[ freak_lick @ 06.02.2007. 13:53 ] @
Da li mogu u laptop koji ima integrisanu graficku ubaciti neku drugu graficku
kao sto je slucaj sa desktop racunarima??
Zanima me model HP Compaq nx7300 ima dobre specifikacije,
ali bi laptop koristio i za igrice tako da bi uzeo neku dobru graficku??
[ mizob @ 06.02.2007. 14:17 ] @
Zaboravi ovo, sem video sam pre par dana izaslo je nesto tipa, kartice se ubaci u pcmcia slot, i na karticu se ubacuje pcie graficka kartica, ali pretpostavljam da je to mnogo skupi, i da nema kod nas, tako da, sve u svemu, realno gledajuci, mozes da zaboravis menjanje graficke kartice.
[ freak_lick @ 06.02.2007. 14:46 ] @
Ok hvala
[ alagor2000 @ 06.02.2007. 15:23 ] @
A moze li da se promjeni procesor na laptopu?Konkretno turion sa turionom
X2?
chip set ati 1100 podrzava oba procesora?
[ freak_lick @ 06.02.2007. 15:46 ] @
A da li moze ako ima neku graficku da se ta zameni nekom drugom???
[ marko 0401 @ 07.02.2007. 14:33 ] @
Citat:
freak_lick: A da li moze ako ima neku graficku da se ta zameni nekom drugom???

Mislim da moze ali ne kod nas i da je toliko povoljno da ti se vise isplati da kupis novi laptop .
U svakom slucaju zaboravi...
[ mlakilud @ 09.02.2007. 09:35 ] @
Menjanje graficke kartice na laptop-u je u 85% slucajeva nemoguc posao. Ako imas laptop kupljen sa integrisanom karticom onda taj procenat skace na 100% posto proizvodjaci koriste razlicite modove maticnih ploca za integrisane i dedicated graficke kartice.
Ako vec imas neku graficku, a zelis bolju mozes nadograditi ako proizvodjac nudi takvu graficku kartu za tvoj model laptop-a. Sa laptop-ovima je situacija daleko slozenija neko kod desktop masina iz prostog razloga sto svaki proizvodjac ima svoju posebnu verziju graficke koja je ili underclock-ovana, ili ima drugaciji form faktor kako bi se uklopila u sam dizajn kucista i omogucila normalno hladjenje svih komponenata.

Moj savet ti je da pri samoj kupovini uzmes laptop sa zeljenom grafickom i sebe lisis bilo kakvih problema.
[ freak_lick @ 09.02.2007. 09:54 ] @
Hvala puno na odgovoru,ali koliko vidim da bih zadovoljio svoje potrebe za kupovinu laptopa sa onim sto je meni potrebno
moracu da kupim u americi preko www.alienware.com ... i da se otvorim za min 2000$ ... :-(

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 09.02.2007. u 20:02 GMT+1]