[ johnny_hush @ 12.02.2007. 00:16 ] @
Imam uredjaj koji ima av izlaz (video, levi, desni) preko cinca a cilj mi je da ga povezem sa starim tv koji ima samo ulaz za antenu, pa svako ko moze neka pomogne i okaci semu kako bih to mogao da realizujem!

P.S Stvarno je hitno tako da sam unapred svima zahvalan na pomoci...
[ Seme @ 12.02.2007. 10:33 ] @
Ako se ne varam uredjaj koji ti je potreban naziva sa rf modulator.On ima svoje napajanje.U njega utaknes svhs signal i audio signale i on ih transformise u kompozitni video signal.Kad sam ga ja kupovao ovde u Nisu kostao je oko 900din.Pozdrav.
[ Nenad Vranjanac @ 12.02.2007. 10:41 ] @
Citat:
Seme:U njega utaknes svhs signal i audio signale i on ih transformise u kompozitni video signal.

ovo je netacno, ali da, rf modulator je to sto mu treba.
[ johnny_hush @ 12.02.2007. 11:00 ] @
Znam ja kako se zove ali da li neko mozda ima neku semu sa IC da se to napravi... Kao na primer http://koumes.misto.cz/_MAIL_/navody/tvmodulator/tv.html koji sam nasao samo za NTSC signal a meni treba PAL?
[ yugaja @ 12.02.2007. 11:55 ] @
Ma ovaj motorolin chip je "glup", ne zna ti on ni NTSC ni PAL niti ostalo, dokle god je potrebna neg. amplitudna modulacija on "radi posao". To ne treba da te brine. Medjutim, sam izbor ti i nije neki, mogao bi sa nekim drugim IC-ovima da prodjes "opustenije" , ovaj ti, recimo, nema ispricanu pricu o zvuku, to bi morao spolja da dodas.

Ja se na tvom mestu ne bi ni malo zezao sa samogradnjom, raskopao bi neki video rekorder_OR_plejer, sat receiver, sega-mega ili nesto slicno. U njima imas vec gotove modulatore!!!

Pozz!!
[ johnny_hush @ 12.02.2007. 12:03 ] @
Ma verovatno cu izgleda samo i kupiti jer bash nemam vremena...
Hvala ti i poz!
[ damg @ 14.02.2007. 08:20 ] @
Mozda ti je jeftinije da nadjes neki pokvaren vcr ili player sa ispravnim napajanjem i modulatorom. On ce ti odraditi pretvaranje video -> rf.
[ johnny_hush @ 14.02.2007. 10:30 ] @
Evo bash sam ovih dana i trazio da ga kupim medjutim svi prodavci su me savetovali da to shto oni prodaju neka neki kvalitet, tj. da chesto dolazi do loshe slike, zvuka, tako da jedino pogledam u nekom starom vcr za koji znam da radi...
[ NeXuS_SO @ 14.02.2007. 23:27 ] @
Cao,ja sam imao slican problem sa digitalnom kamerom i spajanjem iste na TV karticu pa sam napravio VHF-UHF modulator iz prilozene sheme (arhive) koji radi fantasticno i stabilno jer ima kristal.Jedina mana je sto nema zvuka preko njega...
[ pelctronics @ 21.02.2007. 11:37 ] @
kontaktiraj firmu dipol
napravice ti to kvalitetno..

dipol.co.yu
[ pelctronics @ 21.02.2007. 13:27 ] @
OPASNO PO ZIVOT!!!
stari televizori nemaju galvanski odvojeno napajanje.vodi racuna o tome imaces 220v na tvom uredjaju ako pre toga nespalis tv,koristi odvojen modul RF i napajanje uzmi sa posebnog ispravljaca ne prikljucuj nista u tv!!!

Ako antenski izlaz (masa)nije u kratkom spoju sa masom tv-a onda OPREZ!
Videces to po blok kondenzatorima u velikoj kutiji u kojoj se nalazi dzek za antenu tv-a

Poz
[ johnny_hush @ 21.02.2007. 13:37 ] @
Ok, hvala na savetu mada sam to vec znao...
Nego zanima me jel neko ima neku ideju za zvuk a sliku da odradim sa NeXuS_SO vim modulatorom?
[ yugaja @ 22.02.2007. 10:10 ] @
Pa sve imas mnogo bolje u bilo kom starom VCR-u koji sada ne kosta apsolutno nista!!! Ako imas viska vremena, OK pravi sam ali...
[ stojo @ 22.02.2007. 10:31 ] @
Zdravo
Resenje ti je 10 dinara,uzmes sa buvljaka starog nintnda i otkacis plocicu gde je napajanje i rf i video i audio a na flet kablu imas osnaku gde da dovedes video i audio radi super ja koristim istog,ako imas nejasnica pisi na private e- mail.
[ johnny_hush @ 22.02.2007. 13:59 ] @
Ok, videcu da uzmem nekog polovnjaka, jer nemam nista pri sebi...