[ Mystor @ 08.06.2003. 16:26 ] @
Zanima me kako da bootuje CD Windows XP iz biosa.
Ja kad ga ubacim samo pishe boot from CD i onda prazan ekran.
Pomoc!
[ Gameover @ 08.06.2003. 16:55 ] @
Pa verovatno ti nije CD Windows Xp bootabilan!
[ Miroslav Strugarevic @ 08.06.2003. 17:42 ] @
Pa kad ti to ispiše treba da lupiš ENTER.?
[ factor @ 08.06.2003. 18:16 ] @
Džabe lupi ENTER ako mu ekran ostaje prazan. Ako ne pritisnes neko dugme *ANY KEY* pet? sekundi (dok ti se kreću tačkice) mašina počinje da bootuje sa sledeće medije koja je podešena u BIOS-u. A ako CD nije bootabilan, BIOS automatski nastavlja boot sekvencu. Možda neki BIOS error, ili corrupted CD...
[ Miroslav Strugarevic @ 08.06.2003. 18:34 ] @
Pa moguće je i da je loš cd.
[ L I L I T @ 09.06.2003. 05:16 ] @
pa recimo ja sam imala sličan problem
al je cd bio malko urnisan
ali posle više pokušaja upalilo je .. i boot-ovao je normalno
[ Mystor @ 09.06.2003. 17:49 ] @
ma to su mi mozda sjebali Linux particije.I kad upalim komp bez ikakvog CD-a u cdromu sto stoji samo crni ekran.A CD nije oshtecen kupio sam ga prije nekoliko dana...
[ Dragan Panjkov @ 10.06.2003. 21:16 ] @
Ako Windows XP Professional ne moze da se bootuje sa CD-a, sa microsoft.com sajta treba skinuti program velicine 6MB koji ce, kada se pokrene, da napravi 6 Windows XP Boot disketa. Normalno, potrebno je IMATI 6 praznih formatiranih high-density disketa prije pokretanja ovog alata. Mislim da Microsoft uopste nije pustao na trziste Windows XP koji je boot-abilan, ali nisam siguran.

Inace, na Microsoft Knowledge Base postoji uputstvo za pokretanje instalacije Windows XP ako imate startup disketu Windows-a 98, CD Windows98SE, CD Windows XP, i naravno, racunar sa CD citacem i hard diskom, bez ovih 6 startup disketa. Koristi se naredba smartdrv i nakon toga sa cd-a Windows XP pokrece Winnt komanda
[ manca @ 11.06.2003. 01:55 ] @
Cd nije bootabilan....siguran sam.lllAKO SE MUCI KAD PUKUSA DA BUTUJE onda je disk izgreban, ali ako odjedanput prodje boot onda nije....
PZ!
[ drziv @ 11.06.2003. 12:03 ] @
Disk ti verovatno nije butabilan. Kod nas su kruzile dve verzije jedna koja se mogla instalirati samo iz vindowsa (upgrade ili cleen instal) i druga koja je bila butabilna i startovala se tako sto bi se u BIOS-u podesilo da je prvi uredjaj sa koga se startuje sistem CD.
Inace cesto na korici diskova koji nije butabilan, a koje su prodavali nasi pirati bilo je ispisano FINAL (ako ti to nesto znaci).
[ Mystor @ 11.06.2003. 15:58 ] @
Nabavio sam novi bootable CD. I pishe mi ono testing conf. i onda prazan ekran.
To su mi mozda oshtetile Linux particije ili neshto , ali ja nemogu iz fdiska za windows98 da ih maknem... POMOC!
[ mikiradic @ 13.06.2003. 15:26 ] @
Udji u DOS, otkucaj format D: ( umesto D otkucaj naziv particije sa linux-om ) pritisni ENTER, i formatiraj postojecu particiju sa linux-om. Normalno prebaci sve bitnije podatke na CD ili na drugi komp.
[ Veljko @ 13.06.2003. 15:40 ] @
Citat:
mikiradic:
Udji u DOS, otkucaj format D: ( umesto D otkucaj naziv particije sa linux-om ) pritisni ENTER, i formatiraj postojecu particiju sa linux-om. Normalno prebaci sve bitnije podatke na CD ili na drugi komp.

Kako mislis da iz dos-a vidi linux particiju ??????

Citat:
Mystor
To su mi mozda oshtetile Linux particije ili neshto , ali ja nemogu iz fdiska za windows98 da ih maknem... POMOC!

Sa fdisk-om mora da moze. Obrati paznu korijm redom brises particije.
Ako se bas ne snadjes sa fdiskom probaj da ubacis hdd na neki drugi racunar koji ima instaliran PQMagic i sa njim ga sredi.
[ --ja-- @ 13.06.2003. 22:30 ] @
Veljko, ne mora moći fdiskom. Fdisk je pun kojekakvih greškica i malo malo se zablesa. Ja sam baš danas pokušavao sa njim obrisat particije i stvorit nove, i nije išlo. Kad pokušam obrisat extended particiju izbaci da nisam izbrisao logičke particije, a kad mu kažem da mi prikaže logičke particije napiše da ih nema. Zato sam sa ffdiskom (koji je gotovo identičan fdisku) uspio sve odradit bez problema.
Download: http://ffdisk.webaps.de/fdisk121.zip
[ White Weedow @ 03.08.2004. 23:53 ] @
Pozdrav !!

Da ti objasnim sve u pojedinosti , ako ti je <a href="http://www.ntsearch.com/search.php?q=cd&v=56">cd</a> butabilan nemas problem restartuj pc zatim pritisni del tipku i unidji u bios zatim unidji deviceboot opciju u biosu i namjesti mjesto flopija da pokrece cd-rom a mjesto cd-roma flopy sto znaci 1bootdevice da bude cd-rom 2bootdevice da bude floopy zatim izadji iz device opcije i unidji u opciju cmossetup i tu na primari master postavi <a href="http://www.ntsearch.com/search.php?q=auto&v=56">auto</a> i pritisni enter i na primari slave postavio <a href="http://www.ntsearch.com/search.php?q=auto&v=56">auto</a> i pritisni enter izadji iz opcije sacuuvaj promjene u biosu i pc ce biti restartovan i sve ce biti ok samo ga pusti i sam ce traziti boot !
Kada nadje boot kopirat ce fajlove za instalaciju i pitat ce te na koju particiju zelis xp i odaberes svoju particiju i njezinu velicinu i ukoliko nisi imao druge particije tu ih kreiras odma zatim kada pritisnes enter na particiji koju si odabro za instalaciju xp-a pitat ce te koji mod zelis imat ces ntfs ili fat ili fat32 ili ntfs quicky , ti odaberi ntfs quicky ukoliko ga ne prihvati odaberi fat32 da ga odradi polako i detaljno zatim nakon kopije odbrojat ce 15 secundi za restart pc i restart ce se sam i sve je ok instalacija ce poceti sama. I jos nesto kada instaliras xp i kada ga prvi put startujes odma ga restartuj i vrati bios na postavke koje su bile prija instalacije sacuvaj tu promjenu restartaj pc i onda mozes sve!! Eto toliko polako i pazljivo sa biosom i nesekiraj se sve ce ti upaliti!!!Caos
[ White Weedow @ 03.08.2004. 23:54 ] @
Pozdrav !!

Da ti objasnim sve u pojedinosti , ako ti je cd butabilan nemas problem restartuj pc zatim pritisni del tipku i unidji u bios zatim unidji deviceboot opciju u biosu i namjesti mjesto flopija da pokrece cd-rom a mjesto cd-roma flopy sto znaci 1bootdevice da bude cd-rom 2bootdevice da bude floopy zatim izadji iz device opcije i unidji u opciju cmossetup i tu na primari master postavi auto i pritisni enter i na primari slave postavio auto i pritisni enter izadji iz opcije sacuuvaj promjene u biosu i pc ce biti restartovan i sve ce biti ok samo ga pusti i sam ce traziti boot !
Kada nadje boot kopirat ce fajlove za instalaciju i pitat ce te na koju particiju zelis xp i odaberes svoju particiju i njezinu velicinu i ukoliko nisi imao druge particije tu ih kreiras odma zatim kada pritisnes enter na particiji koju si odabro za instalaciju xp-a pitat ce te koji mod zelis imat ces ntfs ili fat ili fat32 ili ntfs quicky , ti odaberi ntfs quicky ukoliko ga ne prihvati odaberi fat32 da ga odradi polako i detaljno zatim nakon kopije odbrojat ce 15 secundi za restart pc i restart ce se sam i sve je ok instalacija ce poceti sama. I jos nesto kada instaliras xp i kada ga prvi put startujes odma ga restartuj i vrati bios na postavke koje su bile prija instalacije sacuvaj tu promjenu restartaj pc i onda mozes sve!! Eto toliko polako i pazljivo sa biosom i nesekiraj se sve ce ti upaliti!!!Caos