[ mikoje @ 15.02.2007. 12:19 ] @
Na mikrotiku imam postavljenu pppoe konekciju koja nesto ne radi dobro. Situacija je sledeca. Dva mt-a su umrezena bezicno na svakom od njih je lokalna mreza, i svi iz te mreze su preko jednog adsl-a na netu. Na jednom mt - u je podesen ppp ka sezamu koji nece uvek da se prikaci a ja ne znam zasto. Kada napravim ppp na kompu gde je sistem xp bez problema se kaci a mt u isto vreme nece ne znam u cemu je problem jer nekad oce bez problema a nekad ne moze. Moram da napomenem da kada se konektujem sa xp-a da onda idem direktno na adsl ruter, kao i mt. ajte ljudi pomagajte. za kacenje na mt koristim xinbox. Kada jedanput uspe onda posle radi bez problema sve do sledeceg restarta(uglavnom zbog nestanka struje...). Znaci problem je samo prvi put.
[ Dusan Marjanovic @ 15.02.2007. 14:27 ] @
Prosledi ovde output od
/interface pppoe-client print detail
[ mikoje @ 16.02.2007. 13:17 ] @
Flags: X - disabled, R - running
0 R name="pppoe-out1" max-mtu=1480 max-mru=1480 interface=ether1
user="vulinovicm@sezampro" password="******" profile=default-encryption
service-name="" ac-name="" add-default-route=yes dial-on-demand=no
use-peer-dns=yes allow=pap

pass sam naravno zamaskirao
[ sdurut @ 16.02.2007. 13:50 ] @
mozda nihov server zahteva da setujes service-name, da bi precizno odredio gde se konektijes. Ako se ne navede service-name client pusta broadcast paket da otkrije koji sve serveri pppoe postoje u mrezi, pa proba radom da se nakaci. Mozda je problem sto si izabrao samo pap authntikaciju. Projbaj da cekiras pap, chap, ms chap i ms chap v2. Probaj da setujes profile=default , bez enkripcije
[ mikoje @ 23.02.2007. 00:11 ] @
Izvinjavam se shto nije bilo odgovora do sada, ali sam cekao neko zesce pucanje veze ili resetovanje mt-a. Sve u svemu nije nista od gore navedenog. Znaci nije ni service-name ni ostalo navedeno.