[ VladeM @ 09.06.2003. 23:56 ] @
Jeftine 17" - tice

vidim da ima dosta monitora koji kostaju oko 110-130 E, pa me interesuje neko iskustvo/preporuka za neki konkretan model ili firmu. U igri su npr. Samsung, CTX, DTK, Dajevu, Hansol - znaci svi.
[ manca @ 10.06.2003. 01:07 ] @
Iz mog iskustva najbolje se pakazao NOKIA!!Tako da bih ti nju preporucio ne znam tacno oznaku ali znam da kosta od oko 120-200€(polovno naravno)
PZO!
[ mikis @ 10.06.2003. 03:06 ] @
Ne znam zašto bi za polovan 17" monitor davao 120-200€ kad se za te pare može uzeti nov, doduše korejanac, ali nov. Polovni se kreću oko 70-80€. Od nabrojanih, ja bih uzeo Samsunga. Jes da su se iskvarili u poslednje vreme, ali i dalje pružaju najviše za uložen novac. Do skora sam imao Samsung 753S i mogu ti reći da je za te pare (oko 120-130€) sasvim solidan monitor.

Drugo, pitanje (ne daj Bože) servisa i podrške -- opet mislim da od nabrojanih ubedljivo najbolju podršku ima Samsung preko svog distributera (ERC).
[ Marvin Freestyle @ 11.06.2003. 05:11 ] @
LG StudioWorks 700S -- 110
Hyundai ImageQuest V770+ -- 108

PoZdRAw
[ shame @ 11.06.2003. 09:54 ] @
Prije dva dana sam uzeo Samsung 753 S na preporuku prijatelja i sasvim sam zadovoljan sa njim. Mislim da se za ove pare (110 eura - NOV sa garancijom od godinu dana) trenutno ne moze uzeti nista bolje. Samo da kazem jos da su mi u servisu za mog Acer-a starog 16 mjeseci trazili za opravku 90 eura (trafo i jos neke sitnice).Zato je moja preporuka Samsung 753S.
Pozdrav!!!!!!!
[ markantz @ 11.06.2003. 11:10 ] @
Pa ne znam za taj 753S, nekada je stvarno bio dobar ali na novijim serijama malo dise slika, za razliku od Hansola (kojeg ja bas i ne varim) ali bar slika ne dise.
Ma Sony je mama, imas neku Sony 17-ku za 360e
[ nemesis @ 13.06.2003. 20:01 ] @
Citat:
VladeM:
Jeftine 17" - tice

vidim da ima dosta monitora koji kostaju oko 110-130 E, pa me interesuje neko iskustvo/preporuka za neki konkretan model ili firmu. U igri su npr. Samsung, CTX, DTK, Dajevu, Hansol - znaci svi.


ja sam uzeo .. Philips 107T4 .. lightframe 3 itd..:)
e ludilo :) od monitora :)
[ broker @ 16.06.2003. 12:07 ] @
Moja preporuka je da izbegavate Hansol monitore. Koristim dva znam za jos tri koji ne valjaju. Prakticno svi Hansoli za koje znam ne valjaju.
[ gagacg @ 19.06.2003. 10:56 ] @
Sta fali samsungu 753S? Na recoluciji 1024x768 ima osvjezavanje od 85 herza. I uposte se ne pojavljuje treperenje slike. Sve ostalo je odlicno. Ekran je vrlo malo zakrivljen tako da imas osjecaj da radis na ravnom monitoru. Ja ga imam otkad sam kupio kompjuter tj. od prije dvije godine. I dalje radi perfektno. Nijednom mi se nije desio nikakav kvar ili se slike pokvarila. U njegovom meniju imas dosta opcija kojima mozes podesavati sliku tako da su ivice perfektne. Znam da ima boljih i mnogo boljih ali za tu cijenu ja mislim da je samsung 753s najbolji izbor. kada sam ja kupovao kompjuter taj monitor je kostao 430 maraka.
[ shame @ 19.06.2003. 11:40 ] @
Slazem se gagacg. Prije nekoliko dana isti monitor sam uzeo za 215 maraka i u potpunosti sam zadovoljan sa njim. Istina da ima boljih ali za ove pare cisto sumnjam. Pozdrav!!!!!!!!!!!
[ tangenta @ 19.06.2003. 19:59 ] @
Ako baš treba biti jako jeftin, onda se slažem s gore spomenutim Samsungovim 753s, sigurno najbolji izbor za te pare!
[ markantz @ 19.06.2003. 22:34 ] @
Ja imam Dell D1025TM, polovan iz 1998 (decembar), sa Trinitron cevkom i nebih ga menjao nizakakav Samsung (ni od 21''). Stvarno je PRETERAN ZA TE PARE Jedini je problem kod polovnjaka sto moras paziti kad kupujes
[ XYZ @ 20.06.2003. 04:25 ] @
Vala bas i ja ima proofscreen miroc1782 sa Trinitron cevkom. Samsung prema njemu izgleda kao jaje. Neko rece da u 1024x768 ima osvjezavanje od 85 herza pa toliko je imala i moja stara Compaq-ova 15".
[ drdrksa @ 12.07.2003. 03:11 ] @
Citat:
broker:
Moja preporuka je da izbegavate Hansol monitore. Koristim dva znam za jos tri koji ne valjaju. Prakticno svi Hansoli za koje znam ne valjaju.


I meni je jedan izgoreo od strujnog udara. Ali dok je radio (2 godine), nije se pokazao kao los.
[ IHThUS @ 12.07.2003. 11:22 ] @
Meni CTX radi preko godinu dana sasvim OK!
Ima malih problema sa geometrijom slike ali sve ostalo je SUPER.

Kada sam ja pazario ovaj monitor bio je među najjeftinijim 17'' na lokalnom tržištu sa najboljim karakteristikama u svojoj cenovnoj klasi.

Rezolucija 1024 x 768 obnova 100MHz

Moja preporuka za CTX mada ni Samsung monitori nisu loši.

[Ovu poruku je menjao IHThUS dana 12.07.2003. u 14:52 GMT]
[ mucky @ 12.07.2003. 12:10 ] @
Citat:
markantz:
Ja imam Dell D1025TM, polovan iz 1998 (decembar), sa Trinitron cevkom i nebih ga menjao nizakakav Samsung (ni od 21''). Stvarno je PRETERAN ZA TE PARE Jedini je problem kod polovnjaka sto moras paziti kad kupujes


I ja bih dao preporuku za Trinitron cevke... Imam Dell D1025HE i slika je besprekorna (ne racunajuci
one dve tanke linije koje ja vise ni ne primecujem). Znaci, ili Trinitron cevke ili one Samsungove DFX,
kvalitet je takodje besprekoran (mada meni boje deluju malko isprano).
[ Veljko @ 12.07.2003. 13:09 ] @
Dell D1025HE Rula!

Polovan ali bolji od bilo koje nove 17-ice na trzistu.
[ IHThUS @ 12.07.2003. 16:22 ] @
Zbog same tehnologije ali i značaja čula vida mislim da nije pametno kupovati polovan monitor!

Ali, ako je u pitanju monitor koji je radio petnaest do dvadest časova nedeljno i nije stariji od dve godine onda vredi razmisliti.
[ VladaPUB @ 12.07.2003. 20:27 ] @
Citat:
drdrksa:
Citat:
broker:
Moja preporuka je da izbegavate Hansol monitore. Koristim dva znam za jos tri koji ne valjaju. Prakticno svi Hansoli za koje znam ne valjaju.


I meni je jedan izgoreo od strujnog udara. Ali dok je radio (2 godine), nije se pokazao kao los.



Imam dva Hansol monitora 710P i 900P.
Oba rade oko 3 godine, i koriste se za video montazu. Dosta kvalitetna slika, a do sada nista nije crklo !
[ Vukan Karadžić @ 12.07.2003. 21:10 ] @
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
Dell D1025HE Rula!

Polovan ali bolji od bilo koje nove 17-ice na trzistu.


word
[ mikis @ 13.07.2003. 04:46 ] @
Citat:
mucky:
Znaci, ili Trinitron cevke ili one Samsungove DFX, kvalitet je takodje besprekoran (mada meni boje deluju malko isprano).


DFX i Trinitron ja ne bih ni stavljao u istu rečenicu, a kamo li poredio. DFX je obična prevara, prodaju ti kao "savršeno ravan" ekran, a ono u stvari ekran je i dalje zakrivljen, ali ga spoljnje staklo "ispravlja". Monitori odlični za filmove i igrice, oni koje sam ja video imaju odlične boje, ali je geometriju nemoguće podesiti.

Trinitron/Diamondtron je sasvim druga priča, od toga na domaćem tržištu (osim TFT-a) nema bolje.
[ Nebojsa Milanovic @ 14.07.2003. 12:26 ] @
Nisam dosada hteo da se ukljucujem u pricu ali odlucih nakon prethodnog posta.
Naime pre neke dve godine dadoh 1100 DEM za najskuplji 17" monitor na trzistu po imenu Samsung 700 NF (Natural flat - cevka Mitsubishi Diamondtron), nakon razocarenja modelom 750 p (800 DEM) koji je bio ostar ali okrugao kao lopta tako da je nemoguce bilo raditi na njemu. Tada nisam imao dovoljno iskustva sa monitorima pa sam dopustio da mi to SRANJE unisti vid.
Naime taj 700 NF je monitor sa NAJNEOSTRIJOM slikom (od novih monitora) koji sam video u zivotu!!! Geometrija je bila OK, ali sam cesto kasnije vidjao i 14', 15' koji su bili ostriji a o iole kvalitetnijim 17' da i ne govorim. Osim toga najvise sam se bavio citanjem teksta sa njega sto je bilo ravno samoubistvu ociju (dioptrija mi je za kratko vreme na njemu znacajno porasla). Cim sam uspeo da shvatim koje je to djubre bacio sam ga i kupio TFT. Medjutim, posle sam video Samsungove nove modele koji su za ulozen novac sasvim OK (medju njima je i 753 s) da bi pre neki dan kod drugara video 957 DFX koji je SAVRSEN i to tako da nema potrebe za TFT-om.

[ mikis @ 14.07.2003. 17:10 ] @
Citat:
Medjutim, posle sam video Samsungove nove modele koji su za ulozen novac sasvim OK (medju njima je i 753 s) da bi pre neki dan kod drugara video 957 DFX koji je SAVRSEN i to tako da nema potrebe za TFT-om.


Vidiš, to je opet stvar ukusa (a i malo sreće da ti uleti pravi primerak). Ja znam čoveka koji je grafički dizajner po profesiji, kupio je baš taj 957DF i poludeo je jer nije bilo šanse da se podesi geometrija (odnosno da prava linija bude zaista prava). U Samsungovom servisu su mu rekli da je to sasvim normalno za tu klasu monitora i da mu je čak uleteo jedan od boljih primeraka. Onda ga je zamenio za najjeftiniji Samsungov TFT (171S) i sad peva.

Inače, moja preporuka za CRT monitor je ViewSonic P serija, ili ko sebi može da priušti, Sony serija G :) Ali sad smo se već udaljili od osnovne teme -- jeftinih monitora ;)
[ IHThUS @ 14.07.2003. 17:58 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:Osim toga najvise sam se bavio citanjem teksta sa njega sto je bilo ravno samoubistvu ociju (dioptrija mi je za kratko vreme na njemu znacajno porasla). Cim sam uspeo da shvatim koje je to djubre bacio sam ga i kupio TFT. Medjutim, posle sam video Samsungove nove modele koji su za ulozen novac sasvim OK (medju njima je i 753 s) da bi pre neki dan kod drugara video 957 DFX koji je SAVRSEN i to tako da nema potrebe za TFT-om.



Upravo na ovo sam mislio kada sam napisao da se izbegavaju polovni monitori.

Cena monitora ne može da se poredi sa oštećenjem vida!!!

Naježim se kada vidim da se po radnjama bagatelno prodaju RASHODOVANI kancelariski monitori koji su godinam svakodnevno bili uključeni puno radno vreme.

[ Nebojsa Milanovic @ 15.07.2003. 12:37 ] @
Kada sam rekao savrsen mislio sam prvenstveno na ostrinu, a jasno je da geometrija ne moze biti idealna ali to je mnogo manje bitno nego ostrina.
Onaj moj krs 700 NF je imao odlicnu geometriju ali ostrina je bila na nivou 14' starih nekoliko godina

Ljudi, LCD TFT rules!