[ TeamE @ 08.02.2007. 23:03 ] @

Imam definisanih 5 "Simple Queues", koji rade svoj posao ali je problem sledeci:

Kada se zakacim sa winbox-om imam statistiku uploada i download, ali nakon restarta ovi se podaci gube i ide sve od nule.
Postojil mogucnost da se ovo ne resetuje na nulu nakon restarta racunara.
[ warlord @ 09.02.2007. 01:03 ] @
Citat:
TeamE: Imam definisanih 5 "Simple Queues", koji rade svoj posao ali je problem sledeci:

Kada se zakacim sa winbox-om imam statistiku uploada i download, ali nakon restarta ovi se podaci gube i ide sve od nule.
Postojil mogucnost da se ovo ne resetuje na nulu nakon restarta racunara.


Procitaj upustvo, ukljuci i podesi Trafic Flow i sve ce da radi. Trebace ti jos jedan komp koji ce skupljati te podatke u bazu.
[ sheff @ 18.02.2007. 11:09 ] @
mislis na RADIUS server?
[ wifiguru @ 22.02.2007. 21:23 ] @
mrtg
[ sheff @ 23.02.2007. 16:47 ] @
mrtg ne sluzi za to (zagrebi ispod povrsine)
[ wifiguru @ 23.02.2007. 19:59 ] @
@sheff

'Ajde objasni mi čemu služi mrtg ako ne u statističke svrhe, tj. za nadledanje stanja resursa tokom vremena. Radius pamti upload i download po sesijama i zna da bude neprecizan u smislu da ne čisti lepo sesije. Recimo, jedini pravi način da vidiš listu aktivnih korisnika je SNMP, oslanjanje na Radius fajl radutmp ili SQL bazu neće dati prave rezultate. Ovo govorim iz prakse.
[ sheff @ 25.02.2007. 17:22 ] @
ajde nemoj da se ljutis.... RADIUS sluzi za to standardno, i ako je neprecizan onda je problem negdje u softveru (radio sam sa dosta enterprise opremom koja ima X509 certifikate i radius i sve radi i nakon 5 godina i to vrlo precizno)... Nego haj mi navedi kako da razdvojim brojanje prometa prema game serverima (gdje ne brojim promet) i prema internetu gdje brojim? Takodje na koji nacin da mu ogranicim promet preko MRTGa? Ili da otkacis korisnika? Kako rekoh za to imamo radius (i PPPoE/PPtP isl servre, bilo embedded na APu/switchu, muxu, BSU ili posebnom serveru).... Takodje mozes koristiti i NAGIOS (ili OpenView ako imas love), ako bas zelis sve kako treba onda koristi ovo + LDAP, pa ces imati potpunu kontrolu i monitoring ;-)
Upravu si oko toga da MRTG sluzi za statistiku...