[ tarla @ 30.01.2007. 22:09 ] @
Pozdrav

Zadnjih dana naišao sam na ALIPR sistem i kao seminarski rad na faksu sam uzeo baš taj zadatak tj da to malo obradimo. Nakon par dana preveli smo neke osnovne stvari i izvršili testiranje sistema sa uzorkom od 50 slika iz 10 različitih kategorija. Ukratko da objasnim o čemu se radi.

ALIPR je skraćenica od Automatic Linguistic Indexing of Pictures - Real Time što zapravo predstavlja automatsko generisanje ključnih riječi koje su vezane za samu sliku. Sam projekat je nastao prije par godina od strane profesora Jia Li and James Z. Wang, a prije par mjeseci je pušten u pogon na stranici alipr.com

Više informacija o samom sistemu možete pronaći na http://www.mangiaphoto.com/ali...vatski-ili-obrnuto/2007/01/30/ ili na smaoj stranici www.alipr.com gdje ga možete testirati u realnom vremenu.

Na prvom linku imate 3 pdf fajla sa puno objašnjenja, matematike i testiranja. Nadam se da će biti komentara na ovo d amalo prodiskutujemo o praktičnoj upotrebljivosti samog sistema.

Nadam se da nisam promašio podforum a ako jesam onda neka mod prebaci gdje misli da treba.

[ cedomir @ 09.02.2007. 20:23 ] @
Nisi ti promasio podforum ali ovu temu malo ljudi prati. Ja kao moderator sam najgori jer sam ovde jednom u mesec dana, jbg, posao, zivot...

Lepa tema za seminarski. Nisam kopao po pdf-u, koriste li ANN? Koju tehnologiju ako da?
[ Shadowed @ 09.02.2007. 20:45 ] @
Nema frke, ima i moderatora u senci ;)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.03.2007. 00:17 ] @
^ Haha, no pun intended :)

Nego..u prvi mah se oduševih alatkom (praktična primena u stocku, jel tako Mangia:) jer sam stavio fotku muzeja lepih umetnosti u Budimpešti i on je imao dosta relevantnih reči u ponudi, ali posle dve fotke automobila i on sve pomeša..ubacivao je svašta o priodi, divljim životinjama, ledu i sl, samo ništa o autima, transportu, pa makar i industriji :)

Eh, ipak u se i u svoje kljuse :)