[ maracom @ 18.02.2007. 17:36 ] @
Ljudi pokraden sam !!! A ne mogu da dokazem. Pre nekoliko dana pozvali su me iz telekoma da mi saopšte da'sam napravio visoki telefonski račun u periodu od 23:30 do 01:00 pozivom na broj 0900 200 012, za koji i dan danas ne znam šta predstavlja i kakav je to servis, horoskop ili vruća linija, jer ni ljudi iz telekoma ne znaju ili ne smeju da otkrivaju poslovne partnere za "šišanje" ove bede koja im je još preostala. Te noći u tom periodu, jedino sam ja bio budan u kući gledao sam neki film na televiziji a telefon je bio pored mene. Objašnjenje iz telekoma je da postoji mogućnost da neko sa daljinskim telefonom iz neposredne blizine krade impulske. U redu da poverujem i u to. Ali kako se to desilo baš onog dana kada sam negde oko 21:00 pokušao kao i svi najivni građani ove Srbije da zardim neki dinar pozivom na kviz ,,Menjam ženu" ne bili dobio treću kovertu koju učesnici kviza nisu izvukli. Bio sam uljučenu u kviz minut i po to se tarifira 50 din + PDV, potvrili su mi i iz telekoma za tu ostvarenu vezu a odkud sad posle par sati poziv na gore pomenuti broj. Ja nije da sam veliki ne srećnik da dobijem nešto već u tom pokušaju i gubim. Iz telekoma su mi rekli da nekim ugovorm niko od korisnika ne sme da koristi bežični telefon, u suprot tome oni ne povlače nikakvu odgovornost. Da li je to moguće u 21 veku. Nikada do sada nisam bio pokraden i ako imam original panasonikov telefon kupljen u Nemačkoj. Molim Vas, recite mi ako nešto slično se i vama desilo.Šta dalje da radim.
[ dralle @ 18.02.2007. 19:09 ] @
U svakom slučaju moraš da platiš.
Kasnije možeš da se žališ i lsično.
Prvo plaćanje.
[ vejin @ 18.02.2007. 20:54 ] @
I sam sam imao problema sa njima, ali je prestalo otkako uzimam listing. A pre dva meseca sam i kumu preporučio listing jer je dobio račun od 2000, a sada je dobio 200 dinara. Nažalost taj što imaš moraćeš da platiš, jbg......
[ abishai @ 19.02.2007. 13:17 ] @
^ Samo zato jer si redovno vadio listing ??

Mislim ako je tako da pocnem (ozbiljan sam), meni stizu nenormalni racuni za telefon, a uopste ga ne koristimo toliko, kada nam stigne 2000 din. mi smo srecni, vec duze vreme verujemo da nas potkradaju.
[ maracom @ 22.02.2007. 07:56 ] @
Hvala Vam ljudi na odgovorima!
Od sada ću svakog meseca vaditi listing ali problem je u tome što neko s mog telefona zove vruće linije ili sl. što je problem za indentifikaciju. Ako neko podkrada na taj način, a nezove neke brojeve fizičkih lica sa kojima ja nikada nisam komunicirao, vrlo je teško da od tih "vrućih linaja" dobijem informaciju ko ih je zvao i ako navedem vreme i datum u koje je veza ostvarena. Tako može stalno da me neko globi. Tu je problem kod telekoma što ne može da zaštiti svoje korisnike ( ili im to odgovara jer još uvek drže monopol u fiksnoj telefoniji). Kada bi se glas u tim razgovorima snimao onda na osnovu toga bih mogao barem da dokažem da to nisam ja ali to je nemoguće.
[ Gedoras @ 27.02.2007. 19:08 ] @
Pa svi znamo da njihov level obrazovanja neodgovara poslu kojim se bave,
a znamo i da vole i da se prosetaju asfaltom u leto. ako si siguran
da taj racun nisi ti napravio, proveri gde je cvoriste u tvojoj zgradi,
mozda se neko tu kaci na tvoju liniju. Sto se tice bezicnog fona, mala
je sansa da te neko tako potkrada. Po ugovoru koji ti pominju, vezano za bezicni,
cini mi se moras da imas Iskrin zicni telefon od pre 50 godina.
Da bi se neko, drugom slusalicom, zakacio na tvoju
bazu mora da ubode kod od cini mi se 65000 kombinacija, a da te potkrada
komsija, koji je istovremeno pacenik, lopov i haker - neverujem. Ali ako sumnjas na
bezicni jednostavno stavi slusalicu na bazu, time bi onemogucio kacenje
druge slusalice.
Postoje glasine da se radnici Selekoma direktno kace na
korisnicke brojeve, u centrali, "da bi culi horoskop" za dzabe, ali to mi
stvarno deluje nebulozno. Ko zna, ipak je ovo zemlja netalentovanih.

Sto ne napises jedan "besan" email philipsu i zapretis im tuzbom. Oni
ce ti verovatno objasniti detaljnije zasto je nemoguce da se neko kaci na tvoju bazu.
Ti im onda zatrazi zvanican papir, pa kada ti ga posalju, a hoce, iskoristi ga u
sudskom postupku.
Nazalost, ja mislim da nepostoji mogucnost da dokazes da taj racun nisi
ti napravio, zato prijatelju cim dodje drugi operater put pod noge
pa uzimamo novi broj.
[ Gedoras @ 27.02.2007. 19:10 ] @
Milance, jel ovaj odgovor lepsi?
[ plumbum013 @ 25.07.2008. 16:43 ] @
ne znam da li se ovde prica o listingu koji mozes da zatrazis od samog telekoma ili se misli na listing kome mozes da pristupis preko telekomovog sajta. ako se misli upravo na taj sa sajta, u taj listing imas uvid svakog dana za saobracaj koji je ostvaren do predhodnog dana, ALI tu ne ulaze i pozivi ka brojevima sa negeografskim kodovima, odnosno prema zderacima impulsa i novca(nika). posto valjda te pozive sam telekom tek proverava na kraju meseca i svakom korisniku "rucno" dopise ako ga je zaista i ostvario; iz razloga sto srbija jos uvek nije u potpunosti digitalizovana, a hvala bogu te brojeve mogu da pozivaju svi.
[ Slobodan Milivojevic @ 25.07.2008. 17:41 ] @
Tema je prastara, a i sa analognih centrala ne moze da se pozove 0780 islicno. 0900 mislim da moze. A i sa analognih centrala 0800 nije u potpunosti besplatan nego se placa 1 impuls, jer valjda onaj ton na 16kHz sto je kod njih pocne na samom pocetku razgovora i brojcanik u centrali se okrene za jedan (bukvalno)

Znam, jer sam i sam na takvoj centrali Ne zelim nikome ovakvu centralu