[ kantona @ 03.02.2007. 02:31 ] @
Zdravo svima.

Aplicirao sam za Kanadsku iseljenicku vizu (federal skilled worker) u Septembru 2006. Dobio sam odmah Acknoledgement of Receipt (AOR) pismo ali nakon toga jos nista. Nema onog pisma kojim traze koja dokumenta da posaljes.

Proslo je nesto vise od 4mes sto nije suvise strasno, ali pomalo 'se brinem' posto sam se nadao da se ceo proces zavrsi za nekih 10-11 meseci. Jos mogu to uhvatiti ali postajem pomalo nervozan sto nema ovog pisma da traze dokumente.

Znam da je svaka aplikacija prica za sebe ali kakva su iskustva u vezi cekanja sada u ovom 'simplified' procesu, nakon Sep 2006?

Na njihovom sajtu gde mozes pratiti status (e-CAS) samo pise da su poceli procesirati aplikaciju 15 Sep 2006. To pise jos od tada.

Ako netko ima komentare hvala puno unapred.

Pozdrav.
[ alberta @ 04.02.2007. 09:48 ] @
Zdravo,
vidim da si postavio vema interesantno pitanje,ali takodje i nepoznanica je u vezi sa ovim novim procesom apliciranja.Mene to isto ceka ja planiram da predam u narednih nekoliko dana,i malo sam iznenadjen sturom informacijom koju si dobio od ambasade.U ovom trenutku vise bi ti meni mogao pomoci nego ja tebi, vezano za proces apliciranja.Nasao sam sebe citajuci tvoje pismo iz razloga da ne biih zeleo da mi se proces otegne na 2ili 3 god sto bi verovatno poteglo i moje odustajanje od svega.Kako god, nadam se da si dobio bilo kakav odgovor ili ces dobiti u skorije,posto sam prilikom poslednje posete can.ambas dobio inform.da se odgovor moze cekati 4 mes.Molim te ako je moguce da mi odgovoris kakvi su uslovi da se formular preda bez ILTS pa u tom periodu od 4 mes polagati,posto meni od svih zatrazenih uslova samo nedostaje polozen test IELTS.Moj e mail je [email protected]
[ brainbuger @ 04.02.2007. 15:35 ] @
Citat:
kantona:...Proslo je nesto vise od 4mes sto nije suvise strasno, ali pomalo 'se brinem' posto sam se nadao da se ceo proces zavrsi za nekih 10-11 meseci. Jos mogu to uhvatiti ali postajem pomalo nervozan sto nema ovog pisma da traze dokumente

Mislim da nema potrebe da brines, sigurno ces uskoro dobiti pismo. Jako je tesko da cujes iskustva drugih po tom pitanju bas iz tog razloga sto je simplified process krenuo tek od 1.Septembra i mnogi su u fazi cekanja.
Citat:
kantona:...na njihovom sajtu gde mozes pratiti status (e-CAS) samo pise da su poceli procesirati aplikaciju 15 Sep 2006. To pise jos od tada.
To takodje nemoj da te brine, po pricama nekih ljudi nekad se cak dodadja da se taj podatak ne azurira iako je aplikacija vec usla u fazu 'medicinski pregled'.
Citat:
alberta:...kakvi su uslovi da se formular preda bez IELTS pa u tom periodu od 4 mes polagati,posto meni od svih zatrazenih uslova samo nedostaje polozen test IELTS.
Koliko znam visa office po novom 'simplified' sistemu ne zeli da prima nikakvu dodatnu dokumentaciju (ukljucujuci ovde i IELTS) osim osnovnih aplikacionih formulara.
U sustini, sam simplified proces i jeste uveden kako bi se protok dokumentacije pojednostavio jer od njega zavisi brzina celog procesa. Ranije, po starom sistemu, ljudi bi poslali neke dokumente (npr. dokaz o neosudjivanosti, izvod iz MKR, itd) koji vaze samo 6 meseci, pa bi onda visa office morao traziti od aplikanta da ponovo posalje neke dokumente. Pa dok se ti dokumenti izvade i posalju ponovo (jos plus ako posta nesto zezne :) prolaze nedelje i nedelje. Pa onda slucajevi kada se aplikant u medjuvremenu ozeni/uda ili diplomira, itd. Svaki dodatni update dokumentacije zahteva rad tamo nekog administrativnog sluzbenika.Poenta ovog 'pojednostavljenog' sistema je bas upravo to, skratiti trajanje procesa sto je vise moguce tako sto ce se skratiti nepotrebno zahtevanje ponovne dokumentacije.
[ kantona @ 04.02.2007. 16:06 ] @
Ja takodje mislim da po novom procesu se ne salje nista osim formular. Ja
nisam nista poslao osim popunjen formular i uplatu naravno.

Evo i citat sa sajta CIC: Send in Your Application

Mail your application and your proof of payment to the visa office along
with your supporting documents. The address is in the visa office documents.
However, if you are using the simplified application process do not submit
any supporting documents.

Znaci precizno pise da se ne salje nista osim formulara i uplate za sve koji
koriste simplified process za federal skilled worker.

Hvala na odgovoru brainbuger. Ja sam naletio na ovaj forum i pomalo
automatski postavio topic ali kasnije razmisljajuci uvideo sam da ce biti
tesko dobiti neka iskustva posto je simplified proces tek poceo.

Znaci, ako nekome to pomaze, moj je zaveden 15 Sep 2006 i jos nisam dobio
pismo sa spiskom dokumentacije koja treba da se posalje. Verovatno se treba
uzeti u obzir da su u ovom periodu bili i bozicni/novogodisni praznici kada
verujem ambasada ne radi nekih 10-ak dana mozda.

Kad ima neki update, postavicu. :)

Pozdrav.


--
No virus found in this incoming message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.5.432 / Virus Database: 268.17.22/666 - Release Date: 03/02/2007
15:31


--
No virus found in this outgoing message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.5.432 / Virus Database: 268.17.22/666 - Release Date: 03/02/2007
15:31






___________________________________________________________
All new Yahoo! Mail "The new Interface is stunning in its simplicity and ease of use." - PC Magazine
http://uk.docs.yahoo.com/nowyoucan.html
[ alberta @ 04.02.2007. 16:18 ] @
ok kant,
ali hoces reci da nisi polagao ni ti ielts ili...
[ alberta @ 04.02.2007. 16:31 ] @
hvala kantu i brainbur.na odgovoru jos samo ako je moguce kant odgovori mi jesi li sa popunjenim formularom i lovom sve odradio kod nas u ambasadi
[ kantona @ 04.02.2007. 17:40 ] @
Nisam polagao IELTS. U stvari, ja se nadam i da necu morati. Jos kad sam
privrsavao srednju skolu i kad sam isao na kurseve engleskog (imao sam ruski
u skoli) polozio sam FCE, First Certificate in English koji izdaje
Cambridge. To sam polagao u Skoplju ali su odrzali profesori iz UK koji su
sa sobom doneli testove. Plus, zadnjih 4god radim i zivim u Londonu, UK, i
svakodnevno koristim engleski.

Nadam se da ce mi to uzeti kao argument i da necu morati da polazem IELTS
ali jbg. Ako kazu da moram, onda moram.

Ali za sada, i pre aplikacije, nisam polagao.

Sto se tice aplikacije. Kad kazes 'kod nas u ambasadi' ne znam gde je to
tacno ali da se radi o bilo kojoj ex-YU drzavi ti nemas nista sa tom
ambasadom. Za ex-YU prostor za imigracione vize (permanent resident ili PR
viza) je iskljucivo zaduzena Kanadska ambasada u Becu, Austriji. Formular se
salje direktno tamo sa medjunarodnim cekom na 550 CAD (ako apliciras samo za
sebe, u mom slucaju, inace iznos je drugi a u svakom slucaju proveri to na
sajtu CIC-ja pre nego uzimas cek).

Druga opcija i mozda bolja ti je da platis online debitnom ili kreditnom
karticom. Ja to nisam znao i uzeo sam cek iz banke. Ako imas karticu to ti
je bolje verovatno. Kao prvo, ne saljes cek preko poste nego uplatis odmah
online. Samo potrudi se da to uradis na kompjuteru gde imas printer u
slucaju da trebas odmah isprintati neku potvrdu (nisam to radio pa ne znam
kako tacno ide, ali znam da moze). Onda valjda tu potvrdu trebas samo
poslati sa formularom.

To se salje direktno u Bec. Lokalne ambasade nemaju nista s tim osim mozda
sto mogu poslati to za tebe, ali ja ne bih to tek tako predao bilo kojem
sluzbeniku, makar i u ambasadi. A i ne znas dali ce odsedeti par nedelja u
nekoj fioci pre nego to posalju. Po meni je to nepotreban rizik.

Home page CIC je http://www.cic.gc.ca/english/index.html

Pogledaj ovde listu zemalja iz kojih trebas slati aplikaciju u Bec
http://www.cic.gc.ca/english/offices/missions/vienna.html

Evo home page za online services gde se vidi da mozes uplatiti preko
interneta https://services3.cic.gc.ca/ols/ols.do?lang=en

Na toj strani takodje mozes pratiti progress aplikacije preko linka e-CAS
(Client Application Status).

Mislim da ti to pokriva skoro sve. Na glavni home page CIC imas odmah link
'Immigrate to Canada' i samo kliknes na Go pored njega. Onda nadalje mozes
procitati sve sto te zanima oko cele procedure.

Pozdrav.

--
No virus found in this outgoing message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.5.432 / Virus Database: 268.17.22/666 - Release Date: 03/02/2007
15:31




___________________________________________________________
Try the all-new Yahoo! Mail. "The New Version is radically easier to use" � The Wall Street Journal
http://uk.docs.yahoo.com/nowyoucan.html
[ Filthy McNasty @ 07.02.2007. 16:20 ] @
Kantona,

zato si predavao aplikaciju bez rezultata IELTS testa, to je greska iz razloga sto ne mozes nikako da znas svoje relano stanje sa bodovima. To sto ti ne saljes svu dokumentaciju u samom startu ne znaci da ne traba da je imas. Radi se o tome da visa officer moze da proveri tvoj IELTS resultat direktno preko te organizacije. Svi ti kursevi jezika koje si pomenuo ne vaze za aplikaciju. Ja bih ti preporucio da pocnes sto pre sa pripremon za test, a ako si spreman, prijavljuj ga za prvi sledece termin. Cela stvar se moze otegnuti ako budes cekao.
Pripremi svu potrebnu dokumentaciju, nemoj da se igras...........

Jos jedna informacija koja me je prilicno zacudila, jedan poznanik je predao aplikaciju pocetkom septembra po ovom novom zakonu, poslao im je pre par nedelja update za dete koje je u medjuvremenu dobio, i u dogovoru su mu rekli sledece:

Please be informed that our processing times have increased, may vary
between 18-36 months.
we will advise you about the further steps in your application in due
course (presumably in 2-3 months)
[ jms_uk_2001 @ 17.02.2007. 23:04 ] @
Citat:

Sto se tice aplikacije. Kad kazes 'kod nas u ambasadi' ne znam gde je to
tacno ali da se radi o bilo kojoj ex-YU drzavi ti nemas nista sa tom
ambasadom. Za ex-YU prostor za imigracione vize (permanent resident ili PR
viza) je iskljucivo zaduzena Kanadska ambasada u Becu, Austriji. Formular se
salje direktno tamo sa medjunarodnim cekom na 550 CAD (ako apliciras samo za
sebe, u mom slucaju, inace iznos je drugi a u svakom slucaju proveri to na
sajtu CIC-ja pre nego uzimas cek).


zar ne bi trebalo ti da predajes zahtev u konzulatu u Londonu? ako zivis tu poslednje 4 godine...
[ kantona @ 18.02.2007. 00:27 ] @
Ja za UK nemam ni permanent residence ni pasos. U tom slucaju sam mislio da mora da bude po drzavi ciji si drzavljanin, a to je Makedonija. Znaci Vienna office.

A to mi je i odgovaralo posto u Londonu mnogo duze obradjuju aplikacije.

Nisu mi nista prigovorili sto sam poslao u Bec. Samo su potvrdili da su primili aplikaciju i dali mi file number. Znaci moze.

Ne verujem da bi je sami poslali u London bez da mi kazu. Verovatno bi mi vratili aplikaciju sa objasnjenjem da sam poslao na pogresnom mestu.
[ sunnygirl @ 18.02.2007. 11:31 ] @
Dobar dan svima, ili vece, ili sta vec!

Interesuje me nesto oko dokazivanja radnog staza. Kakav dokaz o radnom stazu treba priloziti? Koliko sam mogla da shvatim potrebno je samo pismo preporuke od poslodavca, ali vidim da po nekim temama ljudi spominju izvode i radne knjizice. Kako oni gledaju na onaj nas sistem - radim, ali nisam prijavljen/a? Ja imam preko 4 godine, s tim sto mi fale tri mjeseca koje sam provela na probnom radu, bez prijave, naravno! To moze da potvrdi gazda, ali ne i knjizica.

Jos nesto, oko IELTS-a. Koja ocjena donosi maksimum bodova? Skoro sam ga polagala, i jos nemam rezultate, ali se nadam najmanje sedmicama.

Mnogo mi komplikovana ova priprema za iseljenje. Mi koji smo zavrsavali fakultete po bivsim komunistickim zemljama gotovo da nemamo sanse pored silnih zapadnjackih strucnjaka sa po tri doktorata dobijena u roku od 5 godina! Pa stvarno, jedva navukoh tih famoznih 67 bodova, i to zato sto moje 4 godine studija racunaju kao bachelor, a ne master sto bih tamo imala!

Hajde, molim vas pomozite, jer uskoro planiram da apliciram pa da znam od cega da krenem!
[ kantona @ 18.02.2007. 15:03 ] @
Za radni staz mislim da je dovoljna samo preporuka koja bi u sebi imala vremetrajanje koliko si radila u doticnoj firmi.

Jedan moj drug iz Skoplja posreduje za ovakve aplikacije i kad sam se ja raspitivao kod njega nije nikad pomenuo nikakvu radnu knjizicu.

Sto se tice IELTS, izvoli link sa njihovog sajta. http://www.cic.gc.ca/english/skilled/qual-3-1.html

Pise da 7.0 ili vise ti donosi maximum na svim poljima.

Pozdrav.
[ alberta @ 19.02.2007. 23:27 ] @
cao sunny nadam se da mi mozes odgovoriti na koji nacin si spremala IELTS? i ako si uzimala casove nadam se da mi mozes preporuciti nekoga.Naravno ovo vazi i za ostale ako imaju bilo kakvu preporuku sto se casova tice.Nevezano za download failove koji se mogu skinuti sa neta,Hvala
[ sunnygirl @ 20.02.2007. 20:00 ] @
Cao Alberta!
IELTS sam prvo pokusala da spremam sama, jer sam dobila neke CD-ove sa skeniranim udzbenicima, ali sam se na kraju ipak odlucila za casove. Ne znam odakle si, ali u principu mozes da se raspitas po skolama ili kod ljudi koji drze casove da li rade pripreme za internacionalne sertifikate.
Knjige koje ti trebaju su npr. Insight into IELTS, ili Insight extra, ili sta slicno. To su sve Cambridge-ova izdanja i jedino u njihovim knjizarama ih mozes naci. Spremaj se bas po tom tipu testova jer je IELTS zapravo najmanje odraz stvarnog znanja, a daleko vise stvar dobre pripreme. Postoje neke stvari koje oni vole da cuju i procitaju i bez toga ces vjerovatno dobiti manju ocjenu. Slusaj njihov Listening, citaj Reading, i hvataj cake. Meni se stvarno cini da je samo stvar vjezbe i koncentracije.
Mene je jako iznertviralo na Speaking-u sto je riba koja mi je vodila intervju imala ispred sebe pitanja i tako me bacala sa teme na temu da nisam stigla ni na srpskom da smislim odgovor. U principu sam blebetala 15 minuta ali sam mogla mnogo bolje sve to odraditi da je razgovor imao nit, i da su pitanja imala smisla. Pocelo je od knjige iz koje sam nesto naucila, a zavrsilo na odnosu naseg drustva prema prosvetnim radnicima! Aman!
Ako ti mogu jos sta pomoci, reci.
Pozdrav!
[ brainbuger @ 22.02.2007. 08:41 ] @
@sunnygirl: Za dokaz o radnom iskustvu, znaj da nije dovoljno samo pismo od poslodavca (letter of reference).
Pored tog pisma potrebno je da prilozis kopiju ugovora izmedju tebe i poslodavca (za sadasnji i prethodne poslove), oni tu vrstu dokumenata nazivaju Notarized Employment Contract, paralela ovom dokumentu kod nas bi bila Ugovor o Radu. Svaki poslodavac (kad bi postovao zakon:) morao bi imati ovakav dokument za svakog svog zaposlenog. To sto tvoj gazda nije postovao zakon o radnom odnosu (to jest sto mu je bilo jeftinije da te ne prijavljuje) moze se sada olupati tebi o glavu (nazalost). Raspitaj se jos malo o ovome pre nego podneses aplikaciju. Inace za prevod ovog dokumenta (posto imaju i po nekoliko stranica) dovoljno je prevesti samo prvu i zadnju stranu (provereno).

Za IELTS evo nekih korisnih linkova koji mogu posluziti :
http://www.world-english.org/ielts_free_tests.htm - saveti i primeri testiranja za R,W,L i S
http://www.askynz.com/ielts/preparation.htm - kako pripremati IELTS
http://www.international.holmesglen.vic.edu.au/ie_read.cfm - saveti i nekoliko primera
http://education.kulichki.net/lang/ieread.html - primer za reading
http://education.kulichki.net/lang/iewrit.html - primer za writing
http://education.kulichki.net/lang/iespeac.html - primer za speaking
Ako neko misli da nece moci sam da se pripremi za test i zeli da uzme neke dodatne casove, neka mi se javi na email mogu mu dati kontakte od ljudi koji kod nas rade pripreme za IELTS, ova vrsta kursa se potpuno razlikuje od klasicnih kurseva za engleski jezik.

Poz,
V
[ alberta @ 24.02.2007. 12:05 ] @
hvala sunny na info za IELTS.Koliko si dugo spremala za test.Koliko sam video dobila si zadovoljavajucu ocenu.Zato sam i pitao za preporuku vezano za profesore.Da li si predala aplikaciju?
[ alberta @ 24.02.2007. 12:11 ] @
Hvala brainbuger na preporucenim linkovima nadam se da mi mozes poslati adrese i tel. profesora.na e mail [email protected]
[ sunnygirl @ 25.02.2007. 19:01 ] @
Pa nisam jos dobila rezultate, ali se nadam da ce ocene biti kako ja ocekujem, osim ako nisam napravila neku vecu gresku koje nisam svjesna. Spremala sam se neka dva mjeseca, dva puta sedmicno, po 1.5 sat. To ti je dovoljno da prodjes pripreme polako, ali samo odaberi dobrog profesora. Mozda mozes da pitas i u British-u ako oni znaju nekoga. Koliko sam shvatila, cak i neki njihovi ispitivaci daju casove. U svakom slucaju trazi nekog ko radi IELTS.
[ coacoa @ 26.02.2007. 00:22 ] @
POSTOVANJE SVIMA KOJIMA ZANIMAJU INFORMACIJE O ISELJENICKIM VIZAMA ZA CANADU

Ja ne znam 100% sve ali znam 90 % SKORO SVE vezano za iseljenju u Canadu.
Sam sam u tom procesu bio 6 godina i na kraju uspeo.
Imate nekoliko varijanti: 1. Arrange employment 2. Marriage 3. Independent (to je kao skill worker) 4. Spajanje porodice 5. Business visa 6. Ugrozavanje ljudskih prava i to je otprilike to.

Obicno ljudi se odlucuju za independent, ali onda imate nekoliko ozbiljnih uslova koje morate da ispunite.Nemojte da vas niko LAZE jer OBAVEZNO morate u bilo kojoj varijanti polagati test engleskog jezika tzv. IELTS (International English Language Testing System) koji se polaze u British Councilu koji postoji u svim zemljama evrope. Ovaj test vazi za bilo koju kombinaciju useljenja.
To je PRVI korak i to MORA da se uradi. Nije ni on toliko strasan, ali moze da mnogo pomogne ali i da odmogne. Moze se i tu malo isfolirati, ali ne i u nedogled. E sad ima tu nekih drugih kombinacija i prica tj. stvari koje moraju obavezno da se urade.
DALJE > viza u bilo kojoj kombinaciji, tj. zahtev MORA da se podnese iz zemlje porekla tj. rodjenja odakle je lice koje podnosi zahtev. Mislim da to jedino ne vazi za azil tj. za lica koja su progonjena, jer su njihova prava stvarno ugrozena u njihovoj zemlji.
U to kategoriju u principu spadaju homoseksualci ili lezbejke, ali to za ''normalne'' ljude nije bas pozeljno, jer to mora i da se dokazuje. (LJubis se sa muskarcem ako si muskarac ili zenom ako si zena i sl. ''dokazivanje''.) Moja vam je savet da to u principu zaboravite.Jer, dalje morate i da dokazujete da su vas na pr. tukli zbog vaseg sexualnog ubedjenja, bili zatvarani, maltretirani is l....Dug je to proces i - ZABORAVITE !!
BUSINESS VISA > Ono sto znam SIGURNO je to za takvu vrstu vise vam treba 150.000 CAD tj. 100.000 eura. Tu takodje postoje uslovljavanja nekim dobrim programom, koliko zaposljavate ljudi, gde ce vam biti kancelarije, poslovni prostor i sl.... Za one koji ZAISTA nemaju velike pare i stvarno ne nameravaju neki biznis - moj je savet razmislite dobro !!
Ima tu jos nekih stvari koje ne mogu da vam sve ispricam sada.
POSREDNICI TJ. AGENCIJE ZA VISE >naravno da postoje i posrednici tj. agencije. Ja sam ih sve dobro upoznao i video kakvi sve prevaranti tu rade. Njihov sistem rada sam POTPUNO apsolvirao. Odmah da vam kazem nema mnogo agencija tj. posrednika koji to rade kako treba u Beogradu. Ja znam ko je profi 100% i za kvalitet rada koji pruzaju, mogu vam reci i da bas nisu skupi u odnosu na druge.
Samo da vam kazem da tu ima varijanti da li idete na Arrange oppinion (ponuda za posao)
ili da li idete na ''Independent immigrant Visa''.
Postoje razlike u tehnici kako se obradjuju i salju podaci jer ovi Britanci tj. Canadjani uvek insistiraju na pravoj formi. Ko to zna kako - taj uspeva. Postoje ljudi u Bgd. koji to znaju 100 % . Ako vas zanima ko su i kako dalje ide, javite se pa cu vam reci.
Ono sto mozete SAMI DA URADITE za sebe je :ako zelite da aplicirate MORATE polagate IELTS i to vezbajte (a i tu imate dosta losih i dobrih profana koji znaju ''cake'' i imaju znanje za pripremu polaganja). Ja ih takodje znam.Recimo ja sam privi put izasao na IELTS i imao bolji uspeh od nekih koji su ga polagali iz 3 puta iako su ucili vise od mene jezik i sl )ja sam polozio iz prve). Reci cu vam i za te profane. Javite se -nije problem.
E DA > postoji i fora sa marriage tj. zenidbom -udajom.To je posebna prica a moze i to. Ko ne zna, takodje cu mu objasniti.
[ sunnygirl @ 26.02.2007. 13:10 ] @
Ma Coa, sto sest godina pobogu!? Ajd ove sve ostale seme sa pokontala da ne smijes lagati i pokusavati da ih prevaris, i da se drzis onog sistema bodovanja, ali sad me ti prepade sa tim tako dugim periodom! Jesi li ti u startu ispunjavao sve uslove? Kazes da ti je engleski bio bolji od ostalih, pa valjda si ovo ostalo dobro pripremio. Sta te je toliko kocilo?
[ coacoa @ 26.02.2007. 15:28 ] @
CAO SUNNY GIRL !!
Nemoj da se plasis mog odgovora za Canadu mnogo. JA sam imao neki peh i to je kod mene trajalo 6 godina dobijanje Immigrant Vise. 2002 god. se promenio zakon i oni su trazili neki skoro nemoguci bodovni sistem. Ja sam zbog te proklete Canade sa 42 godine zavrsio postdiplomske studije izi PR i multimedijalne komunikacije na FON-u u Bgd. samo da bi nagurao jos ta 3 boda i postigao MAXIMALNO obrazovanjse koje postoji na nasim prostorima.
Ja sam to radio samo iz razloga sto su me neki ''strucnjaci'' savetovali ''nemoj da lazes''. Smatram da sam bio budala i slusao ih. TVRDIM da se ovi englezi MOGU lagati Tj. najbolje je PRECUTATI neke podatke ako ti prave problem. Takodje znam par ljudi koji su sa LAZNIM diplomama otisli u Ca. a sve su pre mene mnogo ranije zavrsili i sad dobili vec citizenship. A ja budala hocu sve legalno. Pa ko je tu lud. Znas covek se kao ja lmalo umorio od svih tih cekanja, ulaganja i sl. tako da mi se kad sve saberem, sad skoro i ne ide u tu Canadu.
Imam mnogo informacija iz PRAVIH IZVORA. Canada je DOBRA po mom misljenju samo za ljude koji su sami, ili koji nemaju decu. To ko ima i kaze da je dobro -to je LAZ. Jeste dobro za decu, ali treba malo misliti i na sebe.
Medjutim, ko zivi ovde (Srbija, Hrvatska BiH i sl.) i ne moze da ustedi cisto na primer 500 do 1000 evra -MOZDA mu Canada moze pomoci da to ostvari. Nije nemoguce.
ZNACI da skratim - poenta mog odgovora je u tome da treba biti: mudar, lagati umereno (ili totalno ako je to u tvom interesu), i praviti se blesav. Ovi Kinezi se svugde u svetu prave blesavi pa super prolaze. Tako treba i mi da radimo.
Sto se tice bodovanja i prolaza, ako si iz Srbije (nisi mi rekla odakle si) mogu da te uputim na PRAVE seme tj. PROFESIONALCE koji to rade extra.
Najbolje prolaze u principu PAROVI, pa postoje fiktivni brakovi ako nadjes nekog istomisljenika i ima bodove tj. neku struku pa da zajedno podnesete aplikaciju. To se onda bez Arrange employment ceka do 10 meseci tj. 1 god. u protivnom dobijas sa poslom za 3-4 meseca (kao sto sam ja dobio).
Ako ti fali neka diploma slobodno je ''uradi''. Dobar profi advokat zna sta ce ti reci da nabavis. Samo budale idu legalnim i proverenim kanalima 100 % . Uvek racunaj da uvek postoji precisa i zasto je ne iskoristiti. Vidjao sam da se to radi i ljudi prolaze kao sto su prosli a ja sam budala cekao tolike godine i kao necu ja da muvam hocu legalno i sl.
Kakve gluposti.
Inace, za neki normalna poduhvat ti treba tj. tebi i tvom na pr. ''partneru'' sa svim troskovima i da vam se nadje malo para tamo otprilike minimum 11-12.000 evra.
Ovo nije sala i to ti je REALNO.
Ako jos sta treba javi se i SVI ostali. Znam sve i necu da vas foliram kao neki ko se pravi da zna ili nije obasvesten. Ja sam obaveste.
Dalje znam i neke standarede sto se tice plata, stanova,hrane i sl. sitnica (u sitna creva). Nije sve kako se misli. Ako neko nadje matematiku - onda nek jurisa.
Cujemo se.
[ Filthy McNasty @ 26.02.2007. 16:58 ] @
caocao
"Ovaj test (IELTS) vazi za bilo koju kombinaciju useljenja."

Ovo bas i nije tacno. Za varijantu Family Sponsorship nije potrebano polaganje IELTS testa.

"Canada je DOBRA po mom misljenju samo za ljude koji su sami, ili koji nemaju decu."

Ne znam odakle ti ta ideja? Obicne predrasude.........

"Dobar profi advokat zna sta ce ti reci da nabavis. Samo budale idu legalnim i proverenim kanalima 100 %. "

Sve prevaratni sa izvanrednim oratorskim sposobnostima da upecaju potencijalnog klijenta pricajuci tako lepe price, kada se odradi aplikacija i uzme mnogo novca samo za popunjavanje iste, ne cuju se zivi. Preporuka i dobronameran savet svima, NIKAKO ne uzimati te "experte" u Srbiji, obicni advokati koji su procitali kanadski imigracioni zakon i preko noci postali nakakvi experti, osetili gde lezi lak novac.

"Ja sam obavesten."

Recimo da sam mozda malo vise obavesten o ovim stvarima, od `97 pratim celu ovu proceduru, od avgusta 2005. konacno stanovnik Kanade, ..........
[ coacoa @ 27.02.2007. 01:40 ] @
Poruka za Filthy Mc Nasty : Jesi li ti prijatelju sebi logo odredio prema svojim karakternim osobinama?? kada pricas o Canadi.
Ako si tolikopametan i imas veci staz od bilo koga sto nesta ne kazes ovim ljudima koje to zanima. Nisam razumeo da si ti u procesu svoje vize bio od 1997 god ?? zar ne ?? Pa ti si gori od mene.
Dobro, ajde da se bacim na sustinu : Eto izvinjavam se svima koje sam doveo uzabludu da IELTS test uvek mora da se odradi u bilo kojoj kombinaciji useljenja. Ti si gosp.''Prljavi i Veliki Gadni'' rekao da ne treba IELTS za family sponsorship. U redu. A sta cemo ako nemas dovoljno bodova za skor. Na primer imas srednju skolu, rodjake u Ca ali dzabe kad si kratak pored svega za na primer 4 ili 3 boda. Sta ces onda da uradis. Sta bi ti onda savetovao ljudima ? Pored toga imas muza ili zenu koja takodje ima srednju skolu mozda losiju od tebe a ti si main applicant?
Licno znam takvu osobu koja je imala rodjake ali joj ni to nije pomoglo jer je sa druge strane imala odredjenih nedostataka : manje trazena skola, tj profesija, nema dovoljno radnog staza i sl.
Kako ce po tebi to lice da dobije dodatne poene ako nema dovoljno radnog staza? Ajde pametni da cujem. Mozda da malo promuva radno iskustvo preko recommendation od nekih prijatelja, jer dokazivanje o radnom stazu koliko znam niko od canadskih vlasti ne proverava preko radne knjizice. Tako da se tu vracamna temu da su izm. ostalog i to ljudiradili poturajuci neke falseve i brze dobijali vise, sto ja (budala ) zato kazem budala (licno sebi ) na primer nisam radio , jer da sam radio mozda tj. sigurno bi dobio brze sve papire. (To je bilo u tom kontekstu).
A ono sto si me citirao da ce ti dobar advokat dati savet sta da nabavis, pa sigurno da hoce ako je to u tvom interesu i njegovom tj interesu posla, zato sto tako savetuju klijente da bilakse zavrsili posao, da bi application prosla brze i da bi oni (advokati ) uzeli easy money.
AJDE IZVINJAVAM SE PREFORMULISACU : Recimo da bi bilo JAKO DOBRO da i PORED SVEGA ljudi poloze IELTS test i tako naguraju jos dodatnih poena.
Ovo sto sam rekao>>''Dobar profi advokat zna sta ce ti reci da nabavis. Samo budale idu legalnim i proverenim kanalima 100 %. " == znaci da bi u cilju efikasnosti ljudi trebalo da imaju u vidu i tu opciju koja moze da skrati vreme imuke svima koji zele iseljenje.
Zakuni se ''Prljavi'' da 90% ljudi razmislja da legalno udje sa svim legalnim i cistim papirima. Prijatelju ljudi zele sto pre i razmisljaju o svemu, pa i o tome.
Ja zato kazem : radite, ali mudro i VODITE RACUNA STA RADITE.
Ja sam u muci trazio neke izlaze i stalno razmisljao o tom IELTSU i nasao neke prevarante na Slaviji koji su mi svasta o tome rekli. Covek mi je rekao ''Ma nema problema za IELTS to ce neko drugi umesto vas da odradi i sl.??''. Kada sam ga pitao jel vi to menjate slilku i poturate druge ljude da idu na interview(speaking) i dr. sekcije da odrade. ''Ma ne-kaze covek, ne brinite sve cemo mi da udesimo da budu poeni kako vama odgovara??''. Onda sam shvatio da su prevaranti. I jesu i posle par dana su nestali i cuo sam da su ''zapalili'' masu ljudi za pare na tu foru i da ih policija trazi i sl..
POENTA : ono sto se mora - mora se. Ono sto je pozeljno -pozeljno je. Tako i tvrdim da je pozeljno i dobro poloziti taj IELTS. (Na kraju tako i sebe testiras koliko vredis i ne zavaravas da li znas ili ne znas jezik - Medjutim tvrdim da IELTS nije merilo pravog znanja jezika).
DALJA REPLIKA ZA ''PRLJAVOG'' :Ti si rekao : Sve prevaratni sa izvanrednim oratorskim sposobnostima da upecaju potencijalnog klijenta pricajuci tako lepe price, kada se odradi aplikacija i uzme mnogo novca samo za popunjavanje iste, ne cuju se zivi. Preporuka i dobronameran savet svima, NIKAKO ne uzimati te "experte" u Srbiji, obicni advokati koji su procitali kanadski imigracioni zakon i preko noci postali nakakvi experti, osetili gde lezi lak novac'':::::::
:::::: Znate li vi ljudi koliko uzimaju advokati u CA. za takve usluge. Tri do PET puta vise nego ovi u Srbiji. Sta timislis odakle ljudi da plate tolike troskove.
A to ti pausalno tvrdis da ne postoje ljudi tj. strucnjaci koji ne znaju posao .Postoje i itekako se cuju zivi i te kako i C A K rade potpuno legalno I U NEKIM SLUCAJEVIMA sa ovlascenjem koje im kandidat potpisuje da ga zastupaju u tim stvarima (ako zatreba).
STA TREBA DA DOVODIS LJUDE U ZABLUDU i pominjes ''experte''. Prijatelju ''prljavi'' ja ne pominjem te experte u tom kontekstu. Takvi lilkovi ne trebaju ljudima koji hoce iseljenje.
Sta ce njima advokat tj. expert da im kaze sta da mu donesu od papira, kada to i ljudi sami znaju jer znaju da citaju. Pa cemu onda sluze - samo kao salter za prikupljanje podataka.
Kontext ''expert'' po mom misljenju podrazumeva coveka koji zna da da SAVET kako bi i sta bilo DOBRO da sepribavi, odradi i donese, uz obostrani dogovor sa klijentom bez ugrozavanja njegovog prava. Takodje takav ''expert'' mora da predoci klijentu sta bi za njega bilo eventualni rizik a sta ne. NIKO ne moze garantovati visu svakome. UVEK postoji neki element rizika.
TVRDIM da takvi experti postoje u Srbiji gospodine ''Prljavi''
A GDE po tebi takve ''experte'' kako ih ti zoves da ljudi nadju -U canadi. Kako ti zamisljas korespodenciju na daljinu (Learning distance ) ,. Jel treba po tebi ljudi sa advokatom u Torontu preko web camere da se dogovaraju o zivotnim sudbinama .... Ne PRICAJ GLUPOSTI.
E SAD DALJE NECU vise da pricam samo tvrdim da postoje ljudi koji 95% resavaju predmete. Skup je proces da se oni nadju. Hteo sam da pomognem. Dosta je bilo. Neka sada malo pomogne savetima gospodin ''Mc prljavi ''

(ODAKLE SI TI ako smemo da znamo?? kad imas neku odbojnost prema Srbiji. Jesi liti mozda sada kanadjanin pa lobiras za neke svoje sasda ''zemljake-kanadjane'' advokate. Ili si mozda iz Srbije, Hrvatske ili Bosne pa te je sramota da kazes da si zemljak)
JEL SADA MALO JASNIJE STA JE PISAC HTEO DA KAZE ????
p.s. Visse ne odgovaram na mailove na ovu temu dok malo gosp. ''Prljavi'' ne da ljudima neki dobar savet i preporuci nekog ''experta''.
Hvala !






[ Filthy McNasty @ 27.02.2007. 15:57 ] @
Coacoa............pricas gomilu gluposti........pricala cerka majci kako je tesko roditi.........
[ kantona @ 28.02.2007. 01:03 ] @
@sunnygirl
Sto se tice cekanja za imigracionu vizu, tu ti nista nije garantovano. Po onome sto sam ja cuo, i iskustva par ljudi, za Vienna office je oko 10-11mes. Na ovoj strani http://www.cic.gc.ca/english/d...nt/02a-skilled-fed.html#europe mozes da pratis koliko vremena obicno treba za PR (Permanent Residence) aplikacije za Federal Skilled Worker kategoriju.

To je direktno na sajtu CIC i obicno se objavljuje jednom nedeljno mislim (cak i da nije tako cesto daje ti otprilike dojam). Kao sto mozes primetiti Vienna je daleko najbolja za te aplikacije pa ako zelis u Kanadu 'sreca u nesreci' je sto si se rodila tamo gde si se rodila jer Vienna je zaduzena za ex-YU zemlje. U drugoj koloni pise '50% finalized in 9 months'. To nije garancija naravno... Samo statistika.

@coacoa
Ne samo McNasty nego i ja ne mogu da razumem o cemu ti tacno pricas. Prvo si poceo da se ljudi trebaju cuvati sarlatana, sa tim se potpuno slazem. Onda se prebacio na 'samo budale idu legalnim putem'... Kao prvo, to je velika uvreda za sve te ljude i nije lepo da tako pricas, ali ostavimo to po strani. Kao drugo, pocelo je da zvuci kao da reklamiras neke 'experte' a kritikujes druge ljude da ne daju savete.

Jel tvoj jedini savet da ne idu legalnim putem?

To za IELTS 'da se MORA polagati' nema veze. Evo i tebi jedan link pa lepo procitaj http://www.cic.gc.ca/english/skilled/qual-3.html. Primecujes na dnu strane gde pise '2. Provide other written documentation that supports your claim'??? Znaci ima alternativa. Ako kliknes tamo mozes procitati i kakvih. Ja se slazem da ne mnogo 'nasih' ljudi moze da se pohvali da su ziveli i radili u zemlji gde je engleski ili francuski bio prvi jezik, ali ta opcija postoji. Znaci nije da se MORA polagati obavezno. Osim ako tvoje objasnjenje nije da CIC postavlja dezinformacije na sopstvenom sajtu.

Onda si cak i pomenuo experte koji ti pomazu legalno (sa potpisanim ugovor da te zastupaju). Tacno, cena nije kao neki kanadski advokat ali takodje tacno (i sam si to rekao) da ako znas malo bolje da citas i razmisljas nitko ti i ne treba. Ipak im cene nisu jeftine za balkanski standard. Sam CIC kaze da imati zastupnika ili ne uopste nema odraza na aplikaciju.

Recimo da netko stvarno trazi nelegalne precice pa mozda mu tvoje poruke ovde pomognu. Inace, a posebno vredjajuci ljude samo zbog toga sto su isli legalnim putem, tim porukama ovde nije uopste mesto...

Kazes da si konacno dobio tu vizu a vidim da pises iz Srbije. Ti se onda lepo popni na avion i siguran sam da ces u Kanadi pronaci bar nekoliko miliona imigranata koji uopste ne zale sto su isli legalnim putem.

U svakom slucaju sam potpuno zbunjen sta predlazes ljudima jer si pomesao legalne i nelegalne nacine. Da ne ispadne jos da dobijas procenat od tih 'experta' kad im posaljes klijentelu? Sasvim slucajno, naravno...

Ovo cak i nije vredelo ovoliko pisati... Razumem zasto se McNasty ogranicio na samo kratak drugi odgovor. :)

Pozdrav svima. Nismo mala deca (verovatno) pa sami mozemo odabrati nacin na koji zelimo da se domognemo Kanade. :)