[ kajla @ 02.09.2001. 14:42 ] @
Zanima me šta bi moglo da bude uzrok sledeće pojave (i kao da se izbegne
ista), zapravo evo šta mi se desilo jednom (ovo mi se samo jednom desilo za 6 meseci od kad imam linux):

Uđem ja u KDE sa namerom da radim nešto u GIMP-u, ali pošto sam baš tada morao da izađem napolje ostavim ja linux u KDE-u (nisam pokrenuo ni jednu aplikaciju), i samo isključim monitor da ne gori za džabe. Kad sam se posle jedno 3 sata vratio kući ...uključim monitor i stavim logout da bi izašao iz KDE-a. Kad evo čuda ekran potpuno crn...samo se vidi kursor (_) koji treperi. Otkucam par slova ali se samo kursor pomeri ali ekran je i dajle crn. Proban da stavim:

Code:
 
clear
logout 
root
****
_


ali i daje ništa...ekran crn samo se vidi kursor. Znači situacija je ovakva:
sve radi potpuno OK, ali samo što je ekran potpuno crn, samo se vidi kursor. Na kraju sam stavio
Code:
shutdown -r now
i posle toga (kad se ponovo bootovao) je sve bilo OK. E sada me zanima šta bi moglo da bude uzrok ovoga?
Da li se još nekome desilo nešto slično?

poz.
[ Gojko Vujovic @ 02.09.2001. 14:47 ] @
Meni KDE2 radi bukvalno danima bez gašenja bez ikakvih problema, nikad ni ne izlazim iz X-a. Da li ti je sav hardware ispravan i dalje, da se nije tad nešto desilo?
[ kajla @ 02.09.2001. 16:35 ] @
Citat:
Gojko je napisao:
Meni KDE2 radi bukvalno danima bez gašenja bez ikakvih problema, nikad ni ne izlazim iz X-a. Da li ti je sav hardware ispravan i dalje, da se nije tad nešto desilo?

Ma sve je ispravno kažem ti ovo mi se samo jednom desilo...

poz.
[ random @ 02.09.2001. 20:57 ] @
Pa jel si probao da ukucaš "reset"?
[ Darko Prelic @ 02.09.2001. 22:26 ] @
I kod mene se to desilo par puta, ali kod mene je u pitanju bila grafička. Npr. kada skoknem do text moda i kada se vratim u X zateknem black screen. I onda sam promenio distribuciju
[ frenne @ 03.09.2001. 01:40 ] @
hmm .. i meni se ovo samo jednom desilo .. i to nedavno ..
rec je o rh 7.1 + kde 2.1.1.
[ kajla @ 03.09.2001. 21:42 ] @
Citat:
frenne je napisao:
hmm .. i meni se ovo samo jednom desilo .. i to nedavno ..
rec je o rh 7.1 + kde 2.1.1.

pa da ja takođe imam rh7.1+kde2.1.1

poz.
[ Gojko Vujovic @ 04.09.2001. 01:29 ] @
Onda pretpostavljam da je crvenkapa u pitanju..