[ Gojko Vujovic @ 01.02.2007. 21:42 ] @
Na osnovu dosadašnjih predloga korisnika, kreiran je novi izgled naslovne stranice sajta. Hvala svima koji su predlozima doprineli da poboljšamo funkcionalnost naslovne stranice.

Ključne stvari:

1. Ukinute statistike i izbacivanje foruma (ignorisanje) sa naslovne stranice. NISMO UKINULI IGNORISANJE SASVIM, NEGO ĆEMO PREMESTITI GDE SE PODEŠAVA LISTA FORUMA KOJI SE IGNORIŠU. Ovo će za sada biti dostupno na http://www.elitesecurity.org/index-old a ta stranica će negde i ostati linkovana. Razmišlja se o prebacivanju funkcionalnosti ignorisanja i vraćanja foruma u profil ili neki sasvim novi odeljak.

2. Dodata lista IZABRANIH TEMA. Ovu listu za sada mogu da menjaju supermoderatori, tc, i admini. Ideja je da se 3-5 tema dnevno izabere kao "udarne" za naslovnu stranicu foruma, po izboru iz svih tema koje ES obuhvata, nevezano od foruma koje ignorišete. Možda će se kasnije napraviti neka zavisnost i vezano za ignorisanje foruma i preferirane liste, za sada ide ovako.

3. U planu su neki opcioni boxovi, ajax-based učitavanje i uklanjanje elemenata, expand i contract za te boxove, i sve to da se pamti u profilu ili cookie.

U ovoj temi možete iznositi svoje komentare i predloge.


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 01.02.2007. u 23:23 GMT+1]
[ bugsu @ 01.02.2007. 22:01 ] @
uuu nije loshe ,izmena indexa posle nekoliko godina ,pohvalno :)
i podrzavam opciju 3. ,to ne bi bilo loshe napraviti
samo nastavite momci ;)
[ Radovan__III @ 01.02.2007. 22:06 ] @
Mozda netreba ici predaleko tj udaljavati se od foruma kao sustine. Mozda treba suziti izdvojene teme a prosiriti forum.
[ Br@nkoR @ 01.02.2007. 22:06 ] @
Zašto css stilove trpate u style atribute, zašto ne koristite eksterni css fajl.

Inače podseća na sitepoint forum.
[ Dejan Topalovic @ 01.02.2007. 22:07 ] @
Je l' vi ovo tjerate ljude sa ES-a?
Vratite mogucnost ignorisanja drugih podforuma pod hitno, jer ja ne zelim gubiti svaki dan po 10-20-100 minuta na filtriranje tema, koje me zanimaju ili ne zanimaju...
[ goranvuc @ 01.02.2007. 22:12 ] @
Sto se mene tice, prvi utisak je bio shok. Ali naravno, treba stvari menjati, ako smo se na nesto navikli ne znaci da je "bogomdano". Videcemo iskustva ljudi pri koristenju.
[ flylord @ 01.02.2007. 22:13 ] @
ignorisanje ostaje, samo ce da bude na drugom mestu


Citat:
Br@nkoR: Zašto css stilove trpate u style atribute, zašto ne koristite eksterni css fajl.


Bice sredjeno. Cim se zavrsi naslovna strana, prebacujemo je na smarty i tad ce da svi stilovi budu sredjeni kako treba.
[ cicika @ 01.02.2007. 22:16 ] @
Nadam se i da ćete smanjiti header bar dva puta, jer ovako nova naslovna stranica nema apsolutno nikakvog uticaja, čak ni na velikim monitorima sitne rezolucije.
[ caiser @ 01.02.2007. 22:26 ] @
Ja ladno od header-a nisam ni video da je doslo do bilo kakvih izmena. Jednostavno sam kliknuo na 'Nove teme u poslednjih n sati' kao sto uvek i radim i ne skrolujuci dole. Izmena je ogromna i treba se navici. Verujem da ce nekome koristiti, meni konkretno nece. Rekao sam i zasto. :)
[ vaske71 @ 01.02.2007. 22:27 ] @
Svida mi se !!! Nije lose da se izgled ES-a promeni s vremena na vreme makar i u malim koracima !!!
[ ELEKTROPIONIR @ 01.02.2007. 22:33 ] @
A gde je pice i nesto koso seceno da proslavimo to?
[ Davor Vlajkovic @ 01.02.2007. 22:33 ] @
'đa se i meni :) Ovo osveženje zaista prija.

Pogotovo zato što ste favorizovali VzPTM ;)
[ Shadowed @ 01.02.2007. 23:23 ] @
Ruzno i to veoma. Sto ne znaci da je losa ideja.

1. Cemu sluzi desna kolona?? Za jedan link (onaj za mail)?
2. Ona lista sa aktivnim korisnicima je ionako ruzna, ogromna lista koja se retko koristi. Predlog: ostaviti link ili taster koji ce ajax-om ucitati listu po potrebi
3. Statistike (ovo je i od ranije). Koga zanima koliko je bilo poruka u poslenjih 24h? I novih clanova? To prebaciti na stranu sa statistikama (koja inace postoji). Ostaviti samo poruke/teme od poslednje posete i u poslednjih x sati.
4. OK, lista ignorisanih je receno da ce se skloniti...
5. U onoj "navigaciji" skroz dole, poptuno je bespotrebna lista foruma jer je ceo homepage lista foruma (ovo mi deluje toliko uvrnuto da mi je prosto nejasno zasto to i stoji tu), isto je i sa porukama u poslednjih x sati. Preostalu listu sa nedavno posecenim temama bi trebalo prebaciti u header.


Jos jedna primedba (mada shvatam da to tek treba da se razradi). Ove izdvojene teme... Koliko moze da ih bude? Sta se desava kada onaj ko je izdvojio temu ne dodje par dana, teme se nagomilaju i neko drugi ih skloni, ovaj se vrati i uvredi zbog toga? Nemojte ni misliti da nece biti takvih slucajeva. Jos nesto, ako se iz svakog foruma izdvoji po jedna tema.... to ce biti ogromna lista koja ce optretiti celu stranu. Verovatno ce trebati po jedna-dve iz kategorije. Ali to treba ograniciti software-ski da ne bi bilo nekih nesaglasnosti.

U sustini, meni je sve jedno. Da mi neko nije rekao da je izmenjeno (pre nego sto sam video ovu temu) ko zna kada bih saznao. Homepage i ne koristim...
[ time @ 02.02.2007. 00:25 ] @
sve mi se cini da se pravi mesta za reklame:(
[ acaradio @ 02.02.2007. 00:34 ] @
Meni se dopada...lici mi na novinski sadrzaj.
Pozdravljam ovaj potez !

Imam jedan predlog. Da svaka grupa foruma (Administracija, Windows, Mreze etc) ima pored naziva i neku ikonicu, kao simbol.

Naravno, ovim predlogom rizikujem da me minimalisti razapnu :)
[ Nemanja Avramović @ 02.02.2007. 00:35 ] @
Ne sviđa mi se. Forumi su nekako isuviše nabijeni levo. Nepregledno
[ Slobodan Miskovic @ 02.02.2007. 00:41 ] @
Citat:
Imam jedan predlog. Da svaka grupa foruma (Administracija, Windows, Mreze etc) ima pored naziva i neku ikonicu, kao simbol.


Vec sam odradio to, u vekorskom formatu tako da ako se prihvati Gojko moze da stavi kad hoce posto sam mu poslao...
[ varginjo @ 02.02.2007. 05:15 ] @
I možda još tim linkovima foruma sa leve strane da se dodaju neke ikonice,
da se prilikom klika na njih taj forum može otvoriti i u novom prozoru!
[ loonies @ 02.02.2007. 05:37 ] @
I meni je leva kolona nekako skucena.

Jos jedan glas za ikonice.
Vizuelno se lakse snalazim.
[ renne @ 02.02.2007. 07:21 ] @
Nije lose
[ Milan Gligorijevic @ 02.02.2007. 07:54 ] @
Sviđa mi se ideja ali treba izvršiti neke izmene.
Predlog:
1) Desnu kolonu ukloniti, a levu raširiti.
2) Listu korisnika vratiti gde je i bila.
[ Goran Aničić @ 02.02.2007. 08:00 ] @
Nisam ni primetio promenu jer je "prvi browser ekran" (gl. meni i reklame) ostao nepromenjen, a verujem da kao i većina korisnika, po dolasku momentalno klikće na "xxxx izmenjenih/novih tema". Razmislite da pomerite glavni sadržaj prema gore (taj najvažniji deo stranice je protraćen), a ove reklame razmestite sa strane ili i inkorporirate unutar sadržaja.
[ markone @ 02.02.2007. 08:26 ] @
meni je onako simaticno... nije da mi se nesvidja ali nam odusevljen...

da li je desna kolona spremna za banere? zaista bi voleo da cujem odgovor na to...

ako nije, kao sto mmwc rece, izbacite je, i prositite levu kolonu kako dolikuje...
[ Tyler Durden @ 02.02.2007. 08:38 ] @
Meni se sviđa :)
Čak nemam ni neke sitne zamjerke, osim onoga što su već svi napomenuli - jedino sam kući na ogromnoj rezoluciji provalio da je redizajnirana naslovna.
Na ovoj rezoluciji 1024x768 se taman ništa ne primjeti. :)
[ tosa @ 02.02.2007. 08:53 ] @
Meni se ovo rešenje ne dopada. Nametnute su teme preko većine ekrana, dok je
spisak foruma manje pregledan i zahteva više skrolovanja. Znam, niko me ne tera da
čitam izabrane teme, ali kakve one imaju veze sa ukusom posetioca?

Eventualno da se prati koje forume korisnik najčešće posećuje, pa da se teme u prvom
planu prikazuju samo iz foruma koje čovek želi da čita.
[ Ivan.Markovic @ 02.02.2007. 09:52 ] @
Cool je, samo smanjite heder ...
[ Nemanja Avramović @ 02.02.2007. 10:23 ] @
Evo za sve koji više vole stari [es] a koji koriste Firefox, jedna mala glupa GreaseMonkey skriptica koja uvek prikazuje stari index
[ svetlanalane @ 02.02.2007. 11:30 ] @
Da, header me je oduvek nervirao jer je prevelik iako mi je ekran 19' i rezolucija 1280x1024 pa treba da se skroluje do tema.
Još jedan glas i po za ikonice.
Leva kolona je mala i čini mi se pomalo nepregledna. Lista korisnika na vezi je bila OK.
Što se tiče ostaloga, rano je za mišljenje, na sve se treba prvo navići pa shvatiti da li je funkcionalnije.
[ bakara @ 02.02.2007. 11:40 ] @
Ma ovo je odlicno, uz par vec pobrojanih kritika, index je odlican, prvi put da je i koristan.

Narocito mi se dopada lista izabranih tema, jednostavno te tera da procitas ono sto mozda i ne bi.

[ Mister_rap @ 02.02.2007. 12:19 ] @
Podrzavam izmjene,
mada mi se trenutno resenje ni malo ne dopada.
Nije mi jasna svrha desne kolone, a i sam pregled mi se ni malo ne dopada.
Pored toga u stranici gdje se prikazuju teme 1/3 stranice je prazna.
Ja ostajem na index-old do daljnjeg :)
[ nmilosev @ 02.02.2007. 12:21 ] @
Sviđa mi se što ste ubacili ove udarne teme a ne sviđa mi se to što ima manje mesta za listu foruma i nepregledno je.

Pozdrav.
[ biotech @ 02.02.2007. 12:46 ] @
uradite ovo

Citat:
Ivan.Markovic: Cool je, samo smanjite heder ...
Citat:
tosa: Meni se ovo rešenje ne dopada. Nametnute su teme preko većine ekrana, dok je
spisak foruma manje pregledan i zahteva više skrolovanja. Znam, niko me ne tera da
čitam izabrane teme, ali kakve one imaju veze sa ukusom posetioca?

i ovo

Eventualno da se prati koje forume korisnik najčešće posećuje, pa da se teme u prvom
planu prikazuju samo iz foruma koje čovek želi da čita.


i bice sve u redu.
pozdrav.
[ tosa @ 02.02.2007. 13:04 ] @
Citat:
Mister_rap: Nije mi jasna svrha desne kolone, a i sam pregled mi se ni malo ne dopada.
Pored toga u stranici gdje se prikazuju teme 1/3 stranice je prazna.

Ja ću ti objasniti, ostavljen je prostor da bi se stranice sporije učitavale i pržile oči reklamama
koje izazivaju epilepsiju, kao one dve foto u vrhu svake stranice.
[ twix @ 02.02.2007. 18:42 ] @

Auuu odvratno & nepregledno!

Slazem se da je ona statistika sa desne strane (broj pregleda/odgovora totalno nepotrebna u tom delu), ali ovaj BLOG trip mi se nimalo ne svidja.
Sva sreca je ostavljen old index koji bi mozda i trebao da ostane default, a new style da moze da se prebaci u profilu like themes ;)

Mislim ovo izdvajanje tema me odmah podseti na reklame na pinku: bitno je -> nebitno!

Ovo je ipak forum.

[ Emil Ranc @ 02.02.2007. 19:25 ] @
U principu me promena izgleda naslovne stranice mnogo ne dotiče, pošto mi u bookmarku stoji "lista poruka u poslednja 2 sata".

Iako mi je ideja sa izdvojenim temama ok, ne sviđa što se među njima nalaze i teme iz foruma koje ne pratim.

Forumi u levoj koloni su sasvim pregledni. Pretpostavljam da je desna kolona namenjena za neke nove bannere. Iz tog razloga i ne verujem da će old index ostati default, mada bi bilo lepo da se ubaci link za "staru naslovnu" gore u hederu.
[ X Files @ 02.02.2007. 21:44 ] @
Kad malo bolje razmislim, sviđa mi se novi izgled [ES] homepage-a, uz neke izmene koje bi definitivno
trebalo odraditi.

* Glavni meni

I pored obimnog skrola (ruku na srce, obuhvćeno je puno oblasti), pregledniji mi je sada nego ranije.
Pokušao sam maločas da uporedim sa:
http://www.elitesecurity.org/index-old.htm
... i definitivno mi ovo novo više odgovara. Ne umem da objasnim, ali kraće se zadržavam u pregledu.
Ne znam da li bi se proširivanjem kolone dobilo na preglednosti, koliko vidim 90% teksta je već upakovano.


* Header

Treba ga dramatično skratiti. Pretpostavljam da će baneri ići uz desnu ivicu, i uz još neke racionalizacije,
može delovati pristojno. Ovako, zaista je u disproporciji. Smatram da je isuviše sistemskih stvari dato u gro
planu na početnoj strani, što novog korisnika može samo da zbuni.

Ovde je Shadowed dao dosta korisnih predloga.


* Izdvojene teme

I pored oštrih kritika, slažem se sa ovom idejom. Iako na [ES]-u ordinira dosta profesionalaca kojima je
sve to poznato i stoga predstavlja višak, nemam ništa protiv da postoje i izdvojene (uspele) teme.

Cenim da ovakve teme mogu imati uticaja da se neki novi i/ili slučajni posetilac zainteresuje za [ES].
Ovako mi deluje više 'domaćinski', a onako je bilo isuviše 'strogo'.

Takođe, siguran sam da će poneka neobavezna izvdojena tema zainteresovati i stalne posetioce, pa će
manje ljudi ići na MadZone i tražiti sebi oduška, he he :)

Ono što mi se sa dizajnerskog stanoviša ne sviđa u ovoj sekciji je isuviše ugnježdenih tabela u tabeli.

P.S. Jedna od tema koju treba definitivno staviti u izdvojene je i uporedba montažnih i klasičnih kuća.


* Traka za banere

Niko ih ne voli, ali Bože moj. Ovo je materijalni svet i sve košta. Ne vidim zašto bi [ES] bio izuzetak. Sve
današnje novine su sačinjene više od reklama nego od teksta i to se više ne komentariše. [ES] je i u tom
pogledu nevinašce.

Ja banere odavno 'ne primećujem', da ne bih dobio epilepsiju (sto reče tosa). Tako jednom prilikom nisam
mesec dana video da imam privatnu poruku.

[ vaske71 @ 02.02.2007. 23:14 ] @
Gojko kad vec menjas naslovnu , kad ces promeniti Logo Elitsecurity nekako mi dode zastareo !!!
[ zveckoo @ 02.02.2007. 23:24 ] @
Nebi bilo lose da registrovani korisnici mogu da biraju izmedju starog i novog izgleda...
Da se nemoram petljati sa GreaseMonkey skriptica-ama koje vracaju stari izgled...
[ mLAN @ 02.02.2007. 23:58 ] @
Složio bih se u svemu sa Vladimirom i samo bih dodao da bi trebalo uvesti neki kriterijum za banere koji se mogu pojavljivati na es-u da bi se promenili i ubuduće izbegli epileptični blicevi i druge slične stvari koje mnogima smetaju.
Pozdrav
[ yooyo @ 03.02.2007. 02:54 ] @
Jel moze jedna sugestija za naslovnu....
Totalno me ne zanima tema "PHP stilovi pisanja aplikacije (Best design practices)" i vecina ostalih koje su zauzele celu stranu. Omogucite korisnicima da individualno izaberu grupu foruma i da se samo iz tih foruma izlistaju nove poruke. Poruke iz ostalih foruma mogu da budu ispod korisnicki definisanih foruma.

btw. do kada ce biti dostupan stari index-old?
[ Ser_Boyler @ 03.02.2007. 08:24 ] @
Sadasnji izgled je mnogo boji jer pruza vise mogucnosti za nove sadrzaje na naslovnoj strani. Slazem se ostalima da je header preveliki, u odnosu na ostatak stranice. Sto se tice reklama - ja ih ne vidim (AdMuncher ih sve sazvace) tako da mi ne smetaju.
Pozdrav.
[ vejin @ 03.02.2007. 13:50 ] @
Jedino što ću da kažem da je dobro, ali zaista je ono sa leve strane zbijeno, pa ako bi moglo da se malo proširi.
[ loonies @ 03.02.2007. 15:27 ] @
leva kolona šira

izdvojene teme da se filtriraju prema ukusu korisnika (npr. ako pratim samo lin, win forume da mi u izdvojenim temama bude samo nesto od toga)

manji header

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 10.02.2007. u 11:08 GMT+1]
[ Pablo87 @ 03.02.2007. 16:54 ] @
pa po meni je lepo sto je reorganizovana naslovna strana..........
ali nikad mi ovaj forum nije prijao za oci, bash zbog boje nekako brzo umara oci....
Ja mislim da bi bolje bilo da boja foruma nije siva nego plava......
Shto se preglednosti tice OK je
[ plcb83 @ 03.02.2007. 16:56 ] @
Bas mi je ruzan ovaj novi izgled!
Forum je forum, cemu ovaj portal-forum izgled???
[ Tyler Durden @ 03.02.2007. 17:59 ] @
Citat:
Pablo87: pa po meni je lepo sto je reorganizovana naslovna strana..........
ali nikad mi ovaj forum nije prijao za oci, bash zbog boje nekako brzo umara oci....
Ja mislim da bi bolje bilo da boja foruma nije siva nego plava......
Shto se preglednosti tice OK je


Pa mozes da biras koju ces boju. Imas na samom dnu stranice padajuci meni i tu mozes da izaberes.
[ calexx @ 03.02.2007. 18:21 ] @
Meni je takođe ova plava previše siva. Ako se gleda odvojeno, stvarno liči na plavo ali ako se otvori neki forum sa plavom temom, ovo odmah postane sivo. Može li da se doda još jedna tema po imenu plavija? ;)
[ Zeleni zub @ 03.02.2007. 20:34 ] @
Uvek kad vidim onu foto opremu cimnem se da imam privatnu poruku :-(
Sad ce webwasher da je pozove na informativni razgovor ;-)
[ SqlByte @ 04.02.2007. 22:47 ] @
A da za default bude blue ili black style ?
Ne kontam shto volite onaj ruzhni Original :S
[ Jezdimir Lončar @ 07.02.2007. 11:03 ] @
Odlicno....
Cestitam :)
Ali obavezno linkujte na stari index
[ bukovski @ 07.02.2007. 13:02 ] @
nisam zadovoljan ipak ja sam jedan od od onih koji dobre stvari voli da ostanu kako jesu...


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 07.02.2007. u 15:14 GMT+1]
[ anon315 @ 08.02.2007. 11:15 ] @
Koja glupost - u izdvojenim temama se prikazuju poruke iz foruma koje ignorisem...

Sva sreca pa pratim samo 2-3 foruma ovde, nego slucajno naleteh na ovo
[ crews_adder @ 08.02.2007. 12:56 ] @
Sva je sreca da se link ka poslednjim porukama nalazi above the fold, tako da izmene na naslovnoj stranici gotovo da nisam ni primetio. (A i ne svidja mi se, da budem iskren.)
[ PonyExpress @ 09.02.2007. 14:55 ] @
Definitivno je ovo drugo veliko i neprijatno iznenadjenje, prvo je bilo kada ste stavili onu ruznu zelenkastu boju... nije siva boja badava izabrana da bude pozadina na raznim formama. Sreca da registracija ne traje dugo ali u principu me nervira da moram da se registrujem da me ne bi bolela glava (ponekad me zanima samo da vidim da li je neko odgovorio).

Sto se tice dizajna, povecajte malo levu kolonu, veoma je nepregledna, smanjite malo velicinu polja za izdvojene teme.

Cemu sluzi desna kolona? Taj prostor moze da se iskoristi za prosirivanje polja izdvojenih tema ili bar da se tu stave reklame a ne u vrhu, pa da 1280x1024 vidim samo prvu temu...

Lepa inicijativa, losa procena, losija realizacija, dobro je to sto pitate za misljenje...
[ svetlanalane @ 09.02.2007. 16:28 ] @
Citat:
PonyExpress: Definitivno je ovo drugo veliko i neprijatno iznenadjenje,
Sto se tice dizajna, povecajte malo levu kolonu, veoma je nepregledna, smanjite malo velicinu polja za izdvojene teme.

Cemu sluzi desna kolona? Taj prostor moze da se iskoristi za prosirivanje polja izdvojenih tema ili bar da se tu stave reklame a ne u vrhu, pa da 1280x1024 vidim samo prvu temu...

Lepa inicijativa, losa procena, losija realizacija, dobro je to sto pitate za misljenje...


Pitaju ......Da a da li će nešto od svega i prihvatiti pitanje je.
Malo pažljivijim posmatranjem, javljam se ponovo da izrazim jasniji stav o ovoj novoj naslovnoj:

Definitivno nepregledna i veoma mala leva kolona (koja je valjda najvažnija).
Za izdvojene teme su polja prevelika, a ni izbor tema (bar za sada) mi se ne sviđa
Stara stvar ali da pomenem i ovde, definitivno je neophodno smanjiti početak stranice, a kad već menjate nešto, zašto niste uneli direktno u pisanju tema i mogućnost uploada, nego se mora postaviti odgovor pa tek onda vršiti upload, a izaći odatle je prava noćna mora.
Glas za link ka starom izgledu.
[ jackofblades @ 09.02.2007. 22:23 ] @
nekako bi mi lista foruma legla na desnu stranu.

mail se moze smestiti u neki predeo headera. ima mesta.

izdvojene teme mozete prepoloviti po x osi, tako da u redu imas 2 izdvojene teme. u svakom tom boxu moze biti excerpt. ako vec izdv.teme moraju biti na home.

ako BAS zelite da budete pioniri na ovim prostorima: http://www.netvibes.com/ ili http://mooglets.freewebsfarms.com/ ili segment http://www.goowy.com (onaj za subskripcije; oni mi sada padaju na pamet)
da useri sami prave svoju home stranicu. sta mislite? web2.0 (ili web2.1beta )?

ako mi padne jos stogod - i will feel free to napisati

pozdrav,
Pedja


[Ovu poruku je menjao jackofblades dana 14.02.2007. u 14:55 GMT+1]
[ Aleksandar Ružičić @ 11.02.2007. 10:53 ] @
iskren da budem, ja i ne posecujem naslovnu tako cesto, bookmarkovao sam forume koje pratim i koristim samo firefoxov bookmarks toolbar za navigaciju, ali evo danas slucajno kliknuh na nslovna i imam sta da vidim! Nije da mi se ne dopada, ideja je dobra (i ja sam uvek za to da se nesto promeni) ali kao sto je vec pomenuto u par poruka desna kolona bi trebala da se ukine, leva da se rasiri a izdvojene poruke da se filtriraju


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 12.02.2007. u 09:13 GMT+1]
[ Dr NIK @ 14.02.2007. 09:41 ] @
Meni se ovo svidja ovako. Svaka cast za cimanje. Zaista je [ES] doziveo dosta promena koje treba u potpunosti pohvaliti. Pogotovu vise ubacivanja AJAX-a. Svaka cast momci. POZDRAV
[ BBS @ 26.02.2007. 01:44 ] @
@loonies
Svaka cast

Nasta je ES spao da vrsi PRINUDU nad korisnicima, na taj nacin sto ih primorava da prate teme iz podforuma koji su ignorisali. Na pocetnoj stranici skoro da se ne vide podforumi ali zato neizostaje bombardovanje izdvojenim temicama. Koji je kriterijum na osnovu koga se one izdvajaju? Da li je po onoj narodnoj moze nam se pa vas jasemo?

"Ovu listu za sada mogu da menjaju supermoderatori, tc, i admini. Ideja je da se 3-5 tema dnevno izabere kao "udarne" za naslovnu stranicu foruma, po izboru iz svih tema koje ES obuhvata, nevezano od foruma koje ignorišete"


"...menjaju supermoderatori, tc, i admini...." ovo bi mozda i moglo da prodje kao vlasnicka i uredjivacka politika foruma ali ovo "...nevezano od foruma koje ignorišete..." je nista drugo nego izivljavanje nad korisnicima tog istog foruma


A sto se tice utisaka korisnika u stilu jao bravo sve sljasti od reklama koje su neverovatne a koje isteruju oci, do tema koje se nevide pa na drugi nacin isteruju oci, mnogo nam se svidja i sl, sve u stilu zavlacenja jezika do zeludca ali sa druge strane janusovog lica dokazuju samo da se demokratija jos jednom pokazuje kao silovanje vecine nad manjinom (necu reci koje vecine nad kojom manjinom ali je i to jasno). Demokratija se u ovom slucaju odnosi na verovatna statisticka pozivanje kako su korisnici odusevljeni a bez pozivanja na statisticke greske (ko razume shvatice a ostali neka se potrude)

Sramota!!!


PS
ovo nije licna prozivka vec izricit stav negodovanja-ako je to na forumu sa totalitarnim prefiksom dozvoljeno





[Ovu poruku je menjao BBS dana 26.02.2007. u 02:56 GMT+1]
[ bojan_bozovic @ 01.03.2007. 13:41 ] @
Ovo je mnogo lose. Izdvojene teme ili dopustite da sami odredjujemo ili izbacite. Cak i ako su po meri vecine, ne mogu biti po svacijoj meri. Ovo stvarno lici na Sitepoint, sajt koji i dan danas spamuje iako me godinu dana nije bilo tamo, i koji davi reklamama. Alal vera sta ste uzeli za uzor, a tako lep UI poput ovoga i ovoga je mnogo bolje resenje.

Uh, da dodam, uz kakav minimalizam idu flash reklame? Sumnjam da je menadzmentu foruma da minimalizma stalo, s obzirom da se flash reklame primaju bez kriterijuma i previse su napadne.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 01.03.2007. u 14:52 GMT+1]
[ mitar1982 @ 01.03.2007. 14:48 ] @
To sam i ja mislio da napišem. Nemamo avatare, da ne šarenimo forum, a foto mika i žika ubijaju sa blicevima...
[ boki @ 01.03.2007. 15:00 ] @
Zika i mika placaju a ti ne :)
[ BBS @ 02.03.2007. 22:32 ] @
A sta to oni placaju i da li bi placali kad bi ovaj sajt tj. forum imao nula (0) korisnika?

Jedan predlog tebi i slicnima tebi pocnite da naplacujete svako logovanje na forum, i jos bolje svako ko hoce da napise neki post prvo mora da plati i na kraju poslastica svako ko hoce da pomogne drugom a samim tim odgvori na topic mora duplo da plati jer sta on to ima da pise na forumu
[ plcb83 @ 02.03.2007. 22:59 ] @
Zasto neko sa ES-a ne postavi lepo glasanje sto bi rekli nasi politicari -trasnsparentno da bude.
[ Milan Gligorijevic @ 03.03.2007. 09:07 ] @
Zato što je forum u privatnom vlasništvu.

Elitesecurity :: pravilnik za korisnike
Citat:
EliteSecurity (ili skraćeno "ES") je sajt u privatnom vlasništvu i pristup forumima je slobodan uz obaveznu registraciju radi pisanja poruka, osim ako nije drugačije naznačeno u pojedinim forumima. Korišćenje naših servisa je PRIVILEGIJA, a ne PRAVO i može bilo kome biti uskraćeno u svakom trenutku ukoliko ES tim proceni da je integritet foruma ugrožen ponašanjem korisnika.
[ brainbuger @ 03.03.2007. 16:48 ] @
Ono sto je dobro (a sigurno nije slucajno:) jeste sto je na mobilnom telefonu (ko koristi Operu Mini) sada lista foruma znatno kopaktnija i zauzima manje mesta. Ne pomerajte je nikako sa leve strane.Sto se tice nekih predloga za dodavanje ikonica pored svakog foruma. Mislim da je to zaista nepotrebno, nadam se da ce funkcionalnost i kvalitet informacija ostati i dalje prioritet.