalom i "prijateljima" (i onda, posledično, u petoj-šestoj deceniji, zapitkivati "odakle baš meni čir, šećer, pritisak, otkazao bubreg, rak...?" Sve češće i koju deceniju ranije.)

Na mnogim mestima u svetu je i psihički i fizički zdravije, isplativije, perspektivnije, sigurnije prati trotoare i ivičnjake, nego ovde biti direktor/vlasnik/bilo koji šraf firme sa ne znam kolikim godišnjim obrtom i koliko stotina zaposlenih.

p.s. Na mnogim mestima sa asfaltom, vodovodnim cevima i električnom strujom. Pošto ni poštenu kanalizaciju nemamo izvan BG i NS.

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 03.03.2011. u 02:18 GMT+1]
[ noskich @ 03.03.2011. 01:55 ] @
Mislim da ne bi trebalo pretendovati donosenju iskljucivih zakljucaka tipa svi do jednoga ovo ili ono.
Ima ljudi kojima je bolje da sede i gotovo nista ne rade za 400 eura u drzavnoj administraciji nego da primaju 2000 koje treba da vredno odrade.
I oni nisu jedini, raznih ima kategorija kojima stanje u Srbiji odgovara, pocev od nekih preduzetnika i ljudi ukljucenih u politiku.
U Srbiji novcem mogu da se iskupe za krsenje zakona, na nekim drugim mestima ne mogu.
I na kraju zaista ima i ljudi koji jednostavno ne zele da zive bilo gde drugde dalje od mesta u kome su odrasli. Takvi ljudi postoje svuda. Na primer, poznajem devojku ovde u Australiji koja ima prilicno pristojan zivot, u poredjenju sa prosecnim zivotom u Srbiji vrlo dobar. Opet, ona nije srecna ovde i razmislja o povratku.

Tako da mozemo samo pretpostavljati da li je mozda za vecinu ljudi nesto bolje ili ne iz nase perspektive. Govoriti da je neko malouman zato sto se ne slaze sa tom pretpostavkom iz subjektivne perspektive samo pokazuje koliko se usko posmatra realnost.
[ Shadowed @ 03.03.2011. 06:41 ] @
Citat:
noskich: Ima ljudi kojima je bolje da sede i gotovo nista ne rade za 400 eura u drzavnoj administraciji nego da primaju 2000 koje treba da vredno odrade.

Pa, ono, jes' njima bolje. Al' takve treba rasturiti da im ne bude vise dobro :)
[ elmagico @ 03.03.2011. 07:46 ] @
Nije potrebno otvarati diskusiju DA li treba emigrirati ili NE, jer je to stvar pojedinacnog izbora, vec onima koji razmisljanju o tome pomoci da emigriraju, Ko ne zeli da ode iz Srbije ili nece on nek ostane. Ja koliko znam iz iskustva jos nisam cuo da se neko vratio u Srbiju a da za to nije imao razlog (Proterivanje, Osudjivan, Ili uzeo dobre pare pa se vratio da bude veliki u svom selu). Stvarno ne znam jos nikog ko je radio posteno na "zapadu" i da se odlucio za povratak. Nek me ispravi neko ako gresim ili ako neko zna nekog ko je to uradio iz razloga lose mi je na "zapadu" idem nazad u "moju" Srbiju tamo je bolje.

[ DaliborP @ 03.03.2011. 09:17 ] @
Citat:
balavi: koji nemaju mogucnosti da odu i na one koji su nekom visom silom vezani za Srbiju

Ti ne mozes da shvatis da postoje ljudi koji ne zele da idu bilo gde nevezano za mogucnost odlaska? Verovao ili ne vecina ljudi na ovom svetu ne zeli da napusti zemlju iz koje su ponikli, potpuno nevezano sa materijalnim ili politickim stanjem u istoj.

Sreca se ne meri novcem niti politickim stanjem u zemlji.

Zapitaj se ko je ustvari veliki pajser ovde, ti ili ljudi o kojima pricas.
[ balavi @ 03.03.2011. 09:25 ] @
ej, o pitanjima ne treba raspravljati sa tacke gledista ispravnosti
[ homoljac @ 01.04.2011. 21:55 ] @
Pazite ovo, juce me zove tip i pita:"Da li bi otisao u Kanadu na godinu dana,da radis?" Inace sa tipom sam radio vec preko,u pitanju je gradjevina,ali mi smo radili na ventilaciji. Kaze ovako : Placeno je sve. Smestaj,hrana,osiguranje,put,prevoz na i sa posla,osmocasovno radno vreme i slobodan dan nedeljom. Placa se po satu,od minimalnih 5eura pa do 15. Plata se prima 40% na ruke 60% na devizni racun. Cini mi se da je mala cena po satu,koliko sam uspeo da zakljucim cesljajuci po netu. Elem, sve mi ovo izgleda previse dobro,cak sta vise i idealno. Taj sto nudi taj posao je iz Bosne. Ljudi sta vi mislite o ovome??? Nisam neverni Toma,ali mi sve ovo deluje tako nerealno. Pomozite mi da se odlucim. Hvala!!!
[ Boris_ZR @ 19.09.2011. 13:26 ] @
Pa beži, čoveče, šta čekaš?!
Koliko je tražen IT posao u Kanadi? Koliki su prosečni procenjeni troškovi/neto zarada u ovoj oblasti?
[ Klavijaturista @ 24.09.2011. 17:23 ] @
Jedan od najplacenijih poslova u Kanadi je vozac kamiona(Long haul truck driver NOC7411) i plate idu do 10k mesecno!! Placeni su vise nego programeri i developeri. Za imigraciju u Kanadu potrebna Vam je ponuda za posao(valid job offer) ili ugovor o radu(employmeny contract) of poslodavca i jos jedan papir tzv. LMO(labor market opinion) koji potvrdjuje da ne postoji dovoljno kvalifikovanih Kanadjana i da je poslodavcu omoguceno da Vas 'uveze'. Ja sam posle godinu dana uspeo da nadjem ponudu za posao, sad cekam LMO pa aku bude ja odoh :] ako ne, vise srece drugi put. Odmah da Vam kazem nije ni najmanje lako ni dobiti papire ni posao ni ponudu ni nista. Ali svima srecno sa trazenjem ako se odluce za Kanadu!
[ botex @ 11.10.2011. 07:55 ] @
cela procedura oko LMO traje oko 2 meseca maksimalno, tako da znas na cemu si
prvo poslodavac postavi oglas za posao, pa ako se niko odgovarajuci ne javi, onda treze od posebne vladine agencije dozvolu tj misljenje o `uvozu` radne snage

sa fotokopijama ponude za posao (Job Offer) i LMO ides u ambasadu Kanade zemlje u kojoj zivis

ali takodje ce u ambasadi traziti da dokazes da imas radno iskustvo u toj oblasti, sto znaci provera kod prethodnih poslodavaca...
drugom recima..polozio sam za kamion u vojsci, pa bih sada malo da vozim...u ambasadi nece proci
tako da se dobro pripremite za razgovor....

takodje za ovaj specifican slucaj problem je i to sto nasu vozacku dozvolu ne priznaju, pa morate ovde sve ponovo..
prvo za auto...pa tek onda za kamion
e sad kako naci poslodavca koji ce te cekati da to sve zavrsis i tek onda pocnes da radis?

posao vozaca kamiona je dobro placen, ali ne tako kao sto je neko naveo u jednom od prethodnih postova

pozdrav iz Alberte
[ Klavijaturista @ 15.10.2011. 23:05 ] @
botex mnogo hvala za odgovor!
Poslodavac je prijavu za LMO podneo pre nedelju dana i jos ceka na odgovor. Oglas je bio postavljen i niko se sem mene nije javio, kontaktirao me je, zakazali smo intervju i sve smo se dogovorili. Ja u Kanadi nemam nikoga, samo da to napomenem i ovo je cista sreca moglo bi se reci. S' obzirom da je u pitanju manje mesto, ovo smatram odlicnim pocetkom! Nego sad sam otisao off topic, pa da se vratimo..
Imam 3 poslodavca od kojih imam preporuke za posao!
Sto se tice priznavanja dozvole, ja sam cuo da ce uvesti nesto sad uskoro ali neidem na to vec mislim da sve ponovo polazem tamo, naravno sa poslodavcem sam se vec sve dogovorio..
Ja sam ponudu dobio za posao u manjem mestu(oko 8500 stanovnika) i imao sam srece iskreno :D Ali eto, trazite i nacice te! :}
[ jelenastankovic @ 15.10.2011. 23:29 ] @
Klavijaturista, kako uopste trazis posao u Kandai iz Srbije?
[ Klavijaturista @ 16.10.2011. 02:19 ] @
Evo upravo sam zavrsio razgovor sa poslodavcem :}
Na jednoj od tema sam objasnio aki posto ni ja ne mogu da nadjem, evo opet :) potrebno je imati sledece:
-CV
-Cover letter
-Recommendation letters (uglavnom tri, od tri firme)
E sad, oni imaju bas posebnu formu kako to sve mora da izgleda tako da Vam savetujem da ne saljete makar sta vec prvo odradite sve to 'na nivou' pa saljite prijave za posao. Ja sam prijave slao direktno firmama na email, zvao telefonom da se raspitujem, i prijavljivao se preko web sajta www.jobserve.com preko kojeg sam nasao svog poslodavca. Covek me je kontaktirao, intervju itd itd da ne tupim sad o tome.....
Uglavnom se traze tri preporuke od ranije, pa sad sve zavisi od pozicije na koju se prijavljujete i firme. Ako Vas bilo sta interesuje slobodno me pitajte ja cu se potruditi da objasnim koliko kog mogu i znam!
Pozdrav!
[ botex @ 17.10.2011. 06:04 ] @
za sada ne priznaju nista od nase vozacke dozvole.

ako mozes ponesi potvrdu od tvog osiguranja (gde si osiguravao auto, kamion ..sta god) da nisi potrazivao pare od njih za nadoknadu stete...
to ti moze smanjiti ceni osiguranja do 40%

na pr..ja kad sam dosao, kupio starog Dodge Caravan....sa internacionalnom dozvolom, placao sam 137 cad mesecno osnovno osiguranje, za puno bi bilo verovatno 250 cad. sa cenom auta raste i cena osiguranje

sto se tice polaganja prvo polazes za auto (Class 5), pa zatim neku prvu ponmoc i neki test Air brake Q endorsment, pa onda ides na Class 2 ili Class 1

sve u svemu to ne ide tako brzo, tako da ako si tako dobio posao, imao si dosta srece ili si ih impresionirao svojim CV i intervjuom

u svakom slucaju srecno
[ Klavijaturista @ 21.10.2011. 18:31 ] @
Posao nisam dobio brzo! Sigurno vec godinu dana saljem prijave, spamujem mejlove i zovem non stop! :D
Za sad cekam taj LMO pa ako dobijem, pisem sve detaljno u drugoj temi o svom odlasku u Kanadu pa nekom ce sigurno da zatreba.. :)
[ Klavijaturista @ 05.12.2011. 02:16 ] @
Evo da napisem samo mozda ce nekoga da zanima, posle 2 meseca i 12 dana, poslodavac je dobio case number za LMO, STIM da je rekao da je bilo nekih strajkova pa su prestajali da rade. Eto informacija za sve one koji cekaju LMO. Kada bude izdat, napisacu nesto vise informacija za sad ovoliko. Pozdrav svima
[ novibl @ 11.01.2013. 01:05 ] @
Kakve su šanse sada za emgraciju u Kanadu?
Koji su načini emigracije, i kakvi su uslovi?
[ Nebojsa Grabic @ 13.12.2013. 12:31 ] @
Ja znam jednu zenu koja zivi od mene nekoliko kuca,ona ima cerku koja ima 2 dece i muza zive u Kanadi (Ontario)u nekom manjem gradu waterloo(kitchener)kazu da je super tamo vreme i sve,samo malo posao zeza teze ga naci.Ali meni nesmeta zeleo bih da idem sa porodicom pa mi kazite koji je najjeftiniji put do tamo i povoljan sta mi treba koja viza,sk nije problem znm engleski i francuski nesto manje fr ali OK.I od te zene cerka je sama rekla da je tamo super,moje ostale komsije kazu da je lose tamo i glupo da se odvajas iz ove zemlje ali ako je lose sto se nije vratila nazad?
[ Nebojsa Grabic @ 13.12.2013. 12:38 ] @
Klavijaturista taj posao je krvav nemislim bukvalno ali od te zene i sin zivi u Kanadi i zivi u torontu vozac je kamiona on nikada nije kuci zato i dobijas puno para kada ima posla sto je dobro a sa jedne strane nije za one koje nemogu da sede dugo u kamionu kao neko u srbiji.vozi ovde od NS a do BG i umori se i misli da vozi extra i moz da izdrzi toliko ali tamo bas zahteva taj posao i koncentraciju.... i jos nesto
[ Lazoman @ 12.10.2015. 10:35 ] @
Mislim da svaki covek pre nego se odluci da ode u neku drugu zemlju da zivi, treba dobro da raskrsti u svojoj glavi, sta zeli, da li se dovoljno potrudio da uspe tu gde je, i da li je malo objektivnije sagledao situaciju u drzavi, i koje su struke isplative da se uce. Svaki drugi covek studira pravo, ekonomiju, filozofski, fakultet za sport - bez imalo mućkanja glavom da su te struke u Srbiji skoro pa prezasićene, i da samo pojedinci, koji su stvarno dobri u tim oblastima mogu da se probiju ovde kod nas i lepo žive. Posla ima u svakoj struci, samo je od struke do struke upitno, koliko se mora biti dobar u tom poslu, da bi bio dobro plaćen i živeo lepo, a može se na ovim prostorima itekako!

Ne kažem da ne treba pokušati ako se ukaže prilika, ali RAZMISLITE dobro pre nego negde daleko zapalite!
[ Urke92 @ 12.11.2015. 10:50 ] @
Citat:
Klavijaturista:
Jedan od najplacenijih poslova u Kanadi je vozac kamiona(Long haul truck driver NOC7411) i plate idu do 10k mesecno!! Placeni su vise nego programeri i developeri. Za imigraciju u Kanadu potrebna Vam je ponuda za posao(valid job offer) ili ugovor o radu(employmeny contract) of poslodavca i jos jedan papir tzv. LMO(labor market opinion) koji potvrdjuje da ne postoji dovoljno kvalifikovanih Kanadjana i da je poslodavcu omoguceno da Vas 'uveze'. Ja sam posle godinu dana uspeo da nadjem ponudu za posao, sad cekam LMO pa aku bude ja odoh :] ako ne, vise srece drugi put. Odmah da Vam kazem nije ni najmanje lako ni dobiti papire ni posao ni ponudu ni nista. Ali svima srecno sa trazenjem ako se odluce za Kanadu!


Ovo da su kamiondzije najplacenije nije tacno, gde moze kamiondzija imati vecu zaradu od nekog inzenjera? Verovatno nisi dosao u kontakt sa onima koji tuku po 50-60 hiljada kanadskih dolara mesecno, radeci 8-10 casova dnevno, dok kamiondzije rade dan i noc bez stajanja za 10000. Pogledaj oglase za posao programera ili elektronicara na indeed.com, pa ces i sam shvatiti da nisi u pravu.