[ djyova @ 21.02.2007. 03:32 ] @
KMPlayer (Korean Media Player) v.2.9.3.1214

Sajt:
http://www.kmplayer.com

Download:
http://www.kmplayer.com/down/kmp.exe

Forum:
http://www.kmplayer.com/forums/index.php


Ako neko jos nije probao ovaj plejer, neka ga proba i prenese utiske.
Ja sam se prosto odusevio. Prosto ne verujem sta su sve ljudi uspeli
da napakuju od opcija u jedan plejer, a uz to i sve sljaka perfektno.
[ Mister_rap @ 21.02.2007. 15:23 ] @
Cudno dva plejera (razlicita) a sa istim nazivom.
Inace ja sam probao ali mi se ne dopada KMPlayer (Linux).
http://kmplayer.kde.org/
A ova verzija za win od 13MB mi je preveliki zalogaj sa 56K ali cu skinuti u svakom slucaju :)
[ djyova @ 21.02.2007. 17:48 ] @
Ajd videcu da pustim par screen shot-otova kasnije.
[ djyova @ 21.02.2007. 18:29 ] @
Evo mali deo opcija:

[ Aleksacar @ 22.02.2007. 12:00 ] @
Stvarno je najjaci. Koristim ga jedno 6 meseci(staru verziju), a od pre 2 nedelje najnoviju, i stvarno jedina zamerka koju imam je sto ne ucitava automatski titl koji nema isti naziv kao film. Ima sve moguce filtere pomocu kojih mozes cudo da napravis od bioskopskog snimka samo ako se malo potrudis. Plus sto ima svoju internu kolekciju kodeka i milion podesvanja koja nisam video ni u jednom plejeru do sad.

Cudo su korejci.
[ djyova @ 23.02.2007. 00:36 ] @
Ja sam na primer ranije koristio BS i Crystal, ali BS mi se ne svidja jer sporo premotava, a Crystal jer ume da brljavi sa odredjenim tipovima fajlova. U KM-u sve sto mi je u drugim plejerima (ne samo u ova dva) smetalo, radi perfektno. A to sa titlovima nisam ni mogao da uocim, jer sve titlove drzim sa istim imenom kao i film :)
[ tordajav @ 23.02.2007. 02:18 ] @
Vredi probati, super su preporuke... Upravo ga skidam!
[ momsab @ 23.02.2007. 15:57 ] @
meni se ne dopada
promenis velicinu titla i moras da restartujes program da bi doslo do promene velicine titla
zatim, bolju sliku daje MPC (koji je brzi)
veliki je da stane na CD zajedno sa nekim AVI fajlom
dobro je sto u sebi sadrzi kodeke pa nema potrebe sa instalacijom istih osim za potrebe enkodiranja

sve u svemu ja ostah na MPC

ovo pricam za Windows XP Pro
[ dualpretop @ 26.02.2007. 18:25 ] @
Ja sam pre 2 meseca KM player unapredio, službeno, u player br.1.
[ Misa_exclusive @ 26.02.2007. 21:13 ] @
Ok je plejer. Veoma je kompleksan i nudi razna moguća podešavanja, upotrebu filtera, a ima i svoje kodeke. Znači - "sve u jednom".
[ Aleksacar @ 26.02.2007. 22:59 ] @
Plus genijalno premotavanje:

strelica -> mota 5 sec
ALT+strelica 30 sec
CTRL+strelica 1 min
CTRL+ALT+strelica 10 min

Moguce je namestiti da se mota i tockicem na misu.
[ ironman @ 09.03.2007. 07:37 ] @
Dajte neke preporuke za Video(basic), Video(advanced) i Audio podešavanja , i ostale , ako smatrate da su bitne
za DivX-e - DVD ripove , kao i za skrinere.
Takođe nisam našao mogućnost promene boje subtitla.
[ Aleksacar @ 09.03.2007. 15:46 ] @
Za promenu boje titla: Preferences/subtitle processing/font style i u donjem delu imas color/subtitle text.

Treba staviti za titlove Draw to overlay surface da titl bude na crnoj podlozi. Takodje treba iskljuciti u Efect/alighment sve kvacice u donjem delu menija da bi titl izgledao kao u ostalim plejerima.
[ Boki70a @ 23.03.2007. 19:24 ] @
Moj glas za MPC+Haali+ffdshow!
Zadnji put (pre oko 4 meseca) kada sam testirao KMPlayer, u odnosu na navedenu kombinaciju, koristio je vise procesorske snage...ne znam kako sad stvari stoje.
Inace vecina tih filtra za obradu slike koju KMPlayer ima, postoji i u ffdshowu(sharp,denoise, blur, noise, razni audio filtri, podrska za avisynth skripte itd.), kao i sva moguca podesavanja za titlove(promena fonta, boje, velicine, nasa slova, smestanje slova na crnu podlogu)
A to sto dolazi sa svim kodecima, boze moj, i ffdshow ih ima na pretek
Tako da ne vidim ni jedan razlog zasto bi presao na KMPlayer....ne kazem ja da je los, samo da je bespotrebno napucan "steroidima", kada postoji mnogo elegantnije resenje - MPC+Haali+ffdshow...doduse ovde je u pitanju 3 fajla za download.
Poz
[ The Razza @ 25.03.2007. 00:31 ] @
Ume da zezne titlove, svaka mu cast. Na nekim filmovima titlovi su bili neupotrebljivi jer su mnogo kasnili sto sa drugim plejerima (npr MV2) nije bio slucaj.
[ djyova @ 25.03.2007. 04:54 ] @
Neznam stvarno u cemu je kod vas problem. Meni radi perfektno, i to na masini celeron 466MHz, sa integrisanom grafikom od 2MB. Ni sa jednim drugim plejerom nisam uspeo da na ovoj masini poteram puni interlace-ovani PAL Mpeg2 720x576 bez seckanja. A verujte mi da sam probao mnoge. Mozda ste nesto cackali po podesavanjima, pa plejer radi mnogo sporije nego sto bi trebao. Za slabije masine ima predefinisani mod u Video (Advanced) / Preset: High Speed - Below 1GHz. Pre nego sto sam ukljucio ovaj mod, i u KM-u je seckao pomenuti Mpeg2. Inace, osim Window Media Player-a 9 i KM Player-a, u XP nisam instalirao ni jedan jedini kodek, i za sada nisam imao problema ni sa jednim od video fajlova. A pustao sam real, mov, avi. mpeg1-2... Jedina zamerka koju ja imam, je da se malo slabije snalazi sa nekompletnim video falovima. Na primer kada pocnete da skidate neki filmic preko p2p-a, pa hocete da pogledate o cemu se radi, da ne bi skidali za dzabe. Takodje mi je jedan drug rekao da je isprobao KM ranije, ali da mu se nije svideo. Kada je video kako ova poslednja verzija radi kod mene na slaboj masini, instalirao ga je kod sebe, i rekao mi da je u odnosu na onu staru verziju sto je on imao, totalno druga prica. Sada ga i on koristi. Stvarno ne znam u cemu bi kod vas mogao da bude problem, ali na KM-ovom forumu ima odeljka i na Srpskom jeziku, tako da nije lose da tamo iznesete probleme na koje ste vi naisli, jer mozda neko zna u cemu je fora. Pozdrav.
[ Boki70a @ 30.03.2007. 23:24 ] @
Pokusajte da naterate KMPlayer da koristi neki eksterni DirectShow kodek umesto svog internog, videcete kako plejer brzo puca.(nisam uspeo da ga nateram da korisiti ffdshow).
Ne znam da li je neko primetio al meni je inace MPC podesen da korisiti iskljucivo 5 filtra : Haali splitter, ffdshow video dekoder, ffdshow audio dekoder, video renderer, audio renderer. Dok recimo KMPlayer uvek ima u svom lancu 6 ili 7 filtera....nemam pojma zasto!...al inace to nevalja.
Citat:
u XP nisam instalirao ni jedan jedini kodek

To ti ne valja, mnogi video programi se oslanjaju na DirectShow kodeke koje si instalirao na sistem, tako da postoji velika mogucnost da u spomenutim video programima neces moci da pokrenes neki video bas iz tog razloga zato sto ga nemas instaliranog. U slucaj da se ne bavis video obradom onda je uredu...al veruj mi ipak ce ti trebati da instaliras kodeke kad tada.
Citat:
Jedina zamerka koju ja imam, je da se malo slabije snalazi sa nekompletnim video falovima.

Windows XP ima svoj default plejer (onaj sugavi, al mnogo dobar, koji se nalazi u "C:\Program Files\Windows Media Player\mplayer2.exe" ) koji moze da pokrene nekompletne fajlove.
Za sporije(a i za brze) masine tu je uvek mplayer, guta sve i pokrece sve.
[ mramorcanin @ 17.04.2007. 07:24 ] @
nemam titl na tv out sa njim , jel ima neko takav problem ? dok nisam instalirao KM na MV2 plejeru mi je sve radilo kako treba
[ silversol @ 21.04.2007. 13:06 ] @
Da li mogu da podesim KM tako da mi se, kada menjam jačinu tona, ne menja jačina tona sistema već da radi potpuno nezavisno, kao u BS plejeru?
[ Boki70a @ 24.04.2007. 17:53 ] @
^Iritirajuce, zar ne?!
[ Masamunea @ 24.04.2007. 22:31 ] @
Citat:
silversol: Da li mogu da podesim KM tako da mi se, kada menjam jačinu tona, ne menja jačina tona sistema već da radi potpuno nezavisno, kao u BS plejeru?

Naravno da mozes, F2 pa volume i odstikliraj Use the sistem Volume to......
[ vaske71 @ 24.04.2007. 22:40 ] @
Super coveche alal vera na linku !!!
[ bakara @ 24.04.2007. 23:49 ] @
Meni se taj KM player i nije nesto dopao, ima dosta opcija (sto mi se svidja) ali je sve nekako natrpano i nefunkcionalno,
Najbolji player koji sam nasao po meni je gom player, probajte:
http://www.gomplayer.com/download.html
[ silversol @ 25.04.2007. 10:01 ] @
Hvala za ono o jačini zvuka, pomoglo je. Gom je loš jer se teško učitavaju neki titlovi.
[ vaske71 @ 25.04.2007. 10:23 ] @
Gom ispade bolji od KM -a bravo bakara !!!
[ bakara @ 25.04.2007. 12:16 ] @
Dal si bio ironican ili ne...ne znam, ali po meni je gom bolji player. To ne znaci da je KM los, vec mi se nije svideo njegov interface.
Sto se gom i titlova tice, nisam primetio da je tesko ucitavanje titlova, i sto je mnogo bitnije lepo radi i sa ostecenim ili nedovrsenim .avi fajlovima.
[ vaske71 @ 25.04.2007. 12:29 ] @
Nisam bio ironican - Zaista je Gom bolji -bar za mene a sto se titlova tice i ja za sada nista ne primecujem
Daleko sam od toga da je - Km los doduse 10 puta je bolji od BS Playera ,Red lajta ,Mv2 i Cristalaa !!!
Mada me u radu nesto mnogo podseca na Media player classic
Svejedno odavno nisam skidao playere - pa i nisam znao za pomenuta dva !!!
Pozdrav
[ tordajav @ 27.04.2007. 00:14 ] @
OK je KMPlayer ali mislim da cu vise koristiti GOM...
[ bakara @ 27.04.2007. 08:17 ] @
E...pa nemojte da bude da sam sada ja pokvario temu o KM playeru
[ arslan @ 28.04.2007. 18:54 ] @
Za mene je KM najbolji player koji sam arcio do sada, a upotrebljavao sam sve postojece za XP. Moze se bukvalno sve podesiti, a za titlove i brzu promenu velicine fonta koristim precice na tastaturi za koje nije potrebno restartovanje playera. Ima i svoj titl editor kojim se moze jednostavno manipulisati titlovima. Takodje, nisu mu potrebni ni kodeci jer ima svoje. Pusta 3gp, rm, flv ekstenziju bez ikakvih problema. Glas za KM!
[ misko81 @ 04.05.2007. 15:19 ] @
Skinuo sam najnoviju verziju i ne mogu da dobijem Č i Ć u divx filmovima. Takodje, pan&scan ne radi kako bi trebalo (menjam u 4:3, 16:9 itd. i nista se ne desava)... Da li je jos neko imao ovakve probleme?
[ Masamunea @ 04.05.2007. 15:45 ] @
Citat:
misko81: Skinuo sam najnoviju verziju i ne mogu da dobijem Č i Ć u divx filmovima. Takodje, pan&scan ne radi kako bi trebalo (menjam u 4:3, 16:9 itd. i nista se ne desava)... Da li je jos neko imao ovakve probleme?

F2>Subtitles Procesings>Font Style>CharSet pa stavi East Europe, za pan&scan ne znam mozda je do filma..
[ misko81 @ 04.05.2007. 16:07 ] @
Nemam East Europe. Postoji System default, Korean Turkish... ali ne i East Europe. Pan&scan sam resio.
[ misko81 @ 04.05.2007. 17:14 ] @
Sve je sredjeno...
[ mramorcanin @ 04.05.2007. 18:25 ] @
pa reci kako
, dali da skidamo novu ver. ili ne ?
[ misko81 @ 04.05.2007. 20:18 ] @
Ma jok, ako nemas problema sa postojecom. U poslednjoj za charset ne stoji East Europe, vec Cyrilic (European). Primetio sam da je zauzece CPU pri gledanju DVD-a oko 90% (Duron@800), dok npr. sa PowerDVD 4 iznosi oko 50-60%. Imam utisak da gubim frejmove. Nije ukljucen postprocesing, mada je i bez njega slika bolja nego sa PowerDVD. Kod divx/xvid filmova CPU usage je standardno (kao u mv2). Inace, plejer je vrh.
[ mramorcanin @ 06.05.2007. 20:55 ] @
ispocetka mi je bio malo komplikovan i apatican zbog slozenijih komandi i precica u odnosu na mv2 player koji je dugo bio moj favorit, medjutim danas pustim neki budjavi film koji uopste nije dobro narezan (nekompletan video a komletni titlovi) i sa nekim ne bas definisanim kodekom i samo KM je mogao da pusti taj film inace GOM je trazio kodek sa interneta, mv2 nije mogao ni da ga vidi . KM je samo malo duze "razmisljao" i pustio koliko vidi. Ono sto sam jos primetio je da film kada je jednom odgledan do kraja moze ponovo da bude pusten i bez medije bez obzira cd ili dvd , kao da ga pamti u nekom baferu .Ne znam kako ali je tako.
[ Boki70a @ 07.05.2007. 16:15 ] @
Citat:
Ono sto sam jos primetio je da film kada je jednom odgledan do kraja moze ponovo da bude pusten i bez medije bez obzira cd ili dvd , kao da ga pamti u nekom baferu .Ne znam kako ali je tako.

To je inace super jer se na taj nacin stedi CD/DVD citac. Sumnjam da je bafer, verovatno da ga je snimio negde na hardu.
[ mramorcanin @ 07.05.2007. 20:40 ] @
mozda samo u nekom temp fajlu zato sto bi primetio da mi se smanjila velicina diska - A NIJE .
[ kole036 @ 09.09.2007. 19:13 ] @
Do skora sam koristio Mv2 player, međutim pošto imam problema sa nekim njegovim bagovima probao sam i KM Player. Prvi utisak je dobar. Interesuje me:
- kad učitam film, zašto mi izbacuje obaveštenje da mi "overlay mixer" koristi neki drugi program, i da se isti problemi dešavaju ako neki "video driver" nije instaliran propisno. Kaže da instaliram drajver koji je "up-to-date". Šta da radim povodom ovoga?
- kako da najlakše isključim/uključim prevod, a da ne idem na options>preferences itd, itd.
- šta mi još preporučujete da podesim kako bi mi KMplayer radio što bolje.

Hvala.
[ Masamunea @ 09.09.2007. 19:37 ] @
- Ko sto kaze nesto koristi overlay mixer, kod mene ga je koristio ChrisTV, probaj desni klik Video(Advanced)>Video Renderer>VMR9(onaj poslednji).
- Alt+X
- Ako koristis overlay mixer desni klik Subtitles> Draw to overlay surface ili ako korostis VMR9 mixer desni klik Subtitles> Draw to VMR surface... bice ti lepsi titlovi.
Ako te jos nesto zanima pitaj.
[ kole036 @ 10.09.2007. 17:06 ] @
"Masamunea", da li bi mogao da mi kažeš:
- kako da utvrdim koji program mi koristi overlay mixer (poslušao sam tvoj savet i podesio na VMR9, kako si mi i rekao, ali bih voleo i ovo sa overlay mixer-om da odradim)?
- ... I u čemu je prednost overlay mixer-a?
[ Masamunea @ 10.09.2007. 19:29 ] @
-Iskljucujes jedan po jedan program koji je pokrenut u pozadini dok ne proradi, a mozes i da probas i da reinstaliras drajvere za graficku
-Overlay mixer se oslanja na GPU dok se VMR oslanja na CPU i Overlay mixer daje ostriju, a VMR meksu sliku.
[ kole036 @ 11.09.2007. 19:21 ] @
Aaha! O.K.Sad mi je jasno.Havla.
[ Hrčak @ 06.11.2007. 18:46 ] @
Pozdrav, ljudi!
I meni se extremno dopada kmpayer, medjutim samo jedna stvar mi se ne dopada: uzima fokus kada prelazi na sledecu pesmu. Mozete misliti koliko to iritira npr. pri kucanju! Neko se jos zalio na to na njihovom forumu, ali nije dobio konkretan odgovor. Pa zato sad vas pitam: jel imao neko jos ovakav problem i kako ga je resio?
Hvala vam :)
[ Hrčak @ 06.11.2007. 18:59 ] @
Opet ja! Izvinte na cimanju malopre bezveze, provalio sam resenje :)
General -> Playback -> smanji se priority class do kraja
I to je to!
Pozdrav
[ ironman @ 07.11.2007. 14:01 ] @
Citat:
Hrčak: Opet ja! Izvinte na cimanju malopre bezveze, provalio sam resenje :)
General -> Playback -> smanji se priority class do kraja
I to je to!
Pozdrav

Ovo ne bih preporučio, osim ako ne želite da vam običan Avi secka ko da je HDTV (a da nemate C2duo procesor)
[ zoks67 @ 07.11.2007. 16:04 ] @
Da li KM Player (ili GOMPlayer) moze da se "natera" da radi sa daljinskim upravljacem i programom Girder kako valja?
Drugo,
da li neka od ova dva player-a imaju OSD prikaz liste file-ova?
Da li OSD pored ovoga, moze da pokaze i naziv tenutne pesme ili dugog file koji se emituje, kao i infomracije na OSD-*u o jacini tona i sl.?
Hvala...
[ djyova @ 29.03.2008. 20:15 ] @
Nova verzija:

The KMPlayer 2.9.3.1428

http://imgcdn.pandora.tv/pan_img/KMP/Download/kmp.exe




Skinovi:

http://www.kmplayer.com/forums/downloads.php?do=cat&id=2
[ Ilic Igor @ 27.09.2008. 21:00 ] @
Kad te nece, nece te.

Danas surak gledao film na mom kompu i pokusavao covek one "kvake" da ispravi u prevodu i zajebe mi ceo player, ceo meni je sada u kockama?!
Pokusavao sam sa reinstaliranjem ali ne pomaze isto sve, valjda se zavuko negde u registri.
Da li mozete da mi pomognete nekim precicama da vratim player na eng. jezik ili da ceprkam po reg.

Hvala unapred.
Sve pohvale za player.
[ RMAN @ 29.09.2008. 03:07 ] @
Probaj desni klik -> Options -> Preferences (ili mozes samo F2).
Kad ti se otvori prozor ides na Subtitle Processing pa Font Style. Onda u polju CharSet podesis East/Central Eur.
[att_img]
[ Ilic Igor @ 29.09.2008. 13:34 ] @
Hvala i to mi je trebalo. Problem je bio sto pre instalacije nisam stiklirao EXTENDER FILES. Pa je meni i ostalo bilo samo u "kockicama".
Hvala.
[ RMAN @ 29.09.2008. 22:12 ] @
Nema na cemu
[ djyova @ 12.11.2008. 05:14 ] @
Vrlo korisna opcija za koju neki koriste posebne programe.

http://www.elitesecurity.org/p2105640
[ djyova @ 11.12.2008. 18:12 ] @
Nova verzija KM Player-a je idealna za gledanje HD filmova u *.mkv formatu na slabijim masina!

Ja sam se prijatno iznenadio kada sam skinuo novu verziju ovog player-a, i kada sam video da mi je sada zauzece procesora 40-50%. Ranije je bilo 90-100% i filmovi su mi seckali. Sada je sve ok i filmovi rade savrseno. Napominjem da je moj procesor Sempron LE-1150, ploca sa integrisanom grafikom nVidia 7050, i da imam samo 512MB memorije.

Svakim danom je ovaj player sve kompletnije i kompletnije resenje za pregledanje multimedijalnih fajlova, a jedino sto po meni nedostaje je media centar mod. Kada bi jos i ovo napravili ne vidim sta bi vise moglo da se doda.
[ Cileinteractiv @ 11.12.2008. 20:33 ] @
Da li može klasično da se Update-uje stara verzija ili mora da se instalira nova?
[ Stranger2 @ 12.12.2008. 14:33 ] @
ja nisam skinuo zadnju verziju (jer inace retko updejtujem programe koji rade) ali zadnji put kada je izasla verzija sa novim skinom i wizzard podesavanjem sam instalirao jednostavno preko stare i nije bilo problema. sve je ostalo podeseno kao ranije.

Citat:
Ja sam se prijatno iznenadio kada sam skinuo novu verziju ovog player-a, i kada sam video da mi je sada zauzece procesora 40-50%. Ranije je bilo 90-100% i filmovi su mi seckali. Sada je sve ok i filmovi rade savrseno. Napominjem da je moj procesor Sempron LE-1150, ploca sa integrisanom grafikom nVidia 7050, i da imam samo 512MB memorije.

mislim da se radi o presetima koji su uvedeni nedavno. imas podesavanja za slabije racunare, srednje i vrhunske. naravno kada podesis za slabije racunare on iskljuci neke filtre, npr slabiji deblocking, bicubic resize umesto lanczos itd.
To jeste dobro ali mislim da plejer nije nista ubrzan nego da jednostavno iskljucuje neke opcije kako bi sprecio seckanje.

u svakom slucaju dobro resenje za slabije masine.

p.s.
slicnu stvar mozete napraviti kada na slabijim kompjuterima koristite ffdshow umesto divx decoderra. malo brzi ali i malo slabiji kvalitet.
[ Ilic Igor @ 12.12.2008. 16:42 ] @
Koja konbinacija je najbolja sa kmplayer-om za hd na jacim masinama?
[ djyova @ 13.12.2008. 04:37 ] @
Ma na jacim masinama nisu ni bitna podesavanja. Kod mog prijatelja na core2duo masini zauzece procesora je 3-5% sa 720p filmovima. I to u Normal modu! Inace kod mene je zauzece 90-100% bilo u SuperSpeed modu. Dakle nesto su uradili, ali sta, stvarno ne bih znao.

Na zvanicnom sajtu pise sledece:
Citat:
* Warning ; Please uninstall previous installed The KMPlayer before install 1433 build.


Evo i linka pa procitajte detaljnije:

http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=11351




P.S.
Medju prikacenim fajlovima su podesavanja za KM Player koja ja koristim, ikonice kao u staroj verziji, i Windows Media Player 11 skin.




[Ovu poruku je menjao djyova dana 13.12.2008. u 05:52 GMT+1]
[ Ilic Igor @ 26.12.2008. 19:48 ] @
Pozdrav.
Sta treba podesiti da bi gledao hd :
video render: halli`s VR (da li treba nesto drugo izabrati imam NV9800 gt?)
sound render: speakers (ovde mi je glasnije)
ili direct sound (tise se cuje)?
(ovo je trenutno podesavanje)

Upitanju je 2.1 sistem,

Hvala.
[ Stranger2 @ 28.12.2008. 01:30 ] @
pomenio si "na jacim masinama". pretpostavljam da mislis na podesavanja da maksimalno iskoristis procesor za poboljsanje slike.

za pocetak:
u video processing > postprocessing
podesi postprocessing na "Presets" i povuci klizac do kraja udesno na najsnazniji postprocessing.

moze verovatno jos dosta da se podesi ali nisam previse obracao paznju.

ako se negde u opcijama spominje "Resize filters" izaberi "lanczos3"...
[ Cileinteractiv @ 08.01.2009. 22:49 ] @
Na mašini P4 2GHz pri reprodukciji mp4 fajlova u x/H 264 kodeku zauzeće procesora je oko 50-65%, može li se to nekako redukovati? Nije uključen postprocesing.
Još nešto sam hteo da rešim a nisam uspeo. Ako na plej listi imam mnoštvo video fajlova i ako na jedan u toku repordukcije izaberem da mi prikazuje 50% njegove veličine frejma. Pitanje je da li se može podesiti da sledeći klip koji se učita bude sa istom veličinom slike od 50%. Klipovi imaju i različit Aspect Ratio ali u principu da promenom fajla veličina slike koja se prikazuje bude 50%?
Jel maštam mnogo? :)
[ Stranger2 @ 09.01.2009. 01:38 ] @
probaj u meniju izabrati
Screen controls > Start playback in > Half size

inace u Viplay-u i BS.Playeru ima u podesavanjima "remember zoom" opcija a kod KMplayera to ne vidim. Mozda i ima ali su opcije prenatrpane pa se jako tesko snalazim.


za MP4 ne znam sta je u pitanju. ja imam jedan film u MP4 formatu i radi mnogo tesko. ne trza ali je premotavanje vrlo sporo, stalno mislim da ce kompjuter zaglaviti. to je na procesoru Athlon 2500+ Barton. Slicno je bilo sa jednim HD trejlerom dok ga nisam sa medicoderom prepakovao u MKV. Pretpostavljam da niko nije imao volje da usavrsi MP4 splitere jer se slabo koriste (osim na mobilnim telefonima).
[ Cileinteractiv @ 09.01.2009. 21:26 ] @
Citat:
Stranger2: probaj u meniju izabrati
Screen controls > Start playback in > Half size/



E baš ti hvala za ovo. Našao sam opciju u zaista pretrpanom i nepreglednom kontekstnom meniju.
[ zentriks @ 03.02.2009. 22:35 ] @
Pozdrav svima. I mene muci ovaj overlay mixer. Kad hocu pustiti neki film stalno mi izbacuje onaj prozor,a nijedna mi aplikacija osim kaspera ne radi u pozadini. Savet sta raditi????
[ Stranger2 @ 04.02.2009. 13:30 ] @
Ako nakon restartovanja racunara, i dalje se pojavljuje takva poruka onda imas dva moguca resenja:

1.
otidji u podesavanja drajvera od graficke kartice. ako imas ATI Radeon karticu onda je to catalyst control centar. pronadji deo gde se podesava boja za prikaz videa. Promrdaj malo levo-desno bilo koji od klizaca Saturation, Contrast, Brightnes... i overlay ce proraditi. Naravno klizace mozes odmah vratiti kako su i stajali pre nego sto si ih pomerao.
(inace, tipicni simptomi za problem sa ovrlayem su da u plejerima cujes zvuk a slika bude samo crna)

2.
Ako ne pomogne onda mozes iskljuciti overlay mixer tj. prebaciti na neki drugi metod priklaza. pogledaj desetak zadnjih poruka, imas opisano koje su alternative overlayu...
[ zentriks @ 05.02.2009. 19:33 ] @
proradilo hvala!!!
[ zentriks @ 06.02.2009. 22:14 ] @
Programcic radi solidno. Samo sam primetio cudnu stvar kad hocu da promenim velicinu slova u prevodima. U podesavanjima kad stavim vecu vrednost,slova se smanjuju i obrnuto! Cudno? Inace ostalo sve radi lepo,za sad cak i tv karta!!!!
[ Stranger2 @ 07.02.2009. 02:29 ] @
A to sa subtitlom je zato sto lepi subtitl na film pa subtitl poprima rezoluciju filma i onda se desava ko zna sta. Mozes izabrati i drugaciji metod u kojem se subtitl iscrtava u sloju ispred filma da onda subtitl ostaje u klasicnoj windoes rezoluciji. U svakoj od tih metoda velicine fontova se drugacije ponasaju.

nije to nikakva greska samo namesti kako ti odgovara i furaj.
Meni je najlepse bas tako kad se subtitl lepi u film, tada budu najmeksa slova pa izgleda kao u bioskopu. (radlight 4 ima ovo najbolje izvedeno ali retko ko ga koristi).
[ Predrag Supurovic @ 07.02.2009. 23:37 ] @
Zna li neko kak da resim problem sa playlist-om. Naime, kad napravim dupli klik na neki video zapis, KMPlayer ga prihvati i stavi na kraj liste umesto da pocne odmah da ga prikazuje.

Nigde nisam nasao opcije kojima se podesava ovo ponasanje.

[ Stranger2 @ 07.02.2009. 23:46 ] @
takvo ponasanje se obicno zove "queue" a to znaci stavljanje na cekanje ili "add to playlist" znaci nije "play now"... eto pogledaj u opcijama gde se spominju reci koje sam naveo pa probaj izmeniti.
[ Cileinteractiv @ 16.02.2009. 20:55 ] @
Koristeci Km player nikako da se snadjem sa tim kako da mi Video window ne bude uvek Top. Cackao sam opcije ali sam uspeo samo Playlist da nateram da ne bude stalno Top pri repodukciji ali Video nikako-uvek je Top.
[ calexx @ 16.02.2009. 21:49 ] @
Zar ne radi Screen Controls/On Top/Never?
[ Cileinteractiv @ 17.02.2009. 17:34 ] @
Radi
[ zentriks @ 20.02.2009. 19:33 ] @
Moze li mi neko reci koja podesavanja bi bilo najbolje koristit za filmove da bi se isti mogao gledati u full screen-u. Imam wide monitor 19" pa me interesuje da li je moguce gledati film preko celog ekrana bez onih crnih delova na vrhu i na dnu?
[ Stranger2 @ 21.02.2009. 15:08 ] @
Pomocu tastera + i - mozes smanjivati i uvecavati sliku pa zumiraj koliko ti odgovara.
[ marrre @ 21.02.2009. 23:37 ] @
Izvinjavam se ako sam promasio temu, mozda sam mogao da otvorim novu, ali mislim da se i te kako tice KMPlayera. Prica je sledeca:
5 dana sam modifikovao i sredjivao titl za film Carandiru (pomocu Subtitle Workshopa) i zavrsnu fazu provere (progutana slova i slicno) resio sam da odradim preko KMPlayera, opcija "Subtitle Explorer". Posle nekog vremena odradim Save i tu nastade problem...
Pokusao sam sledece:
1.Subtitles / Merge/Save As... / Save Subtitle as (*.SMI)
U ovom slucaju u titlu ostane samo ono sto sam prepravio, ostatak ne postoji, ekstenzija ostaje ista.
Evo sta ostaje od .srt titla ako samo prepravim jedan red:

<SYNC Start=68161><P Class=ENCC>ovo sam prepravio...

2.Subtitles / Merge/Save As... / Save Subtitle as (*.Txt)
Zapamti ceo titl ali u nevazecem formatu titl txta i naravno ne moze se koristiti
Primer:
00:01:26:Hej, Ebony!|Otvaraj! -ovako treba da izgleda
00:01:26 Hej, Ebony! Otvaraj! -ovako ga odradi KMPlayer

Pokusao sam i ostale stavke u Subtitles / Merge/Save As... / ali sve je ista prica

Prvo gresku koju sam uocio (txt) su dve tacke ":" posle minutaze, pa mi je odmah sinulo da se moze prepraviti preko nekog batch filea ili slicno, ubacivanjem znaka ":" u svakom redu na 9om slovu i brisanje jednog ili dva "space" tj razmaka. Ali posle sam uocio da nedostaje i znak "|" koji predstavlja novi red a to se ne moze vratiti

Sve u svemu nije nimalo lep osecaj "Sizifov posao" pa molim da neko objasni situaciju i da me prosvetli, da li KMPlayer zeza, da li sam odradio pogresan korak u KMPlayeru, da li se moze nesto prepraviti i kako.
Unapred hvala i pozdrav
[ Stranger2 @ 22.02.2009. 09:52 ] @
Citat:
da li KMPlayer zeza, da li sam odradio pogresan korak u KMPlayeru, da li se moze nesto prepraviti i kako

KMPlayer prikazuje titl preko istih komponenti koje koriste i drugi plejeri pa ne verujem da je on kriv.

Nikada nisam nista prepravljao na subtitlovima u KMPlayeru ali to se i ne radi u njemu. Za bilo kakvu obradu subtitla trebas koristiti Subtitle Workshop http://www.urusoft.net/download.php?lang=1&id=sw
svi ga koristimo i tu ti lako mozemo pomoci. Imas dosta tema o subtitle workshopu. neke su i top teme pa prvo njih prouci...
[ marrre @ 22.02.2009. 12:13 ] @
Za obradu titla i koristim Subtitle Workshop, stvarno je "keva" za sve titl programe, napomenuo sam to na pocetku svog posta, ali hteo sam da isprobam i KMPlayer "Subtitle Explorer", cisto da se upoznam i da isprobam, sto me je na kraju i zakopalo.
Zato i pitam, ako je neko upoznat sa KMPlayer Subtitle Explorerom neka objasni datu situaciju.
[ Stranger2 @ 28.02.2009. 10:05 ] @
Na sveze instaliran windows sam instalirao KMPlayer a na web strnicama sa QuickTime videom ne prikazuje nista??? Da li KMPlayer moze da zameni QuickTime web browser plug-in ili ipak ne moze?
[ zentriks @ 04.03.2009. 15:06 ] @
i Ja imam jedno potanje u vezi titlova i mkv filmova. Kad pusti neki film koji je u mkv onda mi nema prevoda za isti kad ide preko overlay-a mixera(osim preko directvob sub-a) ali kad mu promenim render u vmr9 onda se normalno prikazuju. da li neko moze malo bolje ovo da objasni. Sa avi je sve normalno!

[Ovu poruku je menjao zentriks dana 04.03.2009. u 16:27 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 04.03.2009. 20:16 ] @
Isti preobm, kada gledam mkv nema titla na TV uot-u?
[ zentriks @ 04.03.2009. 21:16 ] @
Ima li ko da zna u cemu je fazon? Zasto nema titlova kad se gleda mkv preko overlay-a a ima ih kad kad se renduje preko vmr9!!!!!
[ Stranger2 @ 04.03.2009. 21:45 ] @
A sta vam je odabrano u opcijama "Subtitle Processing"?

...za metod "Draw to VMR..." pise da se mora koristiti uz VMR renderer..

Metod "Draw to image itslef" mi se cini kao najsigurniji. To bi trebalo da znaci da da ce subtitl biti deo slike a ne lepljen preko. ne bi trebalo biti problema ako je tako podeseno bez obzira na rendering metod. Kod mene nema problema a sve stoji na defaultu.
[ zentriks @ 04.03.2009. 23:57 ] @
Evo cimam se celo vece sa ovim i nikako da ga nateram da prikazuje titlove.Samo se u vmr 7 prikazuju i nigde vise. decoder je core avc a spliter haali. dajte ljudi pomagajte u cemu moze biti problem?
[ Stranger2 @ 05.03.2009. 21:26 ] @
Citat:
Samo se u vmr 7 prikazuju

a zasto je problem da ostavis na vmr7 ?
[ Cileinteractiv @ 05.03.2009. 21:42 ] @
Kod mene se ne vide na TV out-u ni sa wmr7. Kod avi-ja je sve normalno, vide se titlovi na oba monitora.
[ zentriks @ 06.03.2009. 10:51 ] @
Zato sto mi tu seckaju filmovi.
[ Stranger2 @ 06.03.2009. 17:14 ] @
Pretpostavljam da ugradjeni decoder za H.264 video ignorise podesavanja KMPlayer-a i radi po svome. nemam vremena sada da proveravam ali probajte videti da li ugradjeni enkoderi imaju svoja podesavanja.

Jedno od mogucih resenja je i da instalirate DivX 7 a u KMPlayeru namestite da koristi divx-ov H.264 dekoder. DivX dekoder je lako podesiti.
[ zentriks @ 09.03.2009. 17:33 ] @
Koristim core avc i nece opet. Stavim sve na deafult i opet nece samo u vmr 7 i tacka. probao sam sve moguce kombinacije prikaza titlova i opet nista. Ko da sam baksuz toliki....
[ Cileinteractiv @ 09.03.2009. 21:42 ] @
Hajde ne srdi se
Nije to tako strašno, ovo je prva, da kažemo objektivna mana ovog plejera.
Ne zaboravi da program kojio radi ima 1000 mana a onaj koji ne radi samo jednu
[ zentriks @ 12.03.2009. 08:28 ] @
Kako nije strasno brate kad imas extra film a ne mozes da ga gledas kako treba jer nema prevoda.
[ zentriks @ 12.03.2009. 17:09 ] @
Evo da odgovorim sam sebi na ovo pitanje. Problem je bio u najmanju ruku smesan ali zbog prenatrpanih opcija u podesavanjima lako je se zbuniti.Problem (ako to moze da se tako nazove) je bio u njegovom video transform filteru koji se pri vecim rezolucijama od onih zadatih u podesavanjima gasi a samim tim i titlovi. U podesavanjima odabrati video procesing karticu general. I tu odabrati da li da on bude stalno ukljucen ili da se gasi u odredjenim uslovima. Podesite kako vam najvise odgovara. Pozdrav svima koji su pokusali da pomognu....
[ Deep|Blue @ 27.03.2009. 14:11 ] @
Imam mali problem sa KMP-om.

Filmovi rade ok u raznim formatima ...
ali pri pokusaju da prebacim film na tv-out nastaje problem.
Nece da prikaze sliku i u vrhu plejera prikazuje neki tekstic u fazonu
"Due to hardware limitations ..."

Da li ima neko ideju kako da se podesi ovo

-----
CPU: AMD Barton 2500+
GC: SAPPHIRE Radeon HD 2600XT
[ Stranger2 @ 27.03.2009. 21:55 ] @
mozda je stvar u preveliko jrezoluciji kod nekih filmova
..nagadjam.

Da li je to kod svih filmova ili samo neki nece na TV out?

---
kada otvoris meni desnim klikom... imas opciju Medi Info. klikni na taster Copy pa kopiraj ovde informacije da bas vidimo o kojoj rezoluciji se radi.
[ Cileinteractiv @ 28.03.2009. 09:52 ] @
@zentriks Hvala ti za ovo rešenje. Potpuno si u pravu opcije su nepregledne a ja sam probao da postavim taj Transfomr filter stalno uključen i titlovi su se pojavili na TV outu.
[ Paramecijum @ 29.03.2009. 15:22 ] @
Nadam se da ne kvarim zabavu, ali zar nije smisao plejera da jednostavno pusti film i da ne smara ni sa kakvim opcijama; da sve sam prepoznaje i podešava?
Probao sam gomilu preporučenih i nahvaljenih plejera, ali uvek se nanovo vraćam Zplejeru i to portabilnoj verziji 2.40 iz 2002. godine koji jednostavno radi sve što mi treba na ultimativno dobar način. Recimo, film se pauzira kada klikneš bilo gde na ekran, a pušta novim klikom; uopšte ne moraš da pogađaš sitnu strelicu u nekom ćošku većine plejera i takve stvari.
Klizač za "premotavanje" filma je ogroman i trenutan, a u samom osnovnom prozoru ima svega nekoliko osnovnih opcija tipa pojačavanje zvuka, ful skrin i takve stvari. nema svoje kodeke, ali prepoznaje sve instalirano, ali zaista svaki zamisliv format.
Čak sam probao i novu verziju ovog programa i nije tako opuštena i lagodna kao stara.
[ Stranger2 @ 29.03.2009. 23:42 ] @
Pa komplikovane opcije i jesu najveci nedostatak KMPlayer-a.

ja isto koristim neke stare plejere, ViiPlay 2.09 (isto ima sve, dobro rasporedjeno a nema viska opcija) na primer. i RadLight 3 (koji je jako jednostavan) sam dugo koristio ali jednostavno nije dobro radio sa novim kodecima pa sam morao da ga napustim.

Citat:
Klizač za "premotavanje" filma je ogroman i trenutan, a u samom osnovnom prozoru ima svega nekoliko osnovnih opcija tipa pojačavanje zvuka, ful skrin i takve stvari. nema svoje kodeke, ali prepoznaje sve instalirano, ali zaista svaki zamisliv format.

Pa i u KMPlayer-u je po defaultu tako. Komplikovano je kada nesto zelis da promenis jer su opcije slozene. KMPlayer ipak treba uvek imati jer pusta skoro sve formate pa cesto mnogo pomogne.Mnogi su na primer neinformisani i ne znaju koje kodeke treba da instaliraju pa im dobro dodje ovo.
[ mrkii @ 19.06.2009. 19:59 ] @
Probao sam KmPlayer i bas mi se svidja. Posebno me je odusevio "Open album art" iako nisam licno probao jer ne kapiram uopste kako da ga pokrenem.

Mozda neko bolje razume kako ovo funkcionise:
http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?p=53586
http://www.youtube.com/watch?v=NWDcKGGJJLw
http://www.youtube.com/watch?v=RqtKS5A0LVI

Kakav je to USB potreban? Ili kakva tastatura?
Ovo je fenomenalna stvar i lepo bi bilo isprobati je :)

Citat sa drugog foruma:

"Takodje sam sa ovom verzijom prvi put video plugin koji se zove Open Album Art. Mozda je postojao i ranije ali ja to nisam znao. U pitanju je plugin, ili logo kako ga takodje naziva KM PLayer, koji sluzi za preview video fajlova i njihovo startovanje preko tumbnaila. U principu, mozete bookmarkovati vase omiljene foldere sa filmovima i video klipovima, i koristiti plugin kao neku vrstu Media Library.

Baziran je na flashu, i prikazuje se preko glavnog ekrana KM PLayera (naravno kad se ne pusta film preko glavnog ekrana). Open Album Art plugin se moze ukljucivati i iskljucivati po potrebi (ako usporava racunar). Na kompu kod brata mi je usporio ukljucivanje/iskljucivanje playera kao i rad samog plugina. Reprodukcija samih fajlova je i pored toga bila u redu. Nisam jos uvek stigao da proverim da li je to zbog slabijeg racunara (XP2000+, 512MB rama), ili mozda zbog zastarelog flash playera."

Prema yuotube klipovima ne mora usb.
Da li neko koristi Open Album Art?

Hvala
[ Cileinteractiv @ 19.06.2009. 22:33 ] @
Probao sam Album art u Km playeru, simpatična stvar ali ne i neophodna ili revolucionarna.
Ono što sam zaključio je da upotrebu video fajlova čini interaktivnijom i lepšom za oko, to ima svoju cenu kada su perfomranse u pitanju mada kod mene to i nije bilo izraženo, više su mi zasmetali Thumbnail-i u folderima sa video sadržajem koji učestvuje u albumima, bilo bi bolje da su napravili neki poseban folder gde bi se nalazili ti Thumbnail-i.
[ Stranger2 @ 20.06.2009. 18:09 ] @
malo mi je cudno da su to nazvali "album art". inace se album art naziva slika albuma koja se odnedavno moze nalaziti u MP3 fajlovima pa vidis sliku albuma kad pustis tu pesmu u plejeru...
[ losmipfc @ 14.09.2009. 20:59 ] @
Ako moze pomoc.

Ne mogu da ga natjeram da prevod postavi na dno ekrana, a ne da ga lijepi za film. Evo kako to izgleda:



A ja zelim da se prevod pojavi na crnom dijelu ekrana. Samo da napomenem da opcije "At Top/Bottom of the Screen" ; "On Video Image" i "Over/Under Video Image" - ne reaguju. Koju god da izaberem, isto je stanje sa prevodom.
[ s4djan @ 14.09.2009. 23:07 ] @
Desni klik:

Pan & Scan/4:3 Extending
[ losmipfc @ 15.09.2009. 19:19 ] @
Hvala.
[ Cileinteractiv @ 08.12.2009. 17:24 ] @
Imam jednu nedoumicu. Koristim Km Player i za slušanje muzike, kada pustim mp3 imam izlaz na 4 zvučnika Desktop zvucnike i na Stereo pojacalu na 2 zvucnika-klonirano. Ako pustim istu tu muziku konvertovanu u AAC na Desktop zvučnicima čujem "ceo spektar" a na drugi izlaz idu samo vokali i srednji tonovi, uopste nema bass-a. Zna li neko sta je u pitanju?
[ Stranger2 @ 15.12.2009. 23:04 ] @
verovatno si pri konverziji u AAC pobrkao nesto sa odabirom kanala.
[ borisi @ 07.11.2010. 20:47 ] @
MPC je zakon Mercedes kod plejera.
[ djyova @ 10.11.2010. 05:50 ] @
Citat:
borisi: MPC je zakon Mercedes kod plejera.


Ako je MPC Mercedes, onda je KMP Ferrari!
[ Cileinteractiv @ 10.11.2010. 23:49 ] @
Izgleda je GOM malo pretekao KM prethodnih godinu-dve?!
[ Masamunea @ 10.11.2010. 23:58 ] @
Ne bas, GOM i dalje ima problem sa nekim .mkv fajlovima. Mada opcija easy browser je odlicna, steta sto KM nema tako nesto.
[ lukahaz @ 18.01.2011. 13:52 ] @
Jel mi mozes reci kako se titl pomera kada kasni? Hvala.
[ borisi @ 18.01.2011. 14:24 ] @
To uradi preko subtitle workshopa.
[ Masamunea @ 18.01.2011. 14:48 ] @
mislim da se pomera preko < > ili desni klik, subtitle pa imas tu opciju.

Jel probao neko potplayer? Novi player autora kmplayera. Kod mene je odavno zamenio km.
[ deks007 @ 18.01.2011. 19:09 ] @
Jel taj plejer jos u beta fazi ili ima finalna ? Pozdrav !
[ Masamunea @ 18.01.2011. 19:38 ] @
Beta jos uvek, al radi korektno. Ja jos uvek nisam imao nikakvih problema.
[ tordajav @ 14.09.2011. 13:24 ] @
@ losmipfc

Ne znam da li još imaš tih problema ok prevoda kojeg ne možeš da namestiš da se pojavljuje preko donjeg crnog polja u fulskrinu, ali ja sam to odmah našao; izgleda da je zbog toga što od tada i tvog problema prošlo 2 godine pa je izašla novija verzija KM Player-a:



Treba da je na "Draw to Overlay Surface"
[ ki111er @ 03.02.2012. 02:05 ] @
Moze li ovo da se natera da skida automatski subtitle kao BS player. Odvikao sam se od BS-a ali me je privukla ova dobra fora kod njega ;)