[ lanasub @ 06.02.2007. 22:55 ] @
Suprug i ja pokusacemo da predamo papire za imigraciju u AU. Sve je Ok, ali me muci engleski. On bi bio nosilac vize, zbog sponzora-strica, ali on nema pojma engleski, nikad ga nije ucio. Da li neko zna da li moze "drugi clan vize", tj. ja da polaze jezik ( da kazemo umesto njega)?
[ aleksandaraleksandar @ 07.02.2007. 00:11 ] @
ovako idete?
http://www.workpermit.com/aust...illed/australian_sponsored.htm
[ lanasub @ 07.02.2007. 17:25 ] @
da na taj nacin
[ aleksandaraleksandar @ 07.02.2007. 17:51 ] @
onda posetite još jednom tu web stranicu, piše tamo ... mislim da je opcija nazcana "calculated" ili tako nekako.
[ lanasub @ 07.02.2007. 21:44 ] @
Ne mogu da nadjem, bilo bi lepo od tebe kad bi mi rekao gde tacno ili pak sta tamo pise. Da li znas da li postoji solucija da se jezik tamo polaze (naravno u slucaju da dobijes vizu) posle odredjenog vremena. u svakom slucaju hvala.
[ aleksandaraleksandar @ 07.02.2007. 22:57 ] @
mora to malo više da se istražuje. ali vi nemate šta da izgubite; on engleski neće polagati jer nema ništa od toga.

recimo ovako nešto: http://www.workpermit.com/aust..._requirements.htm#SPOUSESKILLS
[ aleksandaraleksandar @ 07.02.2007. 23:02 ] @
u stvari na prvom linku koji sam dao piše:

Citat:
Is my relative eligible as a Sponsor?

Your relative is eligible as a sponsor if you or your spouse are related to the sponsor as a non-dependant child (a natural, adopted or step-child), parent, brother or sister (including adopted or step-sibling), niece or nephew (including adopted or step-sibling).

The sponsor must also be an Australian citizen; permanent resident or eligible New Zealand citizen aged 18 years or over who lives in Australia. Under the Skilled Australian sponsored category, your sponsor can be residing anywhere in Australia. You will gain an additional 15 points for sponsorship under the points test.


ako dobro razumem podvučeni deo (ja sam ga označio) to znači da je njegov rođak i vaš rođak, tako da stvari mogu malo da se rotiraju.

pozovite kancelariju koja se time bavi... ja ne bih štedeo novca.