[ donaldduckkiller @ 25.01.2007. 23:28 ] @
studiram od septembra u Italiji i s birokratijom nisam bash< sjajan....Prvu vizu sam dobio na 4 mjeseca,predao dokumenta za boravisnu dozvolu,koju jos nisam dobio,vec sam dobio samo dokument koji potvrdjuje da je cekam....itd.itd.Problem je sledeci:-Shta treba da uradi moja drugarica iz Novog Sada,da bi dosla do mene na nekih 10-15 dana u posjetu?da trazi turisticku vizu,to kapiram...gdje -U bg,u ambasadi?Mogu li ja da posaljem nekakav dokument,neku potvrdu da bi ona lakshe i brze dobila vizu(iako josh uvijek nemam boravisnu dozvolu!!!)?Kolike su shanse tj.da li je mnogo komplikovano da dobije vizu???
xvala unaprijed
[ marijanis @ 26.01.2007. 00:57 ] @
_________________________________________________________________
FREE pop-up blocking with the new MSN Toolbar - get it now!
http://toolbar.msn.click-url.com/go/onm00200415ave/direct/01/
[ gajo2 @ 26.01.2007. 23:17 ] @
U najgorem slucaju nek rezervise hotel na nedelju dana (rezervacija uglavnom ne/malo kosta) pa sa rezervacijom da ode u ambasadu. Kada dobije vizu moze jednostavno da otkaze rezervaciju.
[ donaldduckkiller @ 28.01.2007. 21:31 ] @
to oko rezervacije znam,ali da li je dovoljno da dodje s rezervacijom i da to bude jedini dokument koji joj ide u prilog....?,mislim ja sam iz cg,kod nas je to(ne znam zashto..)mnogo jednostavnije,tako je makar sa mnom bilo jer sam vizu dobio bez ikakvog cimanja,ali sam cuo da je u srbiji mnogo teze dobiti vizu....da ne znash mozda moze li od pomoci biti neki dokument,tipa kopija moje boravisne dozvole,potvrda da sam student,kopija indexa,moja izjava da ce biti gost kod mene il neshto sl.....?