[ sheff @ 16.02.2007. 08:45 ] @
treba mi neki vodic (skripta, knjizica) koja bi mi na jednostavan i konkretan (step by step) nacin objasnila kako da postavim High Performance Linux cluster...
Konkretno, trebam sloziti cluster od 4 mashine, na kojem bi se vrtio Apache i MySQL....
[ sheff @ 17.02.2007. 11:57 ] @
ima li i ko ista za preporuciti (pa ne trazim prirucnik za rukovanje space shuttlea)
[ peromalosutra @ 18.02.2007. 10:29 ] @
Ne znam da li si gledao open mosix?
Citat:
openMosix is a Linux kernel extension for single-system image clustering. This kernel extension turns a network of ordinary computers into a supercomputer for Linux applications.

Na adresi http://openmosix.sourceforge.net/ im je home stranica, odatle imaš linkove prema dosta resursa za učenje, prije svega dokumentacija u pdf-u. Ja sam se sad počeo zanimati sa klustere i pa možda pokušam da napravim neki kućni kluster (kada skupim više od jednog računara koji trenutno imam )
[ sheff @ 18.02.2007. 15:46 ] @
ama nisam ni ja ovo mislio kod kuce, neg da iskoristim par starijih servera koje vec imamo na poslu umjesto da kupujemo jedan novi i jaci. Da li je Open Mosix jedini? Malo sam citao u medjuvremenu pa nisam nigdje nasao da postoji clustering takav koji bi mi istovremno omogucavao High Availability i High performance - ili omogucava jedno ili drugo... Da li HA i HP istovremeno omogucava Open Mosix?
[ ztrifunovic @ 18.04.2007. 23:20 ] @
Imam ja neku literaturu ako te interesuje mogu da ti upload-ujem na rapid share!

Pozdrav!