[ sholac @ 26.01.2007. 13:50 ] @
Pozdrav

Koristim XP pro SP2 i desilo mi se sljedece ...
Zapravo ne znam ni kako se ukljucila windowsova enkripcija, a da to nisam primjetio, niti je bila ukljucena opcija " Show encrypted or compressed NTFS files in color "
Onda, nocna mora, nakon sto sam formatirao C:, digo ponovo XP, jednostavno sam izgubio pristup svim fajlovima na drugim particijama,
predpostavljam da i sami znate zasto ...
zato sto vise nisam administrator za te fajlove ...
Trazio sam pomoc na vise strana ali nista nije pomoglo ...

Prije formatiranja sam bio admin. zapravo jedini sam user tako da nisam imao pass i user name pri logovanju u win.

pokusavao sam i sa nekim programcicima ali nijedan ne moze da skine zastitu ...

ah da, nisam naglasio da se zastita ne moze skinuti normalnim putem, desni klik na file-propertis-addvanced- i kad skinem kvacicu sa "encrypt..." kaze mi da sam invalid :)

Ljudi pomazite !!!

HVALA !!!
[ Slobodan Trebovac @ 26.01.2007. 14:51 ] @
Ne bih da te razocaram, ali ako si enkriptovao fajlove tesko da ces uspjeti ista da uradis, o tome je bilo vise puta rijeci na ES-u:
http://www.elitesecurity.org/t31445-0#214996
http://www.elitesecurity.org/t...jlova-pozelenela-kako-obrisati
[ StratOS @ 26.01.2007. 15:25 ] @
Pa ne znam za sp2, znam da je prije nekoliko vremena prijatelj imao sličan problem sa svojim compom (xp SP1), instalirao je na novo windowse.
Problem je riješio uz pomoč jednog web pagea, kojeg sada nazalost nema :( #!&!.
Postupak je bio sledeči :

Prijatelj je bio nosač prava za taj enkriptirani fajl, zato je novoj inštalaciji izabrao isti username/password kao prije.
Uz pomoč jednog programa na tom siteu dobio je mogučnost da dekriptuje/pripravi fajl u originalan fajl. I to je uspjelo.
Na web pageu je pisalo, da je to moguče samo na sp1, on je instalirao iste windowse sa istim creator usernameom i passwordom, program se je pobrinuo za ostale stvari. Original fajl je dobio preko default windows sucelja.
Odključao je samo "Encrypt contents to secure data" i to je bilo to.